Jump to content

Παραπλανητική διαφήμιση wind


magician75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πριν λίγες μέρες πήρα το ideos x5 και ενώ έλεγε ότι στην συσκευασία περιλαβάνεται κάρτα μνήμης 32gb η εταιρία αρνείται να την δώσει.

 

Δώστε μου λίγο χρόνο , 1-2 μέρες και θα ανεβάσω ΟΛΟ το χρονικό που πάει σχεδόν 2 βδομάδες τώρα.

 

Να γράψω πρώτα και το mail στο Συνήγορο του Καταναλωτή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Καταρχας το Ideos X5 δεν δινει και δεν εδινε ποτε καρτα μνημης στην συσκευασια ολοι οι καταλογοι της Wind λενε οτι δεχεται εως 32Gb καρτα μνημης και στους 2 καταλογους που αναφερεται το ideos X5 στα παρελκομενα της συσκευης αναφερει οτι δεν εχει καρτα μνημης στην συσκευασια.Επεισης αν υπηρχε καποιο τετοιο θεμα με οποια διποτε συσκευη αν ελειπε καποιο παρελκομενο το καταστημα δεν δεινει ποτε οτι λειπει θα πρεπει να στηλει την συσκευη στην εταιρια και να σταλει στο καταστημα ενα καινουργιο.(επεισης φανταζομαι οτι η συσκευη που σου δωσανε θα ηταν κλειστη οποτε δεν υπαρχει θεμα να στην βουτιξαν την καρτα μνημης αν υποθεσουμε οτι θα επρεπε να υπαρχει στην συσκευασια(

 

φιλικα

Link to comment
Share on other sites

πριν λίγες μέρες πήρα το ideos x5 και ενώ έλεγε ότι στην συσκευασία περιλαβάνεται κάρτα μνήμης 32gb η εταιρία αρνείται να την δώσει.

 

Δώστε μου λίγο χρόνο , 1-2 μέρες και θα ανεβάσω ΟΛΟ το χρονικό που πάει σχεδόν 2 βδομάδες τώρα.

 

Να γράψω πρώτα και το mail στο Συνήγορο του Καταναλωτή

 

στη συσκευασία το έγραφε ή μήπως έκανες αίτηση online και το διάβασες εκεί;

στο site λέει: Υποστηρίζει κάρτα μνήμης ως microSD / 32GB

Edited by hrliakop
Link to comment
Share on other sites

Όταν η εταιρία στο ΕΠΙΣΙΜΟ site λέει ότι στην συσκευασία ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ η κάρτα μνήμης την ημέρα που πάω και κάνω την αγορά, πρέπει η δεν πρέπει να μου την δώσει;
Link to comment
Share on other sites

Όταν η εταιρία στο ΕΠΙΣΙΜΟ site λέει ότι στην συσκευασία ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΑΙ η κάρτα μνήμης την ημέρα που πάω και κάνω την αγορά, πρέπει η δεν πρέπει να μου την δώσει;

 

που το γραφει;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γράφει πλέον, το αλλαξαν την επόμενη μέρα που πήγα και ζήτησα την μνήμη. Παλι καλα που κράτησα αντιγραφο του site

 

 

Καταρχας το Ideos X5 δεν δινει και δεν εδινε ποτε καρτα μνημης στην συσκευασια

 

Πιστεψέ με έχω φώτο από το site που λέει το αντιθετο :p

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το γράφει πλέον, το αλλαξαν την επόμενη μέρα που πήγα και ζήτησα την μνήμη. Παλι καλα που κράτησα αντιγραφο του site

 

Καλά αν πρόκειται για τυπογραφικό λάθος γίνεσαι λίγο "περίεργος"...

Διαφορετικά, μπορεί να έμαθαν πως θα πας να το πάρεις με την κάρτα μνήμης και να την έβγαλαν ΕΠΙΤΗΔΕΣ για να μην το πάρεις εσύ!

 

Κυνήγησε το πάντως!

Ρε παιδιά έχουε τόσα προβλήματα... Δεν γίνεται να ασχολούμαστε με τέτοια θέματα!

Φιλικά πάντα, δεν υπάρχουν πολλές συσκευές στην αγορά να έχουν στη συσκευασία 32GB κάρτα μνήμης.

Αν βέβαια αυτός ήταν ο λόγος που αγόρασες τη συσκευή (ή τουλάχιστον ένας από τους σημαντικότερους) ασχολήσου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γράφει πλέον, το αλλαξαν την επόμενη μέρα που πήγα και ζήτησα την μνήμη. Παλι καλα που κράτησα αντιγραφο του site

 

Πιστεψέ με έχω φώτο από το site που λέει το αντιθετο :p

 

Θα ανεβάσεις κάπου το screen shot να το δούμε και εμείς;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Θα ανεβάσεις κάπου το screen shot να το δούμε και εμείς;

 

http://img232.imageshack.us/img232/6059/ideosx5.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Αντε να δω τωρα τι αλλο θα μου πουν απο την wind..

 

edit: ελπιζω τωρα να ειναι οκ

Edited by magician75
Link to comment
Share on other sites

http://img232.imageshack.us/img232/6059/ideosx5.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Αντε να δω τωρα τι αλλο θα μου πουν απο την wind..

 

edit: ελπιζω τωρα να ειναι οκ

 

Καλώς ή κακώς βλέποντας το screen shot το δικό σου φαίνεται η παράλειψη τους που έχω βάλει σε κουτάκι.

Αν θες δες και εσύ τη σελίδα με το κατάλογο που έχουν αυτή τη στιγμή στα καταστήματα...

http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/fulladio-katastimaton-wind/

Πάντα θεωρούσαν micro SD -> τον τύπο κάρτα μνήμης και 32GB -> τη μέγιστη χωρητικότητα κάρτας μνήμης

Edited by DemetreKre
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ή κακώς βλέποντας το screen shot το δικό σου φαίνεται η παράλειψη τους που έχω βάλει σε κουτάκι.

Αν θες δες και εσύ τη σελίδα με το κατάλογο που έχουν αυτή τη στιγμή στα καταστήματα...

http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/fulladio-katastimaton-wind/

Πάντα θεωρούσαν micro SD -> τον τύπο κάρτα μνήμης και 32GB -> τη μέγιστη χωρητικότητα κάρτας μνήμης

 

Το δικό σου screenshot είναι από άλλο φυλλάδιο μάλλον όμως. Σε αυτό του magician75, φαίνεται καθαρά ότι αναγράφει "Περιεχόμενα Συσκευασίας" και από κάτω έχει HandsFree και MicroSD 32 Gb. Και να ήθελαν να εννοήσουν κάτι άλλο, δεν είναι ξεκάθαρο! Ούτε έχει κάποιο * για επεξήγηση παρακάτω!

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τελικά μετά από 2 μήνες η wind την Πέμπτη 15/9/11 μου παρέδωσε την κάρτα 32gb.

 

Στην απόδειξη γράφει , " παρέχεται δωρεάν διότι αναγραφόταν στο site "

 

Ας είναι καλά η προστασία καταναλωτή! Σε φίλο που δεν έκανε κίνηση με την ΠΚ ακόμα περιμένει .....

Link to comment
Share on other sites

Το τυπογραφικό λάθος το πλήρωσε η WIND κανά 20αρι

Καλά αυτές τις κάρτες μνήμης βέβαια τις παίρνουν με το κιλό...

 

Άξιζε η προσπάθεια πάντως του φίλου!

Link to comment
Share on other sites

Το τυπογραφικό λάθος το πλήρωσε η WIND κανά 20αρι

Καλά αυτές τις κάρτες μνήμης βέβαια τις παίρνουν με το κιλό...

 

Άξιζε η προσπάθεια πάντως του φίλου!

 

Και η προσπάθεια του φίλου άξιζε και η καλή στάση της Wind. Τους αξίζει ένα μπράβο, έκαστος :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...