Jump to content

Sony Ericsson Xperia Active


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δώδεκα, μόλις δώδεκα post πιο πίσω απαντάται το ίδιο ακριβώς ερώτημα. Ας μην αναμασάμε τις ίδιες ερωτήσεις.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχτές το έζησα και αυτό

στα 2 μέτρα το router και δεν το "έβλεπε" :blink::blink::blink::blink:

και με προσθήκη δικτύου που έκανα ήταν ανένδοτο

Link to comment
Share on other sites

εχτές το έζησα και αυτό

στα 2 μέτρα το router και δεν το "έβλεπε" :blink::blink::blink::blink:

και με προσθήκη δικτύου που έκανα ήταν ανένδοτο

 

Σβησε τα αποθηκευμενα δικτυα.

Και αν δεν δουλεψει αλλαξε καναλι στο ρουτερ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σβησε τα αποθηκευμενα δικτυα.

Και αν δεν δουλεψει αλλαξε καναλι στο ρουτερ

 

το router ήταν σε μαγαζί

το παιδί που έχει το μαγαζί με ένα nokia 500 (τέτοιο πρέπει να ήταν) και ένας πελάτης με laptop δεν είχαν πρόβλημα

το δίκτυο από ένα δίπλα κατάστημα το έβρισκα και το έχανα

μπορεί να φταίει η κωδικοποίηση του σήματος ;;;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει πως οι επαφές από το Skype, υπάρχουν περασμένες και στον τηλεφωνικό κατάλογο σαν ομάδα. Παρόλο που διέγραψα την ομάδα, δεν φύγαν και οι επαφές από την λίστα. Γνωρίζετε πώς μπορώ να τις απομακρύνω. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

το router ήταν σε μαγαζί

το παιδί που έχει το μαγαζί με ένα nokia 500 (τέτοιο πρέπει να ήταν) και ένας πελάτης με laptop δεν είχαν πρόβλημα

το δίκτυο από ένα δίπλα κατάστημα το έβρισκα και το έχανα

μπορεί να φταίει η κωδικοποίηση του σήματος ;;;

 

Φταιει σιγουρα το καναλι. Ειναι κλασσικο θεμα των sony ericsson

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:blink: φταίει το κανάλι αλλά το πρόβλημα το έχει το τηλ. ;;;; :blink:

με μπέρδεψες :wacko::wacko:

 

Εννοω οτι φταιει το γεγονος οτι δεν αναγνωριζει το καναλι. Γιαυτο αν μπορουσες να το αλλαξεις θα ηταν κομπλε μετα. Ειναι προβλημα των SE να σκαλωνουν μερικες φορες σε μερικα καναλια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εννοω οτι φταιει το γεγονος οτι δεν αναγνωριζει το καναλι. Γιαυτο αν μπορουσες να το αλλαξεις θα ηταν κομπλε μετα. Ειναι προβλημα των SE να σκαλωνουν μερικες φορες σε μερικα καναλια

 

κατάλαβα

είναι θέμα εταιρίας καθαρά φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα

είναι θέμα εταιρίας καθαρά φαίνεται

 

Απο την στιγμη που το κανει μονο σε ενα router ενω αλλου μπαινεις κανονικα, η λογικη λεει οτι φταιει η συμβατοτητα κινητου-ρουτερ. Μικρο το κακο.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επιδιόρθωση με το SEUS κι αν δεν στρώσει τότε το πας.

 

Τα εκανα ολα κ ευχαριστω..αλλα δεν..Τελικα μου το αντικαταστησανε γτ ειχε προβλημα στην πλακετα οθονης...πες μου κ σε παρακαλω πως να κανω root (επρεπε απο την αρχη? θα χασω κατι τωρα? ειναι καλυτερο για το κινητο? χανω εγγυηση?) γιατι δεν το κατεχω:D

Link to comment
Share on other sites

Έκδοση Android που φοράει το κινητό;

 

4.0.4...αριθμος εκδοσης:4.1.Β.Ο.587...το kernel τι ειναι?μηπως θελει κ αυτο κατι?επισης αν βαλω μια καρτα μνημης 32gb θα κολαει ή καλυτερα μια 16gb να ειμαι σιγουρος?ευχαριστω εκ των προτερων και συγγνωμη αν σε ζαλισα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας..

Καινούργιος στο forum και πολύ πρόσφατος κάτοχος xperia active, αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον εντοπισμό του κινητού μου από τον υπολογιστή μου.. Κατέβασα την τελευταία έκδοση του Pc Companion από την Sony (2.10.136) αλλά όταν συνδέω το κινητό με usb δεν το εντοπίζει με τίποτα (ο υπολογιστής το διαβάζει ως ST17i camera και τέλος).. Το κινητό είναι πλήρως φορτισμένο, η ρύθμιση συνδεσιμότητας του είναι σε MTP, το λογισμικό του υπολογιστή μου είναι Xp Pro sp3 και επειδή δεν είμαι σίγουρος για το ποιά άλλη πληροφορία χρειάζεται να δώσω, ελπίζω σε κάποια βοήθεια από όποια/όποιον έχει αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο.. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας..

Καινούργιος στο forum και πολύ πρόσφατος κάτοχος xperia active, αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον εντοπισμό του κινητού μου από τον υπολογιστή μου.. Κατέβασα την τελευταία έκδοση του Pc Companion από την Sony (2.10.136) αλλά όταν συνδέω το κινητό με usb δεν το εντοπίζει με τίποτα (ο υπολογιστής το διαβάζει ως ST17i camera και τέλος).. Το κινητό είναι πλήρως φορτισμένο, η ρύθμιση συνδεσιμότητας του είναι σε MTP, το λογισμικό του υπολογιστή μου είναι Xp Pro sp3 και επειδή δεν είμαι σίγουρος για το ποιά άλλη πληροφορία χρειάζεται να δώσω, ελπίζω σε κάποια βοήθεια από όποια/όποιον έχει αντιμετωπίσει κάτι ανάλογο.. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Υπαρχει δυνατοτητα να δοκιμασεις σε αλλο πισι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια !!! Στους χάρτες ενώ έχω ενεργοποιήσει το GPS δεν μπορεί να με εντοπίσει ... Μόνο όταν ενεργοποιώ την ασύρματη σύνδεση με βρίσκει ... Άρα όταν είμαι εκτός σπιτιού δεν μπορεί να με βρει ... Τι να κάνω ????
Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια !!! Στους χάρτες ενώ έχω ενεργοποιήσει το GPS δεν μπορεί να με εντοπίσει ... Μόνο όταν ενεργοποιώ την ασύρματη σύνδεση με βρίσκει ... Άρα όταν είμαι εκτός σπιτιού δεν μπορεί να με βρει ... Τι να κάνω ????

 

Για τους χάρτες της google λες?

Ο χάρτης της google θέλει internet για να κατέβει, λογικά όταν δεν θα έχεις ανοικτό internet θα σου δείχνει μια μπλε τελια σε λευκό φόντο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω βοήθεια !!! Στους χάρτες ενώ έχω ενεργοποιήσει το GPS δεν μπορεί να με εντοπίσει ... Μόνο όταν ενεργοποιώ την ασύρματη σύνδεση με βρίσκει ... Άρα όταν είμαι εκτός σπιτιού δεν μπορεί να με βρει ... Τι να κάνω ????

 

δοκίμασε να βρεις αυτό Navigon Mobile Navigator 4.1.1 με Ελληνικό μενού

θα το βρεις δεν υπάρχει περίπτωση

Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να βρεις αυτό Navigon Mobile Navigator 4.1.1 με Ελληνικό μενού

θα το βρεις δεν υπάρχει περίπτωση

Εχει φτασει στην 4.7.1 :X

off-topic / off :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

O kernel δεν είναι τίποτα άλλο παρά κώδικας ο οποίος επιτρέπει στο λειτουργικό σύστημα και τις επιμέρους εφαρμογές να αλληλεπιδρούν με το hardware του κινητού.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4050796#post4050796

 

Για root στην 4.0.4 εδώ.

 

Και την 32αρα τη σηκώνει το κινητό. Να είναι μεγάλη κλάση φρόντισε για να μην έχεις κολλήματα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει δυνατοτητα να δοκιμασεις σε αλλο πισι?

 

Δοκίμασα και στο laptop μου (Win7) και δούλεψε.. Αναρωτιέμαι ωστόσο αν υπάρχει λύση για το pc διότι είναι ο υπολογιστής που δουλεύω καθημερινά.. Οποιαδήποτε ιδέα καλοδεχούμενη..

 

(Οι moderators ας σβήσουν την προηγούμενη απάντηση γιατί έκανα λάθος, ευχαριστώ).

Link to comment
Share on other sites

Για τους χάρτες της google λες?

Ο χάρτης της google θέλει internet για να κατέβει, λογικά όταν δεν θα έχεις ανοικτό internet θα σου δείχνει μια μπλε τελια σε λευκό φόντο.

 

Έχω αποθηκεύσει τον χάρτη που θέλω και πριν λίγες μέρες με έβρισκε όπου και να πήγαινα χωρίς ίντερνετ ... Τώρα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Έχω αποθηκεύσει τον χάρτη που θέλω και πριν λίγες μέρες με έβρισκε όπου και να πήγαινα χωρίς ίντερνετ ... Τώρα τίποτα

 

Λυπάμαι δεν ξέρω να σε βοηθήσω, δεν χρησιμοποιώ καθόλου το google maps με τα παρελκόμενα του και τα έχω διαγράψει από το τηλέφωνό μου. Αν θέλω να χαζέψω στον πλανήτη χρησιμοποιώ το google earth!

Κάνε την ερώτηση σου στο ανάλογο τοπικ για να σε βοηθήσουν http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Active

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...