Jump to content

Απίστευτες ιστορίες των κινητών μας


Aek21r
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

a nai molis eixa parei to 3310 h adelfh mou me eixe pri3ei na tis dwsw to 6110 tis to dinw to prosexe san ta matia tis mia mera panw sti mhxanh tis epese kai nomize oti to exase kapou eklege tis eixe pesei sto dromo to eixe pathsei ena autokinito to kinito eixe mono spasmeni othoni entupwsh mou kanei logika den eprepe na htan 8rupsala to kinito anoige kanonika mono pou exei spasmeni othoni auta ta 2 kinita to 3310 kai to 6110 prepei na ta bgalw photos na stas ta dwsw to 3310 den fenete kai kala giati h prosopsi den exei polla panw alla an to trabi3w apo pisw tha gelate :p
www.glafki.com
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (SEC-SGHS100/1.0 UP.Browser/6.1.0.6 (GUI) MMP/1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από DrGus

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος UnReaL (15 Απρ. 2004 , 14:24)

 

Οι αναθυμιάσεις του βώθρου θα το έσπρωξαν προς τα πάνω :)

 

 

 

:) :D :lol: εγραψες!!

 

κ μια δικη μικρη ιστορια... η μανα μου προχθες πηγε να βαλει μπουγαδα... κ μαζι με τα σεντονια κ τα ρουχα επλυνε το 3510i που της ειχα παρει... το ερμο τι εφταιξε να κανει μπανιο?στεναχωρεθηκα στην αρχη αλλα λεω δεν γ.....?να χαλασει παραπανω αποκλειεται!το ανοιγω κ το χωνω κατω απο το πιστολακι για κανα μισαωρο!μου μυρισε καμενο!οπως σκεφτηκα εξ αρχης χειροτερα να παθει δεν γινοταν... η μπαταρια φυσικα βγηκε off... να μην τα πολυλογω, το κλεινω βαζω μια αλλη μπαταρια, κ ως δια μαγειας μετα απο μια ωρα πλυσιμο-στηψιμο-στεγνωμα... :p το κινητο ξαναναψε!κ λειτουργει ακομα :!: κ τωρα χωρις προβληματα αφου του αλλαξα μπαταριουλα! :lol:

 

Ti 3510 mas les! Auto einai to kin tou superman! :-)

Φιλία είναι μια ψυχή που ζει σε δύο σώματα.

 

Αριστοτέλης.

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Panasonic gd67 + frapes

simiwsate (2) :lol:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mitsos (18 Απρ. 2004 , 21:53)

 

Wirelessly posted (Nokia 7650: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ksexasa na anaferw tin ptwsh enos 5510 stin mpaniera!Akouga mousikh,kai kapws eixe mplextei to hands free stin tsepi mou,kai se mia apotomi kinish,petagetai to kinito apo tin tsepi,kai mploum stin mpaniera!Molis to vgazw apo to nero,vgazw tin mpataria,(tin opoia petaksa:p) kai afou stegnwse leitourgei apsoga:lol:

 

 

xwris mpataria? pws ta kataferes? pes mas kai emas! :P:P (min arpaxteis twra plakitsa plakitsa :O )

 

tapeini simvouli: min sas perasei kan ap to mialo na parete kinito mazi sas se beach party... :cry:

Link to comment
Share on other sites

otan imoun fantaros gia ena diastima koimomoun se rantzo.Mia mera den to eixa anoiksei kala kai epesa katw.Etsi espase h o8oni enos philips genie.Mia fora ekana podilato kai eixa stin piso tsepi ena c10.Deyteri spasmeni o8oni.kai mia akomi fora petaksa pano se ena kanape pente metra makria ena philips savvy kai ragise h o8oni.Kai pote min dinete ta kinita sas se mikra paidia.Prin liges meres me eprize o 6xronos gios toy afentikoy moy na paiksoyme kai ego variomoyn.Tou edosa to nokia 9110 na paiksei fidaki gia na me afisei isixo.Otan to pira piso xreiastike na kano format stin mnimi tilefonoy kai h mmc einai corrupted kai den boro na tin kano na doulepsei me tipote :worry:
Link to comment
Share on other sites

enas filos mou eixe ena 3210 kai emene sto tetarto orofo mia ikodomis mia mera i mana tou pige na tinaxei to paploma kai den eide to kinito to opio itan pano stin kouberta apotelesma na pesei apo ton terto se ena parteri kai na kanei gratounia se ena amaxi kathos ektinaxtike apo to parteri telikos apologismos espasas mono ta autakia tis mpatarias to kinito ayto litourgei akoma.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το περιστατικο αυτο εγινε περσι και αφορα το Ερικσον T65i!!! Το συγκεκριμενο τηλεφωνο ειναι (λεω ειναι διοτο το τηλεφωνο λειτουργει ακομα κανονικα) ενος παλιου μου συμαθητη... Οσο ημασταν σχολειο με το συγκεκριμενο κινητο παιζαμε ποδοσφαιρο οταν δεν ειχαμε κατι να κανουμε καθος το φιλαρακι μου προσπαθουσε να το χαλασει για να παρει αλλο τηλεφωνο ομως δεν ειχε παθει τιποτα εκτος απο τις γρατζουνιες στα πλαστικα του! Αγανακτισμενος λοιπον ο φιλος μου αποφασισε να το κανει το καημενο το κινητο υποβρυχιο και μια μερα καθως πιναμε καφε το βουτηξε μεσα στο ποτηρι του νερου το οποιο φυσικα ηταν γεματο με παγωμενο νερο!!! Μεχρι να καταλαβω εγω τι εγινε το τηλεφωνο ηδη κολυμπουσε και φυσικα ηταν σβηστο... Παει λεω απο μεσα μου, να ειμαστε καλα να το θυμομαστε... Αμ δε!!!! :confused: Αφου το στεγνωσαμε στο μηχανημα που στεγνωνουμε τα χερια μας στις τουαλετες το τηλεφωνο ανοιξε κανονικα. Το μονο προβλημα ηταν οτι δεν αναγνωριζε την καρτα SIM του φιλου μου. Δοκιμαζωντας τη δικια μου τη δεχτηκε κανονικα και φυσικα ξαναδοκιμασαμε του φιλου μου.. παλι τα ιδια... H καρτα SIM δεν αναγνωριζεται! Αρα λεμε οτι χαλασε η SIM ομως καναμε ξανα λαθος...στο δικο μου τηλεφωνο την αναγνωριζε κανονικα!!

Απ' οτι φαινεται το T65i μεχρι και σημερα κραταει κακια στον φιλο μου για οτι του προξενησε και δεν δεχεται αυτη τη SIM :happy:

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από amelidis

Το περιστατικο αυτο εγινε περσι και αφορα το Ερικσον T65i!!! Το συγκεκριμενο τηλεφωνο ειναι (λεω ειναι διοτο το τηλεφωνο λειτουργει ακομα κανονικα) ενος παλιου μου συμαθητη... Οσο ημασταν σχολειο με το συγκεκριμενο κινητο παιζαμε ποδοσφαιρο οταν δεν ειχαμε κατι να κανουμε καθος το φιλαρακι μου προσπαθουσε να το χαλασει για να παρει αλλο τηλεφωνο ομως δεν ειχε παθει τιποτα εκτος απο τις γρατζουνιες στα πλαστικα του! Αγανακτισμενος λοιπον ο φιλος μου αποφασισε να το κανει το καημενο το κινητο υποβρυχιο και μια μερα καθως πιναμε καφε το βουτηξε μεσα στο ποτηρι του νερου το οποιο φυσικα ηταν γεματο με παγωμενο νερο!!! Μεχρι να καταλαβω εγω τι εγινε το τηλεφωνο ηδη κολυμπουσε και φυσικα ηταν σβηστο... Παει λεω απο μεσα μου, να ειμαστε καλα να το θυμομαστε... Αμ δε!!!! :confused: Αφου το στεγνωσαμε στο μηχανημα που στεγνωνουμε τα χερια μας στις τουαλετες το τηλεφωνο ανοιξε κανονικα. Το μονο προβλημα ηταν οτι δεν αναγνωριζε την καρτα SIM του φιλου μου. Δοκιμαζωντας τη δικια μου τη δεχτηκε κανονικα και φυσικα ξαναδοκιμασαμε του φιλου μου.. παλι τα ιδια... H καρτα SIM δεν αναγνωριζεται! Αρα λεμε οτι χαλασε η SIM ομως καναμε ξανα λαθος...στο δικο μου τηλεφωνο την αναγνωριζε κανονικα!!

Απ' οτι φαινεται το T65i μεχρι και σημερα κραταει κακια στον φιλο μου για οτι του προξενησε και δεν δεχεται αυτη τη SIM :happy:

 

AKAPDA PLASMATA! :mad:

:lol: :lol: :p

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

motorola startac.πριν απο χρονια..μακροβουτι με το κινητο στην τσεπη,κ μολις ανεβαινω ... που ναι το κινητο?

κανει παρεα με την γοργονα...

 

εχω ακουσει κ γω περιστατικα με πεσιμο στην τουαλετα/θαλασσα...ta parapanw εχουν καταντησει must :)

 

ΣΕ φιλο ειχε 3310 το χασε,πηρε 8310 μετα απο 3 βδομαδες το χασε,κ αργοτερα παιρνει 6600 500e(molis ειχε βγει) το χει για κανα μηνα,πιανουν οι βροχες,το χε στην τσεπη κ βραχηκε κ εν ολιγης χαλασμενη πλακετα...

 

δεν ξερω αν ανηκουν εδω τα περιστατικα οπου με αγορα neου κινητου το ανοιγεις κ βλεπεις οτι εχει ηδη τηλ.καταλογο κ μνμ ποικιλου περιεχομενου!!!

Link to comment
Share on other sites

egw shmera skeftomoun ti na kanw gia pros8esw istoria gi auto epiasa to kinito kai to ekana tsouli8ra kai efuge apo katw kai den epathe tpt to gd67 meta to pianw kai to peta2 oso psila ginete kai epese katw den epathe tpt !!!!!!! re paidia ti mou lete titanium kai tetia :) pantos xeromai giati to thema einai polu diaskedastiko elpizo pantos oli na exete asties istories me palia kinita kai oxi me kainourgia giati ta kainourgia xalane eukola :P
www.glafki.com
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Aek21r (19 Απρ. 2004 , 22:46)

egw shmera skeftomoun ti na kanw gia pros8esw istoria gi auto epiasa to kinito kai to ekana tsouli8ra kai efuge apo katw kai den epathe tpt to gd67 meta to pianw kai to peta2 oso psila ginete kai epese katw den epathe tpt !!!!!!!

:wacko: :wacko: :wacko:

Ok. Στο thread με τα τροχαία ατυχήματα δεν είναι ανάγκη να προσθέσεις τη δική σου ιστορία πάντως!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Aek21r (19 Απρ. 2004 , 14:35)

 

giati na mhn exoume kinito se beach party egw exw parei polles fores

 

egw exw xasei 2 kinita etsi! kai tis dio fores ka8omoun konta sto kinito kai tis dio fores me mpougelwsan... imoun apla gademis!

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είμαι η πιο μεγάλη γκαντέμα όσον αφορά τα κινητά.

Έχουν περάσει όλα κιόλα 2 απο τα χέρια μου. Το πρώτο μου κινητό ήταν ένα Νοκια 3210 (αχ το λάτρευα) και μόλις είχα αγοράσει πρόσοψη Duffy Duck...πάω στην δουλειά μου και παίρνω μαζί μου και το ταπεράκι μου με φασολάκια για το μεσημέρι (μη γελάτε σας βλέπω:P)..αλλά επειδή κράταγα και άλλα πράγματα και γεμίσανε τα χέρια μου, έβαλα το Νοκια στην σακούλα με το ταπεράκι. Μετά απο 1 ώρα στο λεωφορείο φτάνω στην δουλειά, αφήνω τα πράγματά μου και πάω να βάλω το τάπερ στο ψυδείο. Έρχεται το μεσημέρι πάω να φάω....γκουλπ! Το κινητό κολύμπαγε στο ζουμάκι των φασολακίων (με πρόσθιο περικαλώ). Το ψαρεύω, του αρχίζω πλυσίματα, το ανοίγω το ξανακαθαρίζω το ξανανοίγω το ξανακλείνω ώσπου μετά απο μισή ώρα λέω κάτσε να το ανοίξω....και δούλευε!! Τρελάθηκα! Αλλά δεν τελειώσαμε εδώ...

Μετά απο 2 μήνες και ενώ δούλευε κανονικά το δανείζω στον άντρα μου για καμιά εβδομάδα. Ο εξυπνάκιας το έριξε 50 φορές κάτω (ευτυχώς χωρίς καμία ζημιά). Την τελευταία ημέρα όμως πριν το πάρω πίσω, έφτιαχνε κάτι στο αμάξι του και γέμισε το Νοκια λάδια. Είχε την φαεινή ιδέα να το πλύνει με το λάστιχο(!) και με σαμπουάν αυτοκινήτου. Και αυτό δεν ήταν αρκετό....όοοοοοοοοχι.....μετά επειδή όταν άνοιξε την συσκευή παρατήρησε μερικές σταγονίτσες νερό ακόμα μέσα και το έβαλε στον φούρνο (!!!!!!!) για να στεγνώσει με ελαφρύ ζεστό αέρα...ε μετά απο αυτό σιγά μην δούλευε το κινητό. Και εννοείται δεν του ξαναδάνεισα ποτέ κανένα άλλο κινητό.

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Πάρτε και μια ζεστή ιστορία...

Καλοκαιράκι πριν από ένα χρόνο... Ericsson T20s... παραλία...

Λέω μην το πάρω στην παραλία και γίνει καμιά λακαμία (το'χα σώσει 2 φορές από πνίξημο), το αφήνω στο ταμπλό του αυτοκινήτου (ερημιά και το αμάξι κάτω από ίσκιο...). Αυτά πρωΐ κατά τις 10... Όταν τελικά επέστρεψα στο αμάξι, μετά από μπάνιο-φαΐ, το αμάξι πρέπει να είχε φάτσα τον ήλιο πάνω από 5 ώρες... Το κινητό να μην πιάνεται, το πλαστικό της θήκης να έχει κολήσει πάνω στην οθόνη και φυσικά σβηστό, χωρίς να δίνει σημάδια ζωής... Τελικά αφού κρύωσε κατάφερε να ανάψει χωρίς προβλήματα, αλλά η πλήρως φορτισμένη μπαταρία είχε αδειάσει...

 

Τελικά μια βδομάδα μετά έπεσε από 1,5 μέτρο και από τότε, πότε δουλεύει, πότε λέει ότι φορτίζει χωρίς να είναι συνδεδεμένο σε φορτιστή, πότε σφυρίζει... Του τελείωσαν οι ζωές φαίνεται... Κρίμα... πήγε από έρικσον τελικά...

 

Α, και μια φίλη της αδερφής μου... (γιατρός στο επάγγελμα...) αφού έκανε το 8310 της βούτημα σε γαλλικό καφέ, το έριξε σε αιθυλική αλκοόλη για να το καθαρίσει... Το καθάρισε αρκετά καλά... μόνο που δεν ξαναδούλεψε...

People choose the paths that grant them the greatest rewards for the least amount of effort.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (:!:!Wireless Power!:!:: Nokia3650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/1.2 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Αρχικό Μήνυμα από GreekCharmed

Πρέπει να είμαι η πιο μεγάλη γκαντέμα όσον αφορά τα κινητά.

Έχουν περάσει όλα κιόλα 2 απο τα χέρια μου. Το πρώτο μου κινητό ήταν ένα Νοκια 3210 (αχ το λάτρευα) και μόλις είχα αγοράσει πρόσοψη Duffy Duck...πάω στην δουλειά μου και παίρνω μαζί μου και το ταπεράκι μου με φασολάκια για το μεσημέρι (μη γελάτε σας βλέπω:P)..αλλά επειδή κράταγα και άλλα πράγματα και γεμίσανε τα χέρια μου, έβαλα το Νοκια στην σακούλα με το ταπεράκι. Μετά απο 1 ώρα στο λεωφορείο φτάνω στην δουλειά, αφήνω τα πράγματά μου και πάω να βάλω το τάπερ στο ψυδείο. Έρχεται το μεσημέρι πάω να φάω....γκουλπ! Το κινητό κολύμπαγε στο ζουμάκι των φασολακίων (με πρόσθιο περικαλώ). Το ψαρεύω, του αρχίζω πλυσίματα, το ανοίγω το ξανακαθαρίζω το ξανανοίγω το ξανακλείνω ώσπου μετά απο μισή ώρα λέω κάτσε να το ανοίξω....και δούλευε!! Τρελάθηκα! Αλλά δεν τελειώσαμε εδώ...

Μετά απο 2 μήνες και ενώ δούλευε κανονικά το δανείζω στον άντρα μου για καμιά εβδομάδα. Ο εξυπνάκιας το έριξε 50 φορές κάτω (ευτυχώς χωρίς καμία ζημιά). Την τελευταία ημέρα όμως πριν το πάρω πίσω, έφτιαχνε κάτι στο αμάξι του και γέμισε το Νοκια λάδια. Είχε την φαεινή ιδέα να το πλύνει με το λάστιχο(!) και με σαμπουάν αυτοκινήτου. Και αυτό δεν ήταν αρκετό....όοοοοοοοοχι.....μετά επειδή όταν άνοιξε την συσκευή παρατήρησε μερικές σταγονίτσες νερό ακόμα μέσα και το έβαλε στον φούρνο (!!!!!!!) για να στεγνώσει με ελαφρύ ζεστό αέρα...ε μετά απο αυτό σιγά μην δούλευε το κινητό. Και εννοείται δεν του ξαναδάνεισα ποτέ κανένα άλλο κινητό.

 

Autos den einai antras, phonekiller einai! :p

STO FOUPNO;;; :confused:

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

na se kala de mou meine antero!:happy:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Spanaks kai egw eixa mia paromia istoria douelua eispraktoras se leoforio kai douleua se mia palatzouria pou ekanes saouna o odhgos afhse to kinito mprosta sto timoni kalokairi eixe mpolikous bathmous paei na bgalei to kinito kai htan kati san plastelini an den to epiana den tha to pisteua !! kai nai omws :P ta kinita ginontai kai plastelines to kinito xalase to balame sto psigio epi3e alla to kinito den eftia3e :p
www.glafki.com
Link to comment
Share on other sites

shmera enas sthn ta3i paei na peta3ei to kinito tou se kapion den to pianei o allos kanei gkeli kai peftei mesa ston skoupedonteneke :p an einai dunaton :p paides denblepw na bazete istories balte na gelame re :p
www.glafki.com
Link to comment
Share on other sites

persi to kalokeri stin fourka kiriaki kalokeri sto babewatch

 

ksafnika aeras,vroxi kai meta xalazi!!!

 

mazeuonte oloi sto mpar kai o Djay na pezei akomi mousiki me petsetes pano apo ta tamplo kai ego na prospatho na vgalo foto me to p800!! :p

 

kai mia alli.kenourgio to T68 pao na mpo sto amaksi alla kratousa tou pousti ta pragmata sto xeri.mou peftei,ktipaei sto podi mou kai sernete akrivos kato apo to autokinito!!kai mpros piso na exo alla amaksia kai na min mporo na to paro!!telika eskipsa,eskipsa to eftasa telika.oute gratsounia eutixos,kathos sirthike me tin othoni pros ta pano :D

 

a kai thimame mia paromia istoria me T20e enos filou kai voutia stin thalassa :whistle:

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Παει ενας φιλος μου που λετε ενα απογευμα για φαγητο διπλα στη θαλασσα. Οταν λεω διπλα εννοω πως ενα ακομη βημα και θα πατουσε στο νερο. Τελοσπαντων, την ωρα που ετρωγε, σπρωχνει κατα λαθος το κινητο, και μπλουμ! Μην τα πολυλογω, το ανοιξε, το αφησε να στεγνωσει, το εβαλε μπρος, και του εβγαλε το μυνημα: ..αριστερο ηχειο εκτος λειτουργειας..! Παλι καλα που του δουλευε το δεξι :wacko: :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...