Jump to content

[Επίσημο] Nokia C2-06


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia C2-06

(RM-702)

Touch and Type with two SIM cards

 

http://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/C2-06/C2-06_main.jpg

 

http://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/C2-06/C2-06_detail1.jpg http://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/C2-06/C2-06_detail2.jpg http://www.developer.nokia.com/Devices/Device_specifications/C2-06/C2-06_detail3.jpg

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

21 June 2011

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia C2-06 is a Series 40 phone supporting dual-band GSM. The device features "Touch and Type" user interface which combines key pad functionality with touch display, special design with metallic effect, Dual SIM with easy-swap slot, 2 Mpix camera and support for up to 32 GB memory card. Other features include Flash Lite 3.0, Nokia Browser with Web Apps, Bluetooth 2.1 +EDR and MIDP Java 2.1 with additional Java APIs.

______________________________________

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

07.48

 

Δείκτης SAR:

0,61 W/kg

 

Ελληνικό Product Code:

059K088

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by impreza_sti

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Εχει ακουστει ποτε να περιμενουμε το εν λογω κινητο στην αγορα! Υπαρχουν αραγε διαφορες με το c2-03; Μηπως γνωριζει κανεις εαν η επιλογη μεταξυ των sim γινεται με κουμπι ή οταν κανουμε κληση;
Link to comment
Share on other sites

Εχει ακουστει ποτε να περιμενουμε το εν λογω κινητο στην αγορα! Υπαρχουν αραγε διαφορες με το c2-03; Μηπως γνωριζει κανεις εαν η επιλογη μεταξυ των sim γινεται με κουμπι ή οταν κανουμε κληση;

α) το εχει το πλαισιο.

β) μαλλον καμοια.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

α) το εχει το πλαισιο.

 

Το εχω δει στην σελιδα του πλαισιου που λεει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ, αλλα γραφει "Αναμένεται σύντομα"

Link to comment
Share on other sites

Το εχω δει στην σελιδα του πλαισιου που λεει ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ, αλλα γραφει "Αναμένεται σύντομα"

 

Ηλθε σημερα στο πλαισιο

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο αν γνωρίζετε ποιες είναι οι διαφορές του με το c2-03; Παρατηρώντας το εκεί θέμα βλέπω οι απόψεις να διίστανται για το εάν είναι ενεργές ή όχι ταυτόχρονα οι δυο sim και είναι κάτι που πραγματικά θέλω και οπωσδήποτε πρέπει να έχει η dual sim συσκευή που θα αγοράσω (όταν έρθει η ώρα). Αλλιώς για μένα δεν έχει κανένα νόημα η αγορά μιας συσκευής που δεν έχει ενεργές και τις δυο κάρτες.
Link to comment
Share on other sites

με λιγο ψαξιμο που εκανα δεν βρηκα καμια διαφορα αναμεσε στα c2-03 και c2-06 οσο αφορα τις λειτουργιες

η μονη διαφορα ειναι στο πισω μερος της συσκευης που ειναι διαφορετικες σε οψη δεν ξερω αν εχουν και διαφορετικο υλικο κατασκευης στο πισω καπακι μιας και δεν εχω πιασει καμια απο τις 2 για να ξερω

 

απο προσωπικη εμπειρια για τον φιλο που θελει οταν τον καλουν στην μια σιμ και αυτος μηλαει στην αλλη να ειναι ενεργη,

το LG GX500 ειναι ετσι, το ειχα για 6 μηνες περιπου , δλδ μηλας στην σιμ1 σε καλουν στην σιμ 2 και δουλεβει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

http://files.turbosquid.com/Preview/2011/08/26__16_43_56/02.png1351ec67-0e0e-4bf3-9d5c-82e33daa2e26Large.jpg

http://files.turbosquid.com/Preview/2011/08/26__16_43_56/04.pngfaa219a3-06e6-445a-8fab-9da69e4becd6Large.jpg

 

Θα το πάρω την Τρίτη για συγγενικό μου πρόσωπο και θα γράψω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Με ενδιαφέρει και εμένα η αγορά της συγκεκριμένης συσκευής! Στα θετικά του, ο χαμηλός δείκτης Sar για συσκευή που δέχεται 2 κάρτες sim.. Bomber21, αναμένουμε το post σου για λεπτομέρειες!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι πολύ όμορφο. Δυστυχώς, είναι πλαστικό και όχι μεταλλικό... :( Ο μηχανισμός του slide φαίνεται εντάξει αν και, όπως καταλαβαίνετε, δεν μπορώ να κρίνω οριστικά από την πρώτη μέρα χρήσης.

 

Το μενού του είναι το κλασσικό series 40 touch, ίδιο με αυτό των X3-02 και C3-01 αλλά με νέα εικονίδια, μου φάνηκε λίγο πιο αργό όμως... :O Η αρχική οθόνη μπορεί να παραμετροποιηθεί αρκετά με συντομεύσεις που επιλέγουμε εμείς ώστε με ένα μόνο κλικ να εκτελούμε τις λειτουργίες που χρειαζόμαστε συχνότερα. Το πληκτρολόγιο χρησιμοποιείται μόνο για πληκτρολόγηση και όχι για πλοήγηση στο μενού.

 

Για τις λειτουργίες DUAL SIM δε μπορώ να μιλήσω, μιας και ο κάτοχος το χρησιμοποιεί με μια κάρτα.

 

Συνοψίζοντας, αν δεν έχετε σκοπό να το χρησιμοποιείτε με δύο κάρτες, είναι προτιμότερο να αγοράσετε ένα εκ των X3-02 και C3-01 (είτε με τον παλιό επεξεργαστή, είτε με τον νέο 1 Ghz), καθώς αυτά είναι ποιοτικότερα. Αν, ωστόσο, θέλετε ένα όμορφο απλό και σύγχρονο τηλέφωνο που μπορεί να παραμετροποιηθεί αρκετά (διαθέτει και χάρτες Nokia) και διαθέτει δυνατότητα χρήσης 2 καρτών SIM, έχετε το υπόψη. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Είναι dual standby;

Με το GPS τι παίζει; Έχει χάρτες; Χρειάζεται internet;

 

Ο κάτοχος το χρησιμοποιεί με μια κάρτα οπότε δεν μπορώ να απαντήσω ούτε έχει ασχοληθεί με τους Nokia maps. :O

Link to comment
Share on other sites

Είναι dual standby;

Με το GPS τι παίζει; Έχει χάρτες; Χρειάζεται internet;

το τηλεφωνο δεν εχει gps..

μονο χαρτες με μια κατα προσεγγιση θεση βαση δικτυου..

με μια αποκλιση αν δεν κανω λαθος 40 με 60 μετρα τουλαχιστον..κοινως δεν υπαρχει πληογηση απλα οδηγιες..

και εγω παντως ετσι πιστευα στην αρχη οτι εχει gps αλλα δεν...

Link to comment
Share on other sites

Κάτι είναι και αυτό...κάτι σαν Google Maps δηλαδή;

οι γνωστοι χαρτες της νοκια ειναι απλα δεν ξερω ποια εκδοση....3.00 version νομιζω?

και δεν εχει gps το κινητο..

απλα υπολογιζει την θεση σου κατα προσεγγιση με βαση τις κυψελες του δικτυου..πανω απο 40 μετρα νομιζω...

με οτι συνεπαγεται αυτο αν δεν εχεις καλη καλυψη δικτυου..

κατεπεκταση δεν υπαρχει οπτικη η φωνητικη πλοηγηση αλλα ενας υπολογισμος πιθανης διαδρομης..

διορθωστε με αν κανω καποιο λαθος οσοι εχουν το κινητο..μια φορα το λειτουργησα και το ειδα στο πλαισιο..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, αλλά δυστυχώς "χάθηκε" ο κωδικός ασφαλείας.

Ούτε ο αρχικός 12345, αλλά και ούτε αυτός που του είχα βάλει εγώ, λειτουργεί. Δεν αναγνωρίζει κανέναν.

Υπάρχει τρόπος επαναφοράς του κωδικού ασφαλείας?

 

Επίσης, υπάρχει τρόπος να διαγραφούν διάφορες εφαρμογές και αρχεία από τη μνήμη τηλεφώνου?

Έχει πολύ μικρή μνήμη και δεν μπορεί να δεχτεί ούτε sms αν δεν διαγραφούν τα προηγούμενα.

Και να σκεφτεί κανείς πως στη μνήμη τηλεφώνου έχω μόνο τις επαφές μου και πάλι γεμίζει με 2-3 sms

The show must go on......
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...