Jump to content

Sony Ericsson "Live with Walkman"


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε αν επιτρέπεται, τι λειτουργικό έχεις και τί επεξεργαστή; γιατί στο σάητ της sony ericsson έχει σαν ελάχιστες απαιτήσεις συστήματος έναν επεξεργαστή pentium4 3,6Ghz!!! και νομίζω οτι είναι λίγο παληός... η κάνω λάθος; εγώ είμαι με έναν dual core 2,2Ghz και windows 7 32 bit...

 

με ενα netbook την εκανα dell inspiron mini :lol::lol::lol:!!

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

oι εφαρμογες δεν χανονται.αλλα θα ξαναπερασει η σαβουρα της Sony.

root δεν εχει βγει ακομα για αυτη την εκδοση.

αναφερομαι στις εφαρμογες που "απαιτουν " ροοτ πχ. ad free

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:) Είμαι νέα κάτοχος του live walkman και εντελώς άσχετη σε androit κινητά(το προηγούμενο κινητό μου ήταν se κ800), έτσι όπως φαντάζεστε δεν ξέρω από που να πρωτοξεκινήσω. Διαβάζω καιρό το θέμα αλλά έχουν ειπωθεί τόσα πολλά που τα έχω μπερδέψει. Υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός με τις must εφαρμογές που πρέπει να υπάρχουν στο κινητό και γενικά τι πρέπει να κάνει ένας νέος χρήστης? Root σκέφτομαι να κάνω όταν βγει η αναβάθμιση,επίσης πήρα και κάρτα μνήμης 8 gb. Και κάτι ακόμη,διάβασα παραπάνω ότι η πρώτη φόρτιση πρέπει να είναι 4 ώρες ενώ στη vodaphone μου είπαν 10,τι ισχύει τελικά? Eυχαριστώ :) Edited by Purplegirl
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:) Είμαι νέα κάτοχος του live walkman και εντελώς άσχετη σε androit κινητά(το προηγούμενο κινητό μου ήταν se κ800), έτσι όπως φαντάζεστε δεν ξέρω από που να πρωτοξεκινήσω. Διαβάζω καιρό το θέμα αλλά έχουν ειπωθεί τόσα πολλά που τα έχω μπερδέψει. Υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός με τις must εφαρμογές που πρέπει να υπάρχουν στο κινητό και γενικά τι πρέπει να κάνει ένας νέος χρήστης? Root σκέφτομαι να κάνω όταν βγει η αναβάθμιση,επίσης πήρα και κάρτα μνήμης 8 gb. Και κάτι ακόμη,διάβασα παραπάνω ότι η πρώτη φόρτιση πρέπει να είναι 4 ώρες ενώ στη vodaphone μου είπαν 10,τι ισχύει τελικά? Eυχαριστώ :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=324085 ριξε μια ματια εδω

Link to comment
Share on other sites

αναφερομαι στις εφαρμογες που "απαιτουν " ροοτ πχ. ad free

 

ουτε αυτες χανονται αλλα χανεται το root.θα πρεπει να το ξανακανεις δηλαδη αλλα δεν εχει βγει root για την .62

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:) Είμαι νέα κάτοχος του live walkman και εντελώς άσχετη σε androit κινητά(το προηγούμενο κινητό μου ήταν se κ800), έτσι όπως φαντάζεστε δεν ξέρω από που να πρωτοξεκινήσω. Διαβάζω καιρό το θέμα αλλά έχουν ειπωθεί τόσα πολλά που τα έχω μπερδέψει. Υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός με τις must εφαρμογές που πρέπει να υπάρχουν στο κινητό και γενικά τι πρέπει να κάνει ένας νέος χρήστης? Root σκέφτομαι να κάνω όταν βγει η αναβάθμιση,επίσης πήρα και κάρτα μνήμης 8 gb. Και κάτι ακόμη,διάβασα παραπάνω ότι η πρώτη φόρτιση πρέπει να είναι 4 ώρες ενώ στη vodaphone μου είπαν 10,τι ισχύει τελικά? Eυχαριστώ :)

Καλώς ήρθες! Όρεξη για διάβασμα να έχεις!

Ορολογία Android

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

SE X10 / X10 mini / X10 mini pro FAQ

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα:) Είμαι νέα κάτοχος του live walkman και εντελώς άσχετη σε androit κινητά(το προηγούμενο κινητό μου ήταν se κ800), έτσι όπως φαντάζεστε δεν ξέρω από που να πρωτοξεκινήσω. Διαβάζω καιρό το θέμα αλλά έχουν ειπωθεί τόσα πολλά που τα έχω μπερδέψει. Υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός με τις must εφαρμογές που πρέπει να υπάρχουν στο κινητό και γενικά τι πρέπει να κάνει ένας νέος χρήστης? Root σκέφτομαι να κάνω όταν βγει η αναβάθμιση,επίσης πήρα και κάρτα μνήμης 8 gb. Και κάτι ακόμη,διάβασα παραπάνω ότι η πρώτη φόρτιση πρέπει να είναι 4 ώρες ενώ στη vodaphone μου είπαν 10,τι ισχύει τελικά? Eυχαριστώ :)

 

αυτά που διάβασες παραπάνω είναι απάντηση απο την sony ericsson Ελλάδος, δεν βασίζεσαι με ότι σου λέει ένας υπάλληλος σε κατάστημα κινητής

 

και κάτι άλλο... διαχωρισμός σε αναπάντητες εξερχόμενες εισερχόμενες γίνεται; οι χάρτες λειτουργούν χωρίς 3g; απλά για να βλέπεις τον χάρτη; η ένταση της δόνησης ρυθμίζεται;

Edited by k_lostadior
Στους τυφλούς βασιλεύει ο μονόφθαλμος
Link to comment
Share on other sites

παιδια ερωτηση.οταν στο παρασκηνιο "παιζουν" το walkman και το internet και θελω να τα κλεισω με ποια εφαρμογη γινεται αυτο?Δεν εννοω widget αλλα αυτα τα συγκεκριμενα.παραδειγμα στο galaxy s υπαρχει η εφαρμογη "διαχειρηση εργασιων" που σου δειχνει οτι εχεις ανοιχτο και το απενεργοποιεις.κατι αντιστοιχο?
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις:) Έχω στο σπίτι ασύρματο ιντερνετ και ενώ συνδέεται το κινητό λέει ότι υπάρχει περιορισμένη συνδεσιμότητα,τι φταίει?πως διορθώνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις:) Έχω στο σπίτι ασύρματο ιντερνετ και ενώ συνδέεται το κινητό λέει ότι υπάρχει περιορισμένη συνδεσιμότητα,τι φταίει?πως διορθώνεται?

δεν ειναι τιποτα.απλα το ρουτερ θελει σε πιο εμφανες σημειο στο σπιτι για να εχεις καλυτερο σημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τιποτα.απλα το ρουτερ θελει σε πιο εμφανες σημειο στο σπιτι για να εχεις καλυτερο σημα.

Σε εμφανές είναι, να φανταστείς πήγα και δίπλα και πάλι τα ίδια :( . Ο υπολογιστής είναι συνδεδεμένος κανονικά.Επίσης λέει ότι το σήμα είναι εξαιρετικό (στο κινητό )

Edited by Purplegirl
ξεχασα κάτι
Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει το κινητο...; ψηνομαι αγρια να το παρω...για τα λεφτα δεν νομιζω πως κυκλοφορει κατι αναλογο στην αγορα..

πρωτα ομως πρεπει να ξεφορτωθω το x8 moy... :(

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε εμφανές είναι, να φανταστείς πήγα και δίπλα και πάλι τα ίδια :( . Ο υπολογιστής είναι συνδεδεμένος κανονικά.Επίσης λέει ότι το σήμα είναι εξαιρετικό (στο κινητό )

 

δοκιμασε να αλλαξεις και καναλι στο ρουτερ.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμφανές είναι, να φανταστείς πήγα και δίπλα και πάλι τα ίδια :( . Ο υπολογιστής είναι συνδεδεμένος κανονικά.Επίσης λέει ότι το σήμα είναι εξαιρετικό (στο κινητό )

 

δοκιμασε να αλλαξεις και καναλι στο ρουτερ.

 

και αν δεν πετυχει ουτε αυτο

κανε ενα ενα ρεσταρτ το ρουτερ

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να αλλαξεις και καναλι στο ρουτερ.

 

Πώς αλλάζουμε κανάλι ?(sorry αλλά είμαι λίγο άσχετη μ'αυτά)

το router το εκανα reset αλλά τίποτα

Edited by Purplegirl
Link to comment
Share on other sites

Πώς αλλάζουμε κανάλι ?(sorry αλλά είμαι λίγο άσχετη μ'αυτά)

το router το εκανα reset αλλά τίποτα

 

πρεπει να μπεις στη σελιδα του ρουτερ σου και καπου εκει θα σου εχει επιλογη για αλλαγη channel

αλλα πριν κανεις αυτο διεγραψε τα αποθυκευμενα δικτυα στο κινητο σου κανε ενα ρεσταρτ στο τηλ

μετα ενα ρεσταρτ στο ρουτερ και συνδεσου απο την αρχη

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να μπεις στη σελιδα του ρουτερ σου και καπου εκει θα σου εχει επιλογη για αλλαγη channel

αλλα πριν κανεις αυτο διεγραψε τα αποθυκευμενα δικτυα στο κινητο σου κανε ενα ρεσταρτ στο τηλ

μετα ενα ρεσταρτ στο ρουτερ και συνδεσου απο την αρχη

οκ, ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω, τα δίκτυα όμως πώς τα διαγράφουμε ?το έψαξα και δεν βρήκα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

οκ, ευχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω, τα δίκτυα όμως πώς τα διαγράφουμε ?το έψαξα και δεν βρήκα τίποτα

 

πας ασυρματο και δικτυα-ρυθμισεις wifi και μετα παρατεταμενο αγγιγμα στο ονομα δικτυου σου και μετα διαγραφη απο μνημη

Link to comment
Share on other sites

πας ασυρματο και δικτυα-ρυθμισεις wifi και μετα παρατεταμενο αγγιγμα στο ονομα δικτυου σου και μετα διαγραφη απο μνημη

 

την βγάζει αυτό γιατί το router δεν είναι αυτόματη απόδοση ip αλλα χειροκίνητη και δεν μπορεί το τηλέφωνο να πάρει ip αυτό που πρέπει να κάνει είναι να μπει μέσα στο router και να αλλάξει από manual ip σε dhcp

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Ποιον launcher εχετε στο live σας; Εγω μετα απο μερικες δοκιμες κατεληξα στο πακετο του Go launcher, πληρες, γρηγορος και η δυνατοτητα να κανεις φακελους στο μενου ειναι ολα τα λεφτα.

Βεβαια θελω να δω πως τα παει και απο καταναλωση μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10101809&cmicc=skroutz

 

εχει πέσει πολύ στον κοστόβολο....

 

154 ευρω, Απλά το είδα και το ποσταρα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

http://www.kotsovolos.gr/site/product.jsp?catid=10101809&cmicc=skroutz

 

εχει πέσει πολύ στον κοστόβολο....

 

154 ευρω, Απλά το είδα και το ποσταρα

 

και το ασπρο το εχει 170!χαχαχαχαχα

HTC Desire s

Sonyericsson Neo V

Link to comment
Share on other sites

παιδια αξιζει το κινητο...; ψηνομαι αγρια να το παρω...για τα λεφτα δεν νομιζω πως κυκλοφορει κατι αναλογο στην αγορα..

πρωτα ομως πρεπει να ξεφορτωθω το x8 moy... :(

 

Είναι μικρό,πρακτικό,γρήγορο και κυρίως για μένα έχει απ τα καλύτερα ηχεία αν όχι το πιο δυνατό ήχο όταν σε καλούν κάτι που πολλά απ τα νέα smartphone το χουν ψιλό ξεχάσει..

Εγώ το είχα,δυστυχώς το έδωσα κ θα το ξαναπάρω:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson "Live with Walkman"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...