Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το πήρε κανείς χαμπάρι αυτό;

 

http://blogs.sonymobile.com/products/2012/08/21/new-ice-cream-sandwich-software-version-for-2011-xperia-smartphones/

 

Νέα αναβάθμιση του ICS που κυκλοφορεί και θα είναι διαθέσιμη για τις δικές μας συσκευές τις επόμενες εβδομάδες.

 

Άντε να δούμε μπας και διορθώθηκε κάτι, μετά το κράξιμο που φάγανε παγκοσμίως για την πιο άθλια υλοποίηση ICS!!!!!!

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι λένε, ότι την πήραν ήδη. Αν συμβαίνει αυτό, παίδες ανεβάστε εντυπώσεις. Σημειώσατε κάποια διαφοροποίηση στη λειτουργία του τηλεφώνου; Απόκριση; Ομαλότητα; Ταχύτητα; Προσωπικά επέλεξα να μείνω στη 2.3.4 . Θα ήθελα όμως να ξέρω, αν το update έλυσε θέματα ή έγινε για τα μάτια και αν η κατακραυγή των χρηστών για την υλοποίηση του ics στις συσκευές του 2011 έπιασε τόπο τελικά.
Demis
Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εγγραφή βίντεο. τράβηξα ένα βιντεο με το κινητό,το οποίο όταν πάω να το δω,μετά από λίγο διακόπτεται η προβολή και μου λέει ότι : δεν είναι δυνατή η προβολή αυτού του βίντεο. και το βίντεο ούτε στον υπολογιστή μπορώ να το δω ολόκληρο. πως μπορώ να το φτιάξω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τη βοήθειά σας.

Έχω 2.3.4 και δεν έχω χώρο στην εσωτερική μου μνήμη.

Τι να κάνω;

 

Οι περισσότερες εφαρμογές είναι περασμένες στην SD. Παρόλα αυτά συνεχώς γεμίζει.

 

Για την ακρίβεια:

Στο τηλέφωνο οι εφαρμογές μου πιάνουν χώρο:33Μβ από τα 420ΜΒ.

Ο ελέυθερος χώρος που έχω στο τηλέφωνο: 52 ΜΒ.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια :)

Edited by ktselios
OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω το s.e live with walkman και εχω παρατηρησει πως στο walkman υπαρχει μια φωτο πισω απο καθε τραγουδι. Αμα το τραγουδι εχει απο μονο του φωτο μου τη βαζει κανονικα αλλα αμα δεν εχει παει και παιρνει μια φωτογραφια απο τα bluetooth και τη βαζει μονο του, πραγμα πολυ εκνευριστικο. Εχω ψαξει στις ρυθμισεις του κινητου και δεν εχω βρει τιποτα σχετικο. Μετα αρχισα να διαγραφω τη φωτο απο τις εικονες bluetooth, να κλεινω και να ξανανοιγω το κινητο, ναδιαγραφω το τραγουδι και να το ξαναστελνω....αλλα τιποτα ! Η φωτογραφια ειναι κολλημενη εκει ! Υπαρχει κατι που μπορω να κανω γι'αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε το update στο κινητο.την εκανα μεσω wi-fi .η διαδικασια κρατησε 10 λεπτα περιπου.αυτο που μ'αρεσει ειναι η καλυτερη αποκριση και η εμβελεια του wi-fi που ειναι πολυ καλυτερη απο την προηγουμενη εκδοση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω το s.e live with walkman και εχω παρατηρησει πως στο walkman υπαρχει μια φωτο πισω απο καθε τραγουδι. Αμα το τραγουδι εχει απο μονο του φωτο μου τη βαζει κανονικα αλλα αμα δεν εχει παει και παιρνει μια φωτογραφια απο τα bluetooth και τη βαζει μονο του, πραγμα πολυ εκνευριστικο. Εχω ψαξει στις ρυθμισεις του κινητου και δεν εχω βρει τιποτα σχετικο. Μετα αρχισα να διαγραφω τη φωτο απο τις εικονες bluetooth, να κλεινω και να ξανανοιγω το κινητο, ναδιαγραφω το τραγουδι και να το ξαναστελνω....αλλα τιποτα ! Η φωτογραφια ειναι κολλημενη εκει ! Υπαρχει κατι που μπορω να κανω γι'αυτο ?

Δεν νομίζω ότι οι φωτό που δείχνει στον music player βρίσκονται στο φάκελο bluetooth. Αλλού θα πρέπει να κοιτάξεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε και μένα κάποιο update μέσω wifi..μέχρι τώρα βλέπω το κινητό να έχει καλύτερη απόκριση,δουλεύει το led για τα μηνύματα και η ένταση του ηχείου στις κλήσεις έιναι χαμηλότερη,όπως ήταν πριν που φόραγε το gingerbread..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Γραφω εκ μερους φιλου.Δεν μπορει να βρει τον φακελο που εχει μεσα ολα τα αρχεια.Υπαρχει τροπος?Του περασα καποια αρχειακια αλλα δεν μπορουμε να βρεουμε "τα αρχεια μου" οπως το γραφει στο galaxy s μου.Μια βοηθεια παρακαλω!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Γραφω εκ μερους φιλου.Δεν μπορει να βρει τον φακελο που εχει μεσα ολα τα αρχεια.Υπαρχει τροπος?Του περασα καποια αρχειακια αλλα δεν μπορουμε να βρεουμε "τα αρχεια μου" οπως το γραφει στο galaxy s μου.Μια βοηθεια παρακαλω!

 

Κατεβαστε τον ASTRO file manager

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε το update στο κινητο.την εκανα μεσω wi-fi .η διαδικασια κρατησε 10 λεπτα περιπου.αυτο που μ'αρεσει ειναι η καλυτερη αποκριση και η εμβελεια του wi-fi που ειναι πολυ καλυτερη απο την προηγουμενη εκδοση.

 

Καλησπέρα!

Θα θελα να μας πεις αν έχασες δεδομένα (π.χ:εφαρμογές/επαφές κλπ) μετά το update.

(^_^)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Θα θελα να μας πεις αν έχασες δεδομένα (π.χ:εφαρμογές/επαφές κλπ) μετά το update.

παιδια κανω κι εγω αναβαθμιση την καινουργια, για να δουμε πως θα παει?

παντως οντως πολλα κολληματα με την προηγουμενη εκδοση.......

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Λιγότερα τα κολλήματα με τη νέα έκδοση (την έχω εδώ και δυο εβδομάδες) άλλα δεν εξαλείφθηκαν και έχει ακόμα αρκετά. Παραμένει η χειρότερη υλοποίηση ICS σε android κινητό, δυστυχώς για τη Σονυ μάλλον δεν πρόκειται να την προτιμήσω ξανά ακόμα και πύραυλο να βγάλει.
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σχετικά με την αναβάθμηση, απο δική μου εμπειρία σε 4 κινητά καλό θα ήταν να την περάσεται ''απ΄την αρχή και όχι πάνω στην υπάρχουσα'' αν γίνομαι κατανοητός.... Φισικά μην ξεχάσεται να κάνεται buck up.
I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σχετικά με την αναβάθμηση, απο δική μου εμπειρία σε 4 κινητά καλό θα ήταν να την περάσεται ''απ΄την αρχή και όχι πάνω στην υπάρχουσα'' αν γίνομαι κατανοητός.... Φισικά μην ξεχάσεται να κάνεται buck up.

 

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε backup τις εφαρμογές μας μαζί με τις ρυθμίσεις τους αν δεν είμαστε root;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε backup τις εφαρμογές μας μαζί με τις ρυθμίσεις τους αν δεν είμαστε root;

 

Mybackup pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα καθαρή εγκατάσταση αλλά νομίζω ότι ο ήχος είναι χαμηλότερος σε ένταση σε σχέση με πριν. Δηλαδή στο επίπεδο 2 της έντασης είναι σιγότερα τώρα σε σχέση με πριν. Είναι πιο φυσιολογικό και πιάνει λιγότερες εντάσεις. Στο μέγιστο είναι το ίδιο απλά στη χαμηλή στάθμη για τον ήχο ειδοποίησης είναι πιο σιγά. Το έχει παρατηρήσει άλλος;
Dance4Life
Link to comment
Share on other sites

ασφαλώς το αναφέρει και στο επίσημο site της sony ότι έχει διορθωθεί το πρόβλημα με την ένταση ήχου καθώς και το led μόνο για τις κλίσεις νομίζω και τα sms. Όχι όμως για το viber το imo και άλλες εφαρμογές.

 

Απλά πρέπει να ξέρετε ότι εκτός από τα bugs της sony πρέπει και οι εφαρμογές να τροποποιηθούν κατάλληλα ώστε να τρέχουν στο android 4. Δηλαδή μία εφαρμογή που έτρεχε μια χαρά στο 2.3.4 δεν σημαίνει ότι θα τρέχει σωστά στο ΙCS διότι έχουν γίνει αρκετές αλλαγές στο ISC. Ίσως το έχετε παρατηρήσει που οι developers βγάζουν αναβαθμίσεις που αναφέρουν ότι πλέον υποστηρίζεται η εφαρμογή τους σε ICS. Πολλές φορές όμως δεν υποστηρίζεται 100%. Για αυτό υπομονή και με τον καιρό φαντάζομαι όλα θα φτιάξουν...

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό παρατήρησα και γω συν τοις άλλοις ότι η ένταση του ηχείου στα χαμηλά μειώθηκε!

 

.587 λοιπόν..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κάτι που έχω προσέξει είναι με την καινούργια αναβάθμιση είναι Ρο σήμα, Δηλαδή ενώ εγώ το βαζω σε λειτουργία gsm αυτό γυρνάει μετά από καμία ώρα σε wcdm κάτι τέτοιο δηλαδή, ενώ με το παλιό ics δεν Ρο έκανε.....

Πολλή μεγάλη μαακια η αναβάθμιση και φυσικά το κινητό συνεχίζει τα κολλήματα του συνέχεια.

Και στο Twitter όταν πατάω πάνω σε ένα twit και με γυρνάει σε ίντερνετ μετά δεν γυρνάει σε Twitter ξανά κολαει και γυρνάει μόνο με το κεντρικό πληκτρο, αυτά και αλλά πολλά που θα τα πω στην συνέχεια ........

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

το έχουμε πει. Κάντε format στην εξωτερικη μνήμη και ξαναπεράστε τα όλα από την αρχή. Έτσι κάποια κοληματάκια που έχει σταματάνε. Επίσης η καινούργια αναβάθμιση διορθώνει αρκετά bugs αλλά όχι όλα. Λογικά θα υπάρξουν και άλλες αναβαθμίσεις...
OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

το έχουμε πει. Κάντε format στην εξωτερικη μνήμη και ξαναπεράστε τα όλα από την αρχή. Έτσι κάποια κοληματάκια που έχει σταματάνε. Επίσης η καινούργια αναβάθμιση διορθώνει αρκετά bugs αλλά όχι όλα. Λογικά θα υπάρξουν και άλλες αναβαθμίσεις...

 

Φίλε μου ενδεχομένως να είναι έτσι όπως τα λες, άλλα άμα είναι κάθε φορά να κάνουμε format και στήσιμο ξανά από την αρχή, να μου λείπει το βύσσινο και οι αναβαθμίσεις που ουσιαστικά μάπα είναι. Αν είναι δυνατόν για μια αναβάθμιση να ασχολούμαστε μετά μια βδομάδα για να στρώσουμε το τηλέφωνο!!!!που βρισκόμαστε και σε ποια εποχή ζούμε τέλος πάντων!!!!!!!!:blink:

frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...