Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω να είναι στο boot το πρόβλημα. Τι έγινε με το πρώτο δηλαδή? Πάλι δεν άνοιξε? :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι στο boot το πρόβλημα. Τι έγινε με το πρώτο δηλαδή? Πάλι δεν άνοιξε? :rolleyes:

 

ναι μολις εκανα το πρωτο εγινε οτι ακριβως και πριν σταματαει στο animation του cm9 :/

Link to comment
Share on other sites

Το κάναμε ολίγον chat το φόρουμ θα πέσει παντόφλα μόλις μας πάρουν χαμπάρι :p

 

Δεν καταλαβα έγινε το ίδιο αφού πέρασες τα data του καινούριου backup? Κάποιο πρόβλημα θα έχει το backup δεν δικαιολογείται αλλιώς. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το κάναμε ολίγον chat το φόρουμ θα πέσει παντόφλα μόλις μας πάρουν χαμπάρι :p

 

Δεν καταλαβα έγινε το ίδιο αφού πέρασες τα data του καινούριου backup? Κάποιο πρόβλημα θα έχει το backup δεν δικαιολογείται αλλιώς. :wacko:

 

ακριβως αυτο που ειπες..περασα το παλιο μπακαπ μετα το ντατα του καινουριου και εγινε παλι το ιδιο.

 

ισχυει :p

 

κατι ασχετο ειδα τρ και εχουν ανεβασει καινουρια εκδοση cm9 αν την φλασαρω πανω απο την τωρινη οπως την εχω υπαρχει προβλημα; η πρεπει να κανω φορματ κτλ και μετα να την περασω σε καθαρο τηλεφωνο;

Edited by johnybryant24
Link to comment
Share on other sites

Τα updates τα περνάς έτσι απλά με ένα wipe cache και dalvik cache και δε χάνεις τίποτα. Εκτός αν προτείνεται να κάνεις wipe data (σπανίως λένε κάτι τέτοιο, ειδικά στην cm δεν το έχω δει ποτέ να το λένε σε αντίθεση με την slim)
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά.. Έχω μείνει λίγο πίσω σχετικά με τις νέες εκδόσεις και θα ήθελα τη γνώμη σας. Είμαι εδώ και κανένα 4μηνο με την 2.3.5 JVT + semaphore 2.6.35 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Τι λέτε, αξίζει μια αλλαγή σε JW6 ή να το αφήσω όπως είναι..?

 

Επίσης, επειδή ξενιτεύομαι σε δέκα μέρες και θα χρησιμοποιώ μόνο γαλλικά δίκτυα.. θα είμαι ok? δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα ε?

 

Παίδες ας μου απαντήσει κάποιος σ'αυτό παρακαλώ..:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησερα παιδια. Εκανα τα backups για να φλασαρω μια ρομ και εκανα αντιγραφη τον φακελο EFS αλλα αντιγραφηκε μονο ο υποφακελος με το ΙΜΕΙ:worry:

Κανω κατι λαθος ή ολα πηγαν κανονικα??:wacko:

Link to comment
Share on other sites

ο καταλογος efs περιεχει και αλλα αρχεια αλλα δεν γνωριζω εαν χρειαζονται. μερικα απο αυτα ειναι κρυφα οποτε βεβαιωσου πως εχεις επιλεξει να φαινονται τα κρυφα αρχεια.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Και βεβαιώσου ότι χρησιμοποιείς κάποιο file explorer που να δίνει root δικαιώματα γιατί μπορεί απλά να βλέπεις τους φακέλους αλλά όχι τα αρχεία που περιέχονται σε αυτούς.
Link to comment
Share on other sites

Και βεβαιώσου ότι χρησιμοποιείς κάποιο file explorer που να δίνει root δικαιώματα γιατί μπορεί απλά να βλέπεις τους φακέλους αλλά όχι τα αρχεία που περιέχονται σε αυτούς.

 

Αυτο ηταν το λαθος μου:X Δεν ειχα επιλεξει απο τον Es να εχει δικαιωμα root αλλα το προσεξα χαρη σε σας:cool:

Ευχαριστω:D

Link to comment
Share on other sites

Οι ερωτήσεις για τις ICS ROMs να γίνονται στα ανάλογα θέματα που υπάρχουν στο My Guides ή έστω στο γενικό θέμα της ICS.

Προσπαθήστε να απευθύνεστε στα σωστά θέματα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά.. Έχω μείνει λίγο πίσω σχετικά με τις νέες εκδόσεις και θα ήθελα τη γνώμη σας. Είμαι εδώ και κανένα 4μηνο με την 2.3.5 JVT + semaphore 2.6.35 και είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Τι λέτε, αξίζει μια αλλαγή σε JW6 ή να το αφήσω όπως είναι..?

 

Επίσης, επειδή ξενιτεύομαι σε δέκα μέρες και θα χρησιμοποιώ μόνο γαλλικά δίκτυα.. θα είμαι ok? δεν θα έχω κάποιο πρόβλημα ε?

 

Ναι είναι καλύτερη η jw6 από την jvt. Και όχι, δε θα έχεις κανένα πρόβλημα στη Γαλλία. Bon voyage :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις την φλασαρα ρην jw6 και ειμαι κατευχαριστημενος!XD Ποιοsemaphore προτεινετε?? Edited by Alexakhss
Link to comment
Share on other sites

Αναγκαστικά 2.7.4. Μόνο αυτός κάνει για την JW6.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στις παραλλαγες του αναφερομαι:-) Αν αξιζει να ψαξω για περισσοτερη Ραμ ή αν θα ηταν καλυτερο να βαλλω την κανονικη εκδοση...

Αυτο που με μπερδευει ειναι οτι στη2.3.3 που ρουταρα μου φανηκε πως αλλαξαν τα χρωματα..:-( Ισχυει??

Link to comment
Share on other sites

Στις παραλλαγες του αναφερομαι:-) Αν αξιζει να ψαξω για περισσοτερη Ραμ ή αν θα ηταν καλυτερο να βαλλω την κανονικη εκδοση...

Αυτο που με μπερδευει ειναι οτι στη2.3.3 που ρουταρα μου φανηκε πως αλλαξαν τα χρωματα..:-( Ισχυει??

 

Ο semaphore βγαινει σε 2 εκδοσεις, μια με voodoo colors και μια με τα στοκ χρωματα.Εσυ ποια εβαλες..;:rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Αμα κρινω απο την πρασινη οθονη πριν το σβησιμο μαλλον ειχε:-) Και η αναλυση εμοιαζε διαβορετικη:-/ Αμα διαλεξω semaphore χωρις voodooδεν θα εχω τετοιο θεμα??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Αμα κρινω απο την πρασινη οθονη πριν το σβησιμο μαλλον ειχε:-) Και η αναλυση εμοιαζε διαβορετικη:-/ Αμα διαλεξω semaphore χωρις voodooδεν θα εχω τετοιο θεμα??

Αν διαλέξεις έκδοση sc (stock color) θα έχεις τα χρώματα οθόνης που είχες κανονικά (και χωρίς την "πράσινη οθόνη").

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο που παρατηρω στις jw5-jw6 ειναι ενα θενα με το σημα δυκτιου.Αλλαξα μοντεμ,εκανα διαφορες λιβιτουριες,τιποτα,κατι γινεται γμτ,δεν εχω το σημα που ειχα με προηγουμενες ρομ,δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει.
Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο που παρατηρω στις jw5-jw6 ειναι ενα θενα με το σημα δυκτιου.Αλλαξα μοντεμ,εκανα διαφορες λιβιτουριες,τιποτα,κατι γινεται γμτ,δεν εχω το σημα που ειχα με προηγουμενες ρομ,δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει.

Σε εμενα Παρη εχει μια χαρα σημα, οπως και πριν με προηγουμενες ρομ επισης δεν εχω παρατηρησει μειωμενα επιπεδα σηματος. Παραξενο :wacko:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα Παρη εχει μια χαρα σημα, οπως και πριν με προηγουμενες ρομ επισης δεν εχω παρατηρησει μειωμενα επιπεδα σηματος. Παραξενο :wacko:
Ηρακλη το συγκρινω σε μερη που ειχα παντα χαμηλο σημα,τωρα απλα τις περισσοτερες φορες δεν μπορω να μιλησω.Εκει που εχει παντα καλο σημα δεν θα το παρεις χαμπαρι.
Link to comment
Share on other sites

Ηρακλη το συγκρινω σε μερη που ειχα παντα χαμηλο σημα,τωρα απλα τις περισσοτερες φορες δεν μπορω να μιλησω.Εκει που εχει παντα καλο σημα δεν θα το παρεις χαμπαρι.

 

Μαλιστα, παντως στο σπιτι αλλα και στο γραφειο που εργαζομαι παντα ειχα καλο σημα, και γενικοτερα σπανιως αντιμετωπιζω προβληματα σηματος.

Οποτε, αφου ειναι ετσι οπως το λες τοτε υπαρχει θεμα :confused:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παντως αυτο που παρατηρω στις jw5-jw6 ειναι ενα θενα με το σημα δυκτιου.Αλλαξα μοντεμ,εκανα διαφορες λιβιτουριες,τιποτα,κατι γινεται γμτ,δεν εχω το σημα που ειχα με προηγουμενες ρομ,δεν μπορω να καταλαβω τι φταιει.

 

WiFi και GPS τι λενε στις jw5-jw6 σε συγκριση με jw1;

Link to comment
Share on other sites

WiFi και GPS τι λενε στις jw5-jw6 σε συγκριση με jw1;
το wifi το ιδιο,το gps ειναι καλυτερο
Link to comment
Share on other sites

σημαντικό το θέμα "σήμα" που αναφέρεις Πάρη για την Jw6 ...

δεν μπορούμε να της περάσουμε για modem το JVT που είναι δοκιμασμένο και καλό ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...