Jump to content

Απίστευτες ιστορίες των κινητών μας


Aek21r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ και αν έχω απιστευτες ιστορίες με κινητά!

Το 2002 είχε ο μπαμπάς μου το Ericsson R310s και το τι του είχε κάνει δεν λέγεται! :lol:

Του έπεσε σε κουβά με τσιμέντο, το έβγαλε, το έπλυνε (ήταν αδιάβροχο) και δούλευε κανονικά! :D

Μια άλλη φορά του έπεσε απο 2ο όροφο, χιλιάδες βουτίες σε νερό κα!

Ώσπου μια μέρα τελικά δεν άντεξε και ψόφησε η μπαταρία! :cry:

Εγώ πάλι αρχές Ιουνίου που είχα το 6303i , έπεσε ολόκληρο ποτήρι νερό πάνω του! Μετά από αρκετή ώρα στον ήλιο δουλευε κανονικότατα! :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετος 2004,παραμονες του euro ειχα βαλει το nokia 3200(το οποιο παρεπιπτωντος ηταν το πρωτο μου κινητο) στην ιδια σακουλα με το θερμος για το νερο(:fool:τι βλακας που ημουν).Δυστυχως το θερμος δεν ηταν καλα κλεισμενο και αρκετο νερο διερευσε και ετρεξε πανω στο κινητο.Οπως ηταν αναμενομενο το κινητο ηταν νεκρο.Εβγαλα ολα τα εξαρτηματα,μπαταριες κ.τ.λ. και το απλωσα στον ηλιο να στεγνωσει.Μετα δοκιμασα να το στεγνωσω και με το σεσουαρ αλλα ματαια....Eιχε παρει υγρασια μεχρι το κοκαλο.Τελικα το πηγαμε για σερβις(πληρωσα βεβαια αφου ηταν απο δικη μου μ@4@&ια) και το φτιαξανε.
Link to comment
Share on other sites

Από ιστορίες με κινητά άλλο τίποτα. :p

Πριν από πολλά χρόνια είχα πάρει το κινητό του πατέρα μου, ένα Panasonic, που είχε κεραία που έμπαινε κι έβγαινε κι εγώ έπαιζα μ'αυτήν μέχρι που στο τέλος βγήκε. :O

Πριν από 2 χρόνια, την ημέρα των γενεθλίων μου, καταλάθος έριξα νερό πάνω στο κινητό μου και.. έτσι άρχισε ο καβγάς. :O:p

Link to comment
Share on other sites

ιστοριουλα που ειδα με τα ματάκια μου.

ειμαι σε ενα μπιτς μπαρ και στην διπλανη παρεα πεφτει αφρος απο το φραπε στο κινητο μιας κοπελας(ουχί ξανθιάς)

το βλέπει,αρχιζει να ΤΣΙΡΙΖΕΙ,σηκωνεται, παιρνει τον αφρο με το δαχτυλο και....παει και ξεπλενει το κινητο στην θαλασσα!!!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ιστοριουλα που ειδα με τα ματάκια μου.

ειμαι σε ενα μπιτς μπαρ και στην διπλανη παρεα πεφτει αφρος απο το φραπε στο κινητο μιας κοπελας(ουχί ξανθιάς)

το βλέπει,αρχιζει να ΤΣΙΡΙΖΕΙ,σηκωνεται, παιρνει τον αφρο με το δαχτυλο και....παει και ξεπλενει το κινητο στην θαλασσα!!!

 

τουλαχιστον του εριξε και λιγο σαμπουαν η εκανε μιση δουλεια? :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Πριν 4-5 χρόνια, είχα το Motorola RAZR V3 και είχα πάει διακοπές στην Πελοπόννησο. Είχα τρέλα μεγάλη με το ξυράφι τότε... :love: Ένα βράδυ, λοιπόν, το αφήνω πάνω στην οροφή του αυτοκινήτου για ένα λεπτό και το ξεχνάω εκεί... Ξεκινάω με το αυτοκίνητο, κάνω μια διαδρομή 5-6 χιλιομέτρων με στροφές απότομες, με σχετικά μεγάλη ταχύτητα, παρκάρω το αμάξι έξω από το ξενοδοχείο και ξαφνικά αρχίζω να συνειδητοποιώ ότι κάπου ξέχασα το κινητό. Στεναχωρήθηκα πολύ μιας και τότε ήταν οι εποχές που το Μοτορόλα ήταν σε κάθε χέρι και σε κάθε αυτί... Ξεκινάω σαν τρελός να πάω να το βρω εκεί που ήμουνα πριν. Αφού έτρεχα σαν τρελός στο δρόμο, παρκάρω το αμάξι εκεί που το είχα, ψάχνω γύρω γύρω μήπως είχε πέσει κάπου, τίποτα... Αποφασίζω να κάνω κλήση ...και το ακούω! Χαρά εγώ, το άκουγα μα δε το έβλεπα... Κοιτάω στο πορτ μπαγκάζ, νάτο! Το κινητό είχε γλυστρήσει από την οροφή, είχε ανοίξει η δερμάτινη θήκη του και ο μαγνήτης της θήκης είχε "κολλήσει" στο μεταλλικό μέρος της κεραίας! :D
Link to comment
Share on other sites

Πριν 4-5 χρόνια, είχα το Motorola RAZR V3 και είχα πάει διακοπές στην Πελοπόννησο. Είχα τρέλα μεγάλη με το ξυράφι τότε... :love: Ένα βράδυ, λοιπόν, το αφήνω πάνω στην οροφή του αυτοκινήτου για ένα λεπτό και το ξεχνάω εκεί... Ξεκινάω με το αυτοκίνητο, κάνω μια διαδρομή 5-6 χιλιομέτρων με στροφές απότομες, με σχετικά μεγάλη ταχύτητα, παρκάρω το αμάξι έξω από το ξενοδοχείο και ξαφνικά αρχίζω να συνειδητοποιώ ότι κάπου ξέχασα το κινητό. Στεναχωρήθηκα πολύ μιας και τότε ήταν οι εποχές που το Μοτορόλα ήταν σε κάθε χέρι και σε κάθε αυτί... Ξεκινάω σαν τρελός να πάω να το βρω εκεί που ήμουνα πριν. Αφού έτρεχα σαν τρελός στο δρόμο, παρκάρω το αμάξι εκεί που το είχα, ψάχνω γύρω γύρω μήπως είχε πέσει κάπου, τίποτα... Αποφασίζω να κάνω κλήση ...και το ακούω! Χαρά εγώ, το άκουγα μα δε το έβλεπα... Κοιτάω στο πορτ μπαγκάζ, νάτο! Το κινητό είχε γλυστρήσει από την οροφή, είχε ανοίξει η δερμάτινη θήκη του και ο μαγνήτης της θήκης είχε "κολλήσει" στο μεταλλικό μέρος της κεραίας! :D

Αν πάντως δεν "έριξες" κι ένα Λόττο στη συνέχεια, ήταν μεγάλο λάθος..!

Από πείσμα θα ζω στην έρημη χώρα...
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

1....2007Ο πατέρας μου είναι υδραυλικός και είχε ένα SHARP GX25.Μια μέρα λοιπόν που έφτιαχνε κάτι σε μια λεκάνη τουαλέτας ήταν σκυμμένος και είχε το κινητό στην τσεπη του πουκαμίσου και....φλοπ πεφτει στη λεκανη το κινητο.Το εφερε στο σπιτι χωρις να βγαλει την μπαταρία,το βάλαμε ανοιχτό στο καλοριφέρ και μετά από 3 ημέρες δούλεψε κανονικά και δουλεύει μέχρι και σήμερα...

 

2.....2004....Ο αδερφός μου είχε ένα SONY ERICSSON T610.Πηγαίναμε μια βόλτα μαζί σε ενα δρόμο του χωριού μας και ξαφνικά συνειδητοποιεί ότι λείπει το κινητάκι :lol: :p και αμέσως μετά μας προσπερνάει ένα αγροτικό 4χ4 ενός γνωστού και μας λέει "πάτησα ένα κινητό δικό σας είναι"....ο αδερφός μου έπαθε σοκ...και κατά ένα περίεργο τρόπο το κινητό δεν είχε πάθει τίποτα απλά είχε στραβώσει το καπάκι......

 

3....2013......Εκείνη τη βροχερή μέρα του Φεβρουαρίου ήταν η αφορμή να μισήσω για πάντα τα smartphones με οθόνη αφής.Έβρεχε...παπάδες...και ο πατέρας μου είχε πάει για ψώνια και αργούσε πολύ.Από το άγχος μου ήθελα να τον πάρω τηλέφωνο γιατί ανησυχούσα.Και που λέτε πάω να βγάλω το XPERIA X10 MINI από την θήκη NORTONLINE που είχα ακριβοπληρώσει από τα πεθαμένα MULTIRAMΑ και.... παφ πέφτει με την πλάτη και σπάει η οθόνη LCD(οχι το τζαμι μόνο το εσωτερικό).To σήκωσα με τρομάρα από το έδαφος γτ νόμιζα πως είχε γίνει κομμάτια και απλά είχε ραγίσει σε μορφή καμπύλης και έδειχνε ένα RGB των PIXELS.....οπότε λέω εντάξει μια γραμμούλα είναι.Μετά από μια εβδομάδα σταδιακά μαύριζε όλη η οθόνη μέχρι που η γραμμή έγινε λεωφόρος.Το κινητό δουλεύει άψογα η αφή δεν χάλασε απλά με εκνεύρισε τόσο πολύ που πήγα και αγόρασα ένα SAMSUNG GT-E1190 μόνο για να παίρνω τηλέφωνο και για μηνύματα.Παρεπιμπτόντως τό SAMSUNGάκι τα σπάει είναι πολύ καλό......

Τη θάλασσα την αγαπώ......
Link to comment
Share on other sites

Panasonic GD90, μέγας έρωτας εκείνη την εποχή. Δεν ξέρω πως τα κατάφερα αλλά το κινητό έπεσε μέσα στην φριτέζα η οποία ευτυχώς δεν είχε φτάσει σε μέγιστη θερμοκρασία. Και λέω ευτυχώς γιατί θα είχε καεί. Το έβγαλα αστραπιαία με μια κουτάλα και έπαιξε ανοιχτή εγχείρηση για καθαρισμό με τα κατάλληλα εργαλεία (ευτυχώς ήμουν φοιτητής Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και είχα καλό σετακι).. Δούλεψε για ένα χρόνο απρόσκοπτα έως να πάρω το Nokia 6210 :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ είχα ένα έριξον . Πρόπερυσι καθώς μιλουσα στο σταθερο , ημουν στο δωματιο μου και ειχα το σταθερο στο κομοδινο . Ο σκυλος μου μπαινει κατω απο το κρεβατι μου , ε δε δινω πολυ σημασια γιατι το κανει συνεχεια . Τελειωνω τη συνομιλια κοιταζω , πουθενα το κινητο :wacko:. Ακουω το σκυλο μου να τρωει κατι σκυβω να δω ... σοκαριστηκα . Εντωμεταξυ ο σκυλος μου να με κοιταει με το βλεμα ΄΄δεν ειναι αυτο που νομιζεις ΄΄ :cry: το ποσο στεναχωρηθηκα !

Φέτος εχω χαλασει 2 κινητα , ναι καλα διαβασατε .

1 Alcatel OT 991 , ειχα φαγωθει να περασω temple run armv6 edition . Λοιπον μετα απο πολυ κοπο το περασα :rolleyes: , σε καποια φαση εκει που επαιζα lag !! Δε φαινεται σοκαριστικο αλλα αυτο που ακολουθησε ... Να μη τα πολυλογω παω να κανω επανακιννηση , κλεινει αλλα δεν ανοιγει :cry: απο την καφετερεια μας μεχρι το σπιτι (κοντινη αποσταση, μενω ευβοια ενας περιφερειακος χωριζει σπιτι μαγαζι ) εβγαζα μπαταριες προσπαθουσα για επανακιννηση τπτ το πηγα για σερβις δεν ανοιγε και μας το αλλαξαν ;)

2 ZTE Blade 3 Πηγα για μπασκετ και αφησα το ατυχο κινητο πανω στο σακο διπλα στην μπασκετα , αφδηνω την μπαλα gr-7 ελαφρια ειχε φαει το κινητο και μια τουμπα πριν ειχε ανοιξει διπλα στα καπασιτιβ , γλυστραει , πεφτει πανω στο σακο το κινητο φευγει πιο διπλα . Αποτελεσμα- ραγισαν τα καπασιτιβ δε λειτουργουν , και μετα απο μια ημερα και η οθονη , ενω ανοιγε τωρα δεν ανοιγει περιμενω αυριο να ανοιξει το easybuy να δω αν φτιαχνεται και ποσο χρεωνουν ! :ninja:

Samsung Galaxy Y

Alcatel OT 991

ZTE Blade 3 :love:

Link to comment
Share on other sites

Νοέμβριο του 2011 και μετά απο ράγισμα της οθόνης του Χ6,αποφασίζω να πάρω το Νοκια Χ2.Ολα καλά στην αρχη περνάω τραγούδια κλπ σε μια 8αρα memory card και λίγο καιρό αργότερα άρχισε τα τρελλα.Κολληματα,επανεκκινήσεις απο μόνο του και ένα σωρό προβλήματα τέλος πάντων.Να φανταστείτε όταν το άνοιγα το άφηνα 5 λεπτά για "προθέρμανση" και μετά έπαιρνα τηλ. :P Ώσπου μια μέρα του περσινού Ιουνίου τρελάθηκε...το βαζω να φορτίσει και ότι να ναι.Ανοιγε έκλεινε φορτιζε,μετά από λίγο έσβηνε και με έσπασε τα νεύρα με λίγα λόγια(Ευτυχώς υπήρχε και αλλο κινητό σπίτι αλλιως τι θα έκανα).Ολη αυτη η φάση επί καθημερινής βάσης ώσπου κάποια μέρα τέλη Σεπτέμβρη πήρα την απόφαση ότι πάει και λέω θα πάω για αρχη να πάρω το Samsung E1200.Ε παιδιά όπου θέλετε σας ορκίζομαι ότι μόλις γύρισα με το νέο κινητό,εβαλα ξανά το Χ2 για πλάκα για φόρτιση και ανοιξε ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ.Ε απο τότε το έχω ερωτευτεί ακομα πιο πολύ αυτό το κινητό όπου μέχρι και σήμερα λειτουργεί και έκανε και ρεκόρ:8 μέρες αυτονομία με χαλαρή βέβαια χρηση(λίγα τηλέφωνα και sms).Α εννοείται και χωρίς memory πια.Σορρυ παιδιά αν σας κούρασα αλλα αυτο θα το θυμάμαι πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Πρωτη μερα που αγορασα το sony ericsson w900i. Δεν ειχα ιδεα απο καμεροτηλεφωνα εκεινη την εποχη και το προηγουμενο μοντελο μου ηταν το nokia 7250i. Eκει που το σκαλιζω με την αποτυπωση φωτογραφιων, πηγαινω να τραβηξω και βιντεο. Παταω rec και γραφει. Κοιταω στο πανω μερος της οθονης να γραφει.. 24,23,22,...13,12,κτλ δευτερολεπτα. Παθαινω πλακα. Λεω τι διαολο. Ηξερα ο κολλητος μου περυσι που ειχε το nokia 7600 εγραφε βιντεο 2μιση λεπτα. Λεω δεν πειραζει, ας ειναι, τουλαχιστον γραφει σε αναλυση 240x320 που λιγα κινητα εκεινη την εποχη εγραφαν. Λογικο θα ειναι, δεν πειραζει. Μετα προσεξα οτι ηταν στην ρυθμιση "για MMS". Ανακουφιστηκα...!!!:elephant:
Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικό bug του Nokia E71, είναι η μη συνεργασία του QuickOffice με την έξυπνη πληκτρολόγηση. Στο ζουμί τώρα:

 

Πριν 2-3 βδομάδες, γράφω από αυτό ένα άρθρο για το myphone. Εκεί που το έχω τελειώσει, κάνω μια λάθος επιλογή ελάχιστα πριν βάλω τελεία και χάνω όλο το κείμενο. Ok λέω, πάμε πάλι. Φτάνω στα μίσα, πάλι λάθος επιλογή και χαμένο κείμενο. 3, 4 φορές το έκανε; Ούτε θυμάμαι. Αποτέλεσμα; Εχω χάσει 2 ώρες για το τίποτα (και χωρίς πρόσβαση σε PC), εχω πιει έναν καφέ στο τέταρτο, τα νεύρα μου κρόσια και ένα E71 έτοιμο να βρεθεί πεταμένο από το παράθυρο, στην αυλή του γείτονα!

 

(Έκανα και format, μπας και στρώσει. Τίποτα, πάλι έχασα κείμενο!)

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Χαρακτηριστικό bug του Nokia E71, είναι η μη συνεργασία του QuickOffice με την έξυπνη πληκτρολόγηση.

Δεν είναι bug του E71, αλλά του Quick Office, που δεν υποστηρίζει οποιαδήποτε ενσωματωμένη πρόβλεψη κειμένου στο Symbian (Τ9 αλλά ακόμα και την πρόβλεψη μέσω του ενσωματωμένου qwerty στη Symbian Belle). Μόνο το swype καταφέρνει και το ξεγελάει και μπορείς να πληκτρολογήσεις σέρνοντας το δάκτυλό σου πάνω στο εικονικό πληκτρολόγιο. Άνοιξε έναν X-Plore, δημιούργησε ένα νέο txt αρχείο, γράψτα όλα εκεί και είσαι κομπλέ. Ή αλλιώς αναβαθμίσου. :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Μια φορά, μου έπεσε το κινητό μου από το παντελόνι και έπεσε στο δρόμο. Πριν προλάβω να το πάρω, έρχεται ένα αυτοκίνητο και μου το πατάει :X :( :cry:

Μετά, βγαίνει απ'το αυτοκίνητο ο οδηγός και αρχίζει να με βρίζει επειδή ήμουν στη μέση του δρόμου :mad:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...