Jump to content

[Επίσημο] Nokia 701


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λειτουργούν μια χαρά!Και εγώ είχα αντιμετωπίσει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με ακριβώς τα ίδια προγράμματα +accuweather, nat.geo.!Το οποίο ούτε με απλό reset λύθηκε, αλλά μόνο με hard format και μετά απ'ευθείας απλό reset γιατί μπορεί να υπάρξει πρόβλημα με προγράμματα όπως το nokia store κτλ.

http://img856.imageshack.us/img856/7559/scr000004id.jpg http://img46.imageshack.us/img46/778/scr000003p.jpg

Προσωπικά τα πάντα τα έχω στην κάρτα μνήμης εκτός από τα widgets και τα προγράμματα εκείνα που μόνο στην συσκευή του τηλεφώνου υποχρεωτικά εγκαθίστανται

Όσο για τις εφαρμογές και hard format να το κάνεις μέσα θα είναι και θα λειτουργούν μια χαρά μετά!

Edited by cocu
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 885
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όντως έτσι έκανα και δούλεψε. Το θέμα τώρα είναι πως ξαναπερνάμε τις εφαρμογές από το store?Μία μία ή υπάρχει μαζικός τρόπος? (στο hard reset όπως έλεγε και ο οδηγός δεν έκανα Backup τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές)
Link to comment
Share on other sites

 

cocu που βρήκες το widget που εμφανιζει ποστ του φορουμ? ειναι κατι σαν rss reader? γιατί ψάχνω στα widgets κάτι αντίστοιχο αλλά δεν... επίσης δεν έχει και κάποιο widget για το skype και άλλο ένα των χαρτών που είχα (Η τοποθεσία μου-νομίζω) έχει εξαφανιστεί...

ένα άλλο πρόβλημα που έχω είναι ότι η εφαρμογή του καιρού έχει αποθηκεύσει μια τοποθεσία και δε μου δίνει καιρό για την τρέχουσα...

πριν μερικες μέρες εγκατέστησα και τις εφαρμογες της microsoft απ τη σουιτα νοκια, αν και νομιζω ειναι αχρηστες για καποιο μη επαγγελματία (και τα έγγραφα εξακολουθεί να τ ανοιγει με το quickoffice για καποιο λογο...και αυτό το lync φορτωνει στην έναρξη, δε γίνεται να το απενεργοποιήσεις...;)

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργούν μια χαρά!Και εγώ είχα αντιμετωπίσει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με ακριβώς τα ίδια προγράμματα +accuweather, nat.geo.!Το οποίο ούτε με απλό reset λύθηκε, αλλά μόνο με hard format και μετά απ'ευθείας απλό reset γιατί μπορεί να υπάρξει πρόβλημα με προγράμματα όπως το nokia store κτλ.

http://img856.imageshack.us/img856/7559/scr000004id.jpg http://img46.imageshack.us/img46/778/scr000003p.jpg

Προσωπικά τα πάντα τα έχω στην κάρτα μνήμης εκτός από τα widgets και τα προγράμματα εκείνα που μόνο στην συσκευή του τηλεφώνου υποχρεωτικά εγκαθίστανται

Όσο για τις εφαρμογές και hard format να το κάνεις μέσα θα είναι και θα λειτουργούν μια χαρά μετά!

To FTD σου λειτουργεί κανονικά; Έχεις κάποιο θέμα στην ανανέωση των μετρήσεων;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

@soultil Είναι widget για τις μεταδόσεις ιστού!Τσέκαρε pm

@mixtri! Έχει κάποια ψιλοπροβλήματα με κυριότερο στο gsm που δεν μου λειτουργεί το bts test!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος, που το έχει, να μου πει εαν το κινητό έχει ανοιχτή ακρόαση στις κλήσεις;

Εχει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανονικα

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Έβλεπα σε ένα site συγκριτικά μετα΄ξυ 701 και Ν8 αλλά στο 701 είχε Χ στο ανοιχτή ακρόαση και είπα να ρωτήσω! Έχει βγάλει κανένα πρόβλημα το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση! Έβλεπα σε ένα site συγκριτικά μετα΄ξυ 701 και Ν8 αλλά στο 701 είχε Χ στο ανοιχτή ακρόαση και είπα να ρωτήσω! Έχει βγάλει κανένα πρόβλημα το κινητό;

 

Είναι άψογο... :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορέσω να περάσω 1300 επαφές από το gmail;! Σε παλιότερο nokia που δοκίμασα δεν γινόταν με το pc suite ενώ με συγχρονισμό πέρασε μόλις 50...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αποφάσισα και εδώ και 2 μέρες είμαι κι εγώ ένας περήφανος κάτοχος ενός 701!!!! Έχω ενθουσιαστεί, είναι φανταστική συσκευή!! Νομίζω ότι έκανα την καλύτερη δυνατή επιλογή, δεδομένων των χρημάτων που μπορούσα να διαθέσω, αλλά και του γεγονότος ότι είμαι κολλημένος με τα nokia και δεν είχα σκοπό να αγοράσω συσκευή άλλης εταιρίας... Εδώ και 2 μέρες το "ψάχνω" και του έχω βγάλει κυριολεκτικά το λάδι!! :p

Για ότι νεότερο και οποιαδήποτε απορία, τα ξαναλέμε σύντομα!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω το πήρες από παράλληλη εισαγωγή ή αντιπροσωπία? και εγώ θέλω να ο πάρω αλλά είμαι 2 μήνες τώρα σε αναμονή γιατί περιμένω μπας και έρθει στο μωβ. Να δείχνει και λίγο νέο τηλέφωνο γ...το μου, το μαύρο δεν εντυπωσιάζει...
Link to comment
Share on other sites

Η ανάγνωση μυνημάτων δουλεύει? Μετά την επαναφορά πήγα σήμερα να την χρησιμοποιήσω και την πρώτη φορά μου έδειξε το μενού και έβγαλε μια προειδοποίηση ότι θέλει ρύθμιση και από τότε δεν ξαναφορτώνει.

Είναι συχνό αυτό με το Symbian?Αν είναι κάθε λίγο και λιγάκι να θέλει επαναφορά για να λειτουργήσουν οι εφαρμογές να το βράσω το smartphone.

 

Tα παιχνίδια και τις εφαρμογές (Office) που είχε το τηλέφωνο όταν το αγόρασα μπορώ να τα κατεβάσω από κάπου? Γιατί όταν έκανα hard reset δεν κράτησα backup τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχοι του 701 (άντε, και του 700!..) χαρείτε!!!

http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=65364.new

Όχι ότι το κινητό το χρειάζεται (και ελπίζω να υπάρχει επιλογή ανάμεσα στο 1 και στα 1.3 GHz, ώστε να παραμείνει η κατανάλωση στα φοβερά τωρινά επίπεδα), αλλά είναι ωραία να αγοράζεις κάτι και αυτό να τυγχάνει ενός τέτοιου αναπάντεχου boost.

To κινητό γίνεται όλο και πιο ελκυστικό και είναι κρίμα που θα μείνει στην ιστορία ως περιθωριακό και χωρίς την αναγνώριση που του αξίζει...

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι.. καλο αν και το συγκεκριμενο κιν σαν σχεδιο δεν με τρελενει .ειναι ενα πολυ καλο συν

(κριμα για τα ν8 ε7 c6-01 c7 που δεν θα παρουν κατι και αυτα)

Link to comment
Share on other sites

Παράλληλη εισαγωγή! Υπάρχει περίπτωση να έρθει το βιολετί στην Ελλάδα;; ΤΟ μαύρο ούτε εμένα με εντυπωσίασε, γι' αυτό προτίμησα το ασημί (light silver) το οποίο είναι πανέμορφο, με εξέπληξε πολύ ευχάριστα η εμφάνισή του όταν το έβγαλα από τη συσκευασία!!
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχοι του 701 (άντε, και του 700!..) χαρείτε!!!

http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=65364.new

Όχι ότι το κινητό το χρειάζεται (και ελπίζω να υπάρχει επιλογή ανάμεσα στο 1 και στα 1.3 GHz, ώστε να παραμείνει η κατανάλωση στα φοβερά τωρινά επίπεδα), αλλά είναι ωραία να αγοράζεις κάτι και αυτό να τυγχάνει ενός τέτοιου αναπάντεχου boost.

To κινητό γίνεται όλο και πιο ελκυστικό και είναι κρίμα που θα μείνει στην ιστορία ως περιθωριακό και χωρίς την αναγνώριση που του αξίζει...

όταν Όμως έρθει το 808 θα κλάψουν μανούλες (μήλα,αντροιντ

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχοι του 701 (άντε, και του 700!..) χαρείτε!!!

http://forum.dailymobile.se/index.php?topic=65364.new

Όχι ότι το κινητό το χρειάζεται (και ελπίζω να υπάρχει επιλογή ανάμεσα στο 1 και στα 1.3 GHz, ώστε να παραμείνει η κατανάλωση στα φοβερά τωρινά επίπεδα), αλλά είναι ωραία να αγοράζεις κάτι και αυτό να τυγχάνει ενός τέτοιου αναπάντεχου boost.

To κινητό γίνεται όλο και πιο ελκυστικό και είναι κρίμα που θα μείνει στην ιστορία ως περιθωριακό και χωρίς την αναγνώριση που του αξίζει...

 

To 701 είναι χαλαρά το πιο υποτιμημένο κινητό στην ιστορία της ΝΟΚΙΑ. :blink: Είναι φοβερό τηλέφωνο. Το λατρεύω.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχουμε ξέρουμε περί τίνος πρόκειται! Πέρα από αυτό όμως, οι λόγοι που το κινητό έμεινε στην αφανεία (αν και πρέπει να πούλησε καλούτσικα) είναι ότι κυκλοφόρησε στην πιο σκοτεινή για το symbian περίοδο.Επίσης, αν και το κινητό έχει τα πάντα για την κατηγορία του, δεν έχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ τίποτα που να το ξεχωρίζει από τον ανταγωνισμό-ίσως μόνο ο σχεδιασμός και η ποιότητα του να ξεχωρίζουν.Παρόλα αυτά, η αρμονία του software με το hardware και η ποιότητα της belle το καθιστούν εξαιρετικό.
Link to comment
Share on other sites

Στέλνω ένα Mp3 μέσω bluetooth στο κινητό. Το αποθηκεύει στην Ε. Θέλω να το αποθηκεύει στην F ( Κάρτα μνήμης ).Από που το αλλάζω αυτό?

Ψάχνω το mp3 μέσω την αναζήτησης και δεν το εμφανίζει. Η αναζήτηση είναι μόνο για την εσωτερική μνήμη? Αν όχι από που αλλάζω τη ρύθμιση για να ψάχνει και στην κάρτα μνήμης?

Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει η μνήμη αποθήκευσης.Με την αναζήτηση,στο N8,βρίσκω αρχεία από όλες τις μνήμες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το 701 εδώ και 10 μέρες και οφείλω να συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες!! Είναι απίστευτη συσκευή με πολλές δυνατότητες, πολύ όμορφη και εύχρηστη και με ένα λειτουργικό ιδιαίτερα ευχάριστο και πρακτικό! Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τους λόγους που το κινητό αυτό έχει μείνει στην αφάνεια και είναι τόσο υποτιμημένο! Εγώ προσωπικά το έχω λατρέψει! Και νομίζω ότι έχω πολλά να ανακαλύψω ακόμα... :D
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ξέρουμε αν το κινητάκι ό ηχος που τραβάει βιντεο ειναι στερεοφωνικός;ευχαριστώ Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Δεν αλλάζει η μνήμη αποθήκευσης.Με την αναζήτηση,στο N8,βρίσκω αρχεία από όλες τις μνήμες.

 

Κακό αυτό γιατί έψαχνα να βρω που το αποθήκευσε.Ενώ ήταν mp3 αντί να το βάλει στο φάκελο Music το έβαλε στο Attachments (ακόμα και τo 4ετίας dumbfone μου τα αποθήκευε στον σωστό φάκελο).

 

Η αναζήτηση τελικά δουλεύει και για την κάρτα μνήμης.

Link to comment
Share on other sites

μου έχει βγάλει εδώ και καιρό στα optional update στο nokia suite κάτι για microsoft applications αλλά όταν πάω να κάνω εγκατάσταση βγάζει όλο failed..μέσα στο κινητό βέβαια δεν το βγάζει σαν αναβάθμιση.
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...