Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μετα απο restore απο backup CWM επανερχονται ολα οπως ηταν πριν? παιχνιδια, εφαρμογες, ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Παιδια μετα απο restore απο backup CWM επανερχονται ολα οπως ηταν πριν? παιχνιδια, εφαρμογες, ρυθμισεις?

 

Ναι ακριβώς. Κάνεις full restore για να επανέλθουν τα πάντα ενώ κάνεις advanced restore-restore data για να επαναφέρεις μόνο εφαρμογές, ρυθμίσεις κλπ.

 

Με aokp b35 και matrix 19.5 ondemand/deadline 100/1000mhz 95% threshold deep idle on το κινητό τα σπάει!!!!!! Με smartass/noop είχα προβλήματα ενώ με ondemand/deadline είναι super. Ίδια ταχύτητα με cybergr, πολύ πιο γρήγορη εκκίνηση απο cybergr, και μπαταρία στα επίπεδα της apex ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς. Κάνεις full restore για να επανέλθουν τα πάντα ενώ κάνεις advanced restore-restore data για να επαναφέρεις μόνο εφαρμογές, ρυθμίσεις κλπ.

 

Με aokp b35 και matrix 19.5 ondemand/deadline 100/1000mhz 95% threshold deep idle on το κινητό τα σπάει!!!!!! Με smartass/noop είχα προβλήματα ενώ με ondemand/deadline είναι super. Ίδια ταχύτητα με cybergr, πολύ πιο γρήγορη εκκίνηση απο cybergr, και μπαταρία στα επίπεδα της apex ;)

 

Η cyber εχει κανενα βασικο mod που να μην το χει η aokp b35? Εγω σκεφτομαι για την aokp Μ5 δεν θα ειναι πιο σταθερη?

Link to comment
Share on other sites

Η cyber εχει κανενα βασικο mod που να μην το χει η aokp b35? Εγω σκεφτομαι για την aokp Μ5 δεν θα ειναι πιο σταθερη?

 

Η aokp έχει και μερικά παραπάνω ;) (theme chooser, startup tweaks κλπ.) Επίσης, η cybergr είναι λίγο παραφορτωμένη. Θα παρατήρησες οτι αργεί να ανοίξει, αργεί το ίντερνετ και γενικά πολλή σαβούρα. Κοίταξα λίγο build.prop έχει πειράξει μερικά πράγματα έχει αλλάξει και τους dns σε google dns (8.8.8.8) που για Ελλάδα είναι πολύ αργοί. Με aokp b35+matrix 19.5 είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και να παραλείψεις την Milestone και να βάλεις την b35 πάλι σταθερή είναι

Link to comment
Share on other sites

Η aokp έχει και μερικά παραπάνω ;) (theme chooser, startup tweaks κλπ.) Επίσης, η cybergr είναι λίγο παραφορτωμένη. Θα παρατήρησες οτι αργεί να ανοίξει, αργεί το ίντερνετ και γενικά πολλή σαβούρα. Κοίταξα λίγο build.prop έχει πειράξει μερικά πράγματα έχει αλλάξει και τους dns σε google dns (8.8.8.8) που για Ελλάδα είναι πολύ αργοί. Με aokp b35+matrix 19.5 είμαι πολύ ευχαριστημένος. Και να παραλείψεις την Milestone και να βάλεις την b35 πάλι σταθερή είναι

 

Eυχαριστω για τις απαντησεις φιλε. Μας βλεπω για δοκιμες αποψε!!

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις απαντησεις φιλε. Μας βλεπω για δοκιμες αποψε!!

 

Άντε δοκίμασε και πες εντυπώσεις! Αν τύχει και καμιά φορά σου βγάλει "η διαδικασία system δεν αποκρίνεται" ή κάτι τέτοιο, δοκίμασε να καθαρίσεις dalvik cache και να κάνεις fix permissions

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν παρατηρησατε αλλα στην αρχικη σελιδα υπαρχει μια αναφορα στο svoice και οτι μπορουμε να το εγκαταστησουμε και στο nexus. Ο menios αναφερει το παρακατω

(Πολύ απλά κατεβάζετε το νέο τροποποιημένο svoice-signed.apk (όχι το παλιο) που ανέβηκε στο xda εχθές και το περνάτε μέσα στο system/app, μετά αλλάζετε τα permissions σε (rw),®,® και τέλος.

Αν δεν δουλέψει το βρίσκετε στο system/app που το βάλατε και πατήστε να κάνει εγκατάσταση. Εγώ δεν πείραξα το build.prop (GS2) )

ξερουμε περισσοτερες λεπτομερειες;

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει aokp+matrix μεχρι στιγμης φαινεται ο πιο καλος συνδιασμος που εβαλα μεχρι τωρα. Μενει να δω τωρα πως παει η μπαταρια.

Eυχαριστω τα παιδια για τη βοηθεια.

Μια απορια, θεματα τωρα μπορουν να μπουν απο μεσα στις ρυθμισεις-theme chooser ? που βαζω το zip για το βλεπει η εφαρμογη για να κανω apply?

Link to comment
Share on other sites

Apk είναι τα θέματά, τα κάνεις εγκατάστασή και μετα εμφανίζονται στο αντίστοιχο μενού.

Υπάρχουν και στο market μερικά άμα κάνεις αναζήτησή aokp theme για παράδειγμά.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει aokp+matrix μεχρι στιγμης φαινεται ο πιο καλος συνδιασμος που εβαλα μεχρι τωρα. Μενει να δω τωρα πως παει η μπαταρια.

Eυχαριστω τα παιδια για τη βοηθεια.

Μια απορια, θεματα τωρα μπορουν να μπουν απο μεσα στις ρυθμισεις-theme chooser ? που βαζω το zip για το βλεπει η εφαρμογη για να κανω apply?

 

Βασικά θυμάμαι ήδη από την cm7 ότι το εγκαθιστας σαν εφαρμογή και μετά το ορίζεις μέσω theme chooser

Link to comment
Share on other sites

Με aokp b35 και matrix 19.5 ondemand/deadline 100/1000mhz 95% threshold deep idle on το κινητό τα σπάει!!!!!! Με smartass/noop είχα προβλήματα ενώ με ondemand/deadline είναι super. Ίδια ταχύτητα με cybergr, πολύ πιο γρήγορη εκκίνηση απο cybergr, και μπαταρία στα επίπεδα της apex ;)

 

 

εγω εχω εγκαταστησει τωρα 2 μερες την KANGY_ULTRA2.2.1 βασισμενη σε AOKP. μιλαμε για την ιδια ρομ?(aokp b35?) ή καποια αλλη. παντως και με αυτη που εχω βαλει μακραν καλυτερη απο cybergr. πιο γρηγορη και ομαλη σε λειτουργια.

 

εαν δεν ειναι η ιδια μπορεις να βαλεις ενα Link?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θυμάμαι ήδη από την cm7 ότι το εγκαθιστας σαν εφαρμογή και μετά το ορίζεις μέσω theme chooser

 

Αν θελω να αλλαξω κατι απο ενα θεμα που ειναι zip μπορω να το ανοιξω και να κλεισω ξανα με το δικο σου zip creator? Ή να το κανω apk μεσα απο καποιο προγραμμα(eclipse πχ)?

Link to comment
Share on other sites

Αν θελω να αλλαξω κατι απο ενα θεμα που ειναι zip μπορω να το ανοιξω και να κλεισω ξανα με το δικο σου zip creator? Ή να το κανω apk μεσα απο καποιο προγραμμα(eclipse πχ)?

 

Λογικά για να είναι zip θα είναι για φλασαρισμα σε cwm. Κανε ότι αλλαγές θες και φλασαρε το άλλα κράτα ένα nandroid πρώτα.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Λογικά για να είναι zip θα είναι για φλασαρισμα σε cwm. Κανε ότι αλλαγές θες και φλασαρε το άλλα κράτα ένα nandroid πρώτα.

 

Δουλευει φιλε ευχαριστω. Εσβησα οτι δεν ηθελα και το φλασαρα μια χαρα. Η πλακα ομως ειναι οτι αν κανω apply αλλο θεμα απο το theme chooser που εβαλα ως apk, δεν φευγει εντελως αυτο που φλασαρα και ειναι λες και εχω δυο σε ενα.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω εγκαταστησει τωρα 2 μερες την KANGY_ULTRA2.2.1 βασισμενη σε AOKP. μιλαμε για την ιδια ρομ?(aokp b35?) ή καποια αλλη. παντως και με αυτη που εχω βαλει μακραν καλυτερη απο cybergr. πιο γρηγορη και ομαλη σε λειτουργια.

 

εαν δεν ειναι η ιδια μπορεις να βαλεις ενα Link?

 

ευχαριστω

 

Για δες εδω http://forum.aokp.co/page/releases/_/build-35-r21

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει φιλε ευχαριστω. Εσβησα οτι δεν ηθελα και το φλασαρα μια χαρα. Η πλακα ομως ειναι οτι αν κανω apply αλλο θεμα απο το theme chooser που εβαλα ως apk, δεν φευγει εντελως αυτο που φλασαρα και ειναι λες και εχω δυο σε ενα.

Μυρίζομαι οτι έβαλες ένα λεγόμενο πλήρες θέμα. Αυτό περιλαμβάνει το apk για theme chooser αλλά πειράζει και άλλα στοιχεία που δεν μπορούν να αλλάξουν μέσω theme chooser. Γι αυτό ήταν zip για cwm. Έτσι, απεγκαθιστώντας το apk ή αλλάζοντας θέμα παύει να ισχύει αυτό που είχες, αλλά τα στοιχεία που πειράχτηκαν κατά την εγκατάσταση από cwm μένουν και κανένα θέμα δεν τα αλλάζει (δεν μπορεί να τα αλλάξει κιόλας)

 

Έρχεται και νέα AOKP b37 αύριο-μεθαύριο :)

Link to comment
Share on other sites

Μυρίζομαι οτι έβαλες ένα λεγόμενο πλήρες θέμα. Αυτό περιλαμβάνει το apk για theme chooser αλλά πειράζει και άλλα στοιχεία που δεν μπορούν να αλλάξουν μέσω theme chooser. Γι αυτό ήταν zip για cwm. Έτσι, απεγκαθιστώντας το apk ή αλλάζοντας θέμα παύει να ισχύει αυτό που είχες, αλλά τα στοιχεία που πειράχτηκαν κατά την εγκατάσταση από cwm μένουν και κανένα θέμα δεν τα αλλάζει (δεν μπορεί να τα αλλάξει κιόλας)

 

Ετσι επαθα γι αυτο και εκανα restore που ειχα πριν βαλω το θεμα και ολα μια χαρα. Moνο απο apk πλεον.

Link to comment
Share on other sites

Έγω πάντως με τον ίδιο kernel matrix 19.5 k τις ιδιες εφαρμογές η apex μου δινει 200 κ πανω mb ελευθερα ενώ η aokp b35 150-165 εκει γύρω.

Μάλλον την apex θα προτιμήσω

 

Βγήκε καινούργιος kernel matrix 20 http://matr1xkernels.com/matr1x-kernels/matr1x-kernel-for-nexus-s-and-nexus-s-4g-ics/

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

APEX και παλι APEX με τον δικο της kernel στα 1200 χωρις μεγαλη χρηση σχεδον 2 μερες μπαταρια.

 

Μπορείς να πεις ρυθμίσεις;

Χθες με matr1x 200-1200-smartassv2 έφαγα κάτι απίστευτα reboots :X

Edited by DimitrisAndNiki
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να πεις ρυθμίσεις;

Χθες με matr1x 200-1200-smartassv2 έφαγα κάτι απίστευτα reboots :X

 

δεν εχω κανει καμμια ιδαιτερη ρυθμιση,απλα το ανεβασα στα 1200

 

δοκιμασε κανεις την matr1x 20.0; αν ναι αξίζει;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η aokp b 37 την κατεβάζω τώρα

 

Την δοκιμαζω απο χτες και δεν παρουσιασε κανενα προβλημα, φαινεται λιγο καλυτερη απο την 35 που ειχα. Την δοκιμασα αρχικα με τον matrix 20 αλλα δεν μου πολυ αρεσε, νομιζω πως ειναι αισθητη η διαφορα των 50Hz και ετσι γυρισα στον 19.5.

Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμαζω απο χτες και δεν παρουσιασε κανενα προβλημα, φαινεται λιγο καλυτερη απο την 35 που ειχα. Την δοκιμασα αρχικα με τον matrix 20 αλλα δεν μου πολυ αρεσε, νομιζω πως ειναι αισθητη η διαφορα των 50Hz και ετσι γυρισα στον 19.5.

 

Ναι πρέπει να εχεις δίκιο το μεσημέρι που έβαλα τον 20 εκτός απο αυτό μου επεσε κ αισθητα η μπαταρία.

Εγω θα το δοκιμάσω κανα 2 μερες ακομα μήπως στρώσει για να δούμε:!:

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ Β37 πάρα πολύ ξαλη θα έλεγα κανένα πρόβλημά από το πρωί που την έχω ικανοποιητική η ταχύτητα και η μπαταρία. Πάρα πάρα πάρα πολύ σταθερή στα επίπεδά της Milestone 5 θα έλεγα.
Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Motorola L7, Sony Ericsson W810i, Nokia 6680, Nokia 3120 classic, Nokia E71, Nokia C5-03, Nokia N900, Samsung Galaxy S, Google Nexus S, HTC 8S, Nokia N9, Moto G 2nd, Moto X 2nd, OnePlus X, Nexus 6, Redmi Note 5, Mi8
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...