Jump to content

Samsung Galaxy S Plus (I9001)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομίζω οτι είναι ευκόλως κατανοητό οτι άμα κάποιος γνώριζε την απάντηση στο πρόβλημα που αναφέρεις, θα στην είχε δώσει.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόγραμμα βίντεο κλίσης χρησιμοποιείτε; Και το Fring που δοκίμασα το ίδιο κάνει, μήπως δηλαδή δεν φταίει το skype αλλά οι οδηγοί της κάμερας που έχει δώσει η Samsung
xexe
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο αλλά πρόβλημα στο Skype είχε κι η αδερφή μου. Συγκεκριμένα δεν έκανε σωστά rotate η κάμερα της. Πιο απλά την έβλεπε ανάποδα ο συνομιλητής της.

Είχαμε τρελαθεί με αυτό και η μόνη λύση που βρήκαμε ήταν να πάμε 1-2 εκδόσεις του προγράμματος πίσω (του Skype).

Αν θέλεις να δοκιμάσεις άλλο τρόπο Βίντεοκλήσης δες με το gtalk (gmail).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι απο χθές και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου μετά από ψάξιμο περίπου ενός μηνός για κινητό . Θα ήθελα να με παραμπέψετε σε manual ελληνικό για τη συγκεκριμένη συσκευή προκειμένου να το θέσω σε λειτουργία. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είμαι απο χθές και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου μοντέλου μετά από ψάξιμο περίπου ενός μηνός για κινητό . Θα ήθελα να με παραμπέψετε σε manual ελληνικό για τη συγκεκριμένη συσκευή προκειμένου να το θέσω σε λειτουργία. Ευχαριστώ.

Ακυρο !! βρίκα !!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μία εβδομαδα χρησης και κατι ψιλα παραμενω ενθουσιασμενος, το κινητο μονο πλεονεκτηματα έχει και στην τιμη του δεν πιστευω οτι έχει πολλα να ζηλεψει απο high end συσκευες. Το μόνο παραπονο που έχω είναι η ενταση του ακουστικου , το Νοκια 5800 ακουγοταν και σε γεματο μαγαζι αυτο μαλλον σε αναγκαζει να βγεις εξω (αν και πιστευω οτι όλο και καποια λυση θα βρω).

 

Η broodrom πολυ καλη και η μπαταρια μου είναι αυτη την στιμη στο 64% καθως διανυουμε την 3η μερα!!!! (GPS και bluetooth κλειστο, wifi χρήση κανα τέταρτο μόνο , έπαιζα γενικα με το κινητο όχι παραπάνω απο 3-4 ωριτσες , και καμια ωριτσα συνομιλιες) Εβλεπα και ματσακι στο veetle την κυριακη μετα απο 2 ωρες είχε πέσει το 1/4 της μπαταριας , οποτε call me happy!

Edited by Orgios
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μία εβδομαδα χρησης και κατι ψιλα παραμενω ενθουσιασμενος, το κινητο μονο πλεονεκτηματα έχει και στην τιμη του δεν πιστευω οτι έχει πολλα να ζηλεψει απο high end συσκευες. Το μόνο παραπονο που έχω είναι η ενταση του ακουστικου , το Νοκια 5800 ακουγοταν και σε γεματο μαγαζι αυτο μαλλον σε αναγκαζει να βγεις εξω (αν και πιστευω οτι όλο και καποια λυση θα βρω).

 

Η broodrom πολυ καλη και η μπαταρια μου είναι αυτη την στιμη στο 64% καθως διανυουμε την 3η μερα!!!! (GPS και bluetooth κλειστο, wifi χρήση κανα τέταρτο μόνο , έπαιζα γενικα με το κινητο όχι παραπάνω απο 3-4 ωριτσες , και καμια ωριτσα συνομιλιες) Εβλεπα και ματσακι στο veetle την κυριακη μετα απο 2 ωρες είχε πέσει το 1/4 της μπαταριας , οποτε call me happy!

Φιλαράκι εσύ που είσαι και καινουργιος όπως εγώ, να σε ρωτήσω, Όταν κάνω τις αρχικές ρυθμίσεις στην αρχή στα βήματα, στη φάση που βάζω το λογαριασμό gmail, Βάζω username ,από κάτω password και μετά πως πατάω συνέχεια?? Δε βρίσκο καμια επιλογή OK ή ΣΥΝΕΧΕΙΑ, μόνο το πληκτρολόγιο δείχνει από κατω. Έχω κολλήσει εκεί !!

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το πλήκτρο back ωστε να εξαφανιστεί το πληκτρολόγιο και να δεις όλα τα υπόλοιπα tabs της εφαρμογής.
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

ειδα σε καποιον το πισω καπακι της μπαταριας απο μεταλο

δεν ειτανε πλαστικο γνωριζει κανεις που εχει τετοια?

ομορφαινει και βαραινει λιγο το κινητο φευγει η πολυ πλαστικιλα που εχει

 

Και με το TV out τι γινεται? δεν συνδεεται τελικα με την τηλεοραση?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Και με το TV out τι γινεται? δεν συνδεεται τελικα με την τηλεοραση?

 

εγω προσπαθησα με το καλωδιο απο το N82 οπως λεγανε στους XDA

και κανονικα και με αλλαγη τα καλωδια εξωτερικα αλλα και εσωτερικα αλλα τιποτα.....

 

αν βγαλεις ακρη πες μας...

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα προτοχρησιμοποιησω τη συσκευη..Συνισταται να κανω update to λογισμικο απο τη samsung με το ΚΙΕ όπως λέει????
Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα προτοχρησιμοποιησω τη συσκευη..Συνισταται να κανω update to λογισμικο απο τη samsung με το ΚΙΕ όπως λέει????

 

Κανονικά καλό είναι να είσαι ενημερωμένος, αλλά από το ΚΙΕΣ πολύ αμφιβάλλω αν θα σου εμφανίσει update. Λογικά θα έχεις το νεότερο που κυκλοφορεί στην Ελλάδα, γιατί σαν συσκευή έχει κι άλλες αναβαθμίσεις οι οποίες δεν κυκλοφορούν για Ελληνικά κινητά μέσω KIES :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ενοχλήσω με 2 ερωτησούλες. Συγχρόνησα από το gmail κανονικά τις επαφές μου. Αν τώρα σβήσω από το gmail τις επαφές θα χαθούν και από τη συσκευή μου? Μπορώ να αποθηκεύσω τις επαφές αυτές στην μνήμη του τηλεφώνου ώστε να μην έχουν σχέση ποια με το gmail ή έχουν ήδη αποθηκευτεί? Και 2) Πως μπορώ να κάνω να ΜΗΝ εμφανίζονται οι επαφές απο τη SIM ??
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει official update απο τη samsung για 2.3.5; Σκέφτομαι να το αγορασω αλλα η ιδεα το να εχει παλια εκδοση δεν μου αρεσει.

 

Γιατί αν έχει 2.3.4 είναι παλιό και αν έχει 2.3.5 καινούργιο?!

Το θέμα είναι άλλο. 4 δεν θα πάρει ποτέ. Ούτε σε custom έχει βγει για το plus.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι εσύ που είσαι και καινουργιος όπως εγώ, να σε ρωτήσω, Όταν κάνω τις αρχικές ρυθμίσεις στην αρχή στα βήματα, στη φάση που βάζω το λογαριασμό gmail, Βάζω username ,από κάτω password και μετά πως πατάω συνέχεια?? Δε βρίσκο καμια επιλογή OK ή ΣΥΝΕΧΕΙΑ, μόνο το πληκτρολόγιο δείχνει από κατω. Έχω κολλήσει εκεί !!

 

μόλις τα βάλεις απλά πάτα το έντερ στο πληκτρολόγιο, θα κλείσει και στην συνέχεια πατάς επόμενο...

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις:

1. Είστε ικανοποιημένοι με την ένταση του ακουστικου;

2. Skype video calls γίνονται; Εχει δοκιμάσει κανείς; Αν ναι, χρησιμοποιεί όλη την οθόνη για να δεις τον άλλο;

 

Πήγαινα για Nexus S αλλά δεν το φέρνει κανείς πλέον

Edited by papias
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πρόβλημα με το skype το έλυσα πετώντας το τελευταίο και βάζοντας την έκδοση 2.1.0.46 Πρώτον αν γυρίσεις το κινητό Landscape όπως δηλαδή βγάζεις οριζόντια φωτογραφία σε βλέπεις και ο άλλος ίσια και τον βλέπεις και εσύ ίσια και δεύτερον έχει πολλές ρυθμίσεις σε σχέση με το τελευταίο που μπορείς να ρυθμίσεις ακόμα και το rotate της μπροστά και της πίσω κάμερας. Οπότε να δουλεύει και σε κάθετη θέση.

 

Μια ερώτηση, όταν μπουτάρει το κινητό κάνει και σε εσάς 1,5 λεπτό να ανοίξει;

xexe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά 2 ερωτήσεις:

1. Είστε ικανοποιημένοι με την ένταση του ακουστικου;

2. Skype video calls γίνονται; Εχει δοκιμάσει κανείς; Αν ναι, χρησιμοποιεί όλη την οθόνη για να δεις τον άλλο;

 

Πήγαινα για Nexus S αλλά δεν το φέρνει κανείς πλέον

 

φιλε σε Galaxy S θα σου (τωρα τι διαφορα θα εχει στο plus, δεν ξερω)

1) οκ καλα ικανοποιητικα

2) τέλεια, και full screen βλεπεις και οτι θες

TCe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Έχω ξαναρωτήσει, αλλά επειδή ακόμα δεν έχω λύσει το θέμα είπα να ξαναδοκιμάσω..

Όταν επιχειρώ να καλέσω με τις ταχείες κλήσεις, μου βγάζει το εξής μήνυμα "Ἑκτέλεση κωδικού ussd - Πρόβλημα σύνδεσης ή μη έγκυρος κωδικός mmi".. Είναι άκρως εκνευριστικό! :p Έχει κανείς κάποια ιδέα;;

Έχω την έκδοση 2.3.3..

Link to comment
Share on other sites

φιλε σε Galaxy S θα σου (τωρα τι διαφορα θα εχει στο plus, δεν ξερω)

1) οκ καλα ικανοποιητικα

2) τέλεια, και full screen βλεπεις και οτι θες

 

Ευχαριστώ. Απλά για το skype διάβασα ότι ο άλλος σε βλέπει ανάποδα. Αυτό για το S plus.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Απλά για το skype διάβασα ότι ο άλλος σε βλέπει ανάποδα. Αυτό για το S plus.

 

Απάντησα λίγο πιο πάνω, τσέκαρε...

xexe
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους..

Έχω ξαναρωτήσει, αλλά επειδή ακόμα δεν έχω λύσει το θέμα είπα να ξαναδοκιμάσω..

Όταν επιχειρώ να καλέσω με τις ταχείες κλήσεις, μου βγάζει το εξής μήνυμα "Ἑκτέλεση κωδικού ussd - Πρόβλημα σύνδεσης ή μη έγκυρος κωδικός mmi".. Είναι άκρως εκνευριστικό! :p Έχει κανείς κάποια ιδέα;;

Έχω την έκδοση 2.3.3..

 

Αντί να πατάς το νούμερο που έχεις διαλέξει για ταχεία κλήση και μετά κλήση, κράτα το νούμερο πατημένο, και θα καλέσει.

Αυτό που σου συμβαίνει είναι θέμα του λειτουργικού, έχουν ενημερώσει τη google και υποθέτω θα το φτιάξουν σε κάποια μελλοντική έκδοση.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το πρόβλημα με το skype το έλυσα πετώντας το τελευταίο και βάζοντας την έκδοση 2.1.0.46 Πρώτον αν γυρίσεις το κινητό Landscape όπως δηλαδή βγάζεις οριζόντια φωτογραφία σε βλέπεις και ο άλλος ίσια και τον βλέπεις και εσύ ίσια και δεύτερον έχει πολλές ρυθμίσεις σε σχέση με το τελευταίο που μπορείς να ρυθμίσεις ακόμα και το rotate της μπροστά και της πίσω κάμερας. Οπότε να δουλεύει και σε κάθετη θέση.

 

Μια ερώτηση, όταν μπουτάρει το κινητό κάνει και σε εσάς 1,5 λεπτό να ανοίξει;

 

Καλησπέρα. Σχετικά με το skype ηθελα να σε ρωτήσω τα εξής:

 

A. Χρειάζεται να ρυθμίζεις τη γωνία της κάμερας κάθε φορά που κάνεις video κλήση;

B. Που το βρίσκω αν το χρειαστώ; Εγκαθίσταται εύκολα; Απ ότι καταλαβαίνω πρέπει να έχει αποσυρθεί η έκδοση αυτή από το Μάρκετ ...

 

Κάτι τελευταίο - με την ένταση του ακουστικού είσαι ικανοποιημένος;

 

Ευχαριστώ και πάλι

Edited by papias
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S Plus (I9001)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...