Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μπαταρία είναι λογικό να μειώνεται. Η οθόνη αναβοσβήνει εξαιτίας κάποιας εφαρμογής, κάποιου widget, κάποιου live wallpaper.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι λογικό να μειώνεται. Η οθόνη αναβοσβήνει εξαιτίας κάποιας εφαρμογής, κάποιου widget, κάποιου live wallpaper.

Δεν εχω εγκαταστήσει κάτι τώρα πρόσφατα όμως..

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω εγκαταστήσει κάτι τώρα πρόσφατα όμως..

 

Go locker;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

το κατέβασα προχθές και το απεγκατέστησα γιατί δεν μου άρεσε

 

Άρα δεν οφείλεται από αυτό...

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν οφείλεται από αυτό...

 

και έχω παρατηρήσει ότι η φωτεινότητα ενω την έχω στο φουλ και δείχνει οτι είναι στο φουλ,δεν ειναι,είναι πιο χαμηλή.

Link to comment
Share on other sites

το λευκο στον browser μπεδιαζει λιγο η ειναι καταλευκο;,http://desmond.imageshack.us/Himg692/scaled.php?server=692&filename=screenshot2012062618351.png&res=landing Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, εγώ δεν μπορώ να βάλω ice cream με τίποτα.

έχω δοκιμάσει τα πάντα (εκτός από ultrex) seus,companion 32,64 windows 7...αλλά μάταια!!!

Μήπως δεν έχει βγει για όλα τα wt19;

Σας ζηλεύω που προβληματίζεστε με τα ελαττώματα του ics4.

Τα χω πάρει!!Σκέφτομαι να πάρω κανα sony σκέτο (u,p,sole) με προεγκατεστημένο το παγωτό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, εγώ δεν μπορώ να βάλω ice cream με τίποτα.

έχω δοκιμάσει τα πάντα (εκτός από ultrex) seus,companion 32,64 windows 7...αλλά μάταια!!!

Μήπως δεν έχει βγει για όλα τα wt19;

Σας ζηλεύω που προβληματίζεστε με τα ελαττώματα του ics4.

Τα χω πάρει!!Σκέφτομαι να πάρω κανα sony σκέτο (u,p,sole) με προεγκατεστημένο το παγωτό.

 

Θα σου ρθει!μην αγχωνεσαι.σκεψου οτι και εγω πηγα απο 2.3.4 σε 4.0.4!δεν πηρα την 0.3 που ειχαν δωσει.

Οσο για τα αλλα που λες.και αυτα με GB ειναι out of box

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να μπω σε μια σελιδα και με πετα αυτο το μνμ http://img72.imageshack.us/img72/4281/screenshot201206291024.th.png' alt='screenshot201206291024.th.png'>τι φταιει;

κανενας?μου το βγαζει συχνα αυτο

Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα αυτο το υπεροχο κινητο χτες

 

εκανα ακριβως οτι μου ελεγε το κινητο μ,εκανα login sto gmail,υστερα προσπαθησα να κατεβασσω εφαρμογες,πατωντας εγκατασταση αποδοχη και ληψη,αλλα το μονο που εγινε ηταν να βγει ενα μνμ,''Δεν ηταν δυνατη η ληψη της εφαρμογης......,λογω καποιου σφαλματος.(-101)''

το αγορασα χθες,πρωτη φορα περνς τετοιο κινητο και δεν ξερω τι να κανω,επισης προσπαθησα να περασς παιχνιδια και εφαρμογεσ σστο κινγτο απευθειας απτο pc αποθηκευοντας τα σε ενα SD,αλλα τπτ.Παρακαλω βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Θα σου ρθει!μην αγχωνεσαι.σκεψου οτι και εγω πηγα απο 2.3.4 σε 4.0.4!δεν πηρα την 0.3 που ειχαν δωσει.

Οσο για τα αλλα που λες.και αυτα με GB ειναι out of box

 

Δεν άντεξα..φλάσαρα σε ics!!

Δεν έχω εντοπίσει κανένα πρόβλημα εκτός απ'το ότι στα μηνύματα δεν έχω πολλούς χαρακτήρες σε ελληνικά, ακόμα και όταν γράφω κεφαλαία.Μόνο αγγλικά!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ χτες τη νέα έκδοση του Android 4.0.4 και μέχρι στιγμής όλα φαίνονται να λειτουργούν καλά. Θα έλεγα παρατήρησα και μια μικρή βελτίωση της ταχύτητας του κινητού, ίσως λόγω καλύτερης διαχείρισης των εφαρμογών.

 

Το μόνο αρνητικό που μάλλον δε σχετίζεται με το λειτουργικό, είναι κάτι που είχα ρωτήσει και παλιότερα. Το παραθέτω μήπως βρήκε κανείς λύση. Συμβαίνει και σε άλλους;

Πώς μπορούν να φανούν οι ιδιότητες ενός μηνύματος sms? Συγκεκριμένα, η ώρα αποστολής/παράδοσης. Σε άλλα κινητά πατώντας για λίγο πάνω στο μήνυμα υπάρχει τέτοια επιλογή στο μενού που εμφανίζεται, στο Live όμως όχι. Έτσι, αν έχω κλειστό το κινητό και μου έρθει κάποιο μήνυμα, όταν το ανοίξω λέει μόνο την ώρα παραλαβής του sms.
DigiLab.gr ~ my-Fitness.gr ~ GreekNight.gr ~ Apaixtoi.gr
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα..φλάσαρα σε ics!!

Δεν έχω εντοπίσει κανένα πρόβλημα εκτός απ'το ότι στα μηνύματα δεν έχω πολλούς χαρακτήρες σε ελληνικά, ακόμα και όταν γράφω κεφαλαία.Μόνο αγγλικά!

 

 

 

 

 

 

 

Έβαλα κι εγώ χτες τη νέα έκδοση του Android 4.0.4 και μέχρι στιγμής όλα φαίνονται να λειτουργούν καλά. Θα έλεγα παρατήρησα και μια μικρή βελτίωση της ταχύτητας του κινητού, ίσως λόγω καλύτερης διαχείρισης των εφαρμογών.

 

Το μόνο αρνητικό που μάλλον δε σχετίζεται με το λειτουργικό, είναι κάτι που είχα ρωτήσει και παλιότερα. Το παραθέτω μήπως βρήκε κανείς λύση. Συμβαίνει και σε άλλους;

 

Δοκιμαστε το handcent sms και ειστε κυριοι!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερετε αμα υποστηριζει usb on the go???

απο οτι ξερω δεν υποστηριζει.

Link to comment
Share on other sites

ααα οκ ευχαριστω...

Ρωτησα επειδη ειδα οτι στα χαρακτηριστικα λεει οτι υποστηριζει usb,συσκευη αποθηκευσης usb και υποστηριξη micro-usb...

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κάποιος πρόβλημα με την camera? Κάποια στιγμή άρχισε να μην μπορεί να εστιάσει σωστά. Πάρτε δείγμα που θα έπρεπε να είναι πεντακάθαρο:

 

http://i297.photobucket.com/albums/mm218/n_olympios/Toolshed/DSC_0270.jpg

 

Επίσης, αυτό το ηλίθιο πλήκτρο σίγασης κατά την κλήση πώς μπορώ να το πετάξω από εκεί? Κάθε φορά που μιλάω με το τηλέφωνο στο μάγουλο, "πατιέται" κατά λάθος και δε με ακούν. Τον αισθητήρα εγγύτητας για απενεργοποίηση της οθόνης τι σκατά τον έχει? :mad:

 

Όπως καταλαβαίνετε, μου έχει σπάσει τα νεύρα. :O

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί ας μου δώσει μια απάντηση γιατί δεν έχω βγάλει άκρη:

Γιατί μερικά mp3 με ελληνικούς χαρακτήρες μου τα εμφανίζει παράξενα (εννοώ τίτλο και τραγουδιστή);;

Νομίζω ότι όταν το ID tag έχει ελληνικούς χαρακτήρες δεν το εμφανίζει σωστά. Υπάρχει λύση;;

Χρησιμοποιώ το default player του κινητού....

 

Ευχαριστώ

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Αυτό οφείλεται στην κωδικοποίηση που έχουν οι χαρακτήρες των αρχείων mp3, που πιθανότητα πρέπει να είναι η κωδικοποίηση windows 1253. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να αλλάξεις μόνος σου την κωδικοποίηση σε όλα τα αρχεία με ελληνικά ονόματα σε μια συμβατή από όλες τις εφαρμογές όπως η ISO 8859-7.
Link to comment
Share on other sites

θελω οταν εχω συνδεμενα τα handsfree να χτυπαει το κινητο κανονικα στη εισερχομενη κληση απο τα ηχεια γιατι χτυπαει μονο απο τα handsfree και χανω της κλησης.

οκ λυθηκε.

Edited by komatias
Link to comment
Share on other sites

αυτο με το εικονιδιο σιγασης στην ομιλια τ παθαινω κ εγω. ειναι πολυ εκνευριστικο
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λύση, είναι παράκαμψη του προβλήματος. :(

 

Κι εγώ αυτό έκανα συνήθως. Ομως για να το κάνεις αυτό, αν παίρνεις εσύ τηλέφωνο πρέπει να προλάβει να απαντήσει ο άλλος, διαφορετικά κλειδώνοντας την οθόνη τερματίζεται η κλήση.

 

Φταίω εγώ να πω τώρα ότι ως τηλέφωνα, τα Nokia μου (ακόμη και τα αφής) λειτουργούσαν πάντα άψογα? :ninja:

Κλειστόν μέχρι νεωτέρας.

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με την σίγαση του μικροφώνου ωφείλεται στο ότι δεν τοποθετείτε σωστά το τηλέφωνο στο αυτί σας ώστε να καλύβετε τον αισθητήρα που απενεργοποιεί την οθόνη. Το έχω πάθει και εγώ 1-2 φορές όταν το ακουμπάω με τον ώμο επειδή χρειάζομαι και τα 2 χέρια μου για να κάνω και κάτι άλλο παράλληλα. Όταν όμως το κρατάω ανθρωπινά στο αυτί μου με το χέρι μου ποτέ δεν μου το έχει δημιουργίσει αυτό το πρόβλημα. Μάθετε να κρατάτε σωστά το κινητό σας ώστε να μην έχετε τέτοια προβλήματα. Αν το κρατάτε λάθος εκτός από προβλήματα με τους αισθητήρες της οθόνης θα έχετε και πρόβλημα με το σήμα του κινητού αν το κρατάτε στο σημείο που είναι ο δέκτης του σήματος. Διαβάσετε και το manual για περισσότερες πληροφορίες. Για αυτό τον λόγο υπάρχει το manual. Για να το διαβάζουμε.... Το κάθε εργαλείο πρέπει να το χρησιμοποιείς σύμφωνα με τις οδηγίες χρήσης αλλιώς μπορεί να υπάρχει πρόβλημα.

 

Καταλαβαίνω ότι μερικοι μπορεί να έχουν διαφορετικές συνήθειες όπως πχ να μην εφάπτουν 100% το κινητό στο αυτί τους ή κάθε φορά που μιλάνε να κατεβάζουν το κινητό πιο κοντά στο στόμα τους ώστε να ακούει ο συνομιλητής καλύτερα και μετά να το ξανανεβάζουν στο αυτί τους για να ακούνε καλύτερα και άλλες τέτοιες συνήθειες. Αλλά αυτές οι συνήθειες είτε μας αρέσει είτε όχι δεν είναι ο ενδεδειγμένος τρόπος χρήσης και λογικό είναι να δημιουργούν πρόβλημα.

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...