Jump to content

Sony Ericsson Xperia Ray


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι αξιολόγησεις που αναφέρονται από ξένες ιστοσελίδες για την μέτρια/κακή(?) ποιότητα της κάμερας για τις νυχτερινές λήψεις κατά πόσον ισχύουν?Για νυχτερινή λήψη βίντεο?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Να ρωτήσω γιατι θα σκασω !! Πηρε μια φιλη μου το ray και το συνδεσα με PC και αντεγραψα μερικα παιχνιδια (apk) στη καρτα μνημης 4Gb που εχει.

Που στο καλο ειναι τα αρχεια ??? δεν υπαρχει επιλογη "My Files" να δω τα αρχεια της καρτας ΠΟΥΘΕΝΑ :blink: . εφαγα ολο το menu και δεν βρηκα τιποτα !!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατι θα σκασω !! Πηρε μια φιλη μου το ray και το συνδεσα με PC και αντεγραψα μερικα παιχνιδια (apk) στη καρτα μνημης 4Gb που εχει.

Που στο καλο ειναι τα αρχεια ??? δεν υπαρχει επιλογη "My Files" να δω τα αρχεια της καρτας ΠΟΥΘΕΝΑ :blink: . εφαγα ολο το menu και δεν βρηκα τιποτα !!

Το ιδιο επαθα με ενα ray που επεσε στα χερια μου για να το σεταρω και να περασω καποια παιχνιδια και αυτος δεν ειχε ουτε gmail για να κατεβασω εναν file manager.... :cry:

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο επαθα με ενα ray που επεσε στα χερια μου για να το σεταρω και να περασω καποια παιχνιδια και αυτος δεν ειχε ουτε gmail για να κατεβασω εναν file manager.... :cry:

 

τι κουφα πραγματα ειναι αυτα !!! :blink: τι στο καλο , να μην εχεις προσβαση στα αρχεια ??? ουτε σε κινητά πριν 10 χρονια δεν γηνοταν αυτο :lol:

και γω προσπαθησα να βαλω εναν file manager αλλα δεν μπορω να συνδεθω στο market.

Αν ξερει καποιος ας μας βοηθησει γιατι θα το σπασω !!!!

Link to comment
Share on other sites

τι κουφα πραγματα ειναι αυτα !!! :blink: τι στο καλο , να μην εχεις προσβαση στα αρχεια ??? ουτε σε κινητά πριν 10 χρονια δεν γηνοταν αυτο :lol:

και γω προσπαθησα να βαλω εναν file manager αλλα δεν μπορω να συνδεθω στο market.

Αν ξερει καποιος ας μας βοηθησει γιατι θα το σπασω !!!!

Για δες στον οδηγο του zxr το ποστ Ν.11 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3922441#post3922441

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατι θα σκασω !! Πηρε μια φιλη μου το ray και το συνδεσα με PC και αντεγραψα μερικα παιχνιδια (apk) στη καρτα μνημης 4Gb που εχει.

Που στο καλο ειναι τα αρχεια ??? δεν υπαρχει επιλογη "My Files" να δω τα αρχεια της καρτας ΠΟΥΘΕΝΑ :blink: . εφαγα ολο το menu και δεν βρηκα τιποτα !!

Αν δεν εγκαταστήσεις έναν file manager δεν πρόκειται να τα βρεις φίλε μου. Όταν τα βρεις τότε μέσα από τον file manager θα κάνεις και την εγκατάσταση.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οι αξιολόγησεις που αναφέρονται από ξένες ιστοσελίδες για την μέτρια/κακή(?) ποιότητα της κάμερας για τις νυχτερινές λήψεις κατά πόσον ισχύουν?Για νυχτερινή λήψη βίντεο?

Ευχαριστώ.

 

http://www.xperiablog.net/wp-content/uploads/2012/01/2ePrice_1.jpg

 

http://www.xperiablog.net/wp-content/uploads/2012/01/2ePrice_3.jpg

αυτές είναι από το sony s αλλά πάνω κάτω τέτοια ποιότητα (και τέτοιο θόρυβο) να περιμένεις από το ray, ίσως και λίγο χειρότερα στην νυχτερινή φώτο.

 

πάρε και απογευματινή τραβηγμένη απο μένα να δεις noise http://img99.imageshack.us/img99/672/dsc0394b.jpg

Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

Ακολούθησα αυτό τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=330722 αλλά έχω ένα θέμα..

Πως γινομαι root μου λέει "δεν μπορεί να αποκτήσει πρόσβαση root.εάν έχετε πρόσβαση,βεβαιωθείτε πως την επιτρέψατε στο superuser".

Μήπως υπάρχει κάποιος που να ξέρει τι να κάνω για το ray?? :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

Ακολούθησα αυτό τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=330722 αλλά έχω ένα θέμα..

Πως γινομαι root μου λέει "δεν μπορεί να αποκτήσει πρόσβαση root.εάν έχετε πρόσβαση,βεβαιωθείτε πως την επιτρέψατε στο superuser".

Μήπως υπάρχει κάποιος που να ξέρει τι να κάνω για το ray?? :)

 

Αν έχεις την έκδοση .42 μπορείς να ακολουθήσεις αυτόν τον οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

Αν έχεις την έκδοση .62 δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος για root άλλα ρίξε μια μαρία εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4058474#post4058474

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

τον αριθμο έκδοσης εννοείς?? είναι 4.0.2.Α.0.69

 

Ναι τον αριθμό έκδοσης.

Δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις για την έκδοση που έχεις, περίμενε μπορεί να σου απαντήσει κάποιος που να ξέρει.

Ρίξε μια ματιά και εδώ http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1351

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

τον αριθμο έκδοσης εννοείς?? είναι 4.0.2.Α.0.69

 

Δεν μπορεις να κανεις root αυτην την εκδοση.(τουλαχιστον οχι με απλο τροπο)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Εχω την εκδοση 2.3.4 με αριθμό έκδοσης 4.02.Α.0.69.Μου ήρθαν κάποιες ενημερώσεις για τις εφαρμογές που έχω από το google play & στην τελευταία για το gmail, μου έλεγε ότι δεν υπήρχε αρκετός διαθέσιμος χώρος στη μνήμη. Οι εφαρμογές που έχω δεν είναι πολλές & αναγκάστηκα να σβήσω μερικές για να περάσω την ενημέρωση για το gmail. Δεν έχω κάνει root,περιμένω την ics για να κάνω μετά,γιατί έχει αρκετές από την ericsson που θέλω να τις πετάξω.Θέλω να κάνω ένα ''καθάρισμα'' αλλά φοβάμαι μην πετάξω κάποια που χρειάζομαι κατά λάθος.

Ο ελεύθερος χώρος στο τηλέφωνο είναι 66,84 mb & στην κάρτα 2,63.

1/Τι μου προτείνετε?

2/Θα υπάρξει κάποιος οδηγός για root για τη συσκευή μου όταν πάρει την ics?

3/Κ μετά αν είναι πλέον root η συσκευή θα μου έρχονται ενημερώσεις λογισμικού?

4/Υπάρχει περίπτωση να μην μπορώ να εγκαταστήσω την ics λόγω χώρου?

Ευχαριστώ!!!!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Εχω την εκδοση 2.3.4 με αριθμό έκδοσης 4.02.Α.0.69.Μου ήρθαν κάποιες ενημερώσεις για τις εφαρμογές που έχω από το google play & στην τελευταία για το gmail, μου έλεγε ότι δεν υπήρχε αρκετός διαθέσιμος χώρος στη μνήμη. Οι εφαρμογές που έχω δεν είναι πολλές & αναγκάστηκα να σβήσω μερικές για να περάσω την ενημέρωση για το gmail. Δεν έχω κάνει root,περιμένω την ics για να κάνω μετά,γιατί έχει αρκετές από την ericsson που θέλω να τις πετάξω.Θέλω να κάνω ένα ''καθάρισμα'' αλλά φοβάμαι μην πετάξω κάποια που χρειάζομαι κατά λάθος.

Ο ελεύθερος χώρος στο τηλέφωνο είναι 66,84 mb & στην κάρτα 2,63.

1/Τι μου προτείνετε?

2/Θα υπάρξει κάποιος οδηγός για root για τη συσκευή μου όταν πάρει την ics?

3/Κ μετά αν είναι πλέον root η συσκευή θα μου έρχονται ενημερώσεις λογισμικού?

4/Υπάρχει περίπτωση να μην μπορώ να εγκαταστήσω την ics λόγω χώρου?

Ευχαριστώ!!!!

 

1)Να περιμενεις το παγωτο

2)Ναι αλλα λογικα θα αργησει αρκετα(εδω δεν υπαρχει ακομα το λογισμικο)

3)ναι(αν κ λογικα το ICS θα ειναι η τελευταια που θα παρει το Ray)

4)οχι

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Εχω την εκδοση 2.3.4 με αριθμό έκδοσης 4.02.Α.0.69.Μου ήρθαν κάποιες ενημερώσεις για τις εφαρμογές που έχω από το google play & στην τελευταία για το gmail, μου έλεγε ότι δεν υπήρχε αρκετός διαθέσιμος χώρος στη μνήμη. Οι εφαρμογές που έχω δεν είναι πολλές & αναγκάστηκα να σβήσω μερικές για να περάσω την ενημέρωση για το gmail. Δεν έχω κάνει root,περιμένω την ics για να κάνω μετά,γιατί έχει αρκετές από την ericsson που θέλω να τις πετάξω.Θέλω να κάνω ένα ''καθάρισμα'' αλλά φοβάμαι μην πετάξω κάποια που χρειάζομαι κατά λάθος.

Ο ελεύθερος χώρος στο τηλέφωνο είναι 66,84 mb & στην κάρτα 2,63.

1/Τι μου προτείνετε?

2/Θα υπάρξει κάποιος οδηγός για root για τη συσκευή μου όταν πάρει την ics?

3/Κ μετά αν είναι πλέον root η συσκευή θα μου έρχονται ενημερώσεις λογισμικού?

4/Υπάρχει περίπτωση να μην μπορώ να εγκαταστήσω την ics λόγω χώρου?

Ευχαριστώ!!!!

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείρηση Εφαρμογών - Μεταφορά εφαρμογών (όσων στο επιτρέπουν) στην SD.

Link to comment
Share on other sites

Eπεσε στα χερια μου ενα ray καρα-σκαλισμενο (το βλεπει σαν arc s ο υπολογιστης!),δεν δουλευει η καμερα,και κανει και μερικα αλλα κουφα.Ειναι root και δεν ξερω τι αλλο εχει κανει.

Να το παρω κοψοχρονια,αλλα πως θα ερθει στα συγκαλα του,χωρις να τα χωσω στη se,να γινει κανονικο ray,να περνει αναβαθμισεις κτλ.......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Τότε μάλλον θα πρέπει να αλλάξεις το buildprop. Αν είναι εύκολο ανέβασε το δικό σου και ας ανεβάσει κάποιος άλλος το buildprop ενός κανονικού Ray να δούμε τι αλλαγές έχουν γίνει.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του Xperia ray! Έχω κάποιες απορίες:

Η συσκευή είναι με προεγκατεστημένη την έκδοση 4.0.2.Α.0.62.

Είναι δύσκολο να κάνω root σε αυτή την έκδοση;

Αν δε κάνω root θα μπορώ να εγκαθιστώ στη συσκευή οποιαδήποτε προγράμματα και παιχνίδια που κατεβάζω από τον υπολογιστή;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Από χθες είμαι και εγώ κάτοχος του Xperia ray! Έχω κάποιες απορίες:

Η συσκευή είναι με προεγκατεστημένη την έκδοση 4.0.2.Α.0.62.

Είναι δύσκολο να κάνω root σε αυτή την έκδοση;

Αν δε κάνω root θα μπορώ να εγκαθιστώ στη συσκευή οποιαδήποτε προγράμματα και παιχνίδια που κατεβάζω από τον υπολογιστή;

 

ναι ειναι δυσκολο φιλε μου.

 

Το ρουτ δεν εχει σχεση με τις εφαρμογες.Βαλε-βγαλε εφαρμογες αφοβα.

Το ρουτ σε βοηθαει να απεγκαταστησεις προεγκατεστημενες εφαρμογες που δεν σβηνονται αλλιως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε! Στο θέμα "Xperia Μini st15i / Xperia Mini Pro sk17i κ.α. : One Click Root" έχει οδηγίες για την έκδοση 4.0.2.Α.0.62. ή να κοιτάξω κάπου αλλού;

Και κάτι άλλο: Πως βλέπω τη μνήμη του τηλεφώνου από τον Astro File Manager;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε! Στο θέμα "Xperia Μini st15i / Xperia Mini Pro sk17i κ.α. : One Click Root" έχει οδηγίες για την έκδοση 4.0.2.Α.0.62. ή να κοιτάξω κάπου αλλού;

Και κάτι άλλο: Πως βλέπω τη μνήμη του τηλεφώνου από τον Astro File Manager;

 

μπες δες αν εχει (δεν νομιζω να εχει) καθως ειναι για την .42 και .58 αλλα εχω καιρο να δω.

 

εννοεις πως βλεπεις ποση μνημη εχεις ακομα;Κατεβασε μια εφαρμογη που θα σου φανει πολυ χρησιμη και λεει και την μνημη που σου περισευει

 

mysettings

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το διατύπωσα λάθος. Εννοώ πως βλέπω τι περιέχει η μνήμη του τηλεφώνου από τον Astro File Manager. (δηλ. αρχεία και φακέλους)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Ray

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...