Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παντως το lg p970 που ειχα πρωτα εκανε κανονικα και εγω θα την ηθελα παντως :(:(:(

 

Ναι και εγω θα την ηθελα μεσω 3G, ετσι για το γα@#το.

 

Ε αυτό λέω, και εγώ θα την ήθελα γιατί και το συμβόλαιο που έχω, μου δίνει εκτός των άλλων και επιπλέον 250 λεπτά βιντεοκλήσεων που τώρα τα χάνω αναξιοποίητα... Και μαζί μας θα την ήθελαν τη δυνατότητα αυτή και αρκετοί άλλοι νομίζω. Θεωρώ πως δεν ήταν κάτι πολύ δύσκολο για την SE να έχει η συσκευή και αυτή τη δυνατότητα, όταν υπάρχει ήδη μάλιστα και δεύτερη κάμερα μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Γεια σας! Σκεφτομαι να αγορασω το Xperia Ray και θα ηθελα να ρωτησω αν πιστευετε οτι η τιμη του θα πεσει στο επομενο διαστημα γιατι 299 ευρω ειναι λιγο τσιμπημενη τιμη.
Link to comment
Share on other sites

Θα είναι μικρή η πτώση στο άμεσο μέλλον. Κοίτα και το Neo V στα 199.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Σκεφτομαι να αγορασω το Xperia Ray και θα ηθελα να ρωτησω αν πιστευετε οτι η τιμη του θα πεσει στο επομενο διαστημα γιατι 299 ευρω ειναι λιγο τσιμπημενη τιμη.

 

Φιλε μου η τιμή του είναι 220€ σε άλλα μαγαζιά απλά είναι δικιά τους εισαγωγής..

289 έχει στα γνωστά Γερμανό κτλ..

Εχω μείνει χωρίς κινητό και το σκέφτομαι και εγώ για το ray άλλα είδα τα νεα sony Xperia και έπαθα πλάκα..

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις σχετικα με την μπαταρια του Ray.

 

1) Χρησιμοποιω το battery calibration για να βλεπω την κατασταση φορτισης. Ξερω οτι το μεγιστο φορτισης ειναι τα 4200mv. Στο δικο μου ,ομως , βλεπω οτι στο 25% της φορτισης φτανει τα 4000mV. Ειναι φυσιολογικο αυτο ; Δεν πανε αναλογικα αυτα ; Θα περιμενα να ειναι γυρω στις 3000mV.

 

2) Που μπορω να βρω μια μεγαλυτερη μπαταρια για το Ray ;

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κανω 2 ερωτησεις σχετικα με την μπαταρια του Ray.

 

1) Χρησιμοποιω το battery calibration για να βλεπω την κατασταση φορτισης. Ξερω οτι το μεγιστο φορτισης ειναι τα 4200mv. Στο δικο μου ,ομως , βλεπω οτι στο 25% της φορτισης φτανει τα 4000mV. Ειναι φυσιολογικο αυτο ; Δεν πανε αναλογικα αυτα ; Θα περιμενα να ειναι γυρω στις 3000mV.

 

2) Που μπορω να βρω μια μεγαλυτερη μπαταρια για το Ray ;

 

 

 

εγω παντως πηρα αυτο μια χαρα ειναι αμα ψαξεις εχει και μεγαλυτερες ;)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

τζάμπα πράμα κρατάει όσο η μανίσια?

 

σχεδον ναι ειναι πολλυ καλη ετσι και αλλιως και η μαμισιες στην κινα κατασκευαζωνται το μονο που παρατηρησα θελει ποιο πολλυ χρονο για να φορτισουν παντως αμα ψαξεις υπαρχουν και μεγαλυτερες :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!πριν δυο ημέρες αγόρασα το ray gold και είμαι πολύ ευχαριστημένη!είχα ένα θεματάκι σήμερα.Όταν με πηραν τηλεφωνο και μου το έκλεισαν έσβησε η οθόνη και δεν άναβε με το μεσαίο κουμπί της αρχικής οθόνης.το δοκίμασα μετά και όλες τις φορές έσβηνε η οθόνη και άναβε αφού πατούσα το πάνω κουμπί που ανοίγει το κινητό. Υποσημείωση το νάυλον που είχε το κινητό στην οθόνη από την αγορά του δε το είχα βγάλει μέχρι να αγοράσω εγω προστατευτικό και τώρα παρατήρησα πως είχε κάπως ξεκολλήσει, όταν είδα πως γίνεται αυτό με το σβήσιμο της οθόνης δοκίμασα να το βγάλω και τότε η οθόνη άναβε.Λέτε να φταίει αυτό το προστατευτικό ή ήταν σύμπτωση? ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!πριν δυο ημέρες αγόρασα το ray gold και είμαι πολύ ευχαριστημένη!είχα ένα θεματάκι σήμερα.Όταν με πηραν τηλεφωνο και μου το έκλεισαν έσβησε η οθόνη και δεν άναβε με το μεσαίο κουμπί της αρχικής οθόνης.το δοκίμασα μετά και όλες τις φορές έσβηνε η οθόνη και άναβε αφού πατούσα το πάνω κουμπί που ανοίγει το κινητό. Υποσημείωση το νάυλον που είχε το κινητό στην οθόνη από την αγορά του δε το είχα βγάλει μέχρι να αγοράσω εγω προστατευτικό και τώρα παρατήρησα πως είχε κάπως ξεκολλήσει, όταν είδα πως γίνεται αυτό με το σβήσιμο της οθόνης δοκίμασα να το βγάλω και τότε η οθόνη άναβε.Λέτε να φταίει αυτό το προστατευτικό ή ήταν σύμπτωση? ευχαριστώ πολύ!

 

ναι αυτο φταιει το εχω ξαναδιαβασει αλλα δεν θυμαμαι σε ποιο τοπικ γιατι παρακολουθω και αλλα τοπικ κινητων μεσα στο my phone

αλλα πρεπει να ειναι σε αυτο ψαξε λιγο μερικες σελιδες πισω :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους..Εχω για πρωτη μερα στα χερια μου το xperia ray και παρατηρω πως μερικές φορες η οθονη δεν ανταποκρινεται με το πρωτο πατημα..Επισης εχω την εντυπωση πως κολλαει λιγο στην αλλαγη "παραθυρων" ή οταν "αιωρουνται" τα προς επιλογη στοιχεια..Να διευκρινησω πως εχω εγκαταστησει την τελευταια ενημερωση λογισμικου.

:!:Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.:!:

Edited by yannisbobo
Link to comment
Share on other sites

HELP!

 

εχω προβλημα με το πληκτρολογιο. Κατι πειραξε η μικρη και χαθηκαν τα ελληνικα. Τωρα εχει μονο ιαπωνεζικα και αγγλικα. Επιλεγω απο τις αντιστοιχες ρυθμισεις να ελληνικα & αγγλικα, αλλα δεν αλλαζει τιποτε.

Link to comment
Share on other sites

HELP!

 

εχω προβλημα με το πληκτρολογιο. Κατι πειραξε η μικρη και χαθηκαν τα ελληνικα. Τωρα εχει μονο ιαπωνεζικα και αγγλικα. Επιλεγω απο τις αντιστοιχες ρυθμισεις να ελληνικα & αγγλικα, αλλα δεν αλλαζει τιποτε.

 

για δοκιμασε και πηγαινε να γραψεις νεο μηνυμα...εκει στο λευκο πατα παρατεταμενα και επελεξε διεθνες πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε και πηγαινε να γραψεις νεο μηνυμα...εκει στο λευκο πατα παρατεταμενα και επελεξε διεθνες πληκτρολογιο

 

οκ. δουλεψε. Σ'ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

λετε να βγει root για την .62 FW ???

 

οπως παει το πραγμα δεν το βλεπω...αλλα και να βγει πλεον δεν εχει νοημα πιστευω...σε λιγο καιρο θα βγει η ICS

Link to comment
Share on other sites

οπως παει το πραγμα δεν το βλεπω...αλλα και να βγει πλεον δεν εχει νοημα πιστευω...σε λιγο καιρο θα βγει η ICS

 

ΝΟΜΙΖΩ οτι οπως γραφει στις παραγραφους--->How to install Root & install CWM πρεπει να γινονται...??!?!?!?!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1444841

επισης...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1424121

 

το mcafee που εχει ειναι trial...γιατι ζητα τον αριθμο του κινητου για εγγραφη ????

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
LG G4
Link to comment
Share on other sites

το mcafee που εχει ειναι trial...γιατι ζητα τον αριθμο του κινητου για εγγραφη ????

 

ακομα δεν το χεις διαγραψει;;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν το χεις διαγραψει;;;

Πως γίνεται ....??? εχει καταφερει καποιος να κανει το κινητο ροοτ...???:wacko:

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται ....??? εχει καταφερει καποιος να κανει το κινητο ροοτ...???:wacko:

 

δοκιμασες να το διαγραψεις και δεν σε αφηνει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να το διαγραψεις και δεν σε αφηνει;

 

οκ το διεγραψα...για ροοτ εχει δοκιμασει καποιος..??

LG G4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...