Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον δεν εγκαταστάθηκαν σωστά. Μην εγκαθιστάς και τα δύο μαζί. Τέλος πάντων αφού σε ενδιαφέρει το adrenaline σβήσε ότι είπαμε κατέβασέ το από εδώ (Universal Adrenaline Shot v14-1.zip) ρίξτο στην sdcard και εγκατέστησέ το μέσω cwm αλλά πιο πριν μην ξεχάσεις να επιλέξεις mount / system (ώστε να γίνει unmount) από το mounts and storage. Για να επιβεβαιώσεις ότι εγκαταστάθηκε πηγαίνεις /system/etc/init.d/ και εκεί μέσα θα δεις κάποια αρχεία.

οταν το κανω απο cwm ξεχασα να σου πω οτι μου λεει dont worry about to delete system init files κ.λ.π the tweaks are all ok..

 

 

 

και αυτο που λες εκανα αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν βρισκω καν το φάκελο system...

Edited by tonygal3

ROM:invendor 7 alpha 1 beta..

 

KERNEL:castagna it 10.4 luzlactive 245-1400 row...

PHONE..SAMSUNG GALAXY PLUS

recovery..5.5.0.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι στο τηλέφωνό σου. Κατέβασε από το μάρκετ τον ES File Explorer τον ανοίγεις και θα βρεις τον φάκελο "system" επιλέγοντας "τηλέφωνο" από τα "αγαπημένα".

 

Μην ξεχάσεις να διαγράψεις τον φάκελο bolt_scripts (είναι ο thunderbolt).

Δεν καταλαβαίνω ακριβώς που αναφέρεσαι. Το adrenaline εγκαθίσταται στον φάκελο init.d (είναι περίπου 7 αρχεία).

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC4

KERNEL: SkyHigh V1.4 (smartassV2 / sio)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

αναφερομαι οταν το κανω απο CWm εκει που βγαζει καποιες εντολες μολις πατας το οκ.ξαναψαξα παλι τωρα για το andranaline στα αρχεια που μου ειπες και ουτε εκι υπαρχει τιποτα μου λεει αδειος φακελος..

τι γινεται?

το bolt scripts απο sd το διεγραψα!!!

μηπως παζει ρολο που το κανω κανω install απο την internal card?

παντως το τηλέφωνο εχει παρει πολλη τα πανω του κατα περίεργο τροπο!!!

Edited by tonygal3

ROM:invendor 7 alpha 1 beta..

 

KERNEL:castagna it 10.4 luzlactive 245-1400 row...

PHONE..SAMSUNG GALAXY PLUS

recovery..5.5.0.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα αγορασα κ εγω το κινητο.

Εχω ενα προβλημα οταν παω να γραψω sms, βαζω το Τ9 και ενω ξεκιναει με κεφαλαιο γραμμα δεν πηγαινει αυτοματα σε μικρο μετα με αποτελεσμα να γραφει τα παντα με κεφαλαια. Εψαξα λιγο στις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα ακρη.

Μπορει καποιος να δωσει μια βοηθεια?

Εχει το 2.3.6fw

Link to comment
Share on other sites

αναφερομαι οταν το κανω απο CWm εκει που βγαζει καποιες εντολες μολις πατας το οκ.ξαναψαξα παλι τωρα για το andranaline στα αρχεια που μου ειπες και ουτε εκι υπαρχει τιποτα μου λεει αδειος φακελος..

τι γινεται?

το bolt scripts απο sd το διεγραψα!!!

μηπως παζει ρολο που το κανω κανω install απο την internal card?

παντως το τηλέφωνο εχει παρει πολλη τα πανω του κατα περίεργο τροπο!!!

 

Αν μέσα στον φάκελο init.d δεν υπάρχει κάτι τότε το adrenaline δεν έχει εγκατασταθεί. Κοίτα αν έχεις την broodrom rc4 με κερνελ τον skyhigh δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις κανένα από αυτά τα scripts γιατί μέρη τους είναι ήδη ενσωματωμένα στον κερνελ. Αν τα εγκαταστήσεις ίσως δημιουργήσεις δυσλειτουργία στο τηλέφωνό σου και ίσως επειδή τα απεγκατέστησες εντελώς, να ήταν και ο λόγος που πήρε τα πάνω του.

 

Οταν σε μια εφαρμογη εχει ενα κοκκινο σημαδι επανω τι ενοει ? στην rc4

 

Ότι υπάρχουν ενημερώσεις για τη συγκεκριμένη εφαρμογή :)

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC4

KERNEL: SkyHigh V1.4 (smartassV2 / sio)

Link to comment
Share on other sites

Αν μέσα στον φάκελο init.d δεν υπάρχει κάτι τότε το adrenaline δεν έχει εγκατασταθεί. Κοίτα αν έχεις την broodrom rc4 με κερνελ τον skyhigh δεν χρειάζεται να εγκαταστήσεις κανένα από αυτά τα scripts γιατί μέρη τους είναι ήδη ενσωματωμένα στον κερνελ. Αν τα εγκαταστήσεις ίσως δημιουργήσεις δυσλειτουργία στο τηλέφωνό σου και ίσως επειδή τα απεγκατέστησες εντελώς, να ήταν και ο λόγος που πήρε τα πάνω του.

 

 

 

kernel εχω βαλει τον cranium v7.και ξαναπερασα το andrenaline το δικο σου αλλα παλι μεσα στον φακελο δεν υπαρχει τιποτα.

τι γινεται και συμβαινει αυτο?

μηπως παίζει ρολο που το περασα απο το configurator?

ROM:invendor 7 alpha 1 beta..

 

KERNEL:castagna it 10.4 luzlactive 245-1400 row...

PHONE..SAMSUNG GALAXY PLUS

recovery..5.5.0.4

Link to comment
Share on other sites

Αν το ρίχνεις μέσα στην sdcard, μετά μπαίνεις recovery, επιλέγεις install zip from sdcard/choose zip from internal sdcard/Universal_Adrenaline_Shot_v14/install και αυτό δεν εγκαθίσταται, μου φαίνεται πολύ περίεργο. Όταν πατάς install δεν αρχίζει η διαδικασία της εγκατάστασης; Tι σου γράφει στο τέλος; Δεν σου γράφει αν εγκαταστάθηκε ή απέτυχε;

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC4

KERNEL: SkyHigh V1.4 (smartassV2 / sio)

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ αλλα... Το google για περιηγηση δεν ξεκιναει... Βγαζει αναγκαστικο κλεισιμο.... Το ιδιο και η αναζητηση.....

Επισης στο skype η μπροστα καμερα ( η μικρη) ενω εγω με βλεπω ο αλλος βλεπει μια πρασινη οθονη..... Καμια συμβουλη??? ενοητε πως δοκημασα ξανα εγκατασταση αλλα τα ιδια.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν το ρίχνεις μέσα στην sdcard, μετά μπαίνεις recovery, επιλέγεις install zip from sdcard/choose zip from internal sdcard/Universal_Adrenaline_Shot_v14/install και αυτό δεν εγκαθίσταται, μου φαίνεται πολύ περίεργο. Όταν πατάς install δεν αρχίζει η διαδικασία της εγκατάστασης; Tι σου γράφει στο τέλος; Δεν σου γράφει αν εγκαταστάθηκε ή απέτυχε;

 

μου λεει εγκαταστάθηκε μια χαρα και οτι και καλα μη μου φανεί περίεργο που δε θα δω τα αρχεία μεσα μεσα στο φακελο που λες..μου γράφει εγινε το update μια χαρά και enjoy και τέτοια και οτι το κινητό θα ρολαρει ποιο γρήγορα κ.λπ. αφου τα ξέρεις.

πολλή περίεργο...

.να ξαναπερασω τη rom απο την αρχη να τελειώνουμε?σιγα 5 λεπτα ειναι.αλλα κάποια δυσλειτουργία δε βλεπω ουτε προβλήματα μια χαρα παει καμια σχεση με τη default rom..

Edited by sakiss

ROM:invendor 7 alpha 1 beta..

 

KERNEL:castagna it 10.4 luzlactive 245-1400 row...

PHONE..SAMSUNG GALAXY PLUS

recovery..5.5.0.4

Link to comment
Share on other sites

Έ άμα σου λέει ότι εγκαταστάθηκε και "μην σου φανεί περίεργο που δεν θα δεις τα αρχεία στον φάκελο" τότε μάλλον εγκαταστάθηκε. Για τρέξε το Quadrant και πες μου τι σκορ βγάζεις. Την broodrom rc4 έχεις; Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ξαναφλασάρεις αφού δεν έχεις προβλήματα. Αν πάντως βάλεις skyhigh kernel θα πρέπει να απεγκαταστήσεις το adrenaline.

 

Ολα οκ αλλα... Το google για περιηγηση δεν ξεκιναει... Βγαζει αναγκαστικο κλεισιμο.... Το ιδιο και η αναζητηση.....

Επισης στο skype η μπροστα καμερα ( η μικρη) ενω εγω με βλεπω ο αλλος βλεπει μια πρασινη οθονη..... Καμια συμβουλη??? ενοητε πως δοκημασα ξανα εγκατασταση αλλα τα ιδια.

 

Κατέβασε και εγκατέστησε μέσω cwm το "broodROM RC4 InetFix" που θα βρεις εδώ

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC4

KERNEL: SkyHigh V1.4 (smartassV2 / sio)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

ναι την broodrom rc4 εχω με kernel cranium v7..

το τρεχω στα 1,9 το cpu και μου εβγαλε στο full benchmark 1829..

ROM:invendor 7 alpha 1 beta..

 

KERNEL:castagna it 10.4 luzlactive 245-1400 row...

PHONE..SAMSUNG GALAXY PLUS

recovery..5.5.0.4

Link to comment
Share on other sites

Μμμ, χαμηλό σκορ με adrenaline εγκατεστημένο! Ίσως επειδή και η ίδια η broodrom rc4 να έχει ενσωματωμένα στοιχεία από τον adrenaline να μην χρειάζεται άλλη εγκατάσταση. Σ'αυτήν την έκδοση (λόγω skyhigh) δεν εγκατέστησα adrenaline, όπως έκανα με όλες τις προηγούμενες βερσιόν της broodrom και κάτω από 2300 στο quadrant δεν έβγαζα ποτέ. Ειδικά με αυτό το kernel είχα φθάσει τα 2900+. Στο antutu από περιέργεια τι έχεις;

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC4

KERNEL: SkyHigh V1.4 (smartassV2 / sio)

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά! Προσωπικά σ'αυτή τη βερσιόν της broodrom δεν βρίσκω κανέναν λόγο να εγκαταστήσω κάποιο από αυτά τα scripts, αλλά αν δεν σου δημιουργεί προβλήματα και θέλεις να το κρατήσεις, κράτησέ το.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Galaxy S Plus (GT-I9001)

ROM:broodROM RC4

KERNEL: SkyHigh V1.4 (smartassV2 / sio)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά! Προσωπικά σ'αυτή τη βερσιόν της broodrom δεν βρίσκω κανέναν λόγο να εγκαταστήσω κάποιο από αυτά τα scripts, αλλά αν δεν σου δημιουργεί προβλήματα και θέλεις να το κρατήσεις, κράτησέ το.

 

-εγω πιστευω οτι στα benchmark δεν πρεπει να δινουμε και τοσο πολλη σημασια .

η διαφορά φαινεται αλλωστε, τωρα αν βγαζει εμενα 1000 πχ και σενα 1010 δε λεει και κατι ,αποψη μου.

ευχαριστώ παντως για ολα...

μα και να θελα ι που λες κρατησε το δε βγαινει αφου δεν υπαρχουνε μεσα στο φακελο.εκτος αν ξαναπερασω τη rom απο την αρχη για να περαστει ο skyhigh...

ROM:invendor 7 alpha 1 beta..

 

KERNEL:castagna it 10.4 luzlactive 245-1400 row...

PHONE..SAMSUNG GALAXY PLUS

recovery..5.5.0.4

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές συζητάμε εδώ και πιο συγκεκριμένα για το θέμα που θες στο Android - προτάσεις: Ψυχαγωγία, Lifestyle, Social Networking.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Το ρωταω εδω γιατι το παροσιασε μετα την rc4. αλλα παω πασσο...:rolleyes: το κοκκινο σημαδι εξακολουθει να υπαρχει σε εφαρμογες και τις εχω ολες ενημερωσει....:confused:

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι πρόβλημα που αντιμετώπισες αποκλειστικά με το πέρασμα κάποιας ROM τότε αν ξέρει κάποιος ας σου απαντήσει.

Γενικά όμως για εφαρμογές θα παρακαλέσω όλους να συζητάνε στο αντίστοιχο forum.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα αγορασα κ εγω το κινητο.

Εχω ενα προβλημα οταν παω να γραψω sms, βαζω το Τ9 και ενω ξεκιναει με κεφαλαιο γραμμα δεν πηγαινει αυτοματα σε μικρο μετα με αποτελεσμα να γραφει τα παντα με κεφαλαια. Εψαξα λιγο στις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα ακρη.

Μπορει καποιος να δωσει μια βοηθεια?

Εχει το 2.3.6fw

 

Φίλε μου, σου γράφει κεφάλαιά γιατί μονο έτσι χωράνε 160 Ελληνικοι χαρακτήρες σε 1 SMS. Αν πειράξεις την κωδικοποίησή στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων θα γράψεις και με μικρά αλλα κάθε 60 χαρακτήρες περίπου θα σου χωρίζει το μήνυμά και θα χρεωνεσαι επιπλέον. Αυτό συμβαίνει σε όλα τα κινητά απλά σε μερικά μπορεί να γράφει με μικρά και πολύ απλα όταν το στείλεις να το λαμβάνει ο αλλος με κεφάλαιά αυτόματα.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Απάντηση σε dskopa:

 

Αν χρησιμοποιείς τον touchwiz4 launcher τότε το κόκκινο κυκλάκι που υπάρχει στις εφαρμογές είναι για να σου δείχνει ποιές τρέχουν εκείνη τη στιγμή. Το απενεργοποιείς από τις ρυθμίσεις του launcher.

 

Θέμα 1:

 

Arky's ROM 1.2

 

rom manager

http://img19.imageshack.us/img19/2028/sc20120331094640.png

 

a-gps lock time < 10 sec

http://img707.imageshack.us/img707/9383/sc20120331103609.png

 

EDIT: Θέμα 2:

 

Αφού ενεργοποιήσουμε το GPS, βάζοντας τον κωδικό: *#*#3214789650#*#* πηγαίνετε στις ρυθμίσεις του angryGPS. (αν δεν σας βγάλει κατευθείαν στις ρυθμίσεις και σας βγάλει στο μενού των κλασικών ρυθμίσεων του gps απλά πατήστε μια φορά το back button)

Ξέρει κανένας ποιές είναι οι ιδανικές ρυθμίσεις? (τεστάρω διάφορους συνδυασμούς...)

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει το κινητακι εδω και 2 μηνες, και αφου σιχαθηκα τα χουγια της stock 2.3.4 ειπα να βαλω την broodrom rc4.

Ολα καλα ολα ωραια, συμπαθητικουλα (αν και περιμενω να τελειωσει το CM7 στο xda) αλλα σε ενα πραγμα μου τα χαλαει..

 

Γιατι ασπρο-γκριζο θεμα/χρωματισμο στα μυνηματα και στις επαφες????? Μπορω να αλλαξω καπως αυτα τα χρωματα?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχει καταλάβει κάνεις τι ρόλο βαράει το module loader και το quick pannel settings?

ROM:invendor 7 alpha 1 beta..

 

KERNEL:castagna it 10.4 luzlactive 245-1400 row...

PHONE..SAMSUNG GALAXY PLUS

recovery..5.5.0.4

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εχει καταλάβει κάνεις τι ρόλο βαράει το module loader και το quick pannel settings?

 

Με το quick pannel settings ρυθμίζεις τις συντομεύσεις που θα έχει η statusbar. Για το module loader ας βοηθήσει κάποιος άλλος γιατί και γω δεν έχω καταλάβει την χρησιμότητά του.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...