Jump to content

ZTE Carl


aenaos15
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 263
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατί δε το πας στο σερβις;

 

Γιατί σε όσα διάβασα εδώ και σε άλλα site δεν βρήκα κάποιον που να το πήγε και να λύθηκε το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..Το έχω από πέρυσι το καλοκαίρι το κινητό αλλά για διάφορους λόγους τώρα το χρησιμοποίησα..Τελικά υπάρχει λύση στο γνωστό πρόβλημα με το wifi ή να μην το παιδεύω άδικα και να το πάρω απόφαση ότι δεν θα μπαίνει στο internet??Αν υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω πείτε μου σας παρακαλώ.. Ευχαριστώ πολύ..

Τι ενοεις δεν μπαινει στο ιντερνετ; Οι συνδεσεις- αποσυνδεσεις ειναι κοινο γνωρισμα,μου το κανει και εμενα αλλα συνηθως αν δεν υπαρχει καλο σημα wifi.Αντιθετως εχει πολυ καλη εμβελεια.Για δες στο playstore κανενα wifi lock μηπως και σε βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Εχτες το βραδυ, επαιζα με κατι προγραμματακια που κυκλοφορουν, σχετικα με το rootάρισμα του τηλεφωνου.

Καποια μ@λ@κι@ ομως εκανα προφανως, γιατι καποια στιγμη το κινητο κολησε και αναγκαστηκα να του βγαλω τη μπαταρια για να σβησει.

Απο εκεινη τη στιγμη, καθε φορα που προσπαθω να το ανοιξω, το κινητο δεν bootάρει αλλα παραμενει στην οθονη με το πρασινο android ανθρωπακι.

Τι κανουμε σ αυτη την περιπτωση ?

Πως το επαναφερουμε αφου δεν ανοιγει καν ?

 

Ανοιγοντας το σε system recovery mode μου γραφει το εξης :

 

missing bitmap icon_firmware_install.

Μαλλον αυτο σημαινει οτι λειπει απο το firmware του καποιο αρχειο που συμβαλλει στην εκκινηση του κινητου.

Που θα το βρουμε αυτο και πως θα το περασουμε οεο ?

Link to comment
Share on other sites

Τι ενοεις δεν μπαινει στο ιντερνετ; Οι συνδεσεις- αποσυνδεσεις ειναι κοινο γνωρισμα,μου το κανει και εμενα αλλα συνηθως αν δεν υπαρχει καλο σημα wifi.Αντιθετως εχει πολυ καλη εμβελεια.Για δες στο playstore κανενα wifi lock μηπως και σε βοηθησει.

 

Εννοώ ότι δεν μπορώ να συνδεθώ στο internet. Δείχνει ότι συνδέεται αλλά στο καπάκι κάνει αποσύνδεση και τούμπαλιν με αποτέλεσμα να μην είναι συνδεδεμένο ποτέ ούτε για 1 λεπτό συνεχόμενα. Μόνο μέσω δικτύου τηλεφώνου μπορώ να μπώ αλλά εκεί φεύγουν τα mb σα νερό. Μέσω ασύρματων ελεύθερων συνδέσεων δεν γίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι δεν μπορώ να συνδεθώ στο internet. Δείχνει ότι συνδέεται αλλά στο καπάκι κάνει αποσύνδεση και τούμπαλιν με αποτέλεσμα να μην είναι συνδεδεμένο ποτέ ούτε για 1 λεπτό συνεχόμενα. Μόνο μέσω δικτύου τηλεφώνου μπορώ να μπώ αλλά εκεί φεύγουν τα mb σα νερό. Μέσω ασύρματων ελεύθερων συνδέσεων δεν γίνεται τίποτα.

 

Σε ολα τα wifi στο κανει; Αν ειναι συγκεκριμενο μπορει να υπαρχει καποιο προβλημα συνδεσης.Και κοιτα τι σημα wifi εχεις-σημαντικο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα τα wifi στο κανει; Αν ειναι συγκεκριμενο μπορει να υπαρχει καποιο προβλημα συνδεσης.Και κοιτα τι σημα wifi εχεις-σημαντικο.

 

Σε όσα έχω δοκιμάσει μου το κάνει κοινώς δεν μπαίνει πουθενά. Καμιά ιδέα???:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σε όσα έχω δοκιμάσει μου το κάνει κοινώς δεν μπαίνει πουθενά. Καμιά ιδέα???:wacko:

 

Αν εχεις καλο σημα και δεν μπαινει τι να σου πω,κατι συμβαινει.Κατεβασε το wifilock απο το play μπας και βοηθησει.Αν δεν εχεις αρχεια-εφαρμογες(θα σβηστουν) κανε ενα restart συσκευης μπας και εχει φαει καποιο κολλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Ξερει κανεις που μπορω να βρω μπαταρια;.Ειχα ακουσει οτι εχει ιδια με το πιο γνωστο racer.Αληθευει;.

 

Αν μάθεις κάτι για μπαταρία πες το εδώ γιατί κι εγώ θέλω..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γεια σας,εχω προβλημα με τα μηνυματα.Στα ελληνικα απο 160 χαρακτηρες με το πρωτο γραμμα με παει στους 69.Τι να κανω;.Τα εψαξα ολα..Στα αγγλικα δε το παρουσιαζει.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το handcent sms και στελνε απο κει.

Ή δοκιμασε με κεφαλαια μονο

Δυστυχώς το ιδιο και με κεφαλαια..Θα δω για την εφαρμογη που μου προτεινες αφου δεν βλεπω αλλη λυση.Ευχαριστώ.

Τελικα κατεβασα την εφαρμογη που μου προτεινες και ειμαι και καλυτερα!.Ευχαριστώ!.

Edited by mikeff
διόρθωση quote
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Βρηκα μπαταρια σε ενα συνεργαζομενο μαγαζι της zte στο ψυχικο.Ειναι χωρις την συσκευασια στην τιμη 5.78€(!!).Μου ειπαν ειναι καινουργια,ειδα βεβαια ημερομηνια παραγωγης (2012) και τους ρωτησα για πιο καινουργια αλλα μου ειπαν οτι δεν εχουν.Η μπαταρια με βγαζει 1 μερα με χρηση κυριως ιντερνετ,οχι υπερβολικη,σε 2g.Μηπως φταιει το οτι ηταν καιρο σε αδρανεια η ειναι χρησιμοποιημενη;.Αν ειναι να την επιστρεψω.Θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος που ειχε το carl καινουργιο ποσο τον εβγαζε η μπαταρια.Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα μπαταρια σε ενα συνεργαζομενο μαγαζι της zte στο ψυχικο.Ειναι χωρις την συσκευασια στην τιμη 5.78€(!!).Μου ειπαν ειναι καινουργια,ειδα βεβαια ημερομηνια παραγωγης (2012) και τους ρωτησα για πιο καινουργια αλλα μου ειπαν οτι δεν εχουν.Η μπαταρια με βγαζει 1 μερα με χρηση κυριως ιντερνετ,οχι υπερβολικη,σε 2g.Μηπως φταιει το οτι ηταν καιρο σε αδρανεια η ειναι χρησιμοποιημενη;.Αν ειναι να την επιστρεψω.Θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος που ειχε το carl καινουργιο ποσο τον εβγαζε η μπαταρια.Ευχαριστω.

 

για να ειναι σιγουρα καινουρια: https://www.skroutz.gr/s/3452174/ZTE-Li3711T.html

αν ειναι συσκευασμενη κατα 99% ειναι οκ

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

για να ειναι σιγουρα καινουρια: https://www.skroutz.gr/s/3452174/ZTE-Li3711T.html

αν ειναι συσκευασμενη κατα 99% ειναι οκ

 

Το ξερω,ευχαριστω.Τα εχω δει απο σκρουτζ.Τελικα μετα απο μερικες φορτισεις σαν να στρωνει..Θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω,ευχαριστω.Τα εχω δει απο σκρουτζ.Τελικα μετα απο μερικες φορτισεις σαν να στρωνει..Θα δειξει.

 

ωραια :):)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρήκα ένα site για το κινητό μας! http:// http://ztefreddo.blogspot.gr έχει κάποιες ρομ που έχουν φτιάξει και αρκετές πληροφορίες για το κινητό μας.
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα site για το κινητό μας! http:// http://ztefreddo.blogspot.gr έχει κάποιες ρομ που έχουν φτιάξει και αρκετές πληροφορίες για το κινητό μας.

 

ποια rom δοκιμασες;

 

δωσε οδηγιες in greek:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα γιατί έχω δώσει το κινητό την αδερφή μου. Θα το πάρω όμως και θα κάνω δοκιμές!

 

ποια rom δοκιμασες;

 

δωσε οδηγιες in greek:D

 

Τελικά δοκίμασα τις rom και μου άρεσε η http://ztefreddo.blogspot.gr/2013/03/rom-froyo-cmv2-stock-rom-mod.html?m=1 που είναι βασισμένη στην stock rom αλλά έχει lancher και ρυθμίσεις από cuanogen mod. Γρήγορη. Αλλά δεν άρεσε στην αδερφή μου. Οπότε έβαλα ξανά την stock rom http://ztefreddo.blogspot.gr/2013/03/stock-rom-zte-freddo-zte-u-v852.html?m=1 που είναι η μαμά από zte. Είναι χωρίς root. Ότι πρέπει για την αδερφή μου να μην το ξανά κολλήσει!!!

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

γνωριζει καποιος που θα βρω οθονη για ενα zte carl? επεσε ενους φιλου απο το μηχανακι και ενω δεν εσπασε το κινητο ή το digitizer η οθονη εσπασε. Δεν μπορω να βρω πουθενα σε ebay ουτε πουθενα οπου εψαξα, ουσιαστικα το κινητο δεν εχει κανενα ανταλλακτικο γενικως και οχι μονο οθονη, και ειναι σα να μην υπηρξε ποτε. Μου κανει εντυπωση οτι προσπαθωντας να βρω συμβατη οθονη απο αλλο κινητο της zte δεν μπορω κυριολεκτικα να βρω πουθενα τι αναλυση εχει η οθονη του zte carl εκτος απο τις διαστασεις τις 2,8'' δηλαδη. τετοιο πραγμα δεν εχω αντιμετωπισει ξανα.

Ευχαριστω

Edited by pantoflakias
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

η καλυτερη rom κ με διαφορα (δυνατοτητα oc,συμπιεση μνημης ,πολυ παραμετροποιησιμη, ελαφρια κ η μονη με δυνατοτητα προσθηκης ελληνικων στις γλωσσες εισαγωγης) ειναι η

 

δεν ξερω βεβαια αν δουλευουν wifi k bluetooth γιατι σε τετοια συσκευη δεν τολμας περα απο βασικη χρηση τηλεφωνου

 

http://ztefreddo.blogspot.gr/2013/03/rom-freddo-gio-space.html

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Γεια σας.Ανοιγω το κινητο και μενει στο πρασινο ανθρωπακι(android).Δεν κανει τιποτα αλλο.Κολλαει εκει,ουτε απενεργοποιηση δεν κανει,την μπαταρια χρειαζεται να βγαλω.Να σας ενημερωσω ειναι εργοστασιακο αλλα αφανταστα ταλαιπωρημενο.Γνωριζει κανενας τι μπορει να εχει παθει;.Ξερω,ειναι αρχαιο αλλα το συμπαθω και το χρησιμοποιω ακομα.
Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικα δουλεψε αλλα ξανακολλησε.Μονο που τωρα δεν μενει στο ανθρωπακι android..παει λιγο παρακατω.Εκει που αναβοσβηνει στην μαυρη οθονη το λογοτυπο "android".

Υπαρχει ενα κουμπακι κρυφο πισω στην μπαταρια .Κανει κατι;.Το πατησα με μια καρφιτσα αλλα τιποτα.Επισης μια φορα μου εβγαλε ενα μηνυμα,δεν το απομνημονευσα,αλλα κατι ελεγε περι firmeware.Αν μπορει καποιος να βοηθησει.Ευχαριστω.

Το κινητο το θελω ως ρεζερβα αν ξαναλειτουργησει..καλως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Carl

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...