Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να εννοεί ότι έβαλε στοκ λογισμικό με custom τρόπο (odin :p)

 

Επειδη λοιπον μπορουν να δωθουν διαφορες ερμηνειες και αυτο δεν θα οδηγησει πουθενα, ας μας εξηγησει το παλικαρι τι ακριβως εννοει ;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα μια ενημέρωση σχετικά με την JW8. Ήμουν έτοιμος να την περάσω και κλονίστηκα λίγο από τα προβλήματα που αντιμετώπισαν ο Πάρης και ο Ηρακλής όσο αφορά το 3G και το wifi. Η απορία-ερώτησή μου είναι η εξής: Έχετε αντιμετωπίσει και άλλοι τέτοιου είδους προβλήματα και αν έχει βρεθεί κάποια λύση; Τελικά να την φλασάρω την JW8 ή θα μπλέξω χειρότερα; Ευχαριστώ.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την πεταξα την 8. Δε νομιζω πως εχει να προσφερει κατι παραπανω απο οτι η JW5. Αν και εμενα και η 5 μου εφαγε σκαλωματακι χτες με το 3G αλλα το αγνοησα...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω την πεταξα την 8. Δε νομιζω πως εχει να προσφερει κατι παραπανω απο οτι η JW5. Αν και εμενα και η 5 μου εφαγε σκαλωματακι χτες με το 3G αλλα το αγνοησα...

 

Παιδια ειμαι σε αναζητηση μιας επισημης ROΜ , και βρηκα τις JW8 , αλλα μου γυαλισε και η συγκεκριμενη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1200177

λογω των mods που εχει και του root.

 

ή

 

Να τις αφησω και να βαλω την JW5??

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Θα ήθελα μια ενημέρωση σχετικά με την JW8. Ήμουν έτοιμος να την περάσω και κλονίστηκα λίγο από τα προβλήματα που αντιμετώπισαν ο Πάρης και ο Ηρακλής όσο αφορά το 3G και το wifi. Η απορία-ερώτησή μου είναι η εξής: Έχετε αντιμετωπίσει και άλλοι τέτοιου είδους προβλήματα και αν έχει βρεθεί κάποια λύση; Τελικά να την φλασάρω την JW8 ή θα μπλέξω χειρότερα; Ευχαριστώ.

 

Φίλε μου, την εχω περασμένη τουλάχιστον δύο εβδομάδες και δεν μου έχει εμφανίσει τέτοιο πρόβλημα. Είμαι με semaphore και ext4.

Link to comment
Share on other sites

Μετα το στραπατσο με την cm9 οπου ξενερωσα :mad:θα περασω το απογευματακι κι εγω στην jw5 Ελβετιας. Βαρεθηκα πια :p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

έχω την JW8 7 μέρες και πιστεύω ότι κάνει κακή διαχείριση μνήμης......μάλλον θα ξαναγυρίσω στην JW7 η JW5!!!
Link to comment
Share on other sites

έχω την JW8 7 μέρες και πιστεύω ότι κάνει κακή διαχείριση μνήμης......μάλλον θα ξαναγυρίσω στην JW7 η JW5!!!

 

Σοβαρα..;σε εμενα παντως στον τομεα αυτον ηταν πολυ καλη ;)

Απο οτι φαινεται οι εμπειριες του καθενος σχετικα με τη ρομ ειναι πολυ διαφορετικες :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα..;σε εμενα παντως στον τομεα αυτον ηταν πολυ καλη ;)

Απο οτι φαινεται οι εμπειριες του καθενος σχετικα με τη ρομ ειναι πολυ διαφορετικες :rolleyes:

 

Η jw8 δηλαδη με την jw5 δεν διαφερουν σε τιποτα; ΔΙαβασα για νεο kernel στην jw8...

 

Kαι κατι αλλο , επειδη δεν γνωριζω.Πως ρουταρονται αυτες οι ρομ ..jw. ? Αποκλειστικα με kernel ? (πχ Semaphore ?)

Kαι που θα βρω modifιες για τις συγκεκριμενες πχ Battery % ??

 

Δωστε μια ωθηση παρακαλω ειμαι νεος χρηστης:rolleyes:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα..;σε εμενα παντως στον τομεα αυτον ηταν πολυ καλη ;)

Απο οτι φαινεται οι εμπειριες του καθενος σχετικα με τη ρομ ειναι πολυ διαφορετικες :rolleyes:

 

κοίταξε σε εμενα η μνήμη ram μου φτάνει στα 320 και έχω κλειστές όλες τις εφαρμογές τα πάντα....και μου φεύγει λίγο παραπάνω μπαταρία από ότι έχω καταλάβει σε σχέση με την jw7...... τώρα θα δω πια θα βάλω αν και ""κλείνω"" πιο πολύ για jw5 :P

Link to comment
Share on other sites

Η jw8 δηλαδη με την jw5 δεν διαφερουν σε τιποτα; ΔΙαβασα για νεο kernel στην jw8...

 

Kαι κατι αλλο , επειδη δεν γνωριζω.Πως ρουταρονται αυτες οι ρομ ..jw. ? Αποκλειστικα με kernel ? (πχ Semaphore ?)

Kαι που θα βρω modifιες για τις συγκεκριμενες πχ Battery % ??

 

Δωστε μια ωθηση παρακαλω ειμαι νεος χρηστης:rolleyes:

 

Ναι ροοτ γινεσαι με custom kernel. Mods στο xda θα κοιταξεις που να ειναι συμβατα με την ρομ που θα βαλεις. Περνιουνται μεσω cwm recovery αφου βαλεις custom kernel (semaphore η προτεινομενη επιλογη)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

κοίταξε σε εμενα η μνήμη ram μου φτάνει στα 320 και έχω κλειστές όλες τις εφαρμογές τα πάντα....και μου φεύγει λίγο παραπάνω μπαταρία από ότι έχω καταλάβει σε σχέση με την jw7...... τώρα θα δω πια θα βάλω αν και ""κλείνω"" πιο πολύ για jw5 :P

 

Παρα πολυ ειναι, σε εμενα εφτανε μεχρι τα 305 περιπου καμια φορα αλλα σε γενικες γραμμες κυμαινοταν μεταξυ 230-290, τα κολληματακια της τα ειχε αν και μικρα αλλα με το ext4 εξαλειφθηκαν..

Εγω θα βαλω jw5 :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Παρα πολυ ειναι, σε εμενα εφτανε μεχρι τα 305 περιπου καμια φορα αλλα σε γενικες γραμμες κυμαινοταν μεταξυ 230-290, τα κολληματακια της τα ειχε αν και μικρα αλλα με το ext4 εξαλειφθηκαν..

Εγω θα βαλω jw5 :rolleyes:

 

για να το κάνω ext4 πρέπει να είμαι root ε?

Link to comment
Share on other sites

Ωχ δειτε τι βρηκα και αν μπορει καποιος να δει αν εχει διαφορα στις επειδοσεις του wifi γιατι εδω που ειμαι δεν εχω wifi για να δοκιμασω. Πληκτρολογησα *#1111# και μετα πατωντας το κουμπι μενου εχει επιλογη wifi και υστερα ενα κουμπακι που απενεργοποιει το: wifi powersave.

 

Επισης πως θα ξερω ποια JW5 εβαλα; :p (αν ειναι ελβετιας εννοω)

 

@Themi ναι πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

Ωχ δειτε τι βρηκα και αν μπορει καποιος να δει αν εχει διαφορα στις επειδοσεις του wifi γιατι εδω που ειμαι δεν εχω wifi για να δοκιμασω. Πληκτρολογησα *#1111# και μετα πατωντας το κουμπι μενου εχει επιλογη wifi και υστερα ενα κουμπακι που απενεργοποιει το: wifi powersave.

 

Επισης πως θα ξερω ποια JW5 εβαλα; :p (αν ειναι ελβετιας εννοω)

 

@Themi ναι πρεπει.

μόλις το έκανα και μόλις μπήκα στο google play φόρτωσε σε δευτερόλεπτα :P xaxaxaxa :P

Link to comment
Share on other sites

για να το κάνω ext4 πρέπει να είμαι root ε?

 

Ναι πρεπει να εισαι ροοτ.

Την μετατροπη μπορεις να την κανεις με την εφαρμογη ext4 αλλα παρε ενα backup πρωτα :rolleyes:

 

 

edit: Δεν θα αλλαξουν τα χρωματα, μπορεις να γινεις root βαζοντας τον semaphore kernel 2.7.4sc που διατηρει τα στοκ χρωματα :)

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να γίνω root γιατί μου την σπάνε τα χρώματα που αλλάζουν :S :S

 

Βαζεις semaphore με stock color δηλαδη εκδοση που γραφει sc και δεν αλλαζει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Βαζεις semaphore με stock color δηλαδη εκδοση που γραφει sc και δεν αλλαζει τιποτα

 

οκ ευχαριστω :D ξέρεις μήπως αυτή την εφαρμογή που όταν σου έρχεται μήνυμα η κληση σου φωτίζουν τα κουμπιά που μπορώ να την βρω?

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω :D ξέρεις μήπως αυτή την εφαρμογή που όταν σου έρχεται μήνυμα η κληση σου φωτίζουν τα κουμπιά που μπορώ να την βρω?

 

Bln control απο μαρκετ :)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Ναι ροοτ γινεσαι με custom kernel. Mods στο xda θα κοιταξεις που να ειναι συμβατα με την ρομ που θα βαλεις. Περνιουνται μεσω cwm recovery αφου βαλεις custom kernel (semaphore η προτεινομενη επιλογη)

 

Ευχαριστώ, οι official δεν ειναι deodexed ετσι; Ή ειναι; Γιατι πολλα mods ειναι για deodexed jw5 .

-----------------------------

Εγω πηρα το κινηtο απο Γερμανια με περασμενη την XWjvb και αυτη τη στιγμη εχω 216/329ΜΒ :p

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, οι official δεν ειναι deodexed ετσι; Ή ειναι; Γιατι πολλα mods ειναι για deodexed jw5 .

-----------------------------

Εγω πηρα το κινηtο απο Γερμανια με περασμενη την XWjvb και αυτη τη στιγμη εχω 216/329ΜΒ :p

 

Oι επισημες ειναι odex.

329....μονο;:p

καιρο ειχα να δω τετοιο νουμερο :D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Oι επισημες ειναι odex.

329....μονο;:p

καιρο ειχα να δω τετοιο νουμερο :D

 

Ααα αρα δεν παιρνουν themes οποτε ετσι;

Δηλαδη στην jw5 ποσο περιπου θα δω?;)

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Ααα αρα δεν παιρνουν themes οποτε ετσι;

Δηλαδη στην jw5 ποσο περιπου θα δω?;)

 

Θα ψαχνεις και θα βαζεις mods ή themes μονο για την jw5 odex διοτι εαν βαλεις για deodex θα εχεις προβλημα μετα φιλε, οποτε να εισαι ιδιαιτερα προσεχτικος :rolleyes:

Η διαθεσιμη ραμ στην jw5 ειναι 364mb η οποια μπορει να φτασει και τα 385mb εαν βαλεις τον semaphore kernel 2.7.4 bm...

καλο εεε..;;)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...