Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

haigoeo Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.

Στο πλαίσιο το έχω βρει το κινητό και είμαι έτοιμος να το παραγγείλω.

Αυτό που θα ήθελα ήταν να δω από κοντά, να το επεξεργαστώ, να δω τέλος πάντων τι έχω σκοπό να πάρω.

Το απογευματάκι θα πάω να κοιτάξω και σε κατάστημα Vodofone αν μου το επιτρέχουν τα χιόνια.

Όσον αφορά την συσκευή, έχουν παρατηρηθεί προβλήματα - κολλήματα ή οτιδήποτε άλλο?

Επίσης, γιατί δεν υπάρχει διαθέσιμο σε όλα τα καταστήματα κινητής τηλεφωνίας?

Link to comment
Share on other sites

νεα διαθεσιμη ενημερωση 0,62 μου λεει μια ειδοποιηση που δεν φευγει.ξερω πως θα χασω το ρουτ οποτε δεν το τρεχω.ποιες ειναι ομως οι διαφορες απο 0,58?

 

σχετικα με το αν παρουσιαζει προβληματα το κινητο καμια φορα αναβοσβηνει ελαχιστα η οθονη(flickering) .δν εχω πολυ μπαταρια ελπιζω να φταιει αυτο.εχω ξενερωσει.το παρατηρησα και χθες που επαιζα gba.

Link to comment
Share on other sites

νεα διαθεσιμη ενημερωση 0,62 μου λεει μια ειδοποιηση που δεν φευγει.ξερω πως θα χασω το ρουτ οποτε δεν το τρεχω.ποιες ειναι ομως οι διαφορες απο 0,58?

 

σχετικα με το αν παρουσιαζει προβληματα το κινητο καμια φορα αναβοσβηνει ελαχιστα η οθονη(flickering) .δν εχω πολυ μπαταρια ελπιζω να φταιει αυτο.εχω ξενερωσει.το παρατηρησα και χθες που επαιζα gba.

 

η αναβαθμιση αυτη διορθωνει μερικα μικροbugs.αλλοι λενε βελτιστοποιηση μπαταριας.αλλοι βελτιστοποιηση σηματος wifi.μην περιμενεις εμφανη διαφορα παντως.

 

Το flickering οφειλεται στον σενσορα του κινητου.αυξομειωνει μονο του την φωτεινοτητα αναλογα με το περιβαλλον που βρισκεσαι.δεν ειναι προβλημα.ολα τα xperia το εχουν.

Αν θες να το απενεργοποιησεις,χρειαζεσαι root και την εφαρμογη disable autobrightness.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

haigoeo Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.

Στο πλαίσιο το έχω βρει το κινητό και είμαι έτοιμος να το παραγγείλω.

Αυτό που θα ήθελα ήταν να δω από κοντά, να το επεξεργαστώ, να δω τέλος πάντων τι έχω σκοπό να πάρω.

Το απογευματάκι θα πάω να κοιτάξω και σε κατάστημα Vodofone αν μου το επιτρέχουν τα χιόνια.

Όσον αφορά την συσκευή, έχουν παρατηρηθεί προβλήματα - κολλήματα ή οτιδήποτε άλλο?

Επίσης, γιατί δεν υπάρχει διαθέσιμο σε όλα τα καταστήματα κινητής τηλεφωνίας?

 

Απολυτα λογικο το οτι θες να το δεις απο κοντα πριν το παρεις.

Απο προβληματα τουλαχιστον σε μενα, ενα μηνα που το εχω τιποτα απολυτως. Ισα ισα το πηρα για 2ο αλλα τελικα πηρε προαγωγη :lol:

Περιμενουμε εντυπωσεις!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να το βρω και να το δω live και μετά η παραγγελία είναι έτοιμη. Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις.
Link to comment
Share on other sites

η αναβαθμιση αυτη διορθωνει μερικα μικροbugs.αλλοι λενε βελτιστοποιηση μπαταριας.αλλοι βελτιστοποιηση σηματος wifi.μην περιμενεις εμφανη διαφορα παντως.

 

Το flickering οφειλεται στον σενσορα του κινητου.αυξομειωνει μονο του την φωτεινοτητα αναλογα με το περιβαλλον που βρισκεσαι.δεν ειναι προβλημα.ολα τα xperia το εχουν.

Αν θες να το απενεργοποιησεις,χρειαζεσαι root και την εφαρμογη disable autobrightness.

 

ουαου που βρισκεται αυτος ο σενσορας?καθε φορα που βιωνω flickering βρισκομαι σε δωματιο με σταθερο φωτισμο η σκοταδι.εχω ρουτ και θα τρεξω την εφαρμογη που μου προτεινες.ευχαριστω πολυ.

ομως με το update χανεται το ρουτ και δεν θα μπορω να κανω "downgrade" σε 0.58 παλι για να ξανακανω ρουτ?μπορω να κρυψω το εικονιδιο που εμφανιζεται στην μπαρα με καποιο τροπο?

Link to comment
Share on other sites

ουαου που βρισκεται αυτος ο σενσορας?καθε φορα που βιωνω flickering βρισκομαι σε δωματιο με σταθερο φωτισμο η σκοταδι.εχω ρουτ και θα τρεξω την εφαρμογη που μου προτεινες.ευχαριστω πολυ.

ομως με το update χανεται το ρουτ και δεν θα μπορω να κανω "downgrade" σε 0.58 παλι για να ξανακανω ρουτ?μπορω να κρυψω το εικονιδιο που εμφανιζεται στην μπαρα με καποιο τροπο?

 

λογικα και στο live ο σενσορας ειναι διπλα απο το ακουστικο προς τα αριστερα οπως το κοιταμε.δεν εχει να λεει αν ειναι σταθερος ο φωτισμος.παντα θα στο κανει ακομα και σε σταθερο φωτισμο.ειδικα αν ειναι κιτρινη η λαμπα,εχω παρατηρησει οτι εκει τρελαινεται.:lol::lol:

 

λογικα μπορεις να κανεις downgrade.υπαρχουν καποιοι οδηγοι τους οποιους δεν εχω προχειρους.ομως να ξερεις οτι θα χασεις τα παντα απο εφαρμογες.για το εικονιδιο,πηγαινε στις εφαρμογες που εκτελουνται και ριξε μια διακοπη σε ο,τι δεις να λεει update.ελπιζω να μην στο ξαναβγαλει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λογικα και στο live ο σενσορας ειναι διπλα απο το ακουστικο προς τα αριστερα οπως το κοιταμε.δεν εχει να λεει αν ειναι σταθερος ο φωτισμος.παντα θα στο κανει ακομα και σε σταθερο φωτισμο.ειδικα αν ειναι κιτρινη η λαμπα,εχω παρατηρησει οτι εκει τρελαινεται.:lol::lol:

 

λογικα μπορεις να κανεις downgrade.υπαρχουν καποιοι οδηγοι τους οποιους δεν εχω προχειρους.ομως να ξερεις οτι θα χασεις τα παντα απο εφαρμογες.για το εικονιδιο,πηγαινε στις εφαρμογες που εκτελουνται και ριξε μια διακοπη σε ο,τι δεις να λεει update.ελπιζω να μην στο ξαναβγαλει.

 

ωστε ετσι..οκ το ελυσα το "προβλημα" με το flickering,ευχαριστω.

 

σχετικα με το εικονιδιο εκλεισα το update center και κατι αλλα περιεργα (που θελω να τα σβησω τελειως) ομως ειναι ακομα εκει.δεν πειραζει γιατι δεν με ενοχλει.

 

η συσκευη δεν ειναι συγχρονισμενη με καποιον λογαριασμο και δουλευει κανονικα,λες να μου εμφανισει καποιο προβλημα αυτο?

Link to comment
Share on other sites

ωστε ετσι..οκ το ελυσα το "προβλημα" με το flickering,ευχαριστω.

 

σχετικα με το εικονιδιο εκλεισα το update center και κατι αλλα περιεργα (που θελω να τα σβησω τελειως) ομως ειναι ακομα εκει.δεν πειραζει γιατι δεν με ενοχλει.

 

η συσκευη δεν ειναι συγχρονισμενη με καποιον λογαριασμο και δουλευει κανονικα,λες να μου εμφανισει καποιο προβλημα αυτο?

 

ουτε καν.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ουτε καν.:)

 

τελεια!

 

εχω και αλλες αποριες.ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος :worry:

 

στον οδηγο για νεους γραφει καποιες εφαρμογες που μπορουμε να σβησουμε.ομως για καποιο λογο εχω την εντυπωση πως μου τα εμφανιζει διαφορετικα ( ο zxr εκανε τρομερη δουλεια με τον οδηγο,με βοηθησε πολυ!η λιστα δεν περιλαμβανει τα παντα και ειναι λογικο αυτο) θελω ομως να μαθω ακριβως τι τρεχει/υπαρχει στο κινητο μου.

http://img851.imageshack.us/img851/1930/screenshot201202032307.png

 

οταν βλεπω λεξεις οπως monitor,agent,google,protected,secure,provider και αλλα διαφορα γινομαι παρανοικος και θελω να τα σβησω!:hypno::lost::fool::secret::hunter:

Edited by falloutdemo
ορθογραφικο λαθος
Link to comment
Share on other sites

μην πειραξεις τιποτα που ναχει σχεση με google.ο,τι λεει ο οδηγος του zxr,τα αλλα αστα.και εννοειται πριν σβησεις οτιδηποτε,κρατας back up
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η λιστα δεν περιλαμβανει τα παντα και ειναι λογικο αυτο) θελω ομως να μαθω ακριβως τι τρεχει/υπαρχει στο κινητο μου.

 

Δύσκολο να συμπεριλάβει τα πάντα μιας και δεν μπορούμε να επαγκαταστήσουμε τα πάντα. Καλή η μανία να απελευθερώσουμε μνήμη αλλά πρέπει να σταματάει εκεί που μπαίνει σε κίνδυνο η σταθερότητα του συστήματος.

 

Μπορείς να μάθεις λίγο πολύ τι κάνει το κάθε service που τρέχει στο κινητό ψάχνοντας στο google. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια παρακαλω

παω να κανω ενημερωση και αφου κανω σωστα τα οσα λεει στις οδηγιες

στος τελος μου βγαζει

μηπως επειδη ειμαι ροοτ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα και το είδα Live. Μια χαρά, ήταν αυτό που περίμενα και κάτι περισσότερο.

Περιμένω μήνυμα από πλαίσιο για διαθεσιμότητα.

Έπειτα μένει μόνο η αγορά του!!!

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου εβγαλε μηνυμα για διαθεσιμη ενημερωση αλλα δυστηχως πρεπει να το συνδεσω το κινητο στο pc για να την κατεβασω.εκδοση 4.0.2.Α.62

πρεπει να την κανω??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου εβγαλε μηνυμα για διαθεσιμη ενημερωση αλλα δυστηχως πρεπει να το συνδεσω το κινητο στο pc για να την κατεβασω.εκδοση 4.0.2.Α.62

πρεπει να την κανω??

 

αν εισαι ρουτ και την κανεις χανεις το ρουτ και δεν υπαρχει ευκολος τροπος να ξαναγινεις ρουτ

Link to comment
Share on other sites

σημερα μου εβγαλε μηνυμα για διαθεσιμη ενημερωση αλλα δυστηχως πρεπει να το συνδεσω το κινητο στο pc για να την κατεβασω.εκδοση 4.0.2.Α.62

πρεπει να την κανω??

 

δεν μπορεις μεσω wifi?

οι αναβαθμισεις καλο ειναι να γινονται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου εβγαλε μηνυμα για διαθεσιμη ενημερωση αλλα δυστηχως πρεπει να το συνδεσω το κινητο στο pc για να την κατεβασω.εκδοση 4.0.2.Α.62

πρεπει να την κανω??

 

Ούτε εμένα μου κάνει την αναβάθμιση μέσω wifi.

Την έκανα εγώ πάντος , έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο, αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εμένα μου κάνει την αναβάθμιση μέσω wifi.

Την έκανα εγώ πάντος , έχω παρατηρήσει ότι η μπαταρία κρατάει περισσότερο, αλλά μπορεί να είναι και η ιδέα μου.

 

Αφού δεν την έκανες μέσω wifi πως την έκανες τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν την έκανες μέσω wifi πως την έκανες τελικά?

συνδεσε το κινητο με τον υπολογιστη και την κατεβασε απο'κει.γινετε κι'ετσι η αναβαθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συνδεσε το κινητο με τον υπολογιστη και την κατεβασε απο'κει.γινετε κι'ετσι η αναβαθμιση.

 

 

Απλά συνδέω pc με κινητό? Τίποτα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Απλά συνδέω pc με κινητό? Τίποτα άλλο?

 

Πρεπει να έχεις το pc companion ή το SEUS για να κανείς αναβαθμιση

 

sent εύκολα και γρήγορα via my hardware keyboard...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κινητό έχει μια προηγούμενη version και ζητάει αναβάθμιση στην 4.0.2.α.0.58. ΝΑ προχωρήσω? Θα χάσω τα πάντα? Μήπως γίνει πιο αργό γιατί τώρα το menu είναι πολύ γρήγορο, πιο γρήγορο και από το iphone 4 που έχω επίσης.
sotiris
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το κινητό έχει μια προηγούμενη version και ζητάει αναβάθμιση στην 4.0.2.α.0.58. ΝΑ προχωρήσω? Θα χάσω τα πάντα? Μήπως γίνει πιο αργό γιατί τώρα το menu είναι πολύ γρήγορο, πιο γρήγορο και από το iphone 4 που έχω επίσης.

 

απο .42 πας σε .58 να φανταστω.οχι δεν χανεις κατι.θα σου πει και το SEUS οτι δεν θα χασεις πριν κανεις την ενημερωση για το βεβαιωσεις.

υπαρχει και root για αυτην την εκδοση.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πφφ πολλη ωρα αυτη η αναβαθμιση! η πρωτη εγινε πολυ γρηγορα και απ το κινητο...

οταν βρει rout για 0.62 ενημερωστε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...