Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την αναβάθμιση τελικά έχει ακουστεί κανένα νεότερο;;

λένε για πριν το καλοκαίρι αλλά δεν ξέρω για πιο έτος, γιατί και για το sensetion είχαν πει μέχρι 31 Μαρτίου αλλά ........

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητό (EVO),μου κανει συχνά επανεκκινήσεις απο μονο του και γιαυτο αναγκαστηκα να βγαλω το pin για να ανοιγει κανονικα το τηλεφωνο χωρις να πρεπει να πληκτρολογησω το pin. Εχετε καμια ιδεα να μου προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητό (EVO),μου κανει συχνά επανεκκινήσεις απο μονο του και γιαυτο αναγκαστηκα να βγαλω το pin για να ανοιγει κανονικα το τηλεφωνο χωρις να πρεπει να πληκτρολογησω το pin. Εχετε καμια ιδεα να μου προτεινετε?

 

Έχεις βάλει custom rom η έχεις πειράξει cpu o/c η έχεις κατεβάσει volts (uv) ?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει custom rom η έχεις πειράξει cpu o/c η έχεις κατεβάσει volts (uv) ?

 

Οχι,δεν την εχω πειραξει την αρχικη rom καθολου.Το μονο που εχω αλλαξει απο τα αρχικα ειναι το htc sense,εχω βαλει το go lancer

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδια εχω ενα προβλημα με το κινητό (EVO),μου κανει συχνά επανεκκινήσεις απο μονο του και γιαυτο αναγκαστηκα να βγαλω το pin για να ανοιγει κανονικα το τηλεφωνο χωρις να πρεπει να πληκτρολογησω το pin. Εχετε καμια ιδεα να μου προτεινετε?

 

Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν συνεχιστεί το πρόβλημα ίσως είναι επιβεβλημένη η επίσκεψη στο service.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οχι,δεν την εχω πειραξει την αρχικη rom καθολου.Το μονο που εχω αλλαξει απο τα αρχικα ειναι το htc sense,εχω βαλει το go lancer

 

Δοκίμασε να βγάλεις το golauncher να δεις αν συνεχιζονται οι επανεκινησεις. Αλλιώς δοκίμασε επαναφορά όπως σου είπαν ήδη. Αν συνεχίζεται....μάλλον για service

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δοκίμασε να βγάλεις το golauncher να δεις αν συνεχιζονται οι επανεκινησεις.

 

Τι εννοείς; Ότι μπορεί να είναι το Sense υπεύθυνο για τις επανεκκινήσεις;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Ότι μπορεί να είναι το Sense υπεύθυνο για τις επανεκκινήσεις;

 

Πιο πολύ θα έλεγα το golauncher. Αν πριν το κιν λειτουργούσε μια χαρά και η μόνη αλλαγή είναι η εγκατάσταση του golauncher ίσως υπάρχει κάποιο bug που προκαλεί ασυμβατότητα, η λανθασμένη διαχείρηση μνήμης αφού το sense θα λειτουργεί παράλληλα στο παρασκήνιο....

 

Αυτό που προτείνω δλδ είναι να αναστρέψει ότι αλλαγές έχει κανει σε σχέση με όταν δούλευε απροβληματιστα το κιν. Στην προκείμενη περίπτωση απεγκατασταση του golauncher...

 

Υποθέτω ότι κάποια στιγμή το κιν λειτουργούσε απροβληματιστα.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο παιδια από οταν το πηρα του περασα την ιδια μερα το go lancer,επομενως δεν μπορω να πω με σιγουρια οτι φταιει το lancer για τις επανεκκινησεις.θα το απεγκαταστησω κ μετα θα επαναφερω τις εργοστασιακες ρυθμισεις.Ευχαριστω ολους για την βοηθεια Edited by artaclub
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αμφιβάλλω για το αν φταίει ο οποιοσδήποτε launcher αλλά δεν έχεις να χάσεις τίποτα να το δοκιμάσεις. Ωστόσο εξακολουθώ να πιστεύω ότι με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων θα δεις τι πραγματικά γίνεται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά κάνα νέο με την αναβάθμιση ? η μπαταριά μου αρχίζει και εξαντλείτε πολύ γρήγορα ποια ....
Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που είδα ότι έκαναν στην HTC Greece μέσω fb, απάντησαν ότι η ICS για το EVO 3D θα έρθει αρχές του επόμενου μήνα (όσο αξιόπιστο μπορεί να είναι αυτό)
Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που είδα ότι έκαναν στην HTC Greece μέσω fb, απάντησαν ότι η ICS για το EVO 3D θα έρθει αρχές του επόμενου μήνα (όσο αξιόπιστο μπορεί να είναι αυτό)

ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ

από την ίδια σελίδα στο fb είχα διαβάσει ότι το sensetion θα είχε την ICS τέλος Μαρτίου

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι (άσχετα από το evo) sensetion που είναι στην Ελλάδα και έχουν αγοραστεί από expansys έχουν πάρει το ICS ενώ στην Ελλάδα όχι
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου που έχει αγοράσει το Sensetion από το Πλαίσιο έχει πάρει την έκδοση ICS στις 31 Μαρτίου. Edited by zmarianna
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια το πηρα απο καταστημα στην αγγλια... οοοοταν, βγει η αναβαθμιση εγω τι θα κανω ? θα βαλω αγγλικη εκδοση? ελληνικη ? και πως θα γινει ? (σορρυ ειμαι τελειως ασχετος)
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια το πηρα απο καταστημα στην αγγλια... οοοοταν, βγει η αναβαθμιση εγω τι θα κανω ? θα βαλω αγγλικη εκδοση? ελληνικη ? και πως θα γινει ? (σορρυ ειμαι τελειως ασχετος)

θα μας πεις εντυπώσεις γιατί λογικά θα την πάρεις πιο γρήγορα από εμάς που το πήραμε από Ελλάδα!!!!

(ελληνική γλώσσα και ελληνικά μενού πιστεύω ότι σου είχε από την αρχή δεν χρειάστηκε να κάνεις τίποτα άλλο)

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω παιδια το πηρα απο καταστημα στην αγγλια... οοοοταν, βγει η αναβαθμιση εγω τι θα κανω ? θα βαλω αγγλικη εκδοση? ελληνικη ? και πως θα γινει ? (σορρυ ειμαι τελειως ασχετος)

 

Αυτή που είναι να έρθει, θα έρθει μόνη της, δεν θα χρειαστεί να κάνεις και πολλά. Μην αγχώνεστε με την ICS, δεν χάνετε τόσα πολλά όσα νομίζετε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε με την ICS, δεν χάνετε τόσα πολλά όσα νομίζετε.

 

Το αυτό πιστεύω και εγώ.

Το στενάχωρο για αυτό το πραγματικά τούμπανο τηλέφωνο είναι ότι και η ελάχιστη ανάπτυξη στο XDA έχει συρρικνωθεί και άλλο.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εγω θελω να το πουλησω το evo. τι να κανω? με κουρασε λιγο. ειναι βαρυ.

 

Υπάρχουν αρκετά site αγοραπωλησιών που μπορείς να απευθυνθείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

RRU που εχει το κινητο αυτο ελλαδα ειναι αυτο http://www.filefactory.com/file/c0bf847/n/RUU_Shooter_U_HTC_Europe_1.20.401.8_Radio_10.59.9020.00_10.15.9020.06_M_release_219793_signed.exe , σωστα?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

..............Αυξήστε την αυτονομία της μπαταρίας του HTC One X 10-20% εύκολα και γρήγορα.

 

Όπως φαίνεται ακόμη και τα μεγάλα «κεφάλια» κάνουν τα λάθη τους.

 

Πιο συγκεκριμένα... κάποιος από τους developers της HTC κατάφερε να βάλει μια εφαρμογή σε λάθος σημείο, προκαλώντας έτσι την δυσλειτουργία του συστήματος ελέγχου κατανάλωσης του Nvidia Tegra 3.

 

Το συγκεκριμένο αρχείο είναι το NvCPLSvs.apk, και το ανακάλυψε ο XDA Developer mike1986 κατά την διάρκεια του «μαγειρέματος» μιας ROM για την συσκευή της HTC.

 

Το λάθος αυτό μπορεί να διορθωθεί ιδιαίτερα απλά μεταφέροντας το αρχείο στο /system/bin folder.

 

Όσοι το δοκίμασαν δήλωσαν αύξηση στην αυτονομία της μπαταρίας της τάξεως του 10-20%, κάτι ιδιαίτερα θετικό για μια ενεργοβόρα super συσκευή όπως το HTC One X.

 

Τώρα μάλιστα καταλαβαίνουμε γιατί ακουγόταν ότι η HTC ετοιμάζει ένα update το οποίο θα αυξήσει την αυτονομία της συσκευής.

 

Αν θέλετε λεπτομερείς οδηγίες για το μικρό αυτό hack μπορείτε να τις βρείτε στο link των XDA που ακολουθεί.

 

[XDA]...............

 

 

Εχω την εντύπωση οτι κατι τέτοιο πρέπει να συμβαίνει και με εμάς... αλλά απορώ γιατι δεν εχει γίνει λογος ποιο επισιμα απο την htc για υτον το λόγω εκτος εαν το εχουν αναφέρει και δε το πείρα χαμπάρι .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...