Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ, τα κατάφερα. Ευχαριστώ!

 

Παρακαλώ αν και μάλλον σε μπέρδεψα :p Εχω καιρό που χρησιμοποιώ golauncher και δεν θυμόμουν οτι πάει διαφορετικά στον tw...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμασε κανεις την νεα jw6 που βγηκε με νεο κερνελ..;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1881138

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις την νεα jw6 που βγηκε με νεο κερνελ..;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1881138

 

με νέο κερνελ?? :confused:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

με νέο κερνελ?? :confused:

 

Ναι, μεχρι τωρα ο κερνελ της jw8 ( δηλαδη ο CL1152999) ηταν ο νεοτερος, ενω τωρα η νεα jw6 εχει πλεον τον CL1177078 :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μεχρι τωρα ο κερνελ της jw8 ( δηλαδη ο CL1152999) ηταν ο νεοτερος, ενω τωρα η νεα jw6 εχει πλεον τον CL1177078 :)

 

Βγαζει ακομη η Samsung?:lol: Βγαλε μια Jelly Bean μωρε..Η δωσε μας τους Drivers..Τα αλλα τα κανει η cyanogemmod team!

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει ακομη η Samsung?:lol: Βγαλε μια Jelly Bean μωρε..Η δωσε μας τους Drivers..Τα αλλα τα κανει η cyanogemmod team!
Δεν γινεται,ο γαλαξιας εχει αδυναμο hardware για τετοιο λειτουργικο και δεν μπορει μα το τρεξει :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

μάγκες ακόμη κάθεστε??

άντε δοκιμάστε να μας πείτε...:p :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

αντε δοκιμαστε και με βλεπω να ξαναφλασερνω. Θα με σκοτωσει η γυναινα μου. Τωρα παντως γιατι αναφερθηκε πιο πριν με την JW8 που εχω περασει απο τον Ιουλιο το κινητο παει περιφημα. Η καλυτερη value pack μεχρι στιγμης.
TCe
Link to comment
Share on other sites

πραγματικά όποτε θέλω να φλασσάρω πρώτα σκέφτομαι τι και πώς θα το πώ στην γυναίκα μου και μετά τον κόπο του να τα ξαναστήσω όλα από την αρχή :lol::lol::lol::lol:

 

τελικά όμως με αυτόν τον τρόπο το χαιρόμαστε το κινητό μας ?? ή είμαστε όλη την ώρα στο βάλε βγάλε ?

σαν να αγοράσουμε τώρα μια ferrari και αντί να την χαιρόμαστε στον δρόμο να την βάζουμε κάθε μέρα παρά μέρα στο συνεργείο για βελτίωση ... και ξανά τα ίδια .. και πάλι από την αρχή ... :O

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

πραγματικά όποτε θέλω να φλασσάρω πρώτα σκέφτομαι τι και πώς θα το πώ στην γυναίκα μου και μετά τον κόπο του να τα ξαναστήσω όλα από την αρχή :lol::lol::lol::lol:

 

τελικά όμως με αυτόν τον τρόπο το χαιρόμαστε το κινητό μας ?? ή είμαστε όλη την ώρα στο βάλε βγάλε ?

σαν να αγοράσουμε τώρα μια ferrari και αντί να την χαιρόμαστε στον δρόμο να την βάζουμε κάθε μέρα παρά μέρα στο συνεργείο για βελτίωση ... και ξανά τα ίδια .. και πάλι από την αρχή ... :O

 

να σου πω ρε φίλε αυτό το έχω συλλογιστεί άπειρες φορές...

απο τη μία κάθε φορά που φλασάρω ξενερώνω γιατί αποκτώ στην ουσία μια "καινούρια-κενη" συσκευή χωρίς μηνύματα, μητρώο κλήσεων, διάφορα μικρορεκόρ σε κάτι χαζά παιχνίδια απο την άλλη όμως κάθε φορά που φλασάρω νιώθω σαν μικρό παιδί που όση ώρα γίνεται η διαδικασία του φλασαρίσματος νιώθω σαν τη στιγμή που ξετυλίγω ένα δώρο και μόλις μπουτάρει και το εξερευνώ όπως μόλις ανακάλυψα τι δώρο είναι... :D

 

και κατ'επέκταση του παραπάνω συλλογισμού απο τη μια σκέφτομαι να πάρω κανένα Lumia που ρολάρει τέλεια να ησυχάσει και το κεφάλι μου απο τα φλασαρίσματα και απο την άλλη λέω να πάρω και το καινούριο galaxy που θα έχει 3 χρόνια υποστήριξης-απανωτών φλασαρισμάτων απο cm και λοιπούς

 

οπότε είναι ανάμοικτα τα συναισθήματα... :lol:

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με tianium backup pro ekdosi 4.6.6

καθε φορα που παταω uninstall καποιο προγραμμα κολλαει και κανω επανεκκινηση το προγραμμα.

 

υπαρχει κατι με τι version ? κατεβασα και την Titanium Backup Pro 5.3.0 αλλα παλι κολλαει.

τι γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με tianium backup pro ekdosi 4.6.6

καθε φορα που παταω uninstall καποιο προγραμμα κολλαει και κανω επανεκκινηση το προγραμμα.

 

υπαρχει κατι με τι version ? κατεβασα και την Titanium Backup Pro 5.3.0 αλλα παλι κολλαει.

τι γινεται ?

 

Δοκιμασε το systemapp remover...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καποιο λινκ για να το κατεβασω ?

 

Στο μαρκετ ειναι του danesh και κοστιζει 0.70€

Με αυτο θα μπορεις να κανεις uninstall οποια στοκ και μη εφαρμογη θελεις...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

αγορασα ενα μεταχειρισμενο galaxy s με xxjw4 ρουταρισμενο με cf kernel...εκανα μια βλακεια ομως και πηγα να κανω update το touch screen firmware...απο τοτε το πληκτρο back kai home δεν λειτουργει...εκανα πολλες δοκιμες με διαφορα firmware αλλα τιποτα...δεν ξερω με τι εκδοση αγοραστηκε το τηλεφωνο καινουριο...με διαφορες 2.2 που δοκιμασα δν γινεται τιποτα...και 2.1 firmware δεν μπορω να βρω πουθενα...εχει καποιος καμια λυση???
Link to comment
Share on other sites

αγορασα ενα μεταχειρισμενο galaxy s με xxjw4 ρουταρισμενο με cf kernel...εκανα μια βλακεια ομως και πηγα να κανω update το touch screen firmware...απο τοτε το πληκτρο back kai home δεν λειτουργει...εκανα πολλες δοκιμες με διαφορα firmware αλλα τιποτα...δεν ξερω με τι εκδοση αγοραστηκε το τηλεφωνο καινουριο...με διαφορες 2.2 που δοκιμασα δν γινεται τιποτα...και 2.1 firmware δεν μπορω να βρω πουθενα...εχει καποιος καμια λυση???

 

Πως εκανες update το touch screeen firmware..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση?γίνετε να βάλουμε το καινούριο kernel από την καινούρια jw6 σε άλλη rom??

γιατί βλέπω στο θέμα που έχει στο xda με την καινούρια rom ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1881138 ) κάτω κάτω έχει αυτά :

zImage--2.6.35.7-I9000BOJW6-CL1177078.zip

cache.rfs--I9000GTNLJW5-CSC.zip

modem.bin--I9000XXJW4-CRC32=5D75EF71.zip

build.prop.txt

Edited by laloss
Link to comment
Share on other sites

έβαλε κανεις την καινούρια την jw6??? :P άντε ρε παιδιά βάλτε την κάποιος να μας πει :P

Αντε Θεμη παρε την πρωτοβουλια :p

Εγω ειμαι με ics τωρα και βαριεμαι να αλλαζω παλι...

να κάνω μια ερώτηση?γίνετε να βάλουμε το καινούριο kernel από την καινούρια jw6 σε άλλη rom??

γιατί βλέπω στο θέμα που έχει στο xda με την καινούρια rom ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1881138 ) κάτω κάτω έχει αυτά :

zImage--2.6.35.7-I9000BOJW6-CL1177078.zip

cache.rfs--I9000GTNLJW5-CSC.zip

modem.bin--I9000XXJW4-CRC32=5D75EF71.zip

build.prop.txt

Ο στοκ κερνελ αφορα αποκλειστικα την καθε στοκ ρομ με την οποια συνοδευεται.Για αυτο που λες και για πολλα αλλα υπαρχει ο semaphore :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αντε Θεμη παρε την πρωτοβουλια :p

Εγω ειμαι με ics τωρα και βαριεμαι να αλλαζω παλι...

 

χάχα ok :P μισώ την κατεβάζω και την περνάω :P

ελληνικά έχει όμως?

Link to comment
Share on other sites

χάχα ok :P μισώ την κατεβάζω και την περνάω :P

ελληνικά έχει όμως?

 

Μπραβο ρε Θεμη :)

Ναι εχει κανονικοτατα, αλλα και να μην ειχε θα βαζαμε ;)

Μην αλλαξεις κερνελ ομως, να δουμε τι ψαρια πιανει ο νεος στοκ...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε Θεμη :)

Ναι εχει κανονικοτατα, αλλα και να μην ειχε θα βαζαμε ;)

Μην αλλαξεις κερνελ ομως, να δουμε τι ψαρια πιανει ο νεος στοκ...

 

σωστός ;)

λοιπόν σε καμια ωρίτσα που θα έχει κατεβει και θα την έχω δουλέψει λίγο θα ενημερώσω ;)

Link to comment
Share on other sites

σωστός ;)

λοιπόν σε καμια ωρίτσα που θα έχει κατεβει και θα την έχω δουλέψει λίγο θα ενημερώσω ;)

 

Οκ, προσεχε επειδη ειναι ενα αρχειο μην κανεις repartition, καθως επισης θα εχει και καποιες branded εφαρμογες.Αργοτερα που θα γινεις ροοτ τις αφαιρεις.

Βεβαια, εαν ηταν σε τρια αρχεια δεν θα υπηρχε προβλημα αλλα δεν πειραζει, ο Ramad την ετοιμαζει...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Οκ, προσεχε επειδη ειναι ενα αρχειο μην κανεις repartition, καθως επισης θα εχει και καποιες branded εφαρμογες.Αργοτερα που θα γινεις ροοτ τις αφαιρεις.

Βεβαια, εαν ηταν σε τρια αρχεια δεν θα υπηρχε προβλημα αλλα δεν πειραζει, ο Ramad την ετοιμαζει...

 

λες να περιμένω να την βγάλει ο Ramad με τα 3 αρχεία? η δεν αντέχετε την αναμονή? :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

λες να περιμένω να την βγάλει ο Ramad με τα 3 αρχεία? η δεν αντέχετε την αναμονή? :P :P :P

 

Η αναμονη ειναι κακο πραμα :p

Χωρις πλακα φιλαρακι, οτι θελεις εσυ...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...