Jump to content

συνδεση tv-pc


moikan21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θελω να συνδεσω την tv με το pc, το προβλημα ειναι οτι η tv ειναι λιγο παλια περνει μονο scart.

υπαρχει τροπος;

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η κάρτα γραφικών σου έχει έξοδο S-Video (αναλογικό TV-Out), υπάρχει καλώδιο από TV-out σε scart. Edited by vdanasto
Link to comment
Share on other sites

πριν καμια βδομαδα αγορασα και μια samsung 40ιντσων που εχει τα παντα (απο υποδοχες), αλλα ειναι σε αλλο δωματιο, οποτε φανταζομαι δεν γινετε.
Link to comment
Share on other sites

Με την καινούρια μπορείς να συνδέσεις την κάρτα σου μέσω RGB ή HDMI. Πρέπει όμως να μας πεις και ποιά κάρτα έχεις στο pc σου. :)
Link to comment
Share on other sites

απο που το βλεπω αυτο?

 

φανταζομαι ενοεις ασυρματα, γιατι οπως ειπα ειναι σε αλλο δωματιο

 

Το DVD PLAYER ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΕΙ Ο ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗΣ.Το προβλημα ειναι μαλλον απο τη registry ..αν μπορειται πειταιμου καμια λυση ή αν υπαρχει τιποτα να κατεβασω ετσι ωστε να μπορει να διαβαζει τα cd dvd ετσι ωστε να λυθει το προβλημα μου.:wacko:

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Οχι, με καλώδιο. Εξαρτάται από το ποιά συνδεσμολογία θα διαλέξεις βέβαια, για να μην έχεις μεγάλες απώλειες σε ποιότητα.

Μπορείς να δεις την κάρτα σου από τον πίνακα έλεγχου, ή μπορείς να ανεβάσεις μια φωτογραφία εδώ του πίσω μέρους του υπολογιστή σου για να δούμε τι διαθέσιμες συνδέσεις υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει σίγουρα S-Video. Εξαρτάται από τον κατασκευαστή βέβαια, αλλά κατά 99% θα έχει. Τελικά θέλεις να συνδέσεις τον υπολογιστή με την παλιά ή με την καινούρια τηλεόραση;
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει σίγουρα S-Video. Εξαρτάται από τον κατασκευαστή βέβαια, αλλά κατά 99% θα έχει. Τελικά θέλεις να συνδέσεις τον υπολογιστή με την παλιά ή με την καινούρια τηλεόραση;

 

εγω παντως που συνδεσα μια με RGB ειναι πολυ καλη η εικονα

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

αν γινετε ασυρματα με την καινουργια θα το προτιμουσα.

τι πρεπει να αγορασω;

 

Δεν υπαρχει ασυρματος τροπος μεταφορας εικονας (ακομα).

Παρε ενα 10μετρο hdmi, παρε και εναν ανταπτορα που θα τον συνδεσεις στην καρτα γραφικων σου (εφοσον δεν εχεις hdmi εξοδο) http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.750609 και εισαι κομπλε! (Δεν ξερω βεβαια αν η συγκεκριμενη καρτα μπορει να μεταφερει ΚΑΙ ηχο με το hdmi).

Link to comment
Share on other sites

ok, αν δεν μεταφερει και ηχο ομως, τι αλλο θα χρειαστω?

 

δυνατα ηχεια για τον υπολογιστη..

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

http://www.musica.gr/προϊόντα/ΟΙΚΙΑΚΗΨΥΧΑΓΩΓΙΑ/ΚΑΛΩΔΙΑ/MINIJACK3.5mm/KLOTZ/AS-MM0300ΚΑΛΩΔΙΟMINIJACK(ST)3mCAB011062.html

Το ενα θα το συνδεσεις στην εξοδο της καρτας ηχου σου και το αλλο στην εξοδο των ακουστικων της τηλεορασης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας φίλοι μου! Προσπάθησα να συνδέσω το laptop μου με μια τηλεοραση 32 ίντζες hd. Το λαπτοπ μου ειναι ενα ψηλοπαλιο asus A6J με κάρτα γραφικών geforceGo 7300. Παρολο που δειχνει το περιβάλλον των windowns xp οταν βαζω την ταινία μέσω VLC ακουγεται μονο ο ήχος και δειχνει μάυρη οθόνη?

Ξέρει καποιος τί φταίει? Η κάρτα γραφικών μου?

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου! Προσπάθησα να συνδέσω το laptop μου με μια τηλεοραση 32 ίντζες hd. Το λαπτοπ μου ειναι ενα ψηλοπαλιο asus A6J με κάρτα γραφικών geforceGo 7300. Παρολο που δειχνει το περιβάλλον των windowns xp οταν βαζω την ταινία μέσω VLC ακουγεται μονο ο ήχος και δειχνει μάυρη οθόνη?

Ξέρει καποιος τί φταίει? Η κάρτα γραφικών μου?

Πώς έχεις κάνει την σύνδεση?Τι καλώδιο?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φίλοι μου! Προσπάθησα να συνδέσω το laptop μου με μια τηλεοραση 32 ίντζες hd. Το λαπτοπ μου ειναι ενα ψηλοπαλιο asus A6J με κάρτα γραφικών geforceGo 7300. Παρολο που δειχνει το περιβάλλον των windowns xp οταν βαζω την ταινία μέσω VLC ακουγεται μονο ο ήχος και δειχνει μάυρη οθόνη?

Ξέρει καποιος τί φταίει? Η κάρτα γραφικών μου?

 

εχεις δοκιμασει συνδεση με αλλη τηλεωραση η οθονη??ισως φταει το καλωδιο η ο player

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασες με άλλον player;

 

Πώς έχεις κάνει την σύνδεση?Τι καλώδιο?

 

εχεις δοκιμασει συνδεση με αλλη τηλεωραση η οθονη??ισως φταει το καλωδιο η ο player

 

Ευχαριστώ για την βοηθεια. Τελικά ο vlc δεν εδειχνε το βιντεο επιδη δεν ειχα αρκετη ραμ. Αμα η ραμ μου ειναι εντάξει και δεν τρέχω πολλα προγραμματα δειχνει κανονικά! :happy: thanks again

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...