Jump to content

Qteκ 2020


Alexkass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jos3ph (18 Δεκ. 2004 , 13:45)

 

Ηθελα να ρωτήσω εφόσον σε αυτές τις συσκευές όπως 9090, 2020, s100 και άλλες που έχουν SDIO θύρα, είναι μία right; Εαν θέλω να πάρω SDIO wifi , και μία κάρτα SD 512 MB , μπορώ να της βάλω ταυτόχρονα;

 

DISTIXOS OXI
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gmo (18 Δεκ. 2004 , 19:51)

 

jgk31 ταυτόχρονα εμείς όμως μπορούμε!!! Χεχε!!

 

kala auto den ksana egine oute epitides na to kaname
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Jos3ph (19 Δεκ. 2004 , 12:20)

 

Με καποιο αντάπτορα ίσως ;

 

re pedia den iparhi kapios adaptoras to thema eiani oti aplos stin erotisi tou filou ana mporoume na xrisimopiisoume ke wifi sd carda ke sd mnimi taftohrona apantisame ke 2 ohi tin idia stigmi auto enoouse oti emis mporoume
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Poulaw ena qtek 2020 metaxeirismeno 6 minwn.Einai aristo,xwris oute ena hard reset(me thn 1.66 rom).Mesa sto kouti tou me ola ta zimpragkala..Endiaferetai kaneis?

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο να πουλήσεις το 2020, έχοντας γράψει μόνο 3 μηνύματα...

Αν είχες πανω απο κάποιο όριο ίσως...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Διάβασα όλο το thread γιατί ενδιαφέρομαι για την αγορά του 2020 και τελικά δεν έβγαλα άκρη στο θέμα των ελληνικών sms. Τελικά μπορεί να στείλει 160 χαρακτήρες σε ένα μήνυμα; Και αν δεν είναι σίγουρο πώς μπορώ να το δοκιμάσω; Μπορώ να καταλάβω αν ένα ελληνικό μήνυμα το έστειλε τριπλό με κάποιο τρόπο; (Εκτός από το να περιμένω το λογαριασμό εννοώ). Παρακαλώ απαντήστε μου το συντομότερο γιατί μάλλον θα το πάρω σήμερα! Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος roadrunner (20 Δεκ. 2004 , 05:39)

 

Καλημέρα σε όλους. Διάβασα όλο το thread γιατί ενδιαφέρομαι για την αγορά του 2020 και τελικά δεν έβγαλα άκρη στο θέμα των ελληνικών sms. Τελικά μπορεί να στείλει 160 χαρακτήρες σε ένα μήνυμα; Και αν δεν είναι σίγουρο πώς μπορώ να το δοκιμάσω; Μπορώ να καταλάβω αν ένα ελληνικό μήνυμα το έστειλε τριπλό με κάποιο τρόπο; (Εκτός από το να περιμένω το λογαριασμό εννοώ). Παρακαλώ απαντήστε μου το συντομότερο γιατί μάλλον θα το πάρω σήμερα! Ευχαριστώ!

 

Αν βάλεις την έκδοση 2.06 με τα Mobile SE όταν γράφεις SMS θα σου κάνει σωστά report το πλήθος των υπολοιπόμενων χαρακτήρων.

Μπορείς επίσης βάζοντας το keyboard της Resco να γράφεις κανονικά SMS με 160 χαρακτήρες.

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι τα ελληνικά γράμματα πλην των ΓΔΘΛΞΠΣΦΨΩ (δηλαδή όσων δεν μπορεί κάποιος να αναπαραστήσει με γράμματα της αγγλικής αλφαβήτου) σε οδηγούν σε unicode sms. Δηλαδή αν θέλεις να γράψεις:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ θα πρέπει να το γράψεις με αγγλικά τα KAHMEPA και ελληνικό το Λ. Το πληκτρολόγιο της Resco που είχε παρουσιαστεί στο thread πριν λύνει το πρόβλημα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος roadrunner (20 Δεκ. 2004 , 05:39)

 

Καλημέρα σε όλους. Διάβασα όλο το thread γιατί ενδιαφέρομαι για την αγορά του 2020 και τελικά δεν έβγαλα άκρη στο θέμα των ελληνικών sms. Τελικά μπορεί να στείλει 160 χαρακτήρες σε ένα μήνυμα; Και αν δεν είναι σίγουρο πώς μπορώ να το δοκιμάσω; Μπορώ να καταλάβω αν ένα ελληνικό μήνυμα το έστειλε τριπλό με κάποιο τρόπο; (Εκτός από το να περιμένω το λογαριασμό εννοώ). Παρακαλώ απαντήστε μου το συντομότερο γιατί μάλλον θα το πάρω σήμερα! Ευχαριστώ!

 

 

1) Αγόρασέ το.

2) Βάλε την έκδοση 1.72 της Ace Hellas.

3) Βάλε το Ελληνικό πληκτρολόγιο που θα σου δώσει η Ace.

4) Γράφε κανονικά μηνύματα με ΚΕΦΑΛΑΙΑ Ελληνικά και τα μηνύματά σου θα φεύγουν ως ένα μήνυμα (έως 160 χαρακτήρες).

 

Εγώ στέλνω με αυτόν τον τρόπο εδώ και μήνες και χρεώνομαι 1 μήνυμα χωρίς όλες αυτές τις διαδικασίες.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Demon (20 Δεκ. 2004 , 09:11)

 

1) Αγόρασέ το.

2) Βάλε την έκδοση 1.72 της Ace Hellas.

3) Βάλε το Ελληνικό πληκτρολόγιο που θα σου δώσει η Ace.

4) Γράφε κανονικά μηνύματα με ΚΕΦΑΛΑΙΑ Ελληνικά και τα μηνύματά σου θα φεύγουν ως ένα μήνυμα (έως 160 χαρακτήρες).

 

Εγώ στέλνω με αυτόν τον τρόπο εδώ και μήνες και χρεώνομαι 1 μήνυμα χωρίς όλες αυτές τις διαδικασίες.

 

 

1) Το αγόρασα :-)

 

2) Αυτή που έχει στο επίσημο site εννοείς; Γιατί το link δε δουλεύει. Και επίσης γιατί το site γράφει 1,72 και το link 1,66;

 

3) Εννοείς αυτό που έχει σε cd στη συσκευασία ή τον Greek keyboard driver του site;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από τις πρώτες ώρες χρήσης θα ήθελα να παραθέσω τα προβλήματα που αντιμετωπίζω (εκτός από αυτό με τα ελληνικά sms που ανέφερα παραπάνω) και κάποιες ερωτήσεις και ελπίζω στη βοήθειά σας.

 

1. Υπάρχει τρόπος να παίξει powerpoint χωρίς να αγοράσω την "ουρά" του; Στην οθόνη του εννοώ, όχι σε projector.

 

2. Γίνεται να κάνω αποσύνδεση/επανασύνδεση από το AC χωρίς να το βγάλω από τη βάση και να το ξαναβάλω;

 

3. Όταν ανοίγω την οθόνη του sms και επιλέγω παραλήπτη πατώντας το "προς" δε δείχνει στα απεσταλμένα το όνομά του αλλά μόνο τον αριθμό! Αν τον επιλέξω από τις επαφές και κάνω αποστολή sms τον δείχνει κανονικά!

 

4. Έχω σε πολλές επαφές μου στο outlook ελληνικές σημειώσεις (πεδίο επαφής notes). Όταν η επαφές μεταφέρονται στο qtek όλα τα υπόλοιπα πεδία (επίσης ελληνικά) φαίνονται κανονικά ενώ οι σημειώσεις με παράξενα σύμβολα.

 

5. Αν το έχω στη βάση και χτυπήσει τηλέφωνο μπορώ να δεχτώ την κλήση ενεργοποιώντας ανοικτή ακρόαση και να μιλάω χωρίς να το σηκώσω από τη βάση;

 

6. Μπορώ να έχω κάποιο αρχείο (πχ excel ή word) και στον υπολογιστή μου και στο qtek και όταν κάνω κάποια αλλαγή στον ένα να παίρνει τη νέα έκδοση και ο άλλος με το AC;

 

7. Όταν κάνω αναζήτηση στις επαφές για ελληνικό όνομα βάζοντας τα πρώτα γράμματα δε δείχνει τίποτα.

 

Αυτά για αρχή. Φαίνεται δυνατό πάντως, ελπίζω να είναι τα τελευταία που θα αντιμετοπίσω.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος roadrunner (20 Δεκ. 2004 , 22:47)

 

1) Το αγόρασα :-)

 

2) Αυτή που έχει στο επίσημο site εννοείς; Γιατί το link δε δουλεύει. Και επίσης γιατί το site γράφει 1,72 και το link 1,66;

 

3) Εννοείς αυτό που έχει σε cd στη συσκευασία ή τον Greek keyboard driver του site;

 

 

1) Καλορίζικο! :)

 

2) Θα πας στο νέο site το http://www.qtek.gr και θα κατεβάσεις της 1.72.

 

3) Αυτό που έχει στην συσκευασία.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος roadrunner (20 Δεκ. 2004 , 23:06)

 

Λοιπόν μετά από τις πρώτες ώρες χρήσης θα ήθελα να παραθέσω τα προβλήματα που αντιμετωπίζω (εκτός από αυτό με τα ελληνικά sms που ανέφερα παραπάνω) και κάποιες ερωτήσεις και ελπίζω στη βοήθειά σας.

 

1. Υπάρχει τρόπος να παίξει powerpoint χωρίς να αγοράσω την "ουρά" του; Στην οθόνη του εννοώ, όχι σε projector.

 

2. Γίνεται να κάνω αποσύνδεση/επανασύνδεση από το AC χωρίς να το βγάλω από τη βάση και να το ξαναβάλω;

 

3. Όταν ανοίγω την οθόνη του sms και επιλέγω παραλήπτη πατώντας το "προς" δε δείχνει στα απεσταλμένα το όνομά του αλλά μόνο τον αριθμό! Αν τον επιλέξω από τις επαφές και κάνω αποστολή sms τον δείχνει κανονικά!

 

4. Έχω σε πολλές επαφές μου στο outlook ελληνικές σημειώσεις (πεδίο επαφής notes). Όταν η επαφές μεταφέρονται στο qtek όλα τα υπόλοιπα πεδία (επίσης ελληνικά) φαίνονται κανονικά ενώ οι σημειώσεις με παράξενα σύμβολα.

 

5. Αν το έχω στη βάση και χτυπήσει τηλέφωνο μπορώ να δεχτώ την κλήση ενεργοποιώντας ανοικτή ακρόαση και να μιλάω χωρίς να το σηκώσω από τη βάση;

 

6. Μπορώ να έχω κάποιο αρχείο (πχ excel ή word) και στον υπολογιστή μου και στο qtek και όταν κάνω κάποια αλλαγή στον ένα να παίρνει τη νέα έκδοση και ο άλλος με το AC;

 

7. Όταν κάνω αναζήτηση στις επαφές για ελληνικό όνομα βάζοντας τα πρώτα γράμματα δε δείχνει τίποτα.

 

Αυτά για αρχή. Φαίνεται δυνατό πάντως, ελπίζω να είναι τα τελευταία που θα αντιμετοπίσω.

 

7. νομιζω οτι αυτο λυνεται με την 1.72

6 . ναι εχει την δυνατοτητα το activesync , επιλεγεις να συχρονιζει files. περισσοτερα δεν μπορω να σου πω μιας και δεν εχω ppc να σου πω

5. δεν το εχω δοκιμασει αλλα αν το σηκωσεις πατωντας συνεχομενα το πρασινο κουμπι δεν μπενει στην ανοικτη ακροαση ?

3. bug :whistle: :(

2. αν δεν εχεις ανοιχτο τον υπολογιστη και αποσυνδεσεις τον φορτιστη τοτε νομιζω οτι γινεται αυτο που θες

1 . σου κανει κατι τετοιο http://www.handango.com/PlatformProductDetail.jsp?productType=2&optionId=1_2_2&jid=45XX64238X69B53EXB2D3A7A9558XA1D&platformId=2&siteId=1&osId=576&productId=18161&sectionId=0&catalog=30&txtSearch=powerpoint ?

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί του λέτε του φίλου να βάλει το κακάσχημο keyboard του InfoManos? Sorry αν ο δημιουργός το διαβάζει το ποστ μου, αλλά το κρίνω μόνο από πλευρά λειτουργικότητας και ευχρηστίας. :o

 

Φίλε μου δοκίμασε να βάλεις το keyboard της Resco. Εχει αψογο interface, ειναι λειτουργικότατο, γράφει 160 χαρακτήρες σε ένα SMS... χωρίς πρόβλημα και θα σε ικανοποιήσει... :)

 

2. Όχι.

3. Ίσως έχεις διπλοεγγραφές σε SIM και στη μνήμη της συσκευής. Ίσως έχεις περίεργες γραμματοσειρές στο όνομα του χρήστη που θες. Μερικές φορές όταν μεταφέρεις ονόματα από τη SIM στο κινητό... η μεταφορά των χαρακτήρων είναι προβληματική. Φρόντισε ο συγχρονισμός να γίνεται από επαφές του Outlook που εσύ έχεις γράψει με το χέρι π.χ.

4. Πρόσεξε τι γραμματοσειρά επιλέγεις στο Outlook στα Notes. Δοκίμασε μια κοινή, π.χ.χ Times New Romans, Arial κλπ. Είναι bug πιθανότατα.

5. Ναι λειτουργει μια χαρά η ανοιχτη ακρόαση και στο dock.

6. Ναι. Επιλέγεις να συγχρονίζονται και οι Φάκελοί σου από το Active SYnc. Μετά θα σου ανοίξει ένας νέος φάκελος στην επιφάνεια εργασίας. Όσα αρχεία βάζεις εκεί από το PC, θα περνάνε στο PPC... και αντίστροφα.

7. Δεν λύνεται με την 1.72... Πρέπει να βάλεις τα ελληνικά νομίζω που έρxονται στο CD... (Εχω την 1.72 με αγγλικά μόνο... και εμφανίζει μονο λατινικούς χαρακτήρες για αναζήτηση...) Αν βάλεις τα ελληνικά μενού πάντως σίγουρα έχεις και ελληνική αναζήτηση...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Mythozz (21 Δεκ. 2004 , 00:29)

 

Μα γιατί του λέτε του φίλου να βάλει το κακάσχημο keyboard του InfoManos? Sorry αν ο δημιουργός το διαβάζει το ποστ μου, αλλά το κρίνω μόνο από πλευρά λειτουργικότητας και ευχρηστίας. :o

 

Φίλε μου δοκίμασε να βάλεις το keyboard της Resco. Εχει αψογο interface, ειναι λειτουργικότατο, γράφει 160 χαρακτήρες σε ένα SMS... χωρίς πρόβλημα και θα σε ικανοποιήσει... :)

 

2. Όχι.

3. Ίσως έχεις διπλοεγγραφές σε SIM και στη μνήμη της συσκευής. Ίσως έχεις περίεργες γραμματοσειρές στο όνομα του χρήστη που θες. Μερικές φορές όταν μεταφέρεις ονόματα από τη SIM στο κινητό... η μεταφορά των χαρακτήρων είναι προβληματική. Φρόντισε ο συγχρονισμός να γίνεται από επαφές του Outlook που εσύ έχεις γράψει με το χέρι π.χ.

4. Πρόσεξε τι γραμματοσειρά επιλέγεις στο Outlook στα Notes. Δοκίμασε μια κοινή, π.χ.χ Times New Romans, Arial κλπ. Είναι bug πιθανότατα.

5. Ναι λειτουργει μια χαρά η ανοιχτη ακρόαση και στο dock.

6. Ναι. Επιλέγεις να συγχρονίζονται και οι Φάκελοί σου από το Active SYnc. Μετά θα σου ανοίξει ένας νέος φάκελος στην επιφάνεια εργασίας. Όσα αρχεία βάζεις εκεί από το PC, θα περνάνε στο PPC... και αντίστροφα.

7. Δεν λύνεται με την 1.72... Πρέπει να βάλεις τα ελληνικά νομίζω που έρxονται στο CD... (Εχω την 1.72 με αγγλικά μόνο... και εμφανίζει μονο λατινικούς χαρακτήρες για αναζήτηση...) Αν βάλεις τα ελληνικά μενού πάντως σίγουρα έχεις και ελληνική αναζήτηση...

 

 

1. Πού το βρίσκω το keyboard της Resco;

 

3. Εγγραφές στη SIM δεν έχω καθόλου. Τα είχα από πριν στο Outlook και δεν είναι σίγουρα διπλά!

 

4. είχες δίκιο για τη γραμματοσειρά. Την άλλαξα σε Tahoma και είναι ΟΚ! Thanks!

 

5. ΟΚ αλλά πώς την ενεργοποιώ;

 

7. Τα ελληνικά μενού τα έχω βάλει αλλά δε διορθώθηκε. Δεν έχω καταφέρει όμως ακόμα να βάλω την 1,72 γιατί το http://www.qtek.gr μάλλον είναι πεσμένο εδώ και κάποια ώρα. Μήπως η λύση είναι να τα κάνω ΚΑΙ τα 2;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος roadrunner (21 Δεκ. 2004 , 00:45)

 

1. Πού το βρίσκω το keyboard της Resco;

 

3. Εγγραφές στη SIM δεν έχω καθόλου. Τα είχα από πριν στο Outlook και δεν είναι σίγουρα διπλά!

 

4. είχες δίκιο για τη γραμματοσειρά. Την άλλαξα σε Tahoma και είναι ΟΚ! Thanks!

 

5. ΟΚ αλλά πώς την ενεργοποιώ;

 

7. Τα ελληνικά μενού τα έχω βάλει αλλά δε διορθώθηκε. Δεν έχω καταφέρει όμως ακόμα να βάλω την 1,72 γιατί το http://www.qtek.gr μάλλον είναι πεσμένο εδώ και κάποια ώρα. Μήπως η λύση είναι να τα κάνω ΚΑΙ τα 2;

 

 

1) http://www.pocketgear.com/software_detail.asp?id=542 :) Gkoux... μη ρωτήσεις για άλλη full έκδοσή του... Σαν Super Mod, μου απαγορεύεται... :o

 

3) Αν έχεις την 1.66 (που αυτή θα έχεις) ίσως είναι bug. Η 1.72 δεν έχει πρόβλημα στον τομέα αυτό, σε εμένα τουλάχιστον.

 

4) :up:

 

5) Σε καλούν και το 2020 είναι στο dock. Πατάς μια φορά το πράσινο ακουστικό για να δεχτείς την κλήση, και μετά μια φορά το ίδιο πλήκτρο παρατεταμένα... Voila... ;)

 

7) Μα αυτό δε σου είπα; Θα πρέπει να δοκιμάσεις την 1.72 και full ελληνικά... Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος βέβαια, αφού δεν έχω βάλει ελληνικά μενού στο δικό μου. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ Q2020 .. απορω για τον φιλο που αναρωτιεται γιατι το 2020 πουλαει ακομα ?? ειδες το καινουριο απο κοντα ??? ειναι ελαχιστα πιο μικρο απο το 2020 , ειναι πιο χονδρο με την προσθηκη του πληκτρολογιου και εχει ακριβως τις ιδιεσ δυνατοτητες !!!!! εγω προσωπικα το προτιμο το 2020 ...... και μερικες αποριες για το 2020

1.- παιζει τα mp3 ώς ηχουσ κλησεις?

2.- για να βαλω ενα ηχο σαν ηχο κλησης πρεπει να τον εχω στο φακελο windows η μπορω και την καρτα μνημης ?

3.- υπαρχει καμια full εκδοση το resco ?? plz pm me

4.- τρελη απορία αλλα αν θελω να κλεισω το 2020 μπορω και πως ??? θα χασω τα προγραμματα μου και τις επαφες μου ?????

5.- υπαρχει κανενα προγραμμα για χαρτη της αθηνας γιατι ειμαι απο λαρισα και οταν ερχομαι αθηνα (χανομαι γα$$τι μου ) ?????

Σας ευχαριστω προκαταβολικα .............. περιμενω την βοηθεια σας

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να κάνω update απο 1,66 σε 1,72.

Πήρα Backup μεσω του microsoft activesync χωρίς να χρησιμοποιήσω το xbackup υπάρχει προβλημα;

Αν κάνω update και κανω restore backup δε θα με γυρίσει στην προηγούμενη version 1,66;

Θα μου κρατήσει τις επαφες και τα sms;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος roadrunner (20 Δεκ. 2004 , 23:06)

 

Λοιπόν μετά από τις πρώτες ώρες χρήσης θα ήθελα να παραθέσω τα προβλήματα που αντιμετωπίζω (εκτός από αυτό με τα ελληνικά sms που ανέφερα παραπάνω) και κάποιες ερωτήσεις και ελπίζω στη βοήθειά σας.

 

1. Υπάρχει τρόπος να παίξει powerpoint χωρίς να αγοράσω την "ουρά" του; Στην οθόνη του εννοώ, όχι σε projector.

 

2. Γίνεται να κάνω αποσύνδεση/επανασύνδεση από το AC χωρίς να το βγάλω από τη βάση και να το ξαναβάλω;

 

3. Όταν ανοίγω την οθόνη του sms και επιλέγω παραλήπτη πατώντας το "προς" δε δείχνει στα απεσταλμένα το όνομά του αλλά μόνο τον αριθμό! Αν τον επιλέξω από τις επαφές και κάνω αποστολή sms τον δείχνει κανονικά!

 

4. Έχω σε πολλές επαφές μου στο outlook ελληνικές σημειώσεις (πεδίο επαφής notes). Όταν η επαφές μεταφέρονται στο qtek όλα τα υπόλοιπα πεδία (επίσης ελληνικά) φαίνονται κανονικά ενώ οι σημειώσεις με παράξενα σύμβολα.

 

5. Αν το έχω στη βάση και χτυπήσει τηλέφωνο μπορώ να δεχτώ την κλήση ενεργοποιώντας ανοικτή ακρόαση και να μιλάω χωρίς να το σηκώσω από τη βάση;

 

6. Μπορώ να έχω κάποιο αρχείο (πχ excel ή word) και στον υπολογιστή μου και στο qtek και όταν κάνω κάποια αλλαγή στον ένα να παίρνει τη νέα έκδοση και ο άλλος με το AC;

 

7. Όταν κάνω αναζήτηση στις επαφές για ελληνικό όνομα βάζοντας τα πρώτα γράμματα δε δείχνει τίποτα.

 

Αυτά για αρχή. Φαίνεται δυνατό πάντως, ελπίζω να είναι τα τελευταία που θα αντιμετοπίσω.

 

 

Λοιπόν update:

 

1. Μου κάνει το pocket slideshow (ευχαριστώ το φίλο που απάντησε) αλλά το βρίσκω πουθενά free? :-)

 

2. ΟΚ δε γίνεται, δεκτό

 

3. Το κάνει και με την 1,72 οπότε το δεχόμαστε ως bug (?)

 

4. Έφταιγε το font και επειδή ήταν πολλές επαφές και δε βαριόμουν να κάνω edit σε όλες αντέγραψα απλά το font του pc στο ppc και δούλεψε! :-)

 

5. Ακόμα δεν το έχω καταφέρει. Πρέπει να δω κάποια οπτική ένδειξη όταν κρατάω πατημένο το πράσινο για να ανοίξω την ανοικτή ακρόαση;

 

6. Thanks για την απάντηση του φίλου, θα το δοκιμάσω

 

7. Λύθηκε με την 1,72

 

και συνεχίζουμε:

 

8. Όσον αφορά τα ελληνικά μηνύματα. Με την 1,72 και το keyboard του manos όταν έχεις απενεργοποιημένο το unicode στέλνει κανονικά μόνο αν στέλνεις με κεφαλαία και πάλι δεν αναγνωρίζει το "Ρ" (φτάνει σαν ερωτηματικό). Με ενεργοποιημένο το unicode στέλνει κανονικά αλλά προφανώς με χρεώνει διπλά έτσι; Το resco στέλνει και με μικρά;

 

9. Έκανα μια βλακεία κάποια στιγμή και την ώρα που έκανε sync του πάτησα stop. Έτσι μεταφέρθηκαν στο ppc μόνο οι 55 από τις 317 επαφές που έχω στο outlook. Φέρεται όμως σαν να έχουν αντιγραφεί όλες, δηλαδή σε επόμενα sync δε μεταφέρει τις υπόλοιπες. Το παράξενο είναι ότι αυτό έγινε και μετά την αναβάθμιση σε 1,72 και το hard reset που έκανα. Ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω "reset" στη βάση του ppc ώστε να τις δεχτεί όλες από την αρχή;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Qteκ 2020

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...