Jump to content

Samsung Galaxy W (I8150)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνοντας για το κινητό, έπεσα σε αυτό :

 

http://android.hdblog.it/2012/02/13/samsung-galaxy-w-iniziano-gli-sviluppi-per-la-cyanogenmod-9-ufficiale-video/

 

Aπ' ότι κατάλαβα δύο developers από xda (Arco68 και KezraPlanes) προσπαθούν να κάνουν port τη CM9 στο Galaxy W!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

264 γιουρια στα σκρουτζομαγαζα εδω και κατι ημερες, αλλα επισημη εμφανιση στην Ελλαδα δεν λεει να κανει...

μαλλον δεν θα ερθει ποτε επισημα, ονειρο ηταν και παει...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβάθμισα την συσκευή σε 2.3.6 από 2.3.5 που είχε και πραγματικά άλλαξε η συσκευή εντελώς σε συμπεριφορά.Πολύ πολύ πιο γρήγορο.’λλαξαν και μερικά αλλα πραγματάκια μπήκαν και κάποιες εφαρμογές τις samsung από γερμανία.
Link to comment
Share on other sites

απο την οθόνη του είσαστε ευχαριστημένοι?

Αν το αγοράσω παιδιά απο ένα ηλεκτρονικό κατάστημα θα εχω κάποιο πρόβλημα με τα ελληνικά του? Σε μενου, sms,browsing κτλ?

Link to comment
Share on other sites

απο την οθόνη του είσαστε ευχαριστημένοι?

Αν το αγοράσω παιδιά απο ένα ηλεκτρονικό κατάστημα θα εχω κάποιο πρόβλημα με τα ελληνικά του? Σε μενου, sms,browsing κτλ?

Πρόβλημα δε θα έχεις κανένα γιατί το android είναι σε όλες τις γλώσσες οπότε αν κατά την εκκίνηση επιλέξεις ελληνικά, τα πάντα στο τηλέφωνο θα είναι στα ελληνικά. Καλό είναι να ξεκαθαρίσεις ΠΡΙΝ την αγορά από κάποιο ιντερνετικό κατάστημα ότι η συσκευή είναι unbranded δηλαδή ότι δεν έχει επέμβει στο μενού και τις εφαρμογές του κάποια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας του εξωτερικού π.χ T-Mobile κλπ. Όχι ότι αν είναι branded θα έχεις κάποιο πρόβλημα στη χρήση αλλά προσωπικά προτιμώ το κινητό να είναι unbranded. Όσον αφορά στις εφαρμογές sms, browsing κλπ. έχει ήδη το κινητό προεγκατεστημένες της Samsung που είναι στα ελληνικά ενώ μπορείς να κατεβάσεις και άλλες από το Market (π.χ Handcent SMS, Opera browser κλπ.) που έχουν επιλογή για ελληνικά. Τέλος η οθόνη του είναι απλά καλή, ούτε κορυφαία όπως στο Galaxy S 2 αλλά ούτε και μέτρια όπως στο Galaxy Ace. Είναι Super Clear LCD και αποδίδει μια χαρά τα χρώματα, έχει καλή φωτεινότητα και γενικά μπορείς να σερφάρεις στο ίντερνετ χωρίς να φαίνονται ενοχλητικά pixels όπως σε κινητά με χαμηλή ανάλυση οθόνης. Μέχρι και ταινία μπορείς να δεις απροβλημάτιστα.

Edited by thouvou13

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα δε θα έχεις κανένα γιατί το android είναι σε όλες τις γλώσσες οπότε αν κατά την εκκίνηση επιλέξεις ελληνικά, τα πάντα στο τηλέφωνο θα είναι στα ελληνικά. Καλό είναι να ξεκαθαρίσεις ΠΡΙΝ την αγορά από κάποιο ιντερνετικό κατάστημα ότι η συσκευή είναι unbranded δηλαδή ότι δεν έχει επέμβει στο μενού και τις εφαρμογές του κάποια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας του εξωτερικού π.χ T-Mobile κλπ. Όχι ότι αν είναι branded θα έχεις κάποιο πρόβλημα στη χρήση αλλά προσωπικά προτιμώ το κινητό να είναι unbranded. Όσον αφορά στις εφαρμογές sms, browsing κλπ. έχει ήδη το κινητό προεγκατεστημένες της Samsung που είναι στα ελληνικά ενώ μπορείς να κατεβάσεις και άλλες από το Market (π.χ Handcent SMS, Opera browser κλπ.) που έχουν επιλογή για ελληνικά. Τέλος η οθόνη του είναι απλά καλή, ούτε κορυφαία όπως στο Galaxy S 2 αλλά ούτε και μέτρια όπως στο Galaxy Ace. Είναι Super Clear LCD και αποδίδει μια χαρά τα χρώματα, έχει καλή φωτεινότητα και γενικά μπορείς να σερφάρεις στο ίντερνετ χωρίς να φαίνονται ενοχλητικά pixels όπως σε κινητά με χαμηλή ανάλυση οθόνης. Μέχρι και ταινία μπορείς να δεις απροβλημάτιστα.

 

Στη περιπτωση έπεσες! Εγώ έχω το Ace αλλά θα το παρει η σύζυγος γιατι το δικό της παρέδωσε πνεύμα. Και μιας και θα πάρω εγώ άλλο είπα να αναβαθμιστώ λιγο σε ανάλυση οθόνης.. Το w το υπολογιζω γιατι εχει διαστάσεις σχεδόν ιδιες με το Ace. Δεν θέλω μεγαλύτερο τηλέφωνο.

Το Ace ειναι ιδανικό μέγεθος για μένα. Το w ειναι και 3,7" και υψηλότερης ανάλυσης οπότε φαντάζομαι πως θα με καλύψει πληρως.

Ελπιζω στο άλλο θέμα που με ενδιαφέρει (και που το Ace μέ κάλυπτε πληρως) δηλαδή του καλου ήχου απο τα ακουστικα να ειναι εξίσου καλό. Ακούω πολύ μουσικη απο το κινητό.

Το 2ο είναι το καλο wifi.

Link to comment
Share on other sites

Στη περιπτωση έπεσες! Εγώ έχω το Ace αλλά θα το παρει η σύζυγος γιατι το δικό της παρέδωσε πνεύμα. Και μιας και θα πάρω εγώ άλλο είπα να αναβαθμιστώ λιγο σε ανάλυση οθόνης.. Το w το υπολογιζω γιατι εχει διαστάσεις σχεδόν ιδιες με το Ace. Δεν θέλω μεγαλύτερο τηλέφωνο.

Το Ace ειναι ιδανικό μέγεθος για μένα. Το w ειναι και 3,7" και υψηλότερης ανάλυσης οπότε φαντάζομαι πως θα με καλύψει πληρως.

Ελπιζω στο άλλο θέμα που με ενδιαφέρει (και που το Ace μέ κάλυπτε πληρως) δηλαδή του καλου ήχου απο τα ακουστικα να ειναι εξίσου καλό. Ακούω πολύ μουσικη απο το κινητό.

Το 2ο είναι το καλο wifi.

Όσον αφορά στο WiFi δε θα έχεις πρόβλημα. Όμως τα ακουστικά θα σε απογοητεύσουν. Είναι πολύ φτηνοκατασκευή και δεν έχουν καλό ήχο. Αν θες να ακούς πολύ μουσική θα χρειαστεί να πάρεις ένα ζευγάρι καλά ακουστικά να κάνεις τη δουλειά σου.

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως να ΜΗΝ φαινονται τα εισερχομενα μηνυματα φατσα καρτα? (με το περιεχομενο τους...)

Εχει επιλογη στις ρυθμισεις μηνυματων για να μην εμφανιζεται το μηνυμα στις ειδοποιησεις, αλλα ετσι δεν ακουγεται ουτε ο σχετικος ηχος οταν ερχεται μηνυμα !

 

(Μηπως με αλλο launcher...?)

Link to comment
Share on other sites

Σπαστικό αυτό ναι!

 

Μπορείς να δοκιμάσεις κάποια εφαρμογή π.χ. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&hl=el και να καθορίσεις πως θα είναι η ειδοποίηση!

Link to comment
Share on other sites

Σπαστικό αυτό ναι!

 

Μπορείς να δοκιμάσεις κάποια εφαρμογή π.χ. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&hl=el και να καθορίσεις πως θα είναι η ειδοποίηση!

 

Thanks, με αυτο οντως κατι γινεται...

 

Έχει δοκιμασει κανεις καμια custom Rom? (συνηθως απο XDA βγαινουν αυτες...:shifty:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
το μονο που με χαλαει ειναι η μνημη ram.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Λοιπον παιδια αφου ειμαι κάτοχος της ενλόγω συσκευής εδώ και 3 βδομάδες καταγράφω λίγα πράγματα που μπορεί να τα βρείτε βοηθητικά σε μια μελοντική σας αποφαση για αγορά του Galaxy W:

1. Μπαταρία αρκεί για 2 περίπου μέρες με κανονική χρήση. Υπάρχουν μέρες που το φόρτισα την τρίτη ημέρα το πρωί χωρίς να το έχω κλείσει.

2. Μην σας απασχολεί η μνήμη ram. Κανει πολυ καλη διαχειρηση και παντα εχω διαθέσιμα περιπου 100ΜΒ ασχετως προγραμματων που εχω ανοιξει. Στην διαχειρηση εχει δυνατοτητα να κλεινεις ανοιχτα προγραμματα και να καθαριζεις τη ram.

3. Για εμενα που ειχα Legend HTC το προβλημα μου ηταν στην rom που δεν μπορουσα να εχω οσα προγραμματα ηθελα γιατι γεμιζε γρηγορα. Εδω ειναι και το δυνατο του σημειο. Εχω 30 προγραμματα και διαθεσιμη rom ακομα 852ΜΒ. Δεν ειμαι αναγκαζμενος να σβηνω προγραμματα η να τα μευταφερω στην καρτα.

4.Οθονη αρκετα καλη που διακρίνεται και στο εντονο ηλιακο φως. Θα εκτιμούσα και καλυτερη

5.Πολυ καλη διαχειρηση των επαφων και των τηλεφωνων απο το μαμισιο προγραμμα. Δεν χρειαστηκα αλλο

6. Εχει καλη αποκριση στο ιντερνετ. Αργει λιγο στην φορτωση της πρωτης σελιδας

7. Δεν εχει δυνατοτητα αμεσης προσαρμογης σελιδων οταν μεγαλωνεις την σελιδα χειροκινητα. Εχει μονο μια αρχικη προσαρμογη που του εχεις δηλωσει εσυ στο ανοιγμα της σελιδας

8. Μου ειναι πολυ βολικη η διασταση του γιατι μπορω να το χειριστω με το ενα χερι και να εχω πολυ καλη αναλυση χωρις να ειναι παντοφλα 4+ ιντσων. Θεωρω οτι το 3,7 ιν ειναι ιδανικη διαμετρος

9. Πολυ καλες φωτογραφιες και προγραμμα φωτογραφιας με πολλα καλουδια και ρυθμισεις. Εχει επισης και προγραμμα διαμορφωσης φωτογραφιων εξαιρετικο

10. Δυνατοτητα βιντεοκλησης λογω της μπροστινης καμερας. Το ιδιο το προγραμμα τηλεγωνικης κλησης σου δινει την δυνατοτητα να καλεσεις νουμερο για βιντεοκληση

 

Αυτα τα λιγα για εισαγωγη. Περιμενω ερωτησεις σας σε συγλκεκριμενα χαρακτηριστικα του.

Τωρα, την τελευταία βδομαδα αντιμετωπιζω ενα προβλημα και δεν εχω βρει την λυση. Ξαφνικα μλοκαρει το radio του τηλεφωνου οχι το ραδιοφωνο αλλα το τηλεφωνο και η δυνατοτητα του να καλεσω η να δεχτω κληση. Δειχνει σαν να ειναι κλειστο και η μπαρες εντασης του σηματος ειναι κολημενες στην πεμπτη γραμμη. Προσπαθω να καλεσω απο τις επαφες και μου επιστρεφει μνμ λαθους "μη εγγεγραμενη στο δικτυο". Οταν με καλουν δειχνει οτι ειναι κλειστο και πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω. Εχει κανεις καμια ιδεα??

Link to comment
Share on other sites

264 γιουρια στα σκρουτζομαγαζα εδω και κατι ημερες, αλλα επισημη εμφανιση στην Ελλαδα δεν λεει να κανει...

μαλλον δεν θα ερθει ποτε επισημα, ονειρο ηταν και παει...

 

πραγματικα!!σημερα πηγα και οτε και γερμανο για να δω αν υπαρχει αλλα τιποτα...ουτε και το galaxy R :/

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια αφου ειμαι κάτοχος της ενλόγω συσκευής εδώ και 3 βδομάδες καταγράφω λίγα πράγματα που μπορεί να τα βρείτε βοηθητικά σε μια μελοντική σας αποφαση για αγορά του Galaxy W:

1. Μπαταρία αρκεί για 2 περίπου μέρες με κανονική χρήση. Υπάρχουν μέρες που το φόρτισα την τρίτη ημέρα το πρωί χωρίς να το έχω κλείσει.

2. Μην σας απασχολεί η μνήμη ram. Κανει πολυ καλη διαχειρηση και παντα εχω διαθέσιμα περιπου 100ΜΒ ασχετως προγραμματων που εχω ανοιξει. Στην διαχειρηση εχει δυνατοτητα να κλεινεις ανοιχτα προγραμματα και να καθαριζεις τη ram.

3. Για εμενα που ειχα Legend HTC το προβλημα μου ηταν στην rom που δεν μπορουσα να εχω οσα προγραμματα ηθελα γιατι γεμιζε γρηγορα. Εδω ειναι και το δυνατο του σημειο. Εχω 30 προγραμματα και διαθεσιμη rom ακομα 852ΜΒ. Δεν ειμαι αναγκαζμενος να σβηνω προγραμματα η να τα μευταφερω στην καρτα.

4.Οθονη αρκετα καλη που διακρίνεται και στο εντονο ηλιακο φως. Θα εκτιμούσα και καλυτερη

5.Πολυ καλη διαχειρηση των επαφων και των τηλεφωνων απο το μαμισιο προγραμμα. Δεν χρειαστηκα αλλο

6. Εχει καλη αποκριση στο ιντερνετ. Αργει λιγο στην φορτωση της πρωτης σελιδας

7. Δεν εχει δυνατοτητα αμεσης προσαρμογης σελιδων οταν μεγαλωνεις την σελιδα χειροκινητα. Εχει μονο μια αρχικη προσαρμογη που του εχεις δηλωσει εσυ στο ανοιγμα της σελιδας

8. Μου ειναι πολυ βολικη η διασταση του γιατι μπορω να το χειριστω με το ενα χερι και να εχω πολυ καλη αναλυση χωρις να ειναι παντοφλα 4+ ιντσων. Θεωρω οτι το 3,7 ιν ειναι ιδανικη διαμετρος

9. Πολυ καλες φωτογραφιες και προγραμμα φωτογραφιας με πολλα καλουδια και ρυθμισεις. Εχει επισης και προγραμμα διαμορφωσης φωτογραφιων εξαιρετικο

10. Δυνατοτητα βιντεοκλησης λογω της μπροστινης καμερας. Το ιδιο το προγραμμα τηλεγωνικης κλησης σου δινει την δυνατοτητα να καλεσεις νουμερο για βιντεοκληση

 

Αυτα τα λιγα για εισαγωγη. Περιμενω ερωτησεις σας σε συγλκεκριμενα χαρακτηριστικα του.

Τωρα, την τελευταία βδομαδα αντιμετωπιζω ενα προβλημα και δεν εχω βρει την λυση. Ξαφνικα μλοκαρει το radio του τηλεφωνου οχι το ραδιοφωνο αλλα το τηλεφωνο και η δυνατοτητα του να καλεσω η να δεχτω κληση. Δειχνει σαν να ειναι κλειστο και η μπαρες εντασης του σηματος ειναι κολημενες στην πεμπτη γραμμη. Προσπαθω να καλεσω απο τις επαφες και μου επιστρεφει μνμ λαθους "μη εγγεγραμενη στο δικτυο". Οταν με καλουν δειχνει οτι ειναι κλειστο και πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω. Εχει κανεις καμια ιδεα??

 

φίλε αφου κατ'αρχήν μας πεις αν παραμένει το πρόβλημα με το μπλοκάρισμα να σου κάνω 3-4 ερωτήσεις. Το συγκεκριμένο τηλέφωνο με ενδιαφέρει λόγω διαστάσεων. Εχω το ace εγώ και λογω μεγάλης φθοράς (νερά, πτώσεις κτλ) ήρθε η ώρα αντικατάστασης.Το ace έχει για ΜΕΝΑ τις τέλειες διαστάσεις.

Aν εχεις οποιαδήποτε επαφή με το ace μπορείς και να το συγκρινεις.

1. στο χερι πως είναι? η πλάτη του απο τι υλικό ειναι? Το ρωτάω γιατί πήρα απο κάποιο φιλο για μερικές μέρες το s plus. Πολυ ωραίο κινητό αλλά το άτιμο (εκτος που μου φαινόταν μεγάλο) ειχε μια γυαλιστερή πλατη και μου γλυστρούσε απο το χέρι!!!! Μου πεσε 3-4 φορές.

2. ο ήχος του οταν σε καλούν ειναι δυνατούτσικος και καθαρός? (με το ace ήταν ΟΚ ενώ στο s plus το ηχειο του ήταν χειρότερο-ασθενές και κάπως μπουκωνε)

3. η οθόνη του πιξελιάζει ?

4. ο flash player οκ? Στο s plus που ειχα μερικές μερες ήταν πληρης. Μιλάμε εβλεπα στο κρεβάτι μου live streaming ποδόσφαιρο και ειδήσεις απο διάφορα κανάλια!!!

 

Στα άλλα με εχεις καλύψει.

Και μια συμβουλή για το θέμα της αυτόματης προσαρμογής του κειμένου στο browser.

Χρησιμοποίησε τον opera. Σε οτι samsung εχω δοκιμάσει στον μαμίσιο browser ΔΕΝ προσαρμόζει το κείμενο και είναι παντελώς αβολο

Link to comment
Share on other sites

φίλε αφου κατ'αρχήν μας πεις αν παραμένει το πρόβλημα με το μπλοκάρισμα να σου κάνω 3-4 ερωτήσεις. Το συγκεκριμένο τηλέφωνο με ενδιαφέρει λόγω διαστάσεων. Εχω το ace εγώ και λογω μεγάλης φθοράς (νερά, πτώσεις κτλ) ήρθε η ώρα αντικατάστασης.Το ace έχει για ΜΕΝΑ τις τέλειες διαστάσεις.

Aν εχεις οποιαδήποτε επαφή με το ace μπορείς και να το συγκρινεις.

1. στο χερι πως είναι? η πλάτη του απο τι υλικό ειναι? Το ρωτάω γιατί πήρα απο κάποιο φιλο για μερικές μέρες το s plus. Πολυ ωραίο κινητό αλλά το άτιμο (εκτος που μου φαινόταν μεγάλο) ειχε μια γυαλιστερή πλατη και μου γλυστρούσε απο το χέρι!!!! Μου πεσε 3-4 φορές.

2. ο ήχος του οταν σε καλούν ειναι δυνατούτσικος και καθαρός? (με το ace ήταν ΟΚ ενώ στο s plus το ηχειο του ήταν χειρότερο-ασθενές και κάπως μπουκωνε)

3. η οθόνη του πιξελιάζει ?

4. ο flash player οκ? Στο s plus που ειχα μερικές μερες ήταν πληρης. Μιλάμε εβλεπα στο κρεβάτι μου live streaming ποδόσφαιρο και ειδήσεις απο διάφορα κανάλια!!!

 

Στα άλλα με εχεις καλύψει.

Και μια συμβουλή για το θέμα της αυτόματης προσαρμογής του κειμένου στο browser.

Χρησιμοποίησε τον opera. Σε οτι samsung εχω δοκιμάσει στον μαμίσιο browser ΔΕΝ προσαρμόζει το κείμενο και είναι παντελώς αβολο

 

Λοιπον αγαπητε μελοντικέ ομοιοκινητε:)

1. Η διάσταση του για μενα ειναι η καλυτερη που ειχα μεχρι τωρα. Προερχομαι απο HTC Legend με 3,2 οθονη που ηταν πολυ μικρό και εχω δοκιμασει το Galaxy S με 4.0 οθονη που μου φαινοταν λιγο παντοφλα για την τσεπη του τζην. Το πισω μερος καλυπτεται απο ενα πλαστικό με αναγλυφο σχεδιο που σου επιτρεπει να κρατας με ανεση το κινητο χωρις να φοβασαι οτι θα σου γλυστρισει απο τα χερια. Δεν εχει πλατη γυαλιστερη π,απως το ace που αναφερεις

2.Το ηχειο είναι στην πλάτη εχωντας δυο γραμμες ανοιχτες στο πλαστικό του. Με εχει ικανοποιήσει με την ενταση του. Και στην κληση ειναι δυνατό αλλα και στα mp3 που ακουω ειναι φοβερό. Εκει που λιγο ειναι αβολο ειναι στο οτι οι ειδοποιήσεις ( sms, mail, apointments) χτυπάνε μόνο μια φορά και μπορει να τις χασεις. Μπορει με καποιο αλλο ηχο οχι με αυτα που δινει σαν ειδοποιηση το τηλ. να ειναι καλυτερα. Εγω παντως δεν ακουω τις ειδοποιησεις. Τις βλεπω μετα στην οθονη.

3. Μεχρι τωρα δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο.

4. Ο flash μια χαρα. Βλεπω τα παντα στο ιντερνετ με πολυ καλη αναλυση. Δεν εχω δοκιμασει avi να δω τι λεει. Αλλα οπως φαινεται η οθονη σηκωνει τα παντα. Απο youtube που εχω δει ειναι πεντακαθαρη.

Το προβλημα με το μπλοκαρισμα συνεχιζει και το κανει χωρις να εχω εξακριβωσει ποτε και γιατι εμφανιζεται. Δεν ειναι συχνο καθε 3-4 μερες μπλοκαρει ξαφνικα. Οταν το δουλευω με bluetooth που εχω στο αυτι μονιμα οδηγωντας το ανακαλυπτω αμεσως γιατι μου χτυπαει ειδοποιηση στο ακουστικο οτι δεν εχει σημα. Προχτες που γυρισα απο τρεξιμο και ειχα το ραδιοφωνο για να ακουω μουσικη συνειδητοποιησα οτι ειχε μπλοκαρει οταν προσπαθησα να καλεσω και εβγαλε το μηνυμα λαθους. Δεν ξερω τι συμβαινει. Θα ψαξω και στο ιντερνετ μηπως βρω τιποτα.

ευχαριστω και για τη συμβουλη για τον browser. θα τον κατεβασω και θα τον τσεκαρω. Ελπιζω να βοηθησα

 

Τελικα ο Opera ειναι πολυ καλος όπως είπες και δεν έχω τις καθυστερησεις στο ανοιγμα των σελιδων που ειχα με τον μαμισιο. Εχει μεγαλη διαφορα!!

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά, έχω το κινητό εδώ και 2 μήνες περίπου και μολονότι είναι πολύ καλό με έχει πεθάνει στα force close. Συγκεκριμένα όταν το απενεργοποιώ και το επανεργοποιώ ''τρελαίνεται'' και κάνει καμιά 50αριά restart μέχρι να ξεκινήσει να δουλεύει κανονικά. Άπαξ και αρχίσει να λειτουργεί όμως και εφόσον δεν το απενεργοποιήσω πάλι, δεν καταλαβαίνει τίποτα και δουλεύει ρολόι. Καμία ιδέα εκτός του wipe all data?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω το κινητό εδώ και 2 μήνες περίπου και μολονότι είναι πολύ καλό με έχει πεθάνει στα force close. Συγκεκριμένα όταν το απενεργοποιώ και το επανεργοποιώ ''τρελαίνεται'' και κάνει καμιά 50αριά restart μέχρι να ξεκινήσει να δουλεύει κανονικά. Άπαξ και αρχίσει να λειτουργεί όμως και εφόσον δεν το απενεργοποιήσω πάλι, δεν καταλαβαίνει τίποτα και δουλεύει ρολόι. Καμία ιδέα εκτός του wipe all data?

 

Μετα απο δύο μήνες περιπου χρήσης δεν εχω αντιμετωπίσει τέτοιο πρόβλημα. Παρεπιπτώντως έπαψε πια να μπλοκάρει δείχνωντας ότι έχει φουλ σήμα. Λειτουργούν όλα στην εντέλεια. Αυτή τη στιγμή κάνε firmware update απο το Kies. Θα δω τι εκανε και θα σας ενηγμερώσω. Λες να μπήκε ics!!!!!!! παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

να πω και εγώ τις εντυπώσεις μου γιατι ξέρω πως η συγκεκριμένη συσκευή ενδιαφέρει πολλούς φίλους ειδικά όσους έχουν το - πολυ πετυχημένο - Ace. (και εγώ αυτό είχα)

Εγώ το έχω σχεδόν 3 βδομάδες.

 

Ο βασικός λόγος που ήθελα να αναβαθμισθώ απο το ace απο το οποίο ήμουνα απόλυτα ευχαριστημένος ήταν η οθόνη. Ήθελα μια οθόνη με μεγαλυτερη ανάλυση ομως να μην ανεβώ σε διαστάσεις τηλεφώνου.

Nα πω πως δοκιμασα για καμμιά εβδομάδα και το galaxy s plus οπότε, οπου μπορώ θα κάνω και μερικές συγκρισεις μ'αυτό.

 

 

Ε λοιπόν εχω μείνει κατενθουσιαμένος απο την οθόνη του W.

Οι διαστάσεις του τηλεφώνου ειναι σχεδόν ίδιες με του Ace ομως το W είναι πολυ ανώτερη συσκευή.(αντίθετα το s plus μου φαινόταν πολύ μεγάλο και άβολο) Η οθόνη του ειναι πεντακάθαρη και φωτεινή, ουτε πιξελς βλέπεις ούτε τίποτα. Το μόνο αρνητικό ειναι στο φως της ημερας. Ομως ΚΑΝΕΝΑ τηλέφωνο που τσεκάρισα δεν με ευχαρίστησε σ'αυτό το τομέα. Είναι στα ιδια επίπεδα με το Ace στο φως ημέρας. Το S plus ήταν λίγο καλλιτερο (super AMOLED ισως).

 

Απροβλήματιστα δουλεύει εδώ και μέρες το κινητό. Ένα-δυο κολλήματα μου 'εχει κάνει. Επανακκίνηση ομως οχι.Το μενου του είναι γρήγορο.

Εγώ δεν το κλείνω ποτέ.

Σε ένα τομέα που επίσης ειναι κλασεις ανώτερο απο το Αce είναι η μπαταρία του.

Εγώ κάνω ΠΟΛΥ βαρεια χρηση του κινητού. Το wi-fi σχεδόν είναι μόνιμα ανοιχτό για σερφάρισμα και κυρίως στοιχηματισμό (live scores και betfair)!!!!!Τηλέφωνα μπολικα, sms και 2-3 ώρες σιγουρα ακρόαση mp3 και ραδιόφωνο από τα ακουστικά !!!Ενώ με το Ace την έβγαζα μισή μέρα (το μεσημέρι ήθελα φορτιση) με το W πάω στη 1,5 μέρα!!! Τη φωτεινότητα την εχω στο 25% που είναι υπεραρκετή σε χαμηλό φωτισμό. Με το s plus έβγαζα δύσκολα μια μέρα.

Το σήμα του ειναι οκ.

Ο ήχος απο το ακουστικό του (εννοώ για τις συνομιλίες) πολυ καλός. Καθαρός και σε ένταση επαρκεστατος. Για τη μουσική απο τα ακουστικά θα χρειαστειτε ένα ζευγάρι καλά ακουστικά γιατι αυτά που εχει στη συσκευή είναι μετρια. (Πάντως το ACE είναι καλλίτερο στο τομέα του ήχου).

 

Πολυ καλό είναι και το άλλο που με ενδιαφέρει εμένα :το ιντερνετ.Είναι ακριβώς στα ίδια επίπεδα με του Ace και του s plus. Εγώ χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά το wi-fi. Είναι μια χαρά. Στα ιδια επίπεδα με τα άλλα δυο. Και καμμιά μπαρα να μη δειχνει (μόνο τη τελιτσα) είσαι συνδεδεμένος κανονικά. Με το flash player εχω ένα πρόβλημα ΜΟΝΟ με τον opera browser ο οποίος οταν πάει να "παιξει" σελιδες με flash content κρασάρει. Αυτό ομως (οπως διαβάζω εχει σχέση με τη τελευταια αναβάθμιση του οpera). Με άλλους browser που δοκίμασα (τον ενσωματωμένο, dolphin κτλ) ήταν ολα ΟΚ.

Οποια εφαρμογή εχει σχεση με το ιντερνετ λειτουργει απροβλημάτιστα.

 

Nα διευκρινίσω πως δεν παίζω καθόλου παιχνίδια και επομένως δεν εχω καμμιά άποψη περι αυτού.

 

Εγώ μεχρι στιγμής εχω ένα παράπονο: το κινητο ζεσταίνεται!!!!!!!!!!!!!!!!!! Φαντάζομαι η μπαταρία του.

Βέβαια οπως σας είπα τραβάει πολυ ζόρι ΟΜΩΣ ουτε με το ace ουτε με το s plus με τις ίδιες ακριβώς εργασίες ειχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Δεν με ενοχλεί η αίσθηση του "ζεστου" αλλά με ανησυχεί μήπως η υπερθέρμανση οδηγήσει σε τιποτα ιστορίες.

 

Εν κατακλείδι να πω πως οσοι φίλοι σκέφτονται να αναβαθισθούν απο το ace (η άλλο παραπλήσιο) θα μείνουν κατενθουσιασμένοι.

Edited by dub
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Εγώ μεχρι στιγμής εχω ένα παράπονο: το κινητο ζεσταίνεται!!!!!!!!!!!!!!!!!! Φαντάζομαι η μπαταρία του.

Βέβαια οπως σας είπα τραβάει πολυ ζόρι ΟΜΩΣ ουτε με το ace ουτε με το s plus με τις ίδιες ακριβώς εργασίες ειχα παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Δεν με ενοχλεί η αίσθηση του "ζεστου" αλλά με ανησυχεί μήπως η υπερθέρμανση οδηγήσει σε τιποτα ιστορίες.

 

Εν κατακλείδι να πω πως οσοι φίλοι σκέφτονται να αναβαθισθούν απο το ace (η άλλο παραπλήσιο) θα μείνουν κατενθουσιασμένοι.

Λοιπόν το ίδιο έχω παρατηρήσει και εγώ. Ζεσταίνεται πολύ. Με ένα app που έχω βλέπω θερμοκρασίες πάνω απο 40C. Δεν ξερω τι γινεται και πόσο θα αντέξει αλλά δεν νομίζω να είναι καλό αυτό:)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις πως μπορει να βγαζει ειδοποιηση για τα γενεθλια των επαφων?

 

Αν παω στο ημερολογιο βλεπω κανονικα τα γενεθλια των φιλων μου, ομως απο ειδοποίηση γιοκ.. (μηπως να ξαναγυρισω σε Symbian που δουλευε μια χαρα?)

 

..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους!

σχετικά με το θέμα της "παραεισαγωγής" και αγοράς κινητών από "άλλα" μαγαζιά, σας παραθέτω σχετικό email που έστειλα στην Samsung Ελλάς σχετικά με το W αλλά και με όλα τα κινητά που δεν έχουν εισαχθεί επίσημα από την ίδια και ο καθένας ας βγάλει τα συμπεράσματά του:

 

 

 

Αγαπητέ κύριε ,

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas.

 

Σχετικά με το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η εγγύηση που παρέχεται από την Samsung Electronics Hellas παρέχεται για όσα μοντέλα εισάγονται επίσημα ώστε να υπάρχει και η αντίστοιχη τεχνογνωσία από τα επισκευαστικά μας κέντρα. Το μοντέλο που μας αναφέρατε προς το παρόν δεν εισάγεται επίσημα στην ελληνική αγορά ώστε να μπορέσει να καλυφθεί από την εγγύηση, ωστόσο για οτιδήποτε χρειαστείτε πάνω στο κομμάτι της τεχνικής υποστήριξης μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας.

 

Για περαιτέρω πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας τηλεφωνικώς,

από Δευτέρα εως Παρασκευή, από τις 09:00 – 18:00, στα παρακάτω τηλέφωνα:

 

-80111-SAMSUNG (80111 7267864), (Από σταθερό, αστική χρέωση)

 

-210 6897691 (Από κινητό)

 

Για περαιτέρω πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας τηλεφωνικώς,

από Δευτέρα εως Παρασκευή, από τις 09:00 – 18:00, στα παρακάτω τηλέφωνα:

-80111-SAMSUNG (80111 7267864), (Από σταθερό, αστική χρέωση)

-210 6897691 (Από κινητό)

 

Σας ευχόμαστε καλή σας ημέρα,

 

Η υπηρεσία Εξυπηρέτησης πελατών

 

Samsung Electronics Hellas.

 

Αλέξανδρος Ηλιάδης

 

 

 

αγαπητοί κύριοι,

παρακολουθώντας τα διεθνή site για νέες κυκλοφορίες συσκευών, από τον περασμένο Δεκέμβριο κιόλας εντόπισα την συγκεκριμένη συσκευή η οποία πραγματικά με εντυπωσίασε!

αναμένοντας την επίσημη κυκλοφορία της στην Ελλάδα σας είχα στείλει και σχετικό email στο οποίο μου είχατε απαντήσει ότι δεν έχετε κάποια επίσημη ενημέρωση.

Σήμερα, παρόλο που η συσκευή αυτή δεν έχει κυκλοφορήσει στα "επίσημα" δίκτυα διανομής, ωστόσο υπάρχει διαθέσιμη σε ελληνικά e-shops.

αυτό που ήθελα να σας ρωτήσω είναι:

αν αποφασίσω τελικά να αγοράσω την συσκευή αυτή από κάποιο από αυτά τα ελληνικά e-shops, θα έχω την εγγύηση της επίσημης αντιπροσωπείας σας? θα έχω όλη την άριστη τεχνική υποστήριξη, που γνωρίζω πολύ καλά ότι παρέχετε?

ή θα υπάρξει πρόβλημα επειδή δεν το έχω αγοράσει από "επίσημο" ελληνικο δίκτυο πώλησης?

 

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντησή σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

προσπάθησα σήμερα να κάνω rooting στο κινητό αλλά δεν το κατάφερα.

Δοκίμασα με τους δύο τρόπους που βρήκα γκουγκλάροντας.

Στο 1ο που βρήκα απο xda μου βγαζε ένα σφάλμα το οποίο δεν προλάβαινα να διαβάσω.

Στο 2ο χρησιμοποίησα ένα πρόγραμμα το DoomMLord αυτό μου βγάλε το σφάλμα που βλέπετε παρακάτω.

Βγάζετε κανένα συμπέρασμα? Ρωτάω γιατί εγώ είμαι άσχετος.

Το τηλεφωνο δουλεύει κανονικά μετά τις απόπειρες , απλά δεν μπορεσα να το κάνω root.

To τηλέφωνο τρέχει την έκδοση 2.3.6

 

http://i47.tinypic.com/dg0yrm.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σε ολους και Χρονια πολλα!!!

 

Λοιπον το κινητο το αγορασα αρχές Νοεμβρίου απο γνωστο καταστημα ειδων κινητης τηλεφωνιας με τιμη 235 ευρώ, που το φερνουν απο την ευρωπαικη αγορα αλλα εχει την 2ετη εγγυηση της εποισημης αντιπροσωπειας της Samsung. Και εγω στην αρχη ημουν λιγο διαστακτικη ως προς αυτο αλλα να σημειωσω οτι απο το εν λογω καταστημα εμεινα πολυ ικανοποιημενη και ηταν ξεκαθαροι ως προς το σφραγισμενο του κινητου κ την αντιπροσωπεια οποτε προεβην και σητν αγορα του εν τελει.

 

το κινητο προσωπικα μου αρεσει πολυ, για τα λεφτα του είναι αυτο πυο λεμε value for money. εχει πολύ καλη φωτογραφική μηχανη και πολυ γρηγηορη, εχει πολύ καλη οθόνη για τα χρηματα του καθως και είναι πολύ ομορφο εμφανισιακα, η μπαταρια του διαρκει μια χαρα για τα δεδομενα της δικης μου χρησης(τηλεφωνα, λιγα μηνυματα και λιγο σερφαρισμα) το φορτιζω μια ανα 3 ημερες.

 

απο αρνητικα τωρα θα μπορουσα να πω οτι δεν μυο εχει εμφανισει καποιο προβλημα στον ηχο που διαβασα παραπανω, ουτε καποιο αλλο εμφανες προβλημα. απο μικρα προβληματακια η αρνητικα θα μπορουσα ν πω οτι ζεσταινεται πολυ ευκολα αν το χρησιμοποεις πολυ, εχει σχετικα μικρη μνημη ραμ, και αυτο πουο με ενοχλει ειναι οτι αργει πολυ αν το εχεις κλεισει, να ξανανοιξει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για του νεους φίλους που μπορεί να αντιμετωπίσουν κάποιο απο τα θέματα που είχα και εγώ όπως να μην μπορώ να καλέσω στο τηλέφωνο ενώ έβλεπα 5 γραμμες στο κινητό ή να σβήνει ξαφνικα και να μην μπορείς να το ανοιξεις εκτος αν βγαλεις την μπαταρία, όλα αυτα μπορουν να λυθουν με hard reset και ξαναστησιμο του κινητου απο την αρχη.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • The title was changed to Samsung Galaxy W (I8150)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...