Jump to content

[Επίσημο] Nokia 701


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε μαυρο το εχω.απλα τα κουμπια και του κλειδωματος αλλα και τα απαντησης κλησεων και μενου ειναι ποιο μαλακα απο του c7.απο το Ν8 σιγουρα δεν ειναι καλυτερο σε ποιοτητα.ηταν το καλυτερο κινητο που ειχα σε ποιοτητα κατασκευης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 885
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειδικα του κλειδωματος ειναι πολυ μαλακο..και της καμερας..αλλα του ηχου ειναι κουτσουρο..περιεργα πραγματα η νοκια..παντως σαν συσκευη ειναι αξιολογη..
Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο για την tv-out μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το ΝΟΚΙΑ CA-75U?

 

http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/memory-cards-and-cables/cables/ca-75u/compatibility

 

http://europe.nokia.com/find-products/accessories/all-accessories/memory-cards-and-cables/cables/nokia-cable-ca-75u/compatibility

 

Εδώ πάντως δεν το εμφανίζουν συμβατό με το 701. Απλά δεν το ενημέρωσαν ακόμα ή θα βγει νέο καλώσιο από Νοκια?

 

Τις ίδιες απορίες έχω και για το καλώδιο για usb on the go

http://europe.nokia.com/find-products/accessories/all-accessories/memory-cards-and-cables/cables/nokia-adapter-cable-for-usb-otg-ca-157/compatibility

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο για την tv-out μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το ΝΟΚΙΑ CA-75U?

 

http://www.nokia.gr/products/accessories/all-accessories/memory-cards-and-cables/cables/ca-75u/compatibility

 

http://europe.nokia.com/find-products/accessories/all-accessories/memory-cards-and-cables/cables/nokia-cable-ca-75u/compatibility

 

Εδώ πάντως δεν το εμφανίζουν συμβατό με το 701. Απλά δεν το ενημέρωσαν ακόμα ή θα βγει νέο καλώσιο από Νοκια?

 

Τις ίδιες απορίες έχω και για το καλώδιο για usb on the go

http://europe.nokia.com/find-products/accessories/all-accessories/memory-cards-and-cables/cables/nokia-adapter-cable-for-usb-otg-ca-157/compatibility

Και το Usb-on-the-go παιζει κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ. Το θέμα είναι τώρα από που να τα αγοράσω. Στην Ελλάδα τα δύο μαζί είναι γύρω στα 15Ε...ebay Βρίσκεις κινέζο με 2Ε... Έχει κανείς να προτείνει κανένα αξιόλογο πωλητή? ( Eλλάδα-Ebay-amazon.....)
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ήδη παρακολουθήσει εδώ και καιρό το nokia 700, αποφάσισα να διαβάσω προσεκτικά και όλα τα σχόλια σχετικά με το 701... Το είδα και από κοντά και μου άρεσε ιδιαίτερα. Ήταν και ανοικτό, οπότε είχα την ευκαιρία να περιεργαστώ το Belle... Και νομίζω ότι τελικά κλίνω προς το 701... Χμ... Εσείς τι λέτε;;; 700 ή 701;;; Πάντως, από άποψη εμφάνισης, εγώ προσωπικά ψηφίζω 701, το 700 δεν μου γέμισε και πολύ το μάτι από κοντά, παρόλο που είναι πολύ μικρότερο και ελαφρύτερο...
Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλύτερη -οθόνη-μπαταρία-ενσωματωμένη μνήμη και μερικά έξτρα ( δεύτερη κάμερα για βιντεοκλήση,FM Transmiter,μικρότερο sar ) νομίζω ότι αξίζουν την διαφορά τιμής μεταξύ 701>700.
Link to comment
Share on other sites

Το είδα πριν λίγο καιρό σε Νοκια Care.

Το ηχείο δεν μου φάνηκε δυνατό σαν του Ν8.

Τι άποψη έχετε όσοι είχατε και τα 2 κινητά?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νομίζω ότι το 701 αξίζει περισσότερο... Εκτός από όλα όσα προανέφερες, νομίζω ότι η ποιότητα κατασκευής του 701 είναι σαφώς ανώτερη... Αυτό διαπίστωσα βλέποντάς τα από κοντά... Όπως προείπα, το 700 δεν μου γέμισε καθόλου το μάτι, μου έβγαζε κάτι πολύ "φτηνιάρικο", ας το πω έτσι... Το 701 καμία σχέση. Πολύ πιο στιβαρό και εντυπωσιακό, κι ας είναι πιο μεγάλο και πιο βαρύ...
Link to comment
Share on other sites

Ένα bug που παρατήρησα : το Νοκια store ειναι down αυτή τη στιγμή. Πάω να συνδεθώ από το κινητό και δεν φορτώνει. Την εφαρμογή όμως δε μπορώ να την σταματήσω ούτε πατώντας το κεντρικό πληκτρο και επιλέγοντας κλείσιμο , ούτε με μια εφαρμογή που υποτίθεται ότι κάνει ακριβώς αυτό (app stop). Μόνο μετά από restart εξαφανίζεται...

 

Άντε να έρθει η αναβάθμιση και στα άλλα Νοκια μπας και κινηθούν λίγο οι εφαρμογές στο Νοκια store....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους, μόλις έγινα κι εγώ κάτοχος αυτού του καταπληκτικού κινητού, το 701!! μέχρι στιγμής χρησιμοποιούσα το c6-00 και μπορώ να πώ ότι με το 701 νοιώθω ότι παίζω σε άλλη κατηγορία, απλά καμία σχέση !!!! Το symbian belle απλά σκίζει, πολύ γρήγορο, δεν κολλάει πουθενά και γενικά ένα πολύ καλό σύνολο από την Nokia!!! Ήθελα να ρωτήσω όπιον γνωρίζει να μου πει τί είναι το hardreset??????
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,καλορίζικη η συσκευή και καλώς ήρθες στο forum.:)

[ΟΔΗΓΟΣ] Επανεκκίνηση, soft & hard reset στη συσκευή

Ρίξε και μια ματιά στα FAQ

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 & S60 5th Edition FAQ

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Symbian^3 Hardware FAQ

Για ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε.Καλή παραμονή και καλή συνέχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Κλείδωσε το τηλ και σβήνει.

Αλλιώς βάλε το χέρι σου πάνω στον αισθητήρα δίπλα από την κάμερα για τις βιντεοκλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

πως μπωρο να συχρονισω της σημεισεις απο το ovi αλλα χωρις ουτλουκ που ζηταει?μεσω wifi το ειχα κσανακανει μια φορα αλλα δεν θυμαμε την διαδικασια.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε σχέση με το Ν8 έχει πιο αδύναμο wifi! Αυτό παρατηρώ... :( Όχι τρελή διαφορά αλλά στα οριακά σημεία υπάρχει θεματάκι με το 701. Ελπίζω να βελτιωθεί σε επόμενες εκδόσεις λογισμικού γιατί το σπίτι μου είναι γήπεδο και δεν έχει 802.11n το AP μου...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. θα ήθελα να ρωτήσω κάνα 2 πραγματάκια για το 701.

1. Υπάρχει τρόπος να να ελέγχω τον φωτισμό της οθόνης χωρίς να μειώνεται αυτόματα??? ( Μερικές φορές τι είμαι σε φως τι είμαι σε σκοτάδι αυτό χαμηλώνει και δεν ξαναεπαναφέρεται παρά μόνο αν το κλειδώσω και το ξεκλειδώσω, τι να φταίει?)

2. Έχω αποθηκευμένα 2 δίκτυα wifi όταν πάω να ξαναμπώ, δεν συνδέεται με τίποτα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση, γιατί το κάνει αυτό???? και

3. Είναι εύκολο να το ''hackάρουμε'' επειδή δεν σκαμπάζω και πολλά, μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός βήμα - βήμα?????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Movie Teasers,National Geographic,Cnn Video και E! σταμάτησαν να δουλεύουν ( το Ε! δεν δούλεψε ποτέ ). Ήταν trial εκδόσεις?

Όχι ότι καίγομαι να της ξαναβάλω , απλά για να δω τι έγινε....

 

Υ.Γ. Topapps και κοινωνικά δίκτυα το ίδιο.Δεν φορτώνουν καν....

 

Μόνο εγώ έχω αυτό το πρόβλημα? Σε σας λειτουργούν σωστά τα παραπάνω?

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Kατέβασα μια νέα αναβάθμιση για τα κοινωνικά δίκτυα (3.5Mb) έκανα και επανεκκίνηση , αλλά και πάλι δεν λειτουργεί η εφαρμογή. Τόσο δύσκολο είναι να τη δοκιμάζουν πρώτα? Ή μονο σε μένα δε λειτουργεί σωστα? Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Kατέβασα μια νέα αναβάθμιση για τα κοινωνικά δίκτυα (3.5Mb) έκανα και επανεκκίνηση , αλλά και πάλι δεν λειτουργεί η εφαρμογή. Τόσο δύσκολο είναι να τη δοκιμάζουν? Ή μονο σε μένα δε λειτουργεί σωστα?

Κάποιο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει με το smart installer!Κάποιες άλλες εφαρμογές πχ. εορτολόγιο που υπάρχει στο nokia store μπορείς να την κάνεις εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους τους φίλους. θα ήθελα να ρωτήσω κάνα 2 πραγματάκια για το 701.

1. Υπάρχει τρόπος να να ελέγχω τον φωτισμό της οθόνης χωρίς να μειώνεται αυτόματα??? ( Μερικές φορές τι είμαι σε φως τι είμαι σε σκοτάδι αυτό χαμηλώνει και δεν ξαναεπαναφέρεται παρά μόνο αν το κλειδώσω και το ξεκλειδώσω, τι να φταίει?)

2. Έχω αποθηκευμένα 2 δίκτυα wifi όταν πάω να ξαναμπώ, δεν συνδέεται με τίποτα πρέπει να κάνω επανεκκίνηση, γιατί το κάνει αυτό???? και

3. Είναι εύκολο να το ''hackάρουμε'' επειδή δεν σκαμπάζω και πολλά, μήπως υπάρχει κάποιος οδηγός βήμα - βήμα?????

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για κάθε βοήθεια!!!

3. Ψάξε για την εφαρμογή και το αρχείο Norton symbian hack!Θα βρείς σίγουρα και κάποιο οδηγό!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο πρόβλημα πρέπει να υπάρχει με το smart installer!Κάποιες άλλες εφαρμογές πχ. εορτολόγιο που υπάρχει στο nokia store μπορείς να την κάνεις εγκατάσταση;

 

Μόλις το έκανα εγκατάσταση και λειτουργεί κανονικά. Μια άλλη εφαρμογή που σταμάτησε να λειτουργεί είναι η Raminfo. ΟΙ εφαρμογές για twitter - Facebook που τώρα απέκτησαν 2 εικονίδια ξεχωριστά με τη χθεσσινή αναβάθμιση δουλεύουν σε σένα σωστά? Να ρωτήσω αν έχεις το 701 και ποια έκδοση?

 

Αυτές τις εφαρμογές μπορώ να τις διαγράψω? Από που μπορώ να τις κατεβάσω μετά? Στο ovi store δεν τις έχω βρει ( πχ cnn videos). Ήταν μέσα στο τηλέφωνο...Πρέπει να κάνω reset?

 

Θέλω να βάλω και κάρτα μνήμης. Η λογική μου είναι η εξής

 

C:\ όσο γίνεται πιο άδειο

E:\ εφαρμογές ,φωτογραφίες και βίντεο που τραβάει το κινητό

F:\ μεταφορά φωτό-βίντεο από E , Mp3,Ταινίες κτλ κτλ,

 

Είναι σωστή η παραπάνω λογική?

 

Υ.Γ. σε άλλο τοπικ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3999907#post3999907

βλέπω ότι και άλλος έχει το ίδιο πρόβλημα (Ν8) , άρα δεν είναι μόνο δικό μου θέμα....

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...