Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άντε πάλι πειράματα θα κάνω με Ehndroix, με τρώει φαίνεται. Έκανα back up πάλι τη Shadow για σιγουριά, έχω όμως τώρα στο cwm δύο backup, πως μπορώ να σβήσω το πιο παλιό και να κρατήσω μόνο το καινούριο?

 

Να ξέρεις ότι δεν έχει ήχο το ξυπνητήρι...Μην τυχόν το βάλεις και δεν σε ξυπνήσει για την δουλειά !:D Κατά τα άλλα καλή είναι ,άλλα λίγο πιο αργή από την cm10 alpha 6 , τουλάχιστον σε εμένα!

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατ'αρχήν ένα πρόγραμμα που μπορείς να ρυθμίσεις την min και max συχνότητα του επεξεργαστή όπως επίσης και τα governors και sio είναι το No-frills CPU Control https://play.google.com/store/search?q=cpu+control&c=apps .

 

Δοκιμάζοντας την εχθες και με τις προτεινόμενες τιμές, για κάποιο λόγο είχα shutdown. Μόλις το άφηνα το κινητό και έσβηνε η οθόνη, έσβηνε και το κινητό :wacko: Οταν την απεγκατέστησα και έβαλα τις τιμές για ταχύτητα κ.τ.λ στο default της Rom όλα οκ.

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τη ginger revenge με το launcher4.5.

Εντυπώσεις σε λίγες μέρες.

Στο κάτω μέρος της οθόνης εμφανίζεται μόνο το εικονίδιο για τις

εφαρμογές. Πως μπορώ να προσθέσω εικονίδια εκεί? Κλήσεις, μηνύματα, επαφές.

Πάνω από εκείνο το σημείο μπαίνουν κανονικά εικονίδια με παρατεταμένο πάτημα

του εικονιδίου της εφαρμογής.

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα τη ginger revenge με το launcher4.5.

Εντυπώσεις σε λίγες μέρες.

Στο κάτω μέρος της οθόνης εμφανίζεται μόνο το εικονίδιο για τις

εφαρμογές. Πως μπορώ να προσθέσω εικονίδια εκεί? Κλήσεις, μηνύματα, επαφές.

Πάνω από εκείνο το σημείο μπαίνουν κανονικά εικονίδια με παρατεταμένο πάτημα

του εικονιδίου της εφαρμογής.

 

Αν σύρεις το εικονίδιο που θέλεις εκεί δεν μπορείς να το βάλεις?

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας την εχθες και με τις προτεινόμενες τιμές, για κάποιο λόγο είχα shutdown. Μόλις το άφηνα το κινητό και έσβηνε η οθόνη, έσβηνε και το κινητό :wacko: Οταν την απεγκατέστησα και έβαλα τις τιμές για ταχύτητα κ.τ.λ στο default της Rom όλα οκ.

 

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος. Σε ποιες προτεινόμενες τιμές αναφέρεσαι και σε ποιες default;

Link to comment
Share on other sites

Αν σύρεις το εικονίδιο που θέλεις εκεί δεν μπορείς να το βάλεις?

 

Όχι γιατί εμφανίζεται το εικονίδιο της κατάργησης και ό,τι και να βάλω εκεί το σβήνει. :(

Ξέρω τι έκανες στο σεισμό του '99.....Έβλεπες Baywatch! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί εμφανίζεται το εικονίδιο της κατάργησης και ό,τι και να βάλω εκεί το σβήνει. :(

 

Πάτα το εικονίδιο που έχει στην dock bar να μπεις στις εφαρμογές(συρτάρι εφαρμογών) και μετά πάτα το πλήκτρο του μενού (αριστερό πλήκτρο) και επέλεξε επεξεργασία. Από εκεί μπορείς να επιλέξεις ποια εικονίδια θα έχεις στο dock bar με τον γνωστό τρόπο, σέρνοντάς τα.

Edited by yiannis_12
Link to comment
Share on other sites

Γίνε λίγο πιο συγκεκριμένος. Σε ποιες προτεινόμενες τιμές αναφέρεσαι και σε ποιες default;

 

Καλησπέρα! Λοιπον έβαλα 245 ελάχιστη 1401 μέγιστη ταχύτητα, smartassv2 governor και sio i/o και φυσικά τσέκαρα το εφαρμογή κατα την εκκίνηση. Απο τότε είχα shutdown του τηλεφώνου. Με το που αφέρεσα την εφαρμογη και έβαλα τις ρυθμισεις στο default μενού της ROM (δηλαδή στο ρυθμισεις συστήματος--επιδόσεις ) δεν ξαναείχα shutdown

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Λοιπον έβαλα 245 ελάχιστη 1401 μέγιστη ταχύτητα, smartassv2 governor και sio i/o και φυσικά τσέκαρα το εφαρμογή κατα την εκκίνηση. Απο τότε είχα shutdown του τηλεφώνου. Με το που αφέρεσα την εφαρμογη και έβαλα τις ρυθμισεις στο default μενού της ROM (δηλαδή στο ρυθμισεις συστήματος--επιδόσεις ) δεν ξαναείχα shutdown

 

Περίεργο, ποιο κερνελ και ρομ έχεις;

Link to comment
Share on other sites

cm10 ivendor alpha6 και kernel 3.0.57 diablokernel hp 3-1-13

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

εννοείς με άλλο κερνελ? πχ το 2.χχ ?

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

εννοείς με άλλο κερνελ? πχ το 2.χχ ?

 

Όχι ξαναδοκιμασε να βάλεις πάλι την εφαρμογή, μήπως χωρίς να το καταλάβεις είχες ρυθμίσει τη max τιμή στα 1800+ (το shutdown είναι συνηθισμένο φαινόμενο στα 1800Mhz)

 

Αν και μπορείς να κάνεις τις ρυθμίσεις αυτές από τη ρομ που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα τις εχω κάνει τις ρυθμίσεις απο την ROM αλλά για λόγους δοκιμών μπορώ να ξαναδοκιμάσω να δώ τί θα γίνει!! :)

OTI KAI NA KANEIΣ ΕΙΝΑΙ ΑΣΗΜΑΝΤΟ,

ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ.

M.GANDHI

:)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...Εχω περασει την AOKP 4.0.4 ετσι για αλλαγη και δεν εχω ενα μικρο θεματακι..δεν βρισκω πουθενα την επιλογη για μονο 3g ...πχ στου arco εβαζα στο notification bar επιλογη 2g-3g only..αλλα στην aokp δεν εχω βγαλει ακρη..εχει κανεις καμια λυση ??

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν εγκατέστησες την 4.1.2 που είναι πιο πρόσφατη και με διορθωμένα κάποια bugs της προηγούμενης έκδοσης; Σίγουρα έχει αυτό που ζητάς και θα το βρεις ή στις ρυθμίσεις/σύστημα ή στις ρυθμίσεις/ROM control. Εχω καιρό που την είχα δοκιμάσει και δεν θυμάμαι ακριβώς που είναι, ίσως να μπορεί να σου πει κάποιο από τα παιδιά που την έχει τώρα στο κινητό του. Edited by kouros17
Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν εγκατέστησες την 4.1.2 που είναι πιο πρόσφατη και με διορθωμένα κάποια bugs της προηγούμενης έκδοσης; Σίγουρα έχει αυτό που ζητάς και θα το βρεις ή στις ρυθμίσεις/σύστημα ή στις ρυθμίσεις/ROM control. Εχω καιρό που την είχα δοκιμάσει και δεν θυμάμαι ακριβώς που είναι, ίσως να μπορεί να σου πει κάποιο από τα παιδιά που την έχει τώρα στο κινητό του.

 

 

Ειχα δοκιμασει πριν καιρο την slimbeam και απλα μου αρχισε κατι ασχημα σκαλωματα απο την 2η μερα...να την δοκιμασω την 4.1.2 λες ?? υπαρχουν διαφορες ??? Με το "μαμα" κερνελ η' καποιο αλλο ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο έγινε με την slimbeam μετά από κάποιες μέρες. Η AOKP είναι άλλη ρομ και ναι θα σου πρότεινα να τη δοκιμάσεις. Με το "μαμίσιο" κερνελ για αρχή και μετά βλέπεις...
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο έγινε με την slimbeam μετά από κάποιες μέρες. Η AOKP είναι άλλη ρομ και ναι θα σου πρότεινα να τη δοκιμάσεις. Με το "μαμίσιο" κερνελ για αρχή και μετά βλέπεις...

 

 

Πολυ ωραια...με το cwm5 μπορω να την φλασαρω ε ?? διοτι στο σαιτ λεει μονο κατι για cwm6 :worry:

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την απορία την έχω κι εγώ. Λογικά ναι. Δοκίμασε με το cwm5 κάνοντας όλα τα wipe (data, cache, dalvik cache) και πες μου αν γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια...με το cwm5 μπορω να την φλασαρω ε ?? διοτι στο σαιτ λεει μονο κατι για cwm6 :worry:

 

Γίνεται. Την είχα φλασάρει εγώ με CWM 5.5.0.4

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Την είχα φλασάρει εγώ με CWM 5.5.0.4

 

Την κατεβαζω τωρα και την φλασαρω...την χρησιμοποιεις αυτον τον καιρο ?? "Παει" καλα ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Την κατεβαζω τωρα και την φλασαρω...την χρησιμοποιεις αυτον τον καιρο ?? "Παει" καλα ?

 

Αν εννοείς την AOKP είναι πολύ καλή. Έχει κάτσει πολύ καλά στο τηλέφωνό μου και μπορώ να πω πως είναι πιο γρήγορη από τη cm10 alpha 6 του ivendor. Και φυσικά έχει πολλές επιλογές για να την φέρεις στα μέτρα σου.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς την AOKP είναι πολύ καλή. Έχει κάτσει πολύ καλά στο τηλέφωνό μου και μπορώ να πω πως είναι πιο γρήγορη από τη cm10 alpha 6 του ivendor. Και φυσικά έχει πολλές επιλογές για να την φέρεις στα μέτρα σου.

 

Νταξει εκατασταθηκε και τωρα κανω τις ρυθμισεις...Ναι την AOKP λεω...κρινοντας και απο την 4.0.4 πρεπει να εχει πολλα καλουδια !!!;) Γιαννη του εχεις περασει καποιο αλλο κερνελ η' εχεις κρατησει το εργοστασιακο ?

Xiaomi Mi10T

Amazfit T-Tex

Sony a6000

Link to comment
Share on other sites

Νταξει εκατασταθηκε και τωρα κανω τις ρυθμισεις...Ναι την AOKP λεω...κρινοντας και απο την 4.0.4 πρεπει να εχει πολλα καλουδια !!!;) Γιαννη του εχεις περασει καποιο αλλο κερνελ η' εχεις κρατησει το εργοστασιακο ?

 

Με stock kernel είμαι. Δεν βλέπω το λόγο να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...