Jump to content

[Δημοσκόπηση] Πόσο ικανοποιημένοι είστε με το Galaxy S II


pan24
 Κοινοποίηση

Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2  

721 members have voted

  1. 1. Ποσο ικανοποιημενοι ειστε απο το sgs2

    • Το τηλεφωνο ειναι τελειο.Το προτεινω ανεπιφυλακτα
      493
    • Πολυ καλο αν και δεν μου αρεσουν καποια πραγματα
      187
    • Με αρκετες ελειψεις.Θα επρεπε να ειναι φθηνοτερο
      22
    • Ειναι απαισιο.Δεν το προτεινω σε κανενα
      19


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 227
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι νέος κάτοχος του κινητού και από πριν που είχα το lg optimus 2x είμαι υπέρ ευχαριστημένος

 

Καλωσήρθες, σε σχέση με το optimus2x έχει μεγάλη διαφορά σαν εμπειρία χρήσης?

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κ εγώ το 2χ με είχε τρελάνει στα κολλήματα !
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Νέος στο site αλλά πιστός αναγνώστης του σε πολλά θέματα.

Μόλις πριν μία εβδομάδα αγόρασα το S2 και οι εντυπώσεις μου μέχρι σήμερα κάτι παραπάνω από καλές.

Το μόνο πρόβλημα που έχω τσεκάρει ως τώρα είναι ότι ενώ έχω βάλει σε παράθεση στην αρχική σελίδα το ίδιο widget καμιά δεκαριά φορές {φίλοι τώρα (+ buddy)} και έχω βάλει τα πιο αγαπητά μου τηλέφωνα για να μπορώ να τα καλώ άμεσα, χάθηκαν πάνω από 3 φορές ανεξήγητα (όχι τα widgets αλλά τα συγκεκριμένα τηλέφωνα). Ουσιαστικά μου βγάζει τα παραθυράκια κενά και ενώ ξαναπερνώ τα τηλέφωνα μετά από 1-2 ημέρες ξαναχάνονται.

Μήπως έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα? Κάνω κάτι λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο κινητο!! Μαλλον θα ειναι το επομενο οταν πεσει η τιμη του... :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Νέος στο site αλλά πιστός αναγνώστης του σε πολλά θέματα.

Μόλις πριν μία εβδομάδα αγόρασα το S2 και οι εντυπώσεις μου μέχρι σήμερα κάτι παραπάνω από καλές.

Το μόνο πρόβλημα που έχω τσεκάρει ως τώρα είναι ότι ενώ έχω βάλει σε παράθεση στην αρχική σελίδα το ίδιο widget καμιά δεκαριά φορές {φίλοι τώρα (+ buddy)} και έχω βάλει τα πιο αγαπητά μου τηλέφωνα για να μπορώ να τα καλώ άμεσα, χάθηκαν πάνω από 3 φορές ανεξήγητα (όχι τα widgets αλλά τα συγκεκριμένα τηλέφωνα). Ουσιαστικά μου βγάζει τα παραθυράκια κενά και ενώ ξαναπερνώ τα τηλέφωνα μετά από 1-2 ημέρες ξαναχάνονται.

Μήπως έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα? Κάνω κάτι λάθος?

 

Και σε εμένα τα ίδια έκανε. Βάλε τα τηλ. οχι μέσω widget-φίλοι τώρα, αλλά από συντομεύσεις -επαφές και θα είσαι εντάξει :) δεν θα ξαναχαθουν.

Samsung Galaxy Note II :D
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα τα ίδια έκανε. Βάλε τα τηλ. οχι μέσω widget-φίλοι τώρα, αλλά από συντομεύσεις -επαφές και θα είσαι εντάξει :) δεν θα ξαναχαθουν.

 

Ευχαριστώ, θα δοκιμάσω την εναλλακτική επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Απλα απιστευτο τηλεφωνο απο ολες τις αποψεις ..ειχα το S αλλα το S 2 ειναι σαφως ανωτερο......τρομερα ικανοποιημενος την 1 εβδομαδα που το εχω .....
Link to comment
Share on other sites

Απλα απιστευτο τηλεφωνο απο ολες τις αποψεις ..ειχα το S αλλα το S 2 ειναι σαφως ανωτερο......τρομερα ικανοποιημενος την 1 εβδομαδα που το εχω .....

 

Κάτσε να δεις και τη συνέχεια.. Προσωπικά με το s2 ζω ένα πάρτι 7 μήνες τώρα και συνεχίζεται ακόμα :D:D

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια απροβληματιστης "συμβίωσης" με το Samsung Omnia II i8000, λέω να αναβαθμιστώ !

και να γίνω κάτοχος του κορυφαίου αυτού κινητου.

Για να δουμε την άλλη εβδομάδα λογικά.. θα το έχω.. :D:up::dance:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 χρόνια απροβληματιστης "συμβίωσης" με το Samsung Omnia II i8000, λέω να αναβαθμιστώ !

και να γίνω κάτοχος του κορυφαίου αυτού κινητου.

Για να δουμε την άλλη εβδομάδα λογικά.. θα το έχω.. :D:up::dance:

 

Εμένα μου φάνηκε τεράστια η διαφορά από το omnia ii στο galaxy s...φαντάσου τώρα!

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι και εγω κατοχος του gs2 αν και δανεικο για 3-4 μηνες μεχρι την κυκλοφορια του sg3 το οπιο θελω να αγορασω

το τηλεφωνο ειναι τελειο! αν και προερχομαι απο το χωρο του iphone η διαφορες ειναι τεραστιες τουλαχιστον ετσι τις βλεπω εγω

προσπαθω να συνηθισω την ωρολογια του android και γενικα θελει αρκετο διαβασμα

το gs2 ειναι ενα τηλεφωνο που τα κανει ολα ! και χωρις καν να χρειαστει να το "πειραξεις"

δεν περιμενα ποτε οτι θα ενθουσιαζομουν τοσο με αυτο το τηλεφωνο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι και εγω κατοχος του gs2 αν και δανεικο για 3-4 μηνες μεχρι την κυκλοφορια του sg3 το οπιο θελω να αγορασω

το τηλεφωνο ειναι τελειο! αν και προερχομαι απο το χωρο του iphone η διαφορες ειναι τεραστιες τουλαχιστον ετσι τις βλεπω εγω

προσπαθω να συνηθισω την ωρολογια του android και γενικα θελει αρκετο διαβασμα

το gs2 ειναι ενα τηλεφωνο που τα κανει ολα ! και χωρις καν να χρειαστει να το "πειραξεις"

δεν περιμενα ποτε οτι θα ενθουσιαζομουν τοσο με αυτο το τηλεφωνο

 

Join the club...εκει που εισαι ημουν..!!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως μας κατάντησε η τρωικα είμαστε τυχεροί που μείναμε μ αυτο το τηλέφωνο. Πιστεύω οτι δύσκολα θα το αντικαταστησουμε με τις περικοπές μισθών αλλα και τα νεα χαράτσια που θα έχουμε μεσα στο 2012.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όπως μας κατάντησε η τρωικα είμαστε τυχεροί που μείναμε μ αυτο το τηλέφωνο. Πιστεύω οτι δύσκολα θα το αντικαταστησουμε με τις περικοπές μισθών αλλα και τα νεα χαράτσια που θα έχουμε μεσα στο 2012.

 

+1!!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι και εγω κατοχος του gs2 αν και δανεικο για 3-4 μηνες μεχρι την κυκλοφορια του sg3 το οπιο θελω να αγορασω

το τηλεφωνο ειναι τελειο! αν και προερχομαι απο το χωρο του iphone η διαφορες ειναι τεραστιες τουλαχιστον ετσι τις βλεπω εγω

προσπαθω να συνηθισω την ωρολογια του android και γενικα θελει αρκετο διαβασμα

το gs2 ειναι ενα τηλεφωνο που τα κανει ολα ! και χωρις καν να χρειαστει να το "πειραξεις"

δεν περιμενα ποτε οτι θα ενθουσιαζομουν τοσο με αυτο το τηλεφωνο

Πρώτα θα σου πω αυτό που λέω πάντα σε αυτούς που έρχονται από iphone.

<< Καλώς ήρθες στην τεχνολογία>>

Κατα δεύτερον δεν είναι τυχαίο ότι όσοι χρησιμοποίησαν (και όχι είδαν, άκουσαν κτλ) και τα δύο τηλέφωνα, κατέληξαν στο sii.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα σου πω αυτό που λέω πάντα σε αυτούς που έρχονται από iphone.

<< Καλώς ήρθες στην τεχνολογία>>

Κατα δεύτερον δεν είναι τυχαίο ότι όσοι χρησιμοποίησαν (και όχι είδαν, άκουσαν κτλ) και τα δύο τηλέφωνα, κατέληξαν στο sii.

 

 

εχεις δικιο αν διαβασεις λιγα πραγματα μπορεις να κανεις το τηλεφωνο ξεχωριστο και να "πεταει"

χωρις να αγχωνεσαι αν το itunes σου κολησει ή σου πεταξει 2-3 errors ή αν δεν εχεις σωσει τα( shshs blobs) δεν μπορεις να κανεις downgrade και upgrade στο firmaware που εσυ θελεις .

πιστευω πως το gs2 ειναι απλα τελειο και μονο οσοι δεν εχουν ασχοληθει εστω και λιγο με το τηλεφωνο μπορουν να πουν κατι κακο για αυτο

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οποίος προέρχεται απο iPhone 4 και αγοράσει το sgs2, αν δεν το δώσει πίσω την πρώτη μέρα, ειναι καταδικασμενος να το κρατήσει.:D

 

Ειναι αλήθεια οτι η πρώτη επαφη σε απογοητεύει. Ειδικα πριν ανοίξει η οθόνη και αρχίσεις να τρεχεις διάφορες εφαρμογές. Πιθανώς κάποιοι φίλοι να θεωρήσουν υπερβολική την άποψη μου. Όμως όπως κάποιοι απαξιώνουν το Sii χωρις να το γνωρίζουν, το ίδιο συμβαίνει και μ αυτούς που δεν είχαν ποτε iPhone 4.

 

Μπορει να ειναι γυαλι και μαλακό μέταλλο, αλλα έχει αλλη αίσθηση. Απο εκει και πέρα όμως το Sii ειναι πολυ πιο εύχρηστο, γρήγορο και αποτελεσματικό.

Για μένα υστερει μόνο σε οθόνη και λίγο στην κάμερα ακόμα και σε σχέση με το i4s. Σε όλα τα αλλα ειναι καλυτερο η ισάξιο.

Θα μπορούσα να το συγκρινω μόνο μ ένα iPhone 4" ιντσών και φυσικα Jailbrocken.

 

Η Samsung κατάφερε να κατασκευάσει τον πραγματικο iPhone killer.

Όμως τωρα αρχίζουν τα δύσκολα. Το στοίχημα ειναι αν θα καταφέρει με το Siii να δημιουργήσει κάτι νέο, καλυτερο σε ποιότητα που δεν θα εχει απλα στόχο να ειναι ένα android καλο σαν iPhone, αλλα ένα Samsung που το νέο iPhone θα πρέπει να ειναι καλο σαν αυτο.

Για μένα τουλάχιστον αυτο αποτελει όρο για να αντικαταστησω το S2 μου με το S3.

Οι επιδόσεις του με καλύπτουν σε όλους τους τομείς. Για να με δελεάσει θέλω πρωτοποριακά υλικα και άριστη ποιότητα.

Δεν μου αρκει αντί για γυαλιστερό πλαστικο να παει σε mat κλπ. Θέλω κάτι σαν το ΝΟΚΙΑ Ν9 ας πούμε. Δεν ειναι δυνατόν να κατασκευάζονται με τα ίδια υλικα τα Samsung των 150€ με αυτα των 600.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οποίος προέρχεται απο iPhone 4 και αγοράσει το sgs2, αν δεν το δώσει πίσω την πρώτη μέρα, ειναι καταδικασμενος να το κρατήσει.:D

 

Ειναι αλήθεια οτι η πρώτη επαφη σε απογοητεύει. Ειδικα πριν ανοίξει η οθόνη και αρχίσεις να τρεχεις διάφορες εφαρμογές. Πιθανώς κάποιοι φίλοι να θεωρήσουν υπερβολική την άποψη μου. Όμως όπως κάποιοι απαξιώνουν το Sii χωρις να το γνωρίζουν, το ίδιο συμβαίνει και μ αυτούς που δεν είχαν ποτε iPhone 4.

 

Μπορει να ειναι γυαλι και μαλακό μέταλλο, αλλα έχει αλλη αίσθηση. Απο εκει και πέρα όμως το Sii ειναι πολυ πιο εύχρηστο, γρήγορο και αποτελεσματικό.

Για μένα υστερει μόνο σε οθόνη και λίγο στην κάμερα ακόμα και σε σχέση με το i4s. Σε όλα τα αλλα ειναι καλυτερο η ισάξιο.

Θα μπορούσα να το συγκρινω μόνο μ ένα iPhone 4" ιντσών και φυσικα Jailbrocken.

 

Η Samsung κατάφερε να κατασκευάσει τον πραγματικο iPhone killer.

Όμως τωρα αρχίζουν τα δύσκολα. Το στοίχημα ειναι αν θα καταφέρει με το Siii να δημιουργήσει κάτι νέο, καλυτερο σε ποιότητα που δεν θα εχει απλα στόχο να ειναι ένα android καλο σαν iPhone, αλλα ένα Samsung που το νέο iPhone θα πρέπει να ειναι καλο σαν αυτο.

Για μένα τουλάχιστον αυτο αποτελει όρο για να αντικαταστησω το S2 μου με το S3.

Οι επιδόσεις του με καλύπτουν σε όλους τους τομείς. Για να με δελεάσει θέλω πρωτοποριακά υλικα και άριστη ποιότητα.

Δεν μου αρκει αντί για γυαλιστερό πλαστικο να παει σε mat κλπ. Θέλω κάτι σαν το ΝΟΚΙΑ Ν9 ας πούμε. Δεν ειναι δυνατόν να κατασκευάζονται με τα ίδια υλικα τα Samsung των 150€ με αυτα των 600.

 

συμφωνω σε αυτα που λες εκτος της οθονης, το s2 εχει πολυ καλυτερη οθονη... αν κ εχει μεγαλη διαφορα σε ppi!

Ελπιζω οι σαμμυ να παρουσιασει κατι καινουργιο με το σ3...

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω σε αυτα που λες εκτος της οθονης, το s2 εχει πολυ καλυτερη οθονη... αν κ εχει μεγαλη διαφορα σε ppi!

Ελπιζω οι σαμμυ να παρουσιασει κατι καινουργιο με το σ3...

 

κι εμένα η οθόνη ακόμα με εντυπωσιάζει και μάλιστα ερχόμενος από iphone 4... δεν έχει άδικο πάντως ο Te_Salat γιατί την πρώτη μέρα παθαίνεις κάτι όταν έρχεσαι από μήλο4 γιατί έχεις μάθει σε άλλο UI (και πολύ προσεγμένο και καλοφτιαγμένο) αλλά ναι ως εκεί.. από την 2η μέρα επιδεικνύεις την συσκευή σου να κάνει παπαδες!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εμένα η οθόνη ακόμα με εντυπωσιάζει και μάλιστα ερχόμενος από iphone 4... δεν έχει άδικο πάντως ο Te_Salat γιατί την πρώτη μέρα παθαίνεις κάτι όταν έρχεσαι από μήλο4 γιατί έχεις μάθει σε άλλο UI (και πολύ προσεγμένο και καλοφτιαγμένο) αλλά ναι ως εκεί.. από την 2η μέρα επιδεικνύεις την συσκευή σου να κάνει παπαδες!!!!!!!

 

Καλημέρες, τελικά κάθε μέρα επιβεβαιώνομαι για την επιλογή μου, παίζοντας με ότι έκδοση ICS υπάρχει τις τελευταίες μέρες, πραγματικά υπάρχουν πολλά σημεία βελτίωσης που δεν το περίμενα! Πχ. Ένα που κάνει μπαμ (μάλλον 2), scrolling και browser! Scrolling αλλά WP7 νεράκι! Και ο browser απλά ότι ταχύτερο έχω δει σε συσκευή... (και έχω δει πολλές:))

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαι ειλικρινης οτι κ να εχει βγει η προκειται να βγει στην αγορα δεν ξερω κατα ποσο θα με πεισει να αφησω το συγκεκριμενο τηλεφωνο..

Αν ασχοληθεις κ το πειραξεις κ λιγο γινεται προεκταση του χεριου σου, ουτε υπολογιστη/laptop δεν ανοιγω πλεον.. Τρεχω χιλια δυο πραγματα ταυτοχρονα, δεν κολλαει πουθενα κ τρεχουν ολα στην εντελεια.

Σταματησα να φλασαρω ασταματητα κερνελς, ρομς κ δεν συμμαζευεται εδω κ λιγο καιρο κ πραγματικα οπως ηδη ειπωθηκε πιο πριν ζω ενα παρτυ :-P

Το συνιστω ανεπιφυλακτα σε οποιον το σκεφτεται να το αγορασει..

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...