Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολοι όμως περιμένουν την brrodrom RC4 :D

Eγώ το κουράγιο να πειραματίζομαι δεν το έχω οπότε ακολουθώ ως έχω προς το παρόν. Εκτός άμα γίνει κανένα μαγικό και βγει cyanongenmod. To petition έχιε φτάσει τις 30 σελίδες πλέον στο φόρουμ.

 

Ασχετο αλλά το χρώμα του ρολογιού στην status bar μπορούμε να το αλλάξουμε με κάποιον σχετικά εύκολο τρόπο ωστέ να γίνει μπλέ όπως τα υπόλοιπα εικονίδια;

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μία από τα ίδια αν και καλοβλέπω τις Crybernation beta1 και Simplistic Plus.

 

Σε μένα είναι όλα μπλε. Και το ρολόι. Άνοιξε το broodROM Configurator BETA 4 και κοίτα τα theme. Λογικά έχω το default (ICS v3.0 + mods), αφού δεν το πείραξα μετά την εγκατάσταση της ρομ.

 

Και μετά την I9100XXKQ1 που κυκλοφόρησε στη Γερμανία πριν από ένα μήνα, μία ακόμα official rom από τη samsung! I9001XXKQ6 [21.02.2012][Android 2.3.6]

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια αν και καλοβλέπω τις Crybernation beta1 και Simplistic Plus.

 

Σε μένα είναι όλα μπλε. Και το ρολόι. Άνοιξε το broodROM Configurator BETA 4 και κοίτα τα theme. Λογικά έχω το default (ICS v3.0 + mods), αφού δεν το πείραξα μετά την εγκατάσταση της ρομ.

 

Και μετά την I9100XXKQ1 που κυκλοφόρησε στη Γερμανία πριν από ένα μήνα, μία ακόμα official rom από τη samsung! I9001XXKQ6 [21.02.2012][Android 2.3.6]

 

Έχω από το πρωί εγκατεστημένη την simplistic και πάει πάρα πολύ καλά! (φυσικά και περιμένω την broodRom RC4)

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάποιος φίλος το πρόβλημα που έχω με τα εργοστασιακά ακουστικά;

Το κουμπάκι για απάντηση σε εισερχόμενη κλήση είναι νεκρό, όταν το πατάω για να απαντήσω ενώ ακούω μουσική.

Κάποια ρύθμιση ίσως;

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα το εξής.

Οταν ειναι κλειδωμένο/μαυρη οθόνη δλδ, και πατήσεις ή το home ή το πλαινο ωστε να ξεκλειδώσει, αφου ξεκλειδώσεις με το σύρσιμο της μπαρας, και εισαι οκ να "παιξεις" με το κινητό, οταν θα γυρίσεις τις σελίδες της αχικής (οχι να μπεις το μενού) παρουσιάζονται καποια κολληματάκια.

Αν την στιγμή που πρωτοξεκλειδώσεις πατήσεις το μενού ή να παρεις τηλ, και γυρίσεις πίσω δεν κολλάει καθόλου.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που γίνεται αυτό. Χρησιμοποιώ τον adw aluncher. Δοκίμασα και αλλους και συμβαινει το ίδιο.

Εχει κανεις καμια ιδέα για το τι φταίει?

 

 

Υ.Γ. Με την broodrom , κολλούσε η μπάρα που σέρνεις για να ξεκλειδώσει, και αφου ξεκλείδωνε. η κατάσταση ηταν πολύ χειρότερη.

Τι μπορεί να φταίει? Να δοκιμάσω λέτε με stock cernel?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα, μετά από καιρό κατάφερα να δω εικόνα μέσω tv out.

Είχα παραγγείλει ένα καλώδιο από dealextreme στα 3 € αλλά δεν δούλευε. Είχα ήχο όχι όμως και εικόνα.

Διάβασα εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275999 και τελικά έκανα μετατροπή στο καλώδιο που είχα σύμφωνα με αυτή την εικόνα http://imageshack.us/photo/my-images/713/s8530wave2.jpg/ (δεν πειράζει που είναι nokia) και τελικά δούλεψε.

 

εχω και εγω το ιδιο καλωδιο εκανα την μετατροπη αλλα δεν εχει ηχω...εσενα εχει?

εκανα τραμπα τα καλωδια απο το κιτρινο rca και απο το κοκκινο και ασπρο rca εκοψα τα ασιμη καλωδια στην μεση

Edited by xetec13
Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα το εξής.

Οταν ειναι κλειδωμένο/μαυρη οθόνη δλδ, και πατήσεις ή το home ή το πλαινο ωστε να ξεκλειδώσει, αφου ξεκλειδώσεις με το σύρσιμο της μπαρας, και εισαι οκ να "παιξεις" με το κινητό, οταν θα γυρίσεις τις σελίδες της αχικής (οχι να μπεις το μενού) παρουσιάζονται καποια κολληματάκια.

Αν την στιγμή που πρωτοξεκλειδώσεις πατήσεις το μενού ή να παρεις τηλ, και γυρίσεις πίσω δεν κολλάει καθόλου.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που γίνεται αυτό. Χρησιμοποιώ τον adw aluncher. Δοκίμασα και αλλους και συμβαινει το ίδιο.

Εχει κανεις καμια ιδέα για το τι φταίει?

 

 

Υ.Γ. Με την broodrom , κολλούσε η μπάρα που σέρνεις για να ξεκλειδώσει, και αφου ξεκλείδωνε. η κατάσταση ηταν πολύ χειρότερη.

Τι μπορεί να φταίει? Να δοκιμάσω λέτε με stock cernel?

 

και απαντω στον ευατό μου. :lol:

Αλλαξα locker και δειχνει να στανιαρε :happy:

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το ιδιο καλωδιο εκανα την μετατροπη αλλα δεν εχει ηχω...εσενα εχει?

εκανα τραμπα τα καλωδια απο το κιτρινο rca και απο το κοκκινο και ασπρο rca εκοψα τα ασιμη καλωδια στην μεση

 

και εγω απανταω σε εμενα :lol:

μια χαρα την εκανα μετατροπη δεν ειχα ηχω γιατι ηταν στο 0 ο ηχως του κινητου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εσπασε η οθονη του κινητου και σκεφτομαι να την παραγγειλω να την αλλαξω μονος μου,ξερετε αν ειναι ιδια οθονη με το galaxy s το απλο?Αν ξερει καποιος μπορει να μου στειλει ενα link απο που να την αγορασω..
Link to comment
Share on other sites

Μ

 

Σε μένα είναι όλα μπλε. Και το ρολόι. Άνοιξε το broodROM Configurator BETA 4 και κοίτα τα theme. Λογικά έχω το default (ICS v3.0 + mods), αφού δεν το πείραξα μετά την εγκατάσταση της ρομ.

 

 

Αμα βάλεις απο τον Configurator το ICS v3.0+Mods εμφανίζεται μπλε το ρολόι αλλά χάνεις την extended status bar. Αμα εγκαταστήσεις την status bar το ρολόι γίνεται και πάλι λευκό.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά. Εγώ έχω αφαιρέσει την extended status bar, γι'αυτό είναι όλα μπλε. :)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Link to comment
Share on other sites

Ολοι όμως περιμένουν την brrodrom RC4 :D

Eγώ το κουράγιο να πειραματίζομαι δεν το έχω οπότε ακολουθώ ως έχω προς το παρόν. Εκτός άμα γίνει κανένα μαγικό και βγει cyanongenmod. To petition έχιε φτάσει τις 30 σελίδες πλέον στο φόρουμ.

 

Ασχετο αλλά το χρώμα του ρολογιού στην status bar μπορούμε να το αλλάξουμε με κάποιον σχετικά εύκολο τρόπο ωστέ να γίνει μπλέ όπως τα υπόλοιπα εικονίδια;

 

συμφνω απολυτα μαζι σου. και εγω αυτη περιμενω γιατι οτι αλλο δοκιμασα δεν μου αρεσε και δεν το βολευτηκα. ισως ειναι ιδεα μου αλλα ειναι η γρηγοροτερη και smootehst rom απο οσες εχω βαλει.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι φιλοι πολυ καλο το κινητο.Το προβλημα που εχω ειναι με την εφαρμογη του skype.Τους βλεπω ή με βλέπουν ανεστραμμένο.Άν κάποιος φίλος έχει βρει λύση ας μου απαντήσει.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια γιατι τοσο νεκρα? τι εγινε? πηγατε σε αλλο site?

 

Εγώ είμαι εδώ με siplistic 3.0 και περιμένω siplistic 4 και broodRom rc4!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είδε κανείς το μήνυμά μου με τα ανεστραμμένα πρόσωπα στο skype.
Link to comment
Share on other sites

Αν πας κάποιες σελίδες πίσω θα δεις και άλλους να το αναφέρουν. Δεν χρησιμοποιώ το skype αλλά αν θυμάμαι καλά το πρόβλημα λύνεται αν εγκαταστήσεις την τελευταία έκδοση του. Αν θυμάμαι καλά...

Καλύτερα πάντως να σου απαντήσει κάποιος που είχε το πρόβλημα και το έλυσε.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Link to comment
Share on other sites

Eχθές για διάφορους λόγους έκανα hard reset. Η πρώτη εφαρμογή που εγκατέστησα ήταν το antutu. Χωρίς καν εγκατεστημένο accelerator το σκορ ήταν 4080 με feacore 1.4 non OC ! Μετά την εγκατάσταση των υπολοίπων προγραμμάτων και την εγκατάσταση του thunderbolt μειώθηκε στο 3750. Εψαχνα τόσο καιρό γιατί όλοι έβγαζαν αρκετά μεγαλύτερα σκορ απο μένα. Γιατί τα έτρεχαν γυμνά απο προγράμματα.

 

@kouros Βρήκα και το 14 toggle με ICS και πλέον είναι όλα μπλέ !!

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο! Αφαίρεσα adrenaline shot και thunderbolt από περιέργεια για να δω πως θα λειτουργεί και το τηλέφωνο είναι πιο smooth και γρήγορο από πριν. Το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι έχω μεγαλύτερες επιδόσεις στο antutu. Την πρώτη φορά σταθερά πάνω από 3900 (ενώ πριν 3800+) και πάνω από 4000 τη δεύτερη φορά! Η διαχείρηση μνήμης παραμένει το ίδιο καλή όπως και η διάρκεια της μπαταρίας.

 

Και σε μένα το ίδιο! Το έγραψα πριν από μέρες και από τότε δεν έχω κανένα accelerator. To τηλέφωνο παραμένει εντυπωσιακά smooth και γρήγορο, ενώ η ζωή της μπαταρίας και η διαχείρηση της μνήμης που υποτίθεται ότι βελτιώνεται με τους accelerator (και ειδικά τον thunderbolt) παραμένουν εξίσου καλά! Έχω δοκιμάσει επίσης όλα τα διαθέσιμα kernels (feacore, cranium, vitaliy, skyhigh), αλλά ο feacore nonOC παραμένει η καλύτερη επιλογή για μένα.

 

@kouros Βρήκα και το 14 toggle με ICS και πλέον είναι όλα μπλέ !!

 

Σωστός! :D:D:D

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κατέβασα το αρχείο στον υπολογιστή αλλά μετά κόλλησα.Αν μπορείς να με βοηθήσεις είναι για μένα που έχω λίγες γνώσεις μεγάλη υπόθεση .Aναφέρομαι στο φίλο Anestako σελίδα 50.Ευχαριστώ. Edited by panvar
Αναφέρομαι στο φίλο για την αλλαγή έκδοσης skype.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα το απογευμα εντελως ξαφνικα δεν εχω καθολου ηχους σε καμια ειδοποιηση εισερχομενων και μηνυματων ...τι μπορω να κανω?οι μπαρες στις εντασεις ειναι ολες full...help
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν έχει κανένας επίσημη 2.3.6? Έχω την I9001XXKQ7 την πέρασα κατευθείαν απο 2.3.3 και έχω κάποια προβληματλακια, αν μπορούμε με κάποιον να τα διασταυρώσουμε.

Καταρχήν μου κλείνει το Wifi μόνο του και ας έχω το policy κλασσικά στο never...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα το απογευμα εντελως ξαφνικα δεν εχω καθολου ηχους σε καμια ειδοποιηση εισερχομενων και μηνυματων ...τι μπορω να κανω?οι μπαρες στις εντασεις ειναι ολες full...help

Κ εγω εχω συχνα αυτο το προβλημα και νομιζω οτι μπερδευεται με το bluetooth. Βεβαια δεν χανεται τελειως ο ηχος, απλα ακουγεται παρα πολυ βαθεια. Για να στρωσει κανω reboot

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν έχει κανένας επίσημη 2.3.6? Έχω την I9001XXKQ7 την πέρασα κατευθείαν απο 2.3.3 και έχω κάποια προβληματλακια, αν μπορούμε με κάποιον να τα διασταυρώσουμε.

Καταρχήν μου κλείνει το Wifi μόνο του και ας έχω το policy κλασσικά στο never...

 

Από εδώ μπορείς να βρεις όποια έκδοση θέλεις http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9001&r=1#regiona

 

Εγώ εδώ και μια βδομάδα που έχω την I9001XXKQ7 δεν έχω κανένα πρόβλημα!! Ίσως αν κάνεις ένα hard reset ίσως να παίξει καλύτερα αλλά θα χάσεις τα πάντα.

 

Αγαπητοι φιλοι πολυ καλο το κινητο.Το προβλημα που εχω ειναι με την εφαρμογη του skype.Τους βλεπω ή με βλέπουν ανεστραμμένο.Άν κάποιος φίλος έχει βρει λύση ας μου απαντήσει.Ευχαριστώ.

 

Λοιπόν σε ότι αφορά το Skype, αν έχουμε εγκατεστημένη την τελευταία έκδοση, ανοίγοντας το, πάμε στις ρυθμίσεις και τσεκάρουμε το Enable Rotation and zoom. Επίσης έχουμε επιλεγμένο και στο κινητό μας την αυτόματη περιστροφή εικόνας.

Να ξέρεις όμως ότι δουλεύει σωστά μόνο σε portrait. Αν το γυρίσεις landscape το κινητό θα σε προβάλει ανάποδα!!

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δεν έχει κανένας επίσημη 2.3.6? Έχω την I9001XXKQ7 την πέρασα κατευθείαν απο 2.3.3 και έχω κάποια προβληματλακια, αν μπορούμε με κάποιον να τα διασταυρώσουμε.

Καταρχήν μου κλείνει το Wifi μόνο του και ας έχω το policy κλασσικά στο never...

 

Τυχαία βρήκα αυτό στους xda και ίσως σε βοηθήσει:

 

"Hello, i have a problem with beta2+update2... the wifi switch off automatically when I'm at home and wifi comes perfectly ... is the first time I get ... and begins to consume data and I have to manually wifi (which is on)...any solution please?"

 

This problem in stock rom Q1 and Q7, I don't know how fix its, Try to change wifi sleep policy to "never" in advanced settigns or use secret code *#*#232338#*#* and turn off Power save mode setting - after reboot, you will once again turn this option off.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC3 (Revision 2)

KERNEL:Feacore Phoenix 1.4 NonOC (smartassV2 / sio)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...