Jump to content

Qteκ 2020


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.... σε λίγες μέρες θα είμαι και γω ένας κάτοχος qtek 2020, και θέλω να σας ρωτήσω για τα προβλήματα/ελλείψεις του. Δε θέλω να μου πείτε δηλαδή ότι έχει καλό τέτοιο ή υπέροχο από το άλλο, αλλά ότι πχ, δεν έχει fullscreen φωτό όταν σε καλεί άλλος και δεν υπάρχει και πρόγραμμα γι αυτή τη λειτουργία. Έχω διαβάσει τις τελευταίες 30 σελίδες του topic, αλλά σίγουρα μπορεί να μου έχει ξεφύγει κάτι. Γράψτε για ό,τι σας ενοχλεί, ή όποια έλλειψη δεν διορθώνεται (με πρόγραμμα). Ευχαριστώ πολύ. ΥΓ. Αν βοηθάει είμαι χρήστης Siemens SX1
Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτή που έχω εγώ είναι η 1.50f.b. Καλό είναι να βάλεις αυτή. Είναι πιο γρήγορη και βλέπει όλη τη μνήμη. Θα την βρεις εδώ. Δεν χρειάζεται καμία αλλαγή να κάνεις πέραν του να ορίσεις το σωστό operator (π.χ. Qtek) στον Image Editor και να κάνεις save.

 

Με το Hard Reset δεν τα κατάφερα μέχρι τώρα. Βγάζω την μπαταρία για λίγη ώρα (κάνα 20λεπτο) για να γίνει αν χρειαστεί.

 

 

Πάντως εμένα δεν μου δούλεψε. Ετρεξα το HimaUpgradeUt και μετά από 5 λεπτά περίπου μου έβγαλε μήνυμα ότι δεν μπορεί να προχωρήσει σε αναβάθμιση. Εχω την 1.72 από ACE. ?????

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλες σε bootloader κατάσταση; Γιατί αλλοιώς δεν το ξεκινάει, πάντως εμένα πέτυχε. Τώρα βέβαια είμαι σε δοκιμαστική κατάσταση περνάω προγράμματα και βλέπω τι λειτουργεί και τι όχι , αλλά κατάφερα 2 φορές να του κάνω hard reset αλλα δυστυχώς δεν ξεκίνησε απο την αρχή όπως θα έπρεπε. Τι λέτε να φταίει;
Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Kυριοι εν ολιγοις εχω το εξης.

Αγορασα απο e bay ενα qtek 2020 και κατι μου λεει οτι ξερετε τα υπολοιπα :lol: Εχει μεσα της vodafone κατι παλαβα ενω το συστημα του ειναι wm ιταλικο. ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ και συγνωμη για το χιουμοριστικο υφος αλλα ειναι λιγο πριν βαλω τα κλαματα. :(

Μπορω να κανω διαγραφη του συστηματος? κατι σαν format υποθετω ωστε να βαλω τα ελληνικα ή αγγλικα λειτουργικα συστήματα? αν ναι πώς? το hard reset που εκανα δεν εκανε τιποτα, η αce μου ειπε οτι γινεται αλλα η ιδια (και καλα κανει κατα μια εννοια) δεν το κανει. Mου ειπε οτι υπαρχουν sites in the internet που μπορω ισως να το κανω :w00t: ανατριχιασα.

Εαν γινετε κατι τετοιο μπορει καποιος να μου στειλει τα cd και εννοειται με το αζημιωτο ή να μου συστησει καποιον στην Αθηνα που μπορει να κανει αυτην την δουλεια?

Ελατε λιγο στην θεση μου και βοηθηστε με με οσο πιο πολλες λεπτομερειες μπορειται σας παρακαλω πολυ, η θεση μου ειναι αρκετα δυσκολη, εχω ενα υπεροχο εργαλειο και καθεται σε μια γωνια

Mια ανάμνηση παλιά τα άσπρα μου πανιά φουσκώνει

http://images6.theimagehosting.com/6790.7db.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια αυριο θα παρω ενα bt ακουστικο και ηθελα να ρωτησω εαν το 2020 εχει την δυνατοτητα να ανοιγει αυτοματα το ακουστικο μετα απο καποια χτυπηματα
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλά τουλάχιστον σε εμένα δεν έχει δουλέψει. Εγώ θα σου πρότεινα να εγκαταστήσεις τα bt tools για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

καλα μου παιδια εχει κατεβασει κανεις κανενα πρπγραμμα για το wireless στο 2020 για να βλεπει τα τερματικα που ειναι online? και γενικα αν εχετε να προτινετε κατι στο θεμα wireless software! thanks for all!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Kυριοι εν ολιγοις εχω το εξης.

Αγορασα απο e bay ενα qtek 2020 και κατι μου λεει οτι ξερετε τα υπολοιπα :lol: Εχει μεσα της vodafone .....................................καποιον στην Αθηνα που μπορει να κανει αυτην την δουλεια?

Ελατε λιγο στην θεση μου και βοηθηστε με με οσο πιο πολλες λεπτομερειες μπορειται σας παρακαλω πολυ, η θεση μου ειναι αρκετα δυσκολη, εχω ενα υπεροχο εργαλειο και καθεται σε μια γωνια

 

:D kalwwwww

lipon min se anxoni ola ginonte min 3exnas oti to 2020 einai PPC kinos enas ipologistis palamis opote skepsou oti kanis se 1 kanoniko PC mono pou einai ola ligo pio mikra litourgiko kai software na sou episimano pos ola ta litourgika se oles tis gloses pou exoun bgi gia to 2020 kai fisika oles i paralagestous metrane pano apo 2GB :w00t:

Link to comment
Share on other sites

καλα μου παιδια εχει κατεβασει κανεις κανενα πρπγραμμα για το wireless στο 2020 για να βλεπει τα τερματικα που ειναι online? και γενικα αν εχετε να προτινετε κατι στο θεμα wireless software! thanks for all!!!!!!

Καλό θα ήταν να ρωτούσες στο thread για το 2020i και όχι εδώ΅ ;) :rolleyes:

Μέγιστο μέγεθος εικόνας 420Χ150
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.... σε λίγες μέρες θα είμαι και γω ένας κάτοχος qtek 2020, και θέλω να σας ρωτήσω για τα προβλήματα/ελλείψεις του. Δε θέλω να μου πείτε δηλαδή ότι έχει καλό τέτοιο ή υπέροχο από το άλλο, αλλά ότι πχ, δεν έχει fullscreen φωτό όταν σε καλεί άλλος και δεν υπάρχει και πρόγραμμα γι αυτή τη λειτουργία. Έχω διαβάσει τις τελευταίες 30 σελίδες του topic, αλλά σίγουρα μπορεί να μου έχει ξεφύγει κάτι. Γράψτε για ό,τι σας ενοχλεί, ή όποια έλλειψη δεν διορθώνεται (με πρόγραμμα). Ευχαριστώ πολύ. ΥΓ. Αν βοηθάει είμαι χρήστης Siemens SX1

lipon ean idi exis SX1 kai emines efxaristimenos apo auto tote sorry pou tha to po ala malon tha se enthousiasi to QTEK toulaxiston auto epathe filos pou to pire meta apo zimnia sto SX tou ana 1 ora me kalouse gia na mou pi ti tromera pragmata kani pou sto SX den ta ixe fantasti fisika o sigkekrimenos filos ixe idi apo pio pala 1 PDA palio omos opote 3ana to QTEK tou fanike apla theikoooooo :D

oso afora problimata iparxoun merika ala siga siga linonte kai ayta ean den lithikan fisika mexri simera

Soft kai hard iparxi oti epithimis to mono pou ego den brika kai xriazomoun itan Lan SD 10/100 :(

auta den sta leo giati to katexo apla epidi ta kani ego prosopika den 3anagirizo se kinito kai fisika se mixanima me plikra

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
παιδια καλησπερα σας!!θελω να σας ρωτησω το προγραμμα bt tools τι ακριβως κανει;και αν λειτουργει χωρις να δημιουργει προβληματα στο 2020,γιατι αλλοι λενε φανταστικο!!!!και αλλοι οτι δεν δουλευει καλα!!!
Link to comment
Share on other sites

lipon ean idi exis SX1 kai emines efxaristimenos apo auto tote sorry pou tha to po ala malon tha se enthousiasi to QTEK toulaxiston auto epathe filos pou to pire meta apo zimnia sto SX tou ana 1 ora me kalouse gia na mou pi ti tromera pragmata kani pou sto SX den ta ixe fantasti fisika o sigkekrimenos filos ixe idi apo pio pala 1 PDA palio omos opote 3ana to QTEK tou fanike apla theikoooooo :D

oso afora problimata iparxoun merika ala siga siga linonte kai ayta ean den lithikan fisika mexri simera

Soft kai hard iparxi oti epithimis to mono pou ego den brika kai xriazomoun itan Lan SD 10/100 :(

auta den sta leo giati to katexo apla epidi ta kani ego prosopika den 3anagirizo se kinito kai fisika se mixanima me plikra

 

Αυτό ήθελα να ακούσω :). Αν γνωρίζεις καθόλου από τα προβλήματα του ΣΧ1 (restarts, κολλήματα, οξειδωμένες πλακέτες, softkeys που άλλοτε πατιούνται και άλλοτε όχι, καμμένα ηχεία), υπάρχει κανένα τέτοιο στο 2020; Δηλαδή θα με δουν στο σέρβις, ή ούτε καν θα με μάθουν;

Panasonic GD70, Ericsson GF768, Panasonic GD30, Nokia 3210, Ericsson T18s, Panasonic GD92, Ericsson R320s, Nokia 6210, Ericsson T65i, SE T300i, SE K700i, Siemens SX1, Nokia 7610, Siemens SX1 Music Edition, SE J210i, Sendo X, Qtek 8500, Nokia 6021, HTC Touch Cruise, HTC HD2, LG Optimus 4X HD, HTC One M7, HTC One M9, HTC 10, Xiaomi Mi8 Lite
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να ακούσω :). Αν γνωρίζεις καθόλου από τα προβλήματα του ΣΧ1 (restarts, κολλήματα, οξειδωμένες πλακέτες, softkeys που άλλοτε πατιούνται και άλλοτε όχι, καμμένα ηχεία), υπάρχει κανένα τέτοιο στο 2020; Δηλαδή θα με δουν στο σέρβις, ή ούτε καν θα με μάθουν;

Άν και χρήστης i-mate JAM, πρέπει να σου πώ οτι η HTC κάνει καταπληκτική δουλειά. Να φανταστείς στο Ν6600 είχα 2~3 καμμένα πίξελς, και τώρα στο JAM δεν έχω κανένα. Και μιας και ήρθε το θέμα "καμμένα πιξελ", δέ νομίζω να το έχει ποστάρει κανείς κάτι τέτοιο όσο καιρό είμαι εδώ...

Κολλήματα θα έχεις. Restart δε νομίζω, ποτέ δε μου έχει κάνει εμένα (εκτός βέβαια απο τα reset που του κάνω εγώ κάπου κάπου).

Αλλά αυτά πιστεύω είναι φυσιολογικά για συσκευή με Windows :)

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να ακούσω :). Αν γνωρίζεις καθόλου από τα προβλήματα του ΣΧ1 (restarts, κολλήματα, οξειδωμένες πλακέτες, softkeys που άλλοτε πατιούνται και άλλοτε όχι, καμμένα ηχεία), υπάρχει κανένα τέτοιο στο 2020; Δηλαδή θα με δουν στο σέρβις, ή ούτε καν θα με μάθουν;

hmm auto tora na sou po tin alitha den mporo na sou to egkoihtho kai o logos einai oti den to gnorizo (to mono pou akoustike itan gia mia othoni pou espase apo pesimo) ean kai pistebo pos ego den dino kamia simasia sto pos xrisimopio to PDA mou (kinos to psilo3eskizo, daxtila, stilo, klidia,) oti bro gia na to doulepso kai den antimetopizo kanena problima ala den to brexo den kolimpao mazitou den troo mazitou (einai kaki parea :p)

tespan sto thema, den tha antimetopisi kanena problilma kai ean tixon edo imaste na se boithisoume to kalitero GR forum ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας!!θελω να σας ρωτησω το προγραμμα bt tools τι ακριβως κανει;και αν λειτουργει χωρις να δημιουργει προβληματα στο 2020,γιατι αλλοι λενε φανταστικο!!!!και αλλοι οτι δεν δουλευει καλα!!!

 

Το bttools σε βοηθάει στις ρυθμίσεις σε ότι έχει να κάνει με τις συσκευές bt (βλεπε handsfree), όταν έχεις εισερχόμενη κλήση ενεργοποιεί το bluetooth στέλνει την κλήση στο handsfree , απαντάς μιλάς και μετά το τέλος της κλήσης απενεργοποιεί το bluetooth και έτσι έχεις καλύτερη διαχείρηση ενέργειας καθώς και καλύτερη αυτονομία γιατί εκεί όλα τα PPC πάσχουν.

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Το bttools σε βοηθάει στις ρυθμίσεις σε ότι έχει να κάνει με τις συσκευές bt (βλεπε handsfree), όταν έχεις εισερχόμενη κλήση ενεργοποιεί το bluetooth στέλνει την κλήση στο handsfree , απαντάς μιλάς και μετά το τέλος της κλήσης απενεργοποιεί το bluetooth και έτσι έχεις καλύτερη διαχείρηση ενέργειας καθώς και καλύτερη αυτονομία γιατί εκεί όλα τα PPC πάσχουν.
ευχαριστω για την απαντηση :) ισως ρωταω μ...ιες αλλα ειμαι ΕΝΤΕΛΩΣ ασχετος με τα ppc :O εδω και 1 μηνα κανω τα πρωτα βηματα :rolleyes:και μια ερωτηση ακομα,ορισμενες φορες οταν μου στειλουν μηνυμα δεν μου το γραφει στην οθονη παρα μονο βλεπω το φακελακι πανω :confused: και στην οθονη γραφει "δεν υπαρχουν αδιαβαστα μηνυματα"βεβαια το μπαλονακι με το μηνυμα ανοιγει για 3" εχει τυχει και σε κανεναν αλλον η ειμαι ο μοναδικος!!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση :) ισως ρωταω μ...ιες αλλα ειμαι ΕΝΤΕΛΩΣ ασχετος με τα ppc :O εδω και 1 μηνα κανω τα πρωτα βηματα :rolleyes:και μια ερωτηση ακομα,ορισμενες φορες οταν μου στειλουν μηνυμα δεν μου το γραφει στην οθονη παρα μονο βλεπω το φακελακι πανω :confused: και στην οθονη γραφει "δεν υπαρχουν αδιαβαστα μηνυματα"βεβαια το μπαλονακι με το μηνυμα ανοιγει για 3" εχει τυχει και σε κανεναν αλλον η ειμαι ο μοναδικος!!!

 

κανονικά έτσι πρέπει να γίνετε αλλά πρέπει να στο γράφει και στο menu . Ποια έκδοση windows έχεις εγκατεστημένη στο QTEK;

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Mπορει κανεις να με βοηθησει η να το πεταξω?

Τρεις μερες τωρα αγορασα ενα Qtek 2020i , τρεις μερες προσπαθω να το ανοιξω (θελω να πιστευω οτι δεν ειμαι κανενας ασχετος) και δεν το εχω κατορθωσει. Οσο για τη Εταιρεια καλυτερα να μη πω τη γνωμη μου τρεις ημερες στη αναμονη. Ειπα λοιπον να τους στειλω στο διαολο αλλα κανω λιγο υπομονη . Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Mπορει κανεις να με βοηθησει η να το πεταξω?

Τρεις μερες τωρα αγορασα ενα Qtek 2020i , τρεις μερες προσπαθω να το ανοιξω (θελω να πιστευω οτι δεν ειμαι κανενας ασχετος) και δεν το εχω κατορθωσει. Οσο για τη Εταιρεια καλυτερα να μη πω τη γνωμη μου τρεις ημερες στη αναμονη. Ειπα λοιπον να τους στειλω στο διαολο αλλα κανω λιγο υπομονη . Τι λετε?

 

Τί εννοείς όμως ότι δεν το έχεις κατορθώσει; Το έχεις φορτίσει και πατάς το on/off και δεν ανοίγει; Δοκίμασες να τους κάνεις hard reset; (Έχοντας πατημένο το on/ff να πατήσεις με το στυλό την τρυπίτσα αριστερά από την υποδοχή φόρτισης)

 

Αν δεν γίνεται τίποτα τότε αν ήμουν στη θέση σου θα το πήγαινα αμέσως εκεί που το αγόρασα και θα απαιτούσα την αντικατάστασή του.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να το αγορασω, πειτε ομως

 

απο που? γερμανο? ποσο κανει? με κοσμοτε δουλευει? ειχα το SX1 παλια, ΠΑΑΑΡΑ πολυ ευχαριστημενος, το αλλαξα επειδη...ηταν μεγαλο, βριστε λοοοολ το λαθος μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς όμως ότι δεν το έχεις κατορθώσει; Το έχεις φορτίσει και πατάς το on/off και δεν ανοίγει; Δοκίμασες να τους κάνεις hard reset; (Έχοντας πατημένο το on/ff να πατήσεις με το στυλό την τρυπίτσα αριστερά από την υποδοχή φόρτισης)

 

Αν δεν γίνεται τίποτα τότε αν ήμουν στη θέση σου θα το πήγαινα αμέσως εκεί που το αγόρασα και θα απαιτούσα την αντικατάστασή του.

 

Ακριβώς αυτό να κάνεις , επιστροφή και απαίτηση αντικατάστασης της συσκευής ....... :mad:

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς όμως ότι δεν το έχεις κατορθώσει; Το έχεις φορτίσει και πατάς το on/off και δεν ανοίγει; Δοκίμασες να τους κάνεις hard reset; (Έχοντας πατημένο το on/ff να πατήσεις με το στυλό την τρυπίτσα αριστερά από την υποδοχή φόρτισης)

 

Αν δεν γίνεται τίποτα τότε αν ήμουν στη θέση σου θα το πήγαινα αμέσως εκεί που το αγόρασα και θα απαιτούσα την αντικατάστασή του.

καταρχην σ' ευχαριστω ,ομως τα χω κανει ολα αυτα και δεν ειδα αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να το αγορασω, πειτε ομως

 

απο που? γερμανο? ποσο κανει? με κοσμοτε δουλευει? ειχα το SX1 παλια, ΠΑΑΑΡΑ πολυ ευχαριστημενος, το αλλαξα επειδη...ηταν μεγαλο, βριστε λοοοολ το λαθος μου!!!

 

Εάν το SX1 σου φάνηκε μεγάλο τότε το QTEK θα σου φανεί βαλίτσα :lol: αλλά anyway μπορείς να το βρείς και στο Gερμανό και στο Πλαίσιο και στο http://www.qtek.gr όπου μπορείς να βρείς και αξεσουάρ. :cool:

Xiaomi Mi4C / Xiaomi Mi4i / Xiaomi Redmi S2
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
κανονικά έτσι πρέπει να γίνετε αλλά πρέπει να στο γράφει και στο menu . Ποια έκδοση windows έχεις εγκατεστημένη στο QTEK;
ειναι απειραχτο απο qtek εχω την τελευταια εκδοση 1.72 μηπως φταιει καποια εφαρμογη;τι να πω;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Qteκ 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...