Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτο ειναι για την γλωσσα γραφης? Εμενα παντως με το volume up και το Power button με βγαζεi στο Feamod Recovery v.1.2 (based on Cmm V5.0.2.7) και το ετρεξα απο εκει ...... Edited by cobran
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο ειναι για την γλωσσα γραφης? Εμενα παντως με το volume up και το Power button με βγαζεi στο Feamod Recovery v.1.2 (based on Cmm V5.0.2.7) και το ετρεξα απο εκει ......

 

Έγινες root δηλαδή? Το ίδιο πράγμα είναι. Για τη γλώσσα γραφής τι εννοείς? Στις ρυθμίσεις δεν σου έχει να επιλέξεις Ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Έγινες root δηλαδή? Το ίδιο πράγμα είναι. Για τη γλώσσα γραφής τι εννοείς? Στις ρυθμίσεις δεν σου έχει να επιλέξεις Ελληνικά?

 

Εγινα ροοτ ναι Ευχαριστω!!!!

Στην γλωσσα γραφης στα μηνυματα ενω εχω επιλογη 2 γλωσσες αγγλικα ελληνικα οταν κανω slide το space bar για να αλλαξει παραμενει στα αγγλικα.... Ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγινα ροοτ ναι Ευχαριστω!!!!

Στην γλωσσα γραφης στα μηνυματα ενω εχω επιλογη 2 γλωσσες αγγλικα ελληνικα οταν κανω slide το space bar για να αλλαξει παραμενει στα αγγλικα.... Ευχαριστω!!!!

 

Κατέβασε από εδώ το ζιπαρισμένο φάκελο με τα τρία αρχεία, ξεζίπαρέ τον, τοποθέτησε τα τρία αρχεία μέσα στον φάκελο T9DB που θα βρεις στο /system/ και κάνε reboot. Μετά θα μπορείς μετακινώντας την space bar του πληκτρολογίου να βλέπεις και την ελληνική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε από εδώ το ζιπαρισμένο φάκελο με τα τρία αρχεία, ξεζίπαρέ τον, τοποθέτησε τα τρία αρχεία μέσα στον φάκελο T9DB που θα βρεις στο /system/ και κάνε reboot. Μετά θα μπορείς μετακινώντας την space bar του πληκτρολογίου να βλέπεις και την ελληνική γλώσσα.

 

Χμμμμ δεν βρισκω το /system/ ....... κατεβασα απο καταστημα ενα root explorer ,τα περασα και problem fixed!!!!

Ενα τελευταιο δεν μπαινει σε 3G δικτυο!!!!

Edited by cobran
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ δεν βρισκω το /system/ ....... κατεβασα απο καταστημα ενα root explorer ,τα περασα και problem fixed!!!!

Ενα τελευταιο δεν μπαινει σε 3G δικτυο!!!!

 

Όταν έβαλα stock rom είχα κι εγώ το πρόβλημα με το 3g δίκτυο.

Μόλις όμως έβαλα custom rom όλα κομπλέ!

 

Έβαλα τον kernel nexus. Αυτό που λέτε για smartass/sio

είναι smartassv2 και S-I/O?

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τον kernel nexus. Αυτό που λέτε για smartass/sio

είναι smartassv2 και S-I/O?

 

Ναι, το ίδιο είναι.

 

Με το τελευταίο nexus kernel (V4.1.5) όλα φαίνονται μια χαρά. Σε δέκα ώρες το βράδυ σε κανονική λειτουργία, είχα μόνο 2% κατανάλωση μπαταρίας, είναι γρήγορο, η κάμερα λειτουργεί σε όλα της και το εντυπωσιακό είναι πως παρ'ότι δεν είναι bigmem, τα πάει σχεδόν άριστα στα παιχνίδια! Μέχρι να φτιάξει τον sio προς το παρόν επιλέγω smartass/cfq.

Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Όταν έβαλα stock rom είχα κι εγώ το πρόβλημα με το 3g δίκτυο.

Μόλις όμως έβαλα custom rom όλα κομπλέ!

 

Έβαλα τον kernel nexus. Αυτό που λέτε για smartass/sio

είναι smartassv2 και S-I/O?

 

Οποτε να ξανα αλλαξω κερνελ;;;;;; και να βαλω ποιο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ίδιο είναι.

 

Με το τελευταίο nexus kernel (V4.1.5) όλα φαίνονται μια χαρά. Σε δέκα ώρες το βράδυ σε κανονική λειτουργία, είχα μόνο 2% κατανάλωση μπαταρίας, είναι γρήγορο, η κάμερα λειτουργεί σε όλα της και το εντυπωσιακό είναι πως παρ'ότι δεν είναι bigmem, τα πάει σχεδόν άριστα στα παιχνίδια! Μέχρι να φτιάξει τον sio προς το παρόν επιλέγω smartass/cfq.

 

Επιβεβαιώνω και εγώ για το Nexus kernel 4.1.5....λύθηκε και το battery drain και σε μένα...μέχρι στιγμής το καλύτερο!!!

Edited by jimsiv
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Kernel 2.6.35.7 - Perfm mishu@breath#7

ρομ ινφο

GINGERBREAD.XXKQI 2.3.6

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να βάλεις μια custom rom? Η Shadow για παράδειγμα είναι μια πολύ καλή custom gingerbread. Ή και η ginger revenge αν θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το ίδιο είναι.

 

Με το τελευταίο nexus kernel (V4.1.5) όλα φαίνονται μια χαρά. Σε δέκα ώρες το βράδυ σε κανονική λειτουργία, είχα μόνο 2% κατανάλωση μπαταρίας, είναι γρήγορο, η κάμερα λειτουργεί σε όλα της και το εντυπωσιακό είναι πως παρ'ότι δεν είναι bigmem, τα πάει σχεδόν άριστα στα παιχνίδια! Μέχρι να φτιάξει τον sio προς το παρόν επιλέγω smartass/cfq.

 

Μπορεις σε παρακαλω να δωσεις link για το nexus kernel? :)

Λειτουργει και η εγγραφη στα 720p?

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις σε παρακαλω να δωσεις link για το nexus kernel? :)

Λειτουργει και η εγγραφη στα 720p?

 

Εδώ είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις σε παρακαλω να δωσεις link για το nexus kernel? :)

Λειτουργει και η εγγραφη στα 720p?

 

Ναι δουλεύει και η εγγραφή στα 720!! http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2131844

 

(Kernel)(JB 4.1.2 / 4.2.1)(3.0.61) Nexus Kernel V4.1.5

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλες προσπαθειες με το να μην μπενει σε deep sleep σταματαω με jelly bean και ξαναπαω σε ics...και βλεπω σημερα νεο update απο arco me 3χ kernel !!! μεχρι τωρα παει σφαιρα το κινητο...temple run 2 χωρις κανενα lag... :cool:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Οσο ειχα gb stock μου ειχε ενα ωραιο task manager ...υπαρχει καποιος τροπος να το περασω σε cm9 ??

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να τρεξω το Nexus Kernel αλλα μου γραφει οτι απετυχε!!! Εχω χασει την μπαλα πλεον!!!

 

Οταν πηγες να το κανεις εγκατασταση απο recovery ?? αμα ναι τοτε μπορει να φταει το zip..κατεβασε το παλλι και ξαναπροσπαθησε

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγες να το κανεις εγκατασταση απο recovery ?? αμα ναι τοτε μπορει να φταει το zip..κατεβασε το παλλι και ξαναπροσπαθησε

 

Ναι απο ρικοβερι..... να κατεβασω καποια αλλη ρομ ? οπως αυτη στο ποστ 3908?? και σε αυτο εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1848524 ποιο απο ολα να διαλεξω?

Edited by cobran
Link to comment
Share on other sites

Ναι απο ρικοβερι..... να κατεβασω καποια αλλη ρομ ? οπως αυτη στο ποστ 3908??

 

 

Ρομ η' κερνελ θελεις να "περασεις" ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

και τα δυο ωστε να μπορω να εχω και 3g ενω τωρα δεν εχω...

 

Πρεπει πρωτα να βαλεις την ρομ και αφου το λειτουργησεις λιγο να περασεις και το αλλο κερνελ που θες...απο jelly bean του invedor που ειχα δοκιμασει δεν ειχα καποιο θεμα με τα δεδομενα... απο ics του arco που εχω καιρο τωρα πιανει αμεσως 3g ... :confused:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να τρεξω το Nexus Kernel αλλα μου γραφει οτι απετυχε!!! Εχω χασει την μπαλα πλεον!!!

 

Ναι απο ρικοβερι..... να κατεβασω καποια αλλη ρομ ? οπως αυτη στο ποστ 3908?? και σε αυτο εδω ποιο απο ολα να διαλεξω?

 

Στο link που έχεις δώσει είναι η Shadow rom η οποία είναι gigngerbread. Το kernel που προσπαθείς να περάσεις είναι για jellybean rom. Έχεις ήδη περάσει τη Shadow? Ποιο recovery έχεις? Καλό πάντως είναι να βάλεις το CWM 5.

Link to comment
Share on other sites

Στο link που έχεις δώσει είναι η Shadow rom η οποία είναι gigngerbread. Το kernel που προσπαθείς να περάσεις είναι για jellybean rom. Έχεις ήδη περάσει τη Shadow? Ποιο recovery έχεις? Καλό πάντως είναι να βάλεις το CWM 5.

 

Την Shadow δεν την εχω περασει , FeaMod recovery v1.2 based on CWM v5.0.2.7 Το νεο ρικοβρι να το κανω με Odin?

Edited by cobran
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...