Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Nexus S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο εκανα και εγώ και η λύση είναι να περάσεις εκ νέου το recovery. Αφού έκανες φορμάτ την κάρτα Σβήστηκαν και τα recovery αρχεία. . περνά το και μετα στο mount usb storage , θα το δει κανονικά
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Το ίδιο εκανα και εγώ και η λύση είναι να περάσεις εκ νέου το recovery. Αφού έκανες φορμάτ την κάρτα Σβήστηκαν και τα recovery αρχεία. . περνά το και μετα στο mount usb storage , θα το δει κανονικά

Μολις εκανα και αυτο εβαλα την 6,0,3,4 αλλά και πάλι τίποτα τζιφος ...:worry: θα δοκιμασω με αλλο καλωδιο και σε αλλο πισι καποια στιγμη. τί να πω αλλο.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Είχα βάλει την Jellyshot 3.0 πριν κάμποσο καιρό και λέω να περάσω την τελευταία τώρα . Τι kernel να βάλω ;

 

S

*Αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα όνειρο κι ας είναι η φωτιά του να πέσει να σε κάψει-Bill !!! :!:

 

*Στην ευθεία όλοι γρήγοροι είναι...

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα και αυτο εβαλα την 6,0,3,4 αλλά και πάλι τίποτα τζιφος ...:worry: θα δοκιμασω με αλλο καλωδιο και σε αλλο πισι καποια στιγμη. τί να πω αλλο.
πως περασες αλλη;; αφου λες οτι εκανες φορματ στην καρτα;; πως βρηκες το αρχειο; Εκτος αν την φλασαρες με εντολες. Αν γνωριζεις να φλασαρεις με εντολες γιατι δν φλασαρεις και την ρομ ετσι;;

Android Phone Model:

Sony xperia X8 Google Nexus S GT-i9023 Galaxy S3 GT-i9300 Note 3 SM-N9005

Huawei P9 EVA-L09

Link to comment
Share on other sites

ναι με εντολες φλασαρα recovery .μαλλον θα φλασαρω και τη ρομ με εντολες ..απλα ειναι ειναι πιο ευκολο μεσα απο το clockworkmod να περνας rom,gapps etc. απλα ανησυχω μηπως εχει προβλημα το κινητο γιατι σε καποια φαση ενω δουλευε κανονικα παω να μπω στη "Συλλογη" για να δω φωτο και μου πεταει ενα μηνυμα " No SD card Found"..μετά από επανεκκίνηση όλα ενταξει..γιαυτο ειπα να κανω full wipe σε όλα μπας και στρωσει
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση! Εκανα format την sd card μεσω recovery και τωρα δεν εχω προσβαση μεσω του pc μου για να μπορεσω να βαλω καποια systom rom για εγκατασταση! Τι κανω τωρα??? SOS!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση! Εκανα format την sd card μεσω recovery και τωρα δεν εχω προσβαση μεσω του pc μου για να μπορεσω να βαλω καποια systom rom για εγκατασταση! Τι κανω τωρα??? SOS!!!!

 

φλασαρισε την factory image και λογικα θα εισαι ενταξει.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανεις τελευταια καμια αναβαθμισμενη MIUI να μας πει τι λεει?

 

ναι, πολυ βαρια και πολυ αργη για το κινητο μας. απο χθες εχω την cm 10,2 πολυ καλη για την ωρα χωρις lag που ειχα με την τελευταια jellyshot

Link to comment
Share on other sites

ναι, πολυ βαρια και πολυ αργη για το κινητο μας. απο χθες εχω την cm 10,2 πολυ καλη για την ωρα χωρις lag που ειχα με την τελευταια jellyshot

 

Και γω αυτη εχω εδω και πολυ καιρο ειναι απροβληματιστη απλα ειπα να δοκιμασω MIUI γιατι γλυκοκοιταζω το xiaomi για να παρω μια γευση!!

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτη εχω εδω και πολυ καιρο ειναι απροβληματιστη απλα ειπα να δοκιμασω MIUI γιατι γλυκοκοιταζω το xiaomi για να παρω μια γευση!!

 

ειχα την miui 4+ η οποια ετρεχε απροβληματιστα αλλα λιγο βαρια επισης.....

 

αυτα τα xiaomi...χαχαχαχα εχουν κλεψει καρδιες.! :p:p:p:p:p εν αναμονη του ΜΙ3....!!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω cyanogen, η τελευταία είναι καλή με το android 4.3?

Δουλεύουν όλα;[/

 

δουλευουν ολα αλλα αργααααααααααα........πολυ αργααααα:O:O:O

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αργά; έχει τόσο Lag?

Να μην τη βάλω δηλαδή;

 

Έβαλα την 10,1 λιγότερα κολλήματα.... Θα δειξει όμως...

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα προσφατα.....used.

Ξεκινησα το σκαλισμα.Το τηλεφωνο ητανε root.Περασα το titaniun αλλα δεν σβηνει εφαρμογες,και το εκανα με το root explorer,και με το titanium παγωσα αλλες.

Μετα περασα με επιτυχια το kernel marmita 1 ghz με κατωτερο τα 200 ΜΗz.....

Mια επανεκινηση και βλεπω 250mb ram.......Ενταξει,καμμια σχεση το κινητακι ζωηρεψε συν οτι του περασα 3gb υλικο στη μνημη και 15 εφαρμογες.Oπως το πηρα πρωτη μερα στο antutu εδειξε 3150 και σημερα 3600....:-)

Nα ρωτησω,

1)με το titanium τι παιζει,το εχω πληρες.γιατι δεν διαγραφει και μονο παγωνει?

2)Λιστα με το τι μπορω να διαγραψω αφοβα?

3)Μια custom rom βασισμενη σε GB η ICS θα πηγαινε ακομα καλυτερα?

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά με final jellyshot?

 

Αυτή είχα για παρα πολύ μεγαλο χρονικό διαστημα αλλά άρχησε και μου κολλούσε ενοχλητικά.....ίσως μπουκωνει μετα απο κάποιο καιρό.....ποιος ξέρει; με ελάχιστες εφαρμογές πλέον αλλά με την ίδια χρηση όπως και πρωτα. Τώρα έχω την cm 10.1 καλη και γρήγορη για την ωρα. Πάντως οι επιλογές πια είναι λιγες αλλά καλες. Η cm 10.1 πιστεύω έχει καλητερη διαχείρηση της πολύ λιγης Ραμ μας. ...όπως και να έχει , μας έβγαλε ολους ασπροπροαωπους αυτή η συσκευή , μετα απο 3 χρόνια σχεδόν ακόμα κάποιοι ασχολούνται με roming !!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε ... χαλασε το power button οπως εχει συμβει σε αρκετους και στα πλαισια της εγγυησης το πηγα στο service η απαντηση την οποια και περιμενα ηταν οτι root κινητα δεν καλυπτονται μπλα μπλα...εκτος απο οτι μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι το θεμα ειναι πως θα το επαναφερω χωρις power button για να το ξαναπαω! καμια ιδεα?

 

βρηκα αυτο για να δουμε...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1984858

Edited by tsiro
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε ... χαλασε το power button οπως εχει συμβει σε αρκετους και στα πλαισια της εγγυησης το πηγα στο service η απαντηση την οποια και περιμενα ηταν οτι root κινητα δεν καλυπτονται μπλα μπλα...εκτος απο οτι μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι το θεμα ειναι πως θα το επαναφερω χωρις power button για να το ξαναπαω! καμια ιδεα?

 

βρηκα αυτο για να δουμε...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1984858

 

Μια χαρά θα κάνεις την δουλειά σου, αλλιώς μέσω γραμμής εντολών.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά θα κάνεις την δουλειά σου, αλλιώς μέσω γραμμής εντολών.

 

εχω jellyshot 4.2.1

εκει που με ρωταει τη rom εχω να βαλω soju-crespo android any build ? η custom rom jb ?

το θεικο ειναι στο service μου λενε καντο unroot και φερτο!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω jellyshot 4.2.1

εκει που με ρωταει τη rom εχω να βαλω soju-crespo android any build ? η custom rom jb ?

το θεικο ειναι στο service μου λενε καντο unroot και φερτο!!!

 

Λογικά και τα δύο το ίδιο αποτέλεσμα έχουν.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως παιδια που ειχα προβλημα με το κουμπι το πήγα στην Microtech (Θεσσαλονικη Σαλαμινος 5) και μου το αλλαξανε κανονικα εντος εγγυησης. Δεν μου ειπαν τιποτα. Το κινητο ηταν rooted , unclocked bootloader, custom rom. Δεν ξερω τι γινεται με την πολιτικη του service. Ειλικρινα ήμουν προετοιμασμενος κ εγω να μου πουν κλειδωσε το και βαλε stock rom αλλα την γλυτωσα την ταλαιπωρια.Σε μια ωρα ειχα το τηλ ετοιμο και μαλιστα μετα απο μερες με πηραν κ τηλ απο την Samsung για να με ρωτησουν αν έμεινα ικανοποιημενος απο την εξυπηρέτηση.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...