Jump to content

Sony Ericsson Xperia Active


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η 4.0.4 ειναι βαρια εκδοση. Αν κανεις ο,τι πρεπει δεν νομιζω να χεις προβλημα. Απο κει και περα θυμαμαι οταν ειχα το ray, δεν τραβουσε στερεοφωνικο ηχο στα 720p βιντεο και δεν αναβε το λεντακι ειδοποιησης στα μηνυματα. Δεν ξερω αν εστρωσαν αυτα με καποιο update

 

αν αλλαξω γνωμη μπορω να ξαναγυρισω στο android 2.3.4 ???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν αλλαξω γνωμη μπορω να ξαναγυρισω στο android 2.3.4 ???

 

Ναι αλλα θελει λιγο διαβασμα. Αν μπορει καποιο παιδι να σου ποσταρει τα λινκς γιατι δεν ειμαι απο πισι τωρα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα θελει λιγο διαβασμα. Αν μπορει καποιο παιδι να σου ποσταρει τα λινκς γιατι δεν ειμαι απο πισι τωρα

 

ok ... αν μπορει καποιος ασ μου στειλει τα link ...

Link to comment
Share on other sites

μπαινω στο PC Companion για να ενημερωσω το κινητο μου με android 4 , παω στο suport zone και μου λεει "η πιο προσφατη ενημερωση ειναι ετοιμη για το κινητο σας"

παταω "ενημερωση " και μετα δεν μου δειχνει τιποτα ... πως μπορω να το ενημερωσω τελικα ???

Link to comment
Share on other sites

μπαινω στο PC Companion για να ενημερωσω το κινητο μου με android 4 , παω στο suport zone και μου λεει "η πιο προσφατη ενημερωση ειναι ετοιμη για το κινητο σας"

παταω "ενημερωση " και μετα δεν μου δειχνει τιποτα ... πως μπορω να το ενημερωσω τελικα ???

 

Κατεβασε το seus

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το SEUS ???

 

Κατεβασε το απο δω.

https://www.box.com/shared/4n7al2mt91vy7r1f9qr5

 

Εγκατασταση στο πισι και ακολουθεις τη διαδικασια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το απο δω.

https://www.box.com/shared/4n7al2mt91vy7r1f9qr5

 

Εγκατασταση στο πισι και ακολουθεις τη διαδικασια

 

το κατεβαζω τωρα αλλα τι ειναι θα μου πειτε ???

και μετα τι θα κανω με αυτο ???

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Πριν λιγο προσπαθησα να βοηθησω ενα φιλο, καινουριο στο android, ο οποιος προσφατα πηρε το Xperia Active και δεν καταφερα να τρεξω ουτε το sygic αλλα ουτε το navigon μια και δεν εφτανε ο χωρος στην εσωτερικη μνημη για να κατεβουν οι χαρτες και τα αλλα δεδομενα που απαιτουνται μετα την εγκατασταση.. Με το app2sd μετεφερα οσες εφαρμογες ηταν δυνατον στην sd αλλα παλι δεν εφτανε ο χωρος..

Καμια ιδεα τι θα μπορουσα να κανω?

 

Ευχαριστω!

 

 

Γεια χαρα,

 

Τελικα κανενας δεν γνωριζει κατι?

 

Για χαρα (για 3η φορα..)

Μια και δεν απανταει κανεις να υποθεσω οτι κανενας απο εσας δεν εχει βαλει καποια εφαρμογη gps στο Active?

Link to comment
Share on other sites

@makispaofc

Το πρόγραμμα της Sony για αναβαθμίσεις/επιδιορθώσεις/αλλαγές του λειτουργικού. Το εγκαθιστάς στον υπολογιστή, το ξεκινάς και ακολουθείς τις οδηγίες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις :

1) android 2.3 ή 4.0 ???( θέλω θετικά και αρνητικά από το καθένα )

2) μερικές εφαρμογές δεν μπορώ να τις μεταφέρω στη κάρτα μνήμης ... Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κάποια εφαρμογή με αυτό ???

Link to comment
Share on other sites

1) 2.3 για το κινητό σου. Ένα θετικό και δεν χρειάζεται άλλο: Ταχύτητα!

2) Δεν μπορείς να κάνεις κάτι περισσότερο. Έτσι είναι γραμμένη/σχεδιασμένη η εφαρμογή.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

1) 2.3 για το κινητό σου. Ένα θετικό και δεν χρειάζεται άλλο: Ταχύτητα!

2) Δεν μπορείς να κάνεις κάτι περισσότερο. Έτσι είναι γραμμένη/σχεδιασμένη η εφαρμογή.

 

1) δεν εχω παρατηρησει να μου κολλαει τωρα με το 4

2) με το app2sd δεν μπορω να κανω κατι ???

Edited by makispaofc
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
εχω στο κινητο το android 4 αλλα επειδη ειναι αργο θελω να γυρισω πισω στο 2.3... διαβαζω στον οδηγο επιβιωσης τα βηματα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789 και κολαω στο βημα 8 ... ποιο απο τα δυο πρεπει να κατεβασω , το α) ή το β) ??? Edited by makispaofc
Link to comment
Share on other sites

εχω στο κινητο το android 4 αλλα επειδη ειναι αργο θελω να γυρισω πισω στο 2.3... διαβαζω στον οδηγο επιβιωσης τα βηματα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4092789#post4092789 και κολαω στο βημα 8 ... ποιο απο τα δυο πρεπει να κατεβασω , το α) ή το β) ???

 

εμμ κανενα απο τα δυο.. το ενα λεει ray και το αλλο neo v σε περιπτωση που δεν το ειδες.. Πρεπει να ψαξεις το ftf αρχειο για το active!

Leave me alone/Isolation bears hope

There's something else waiting/A promised destiny

Freezing me/I feel restless and low

These days full of sadness/How joyfully changed Into fear

My freakshow will start tonight/Don't miss the right time

Link to comment
Share on other sites

εμμ κανενα απο τα δυο.. το ενα λεει ray και το αλλο neo v σε περιπτωση που δεν το ειδες.. Πρεπει να ψαξεις το ftf αρχειο για το active!

 

Που μπορώ να το βρω ? Μπορεί κάποιος να μου στείλει το link ?

Link to comment
Share on other sites

@PETROSLEON χωρίς κάρτα μνήμης, navigation δεν έχει. Η κάρτα που ήρθε με το τηλέφωνο είναι 2gb και δεν αρκεί.

 

...και προσοχή στις κάρτες που αγοράζετε από το eBay. Εγώ την πάτησα με μια 32άρα που το κινητό μου άρχισε να την "ξερνάει"

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
oi aloi 4 pigan gia katourima... se periptosi pou iparxoun apories:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , ενδιαφερεται ενας φιλος μου να αγορασει το συγκεκριμενο μοντελο, υπαρχει σε κανενα ελληνικο σαιτ για αγορα?

γιατι σε καταστηματα δεν υπαρχει πουθενα εδω και παρα πολυ καιρο .

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , ενδιαφερεται ενας φιλος μου να αγορασει το συγκεκριμενο μοντελο, υπαρχει σε κανενα ελληνικο σαιτ για αγορα?

γιατι σε καταστηματα δεν υπαρχει πουθενα εδω και παρα πολυ καιρο .

 

ευχαριστω

 

ψαξε στο "skroutz" και στο "Best Price" ... εγω το βρηκα στο "Best Price" και το αγορασα πριν καποιους μηνες

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με το κινητο μου ... βαζω καποιον ηχο κλησης , ηχο ξυπνητηριου και κανω και καποιες αλλες μικρορυθμισεις τετοιου τυπου στο κινητο ... οταν το απενεργοποιησω και το ξανανοιξω μετα απο λιγες ωρες χανει αυτες τις ρυθμισεις και μου βαζει π.χ. εναν αλλο ηχο κλησης (τον προεπιλεγμενο απο τη SONY ERICSSON ) , την φωτειοτητα στο 100% αλλαζει ηχο ξυπμητηριου κλπ ... τι μπορω να κανω ???
Link to comment
Share on other sites

Σε μια ενημερωση του faceboock μου εβγαλε μηνυμα οτι δεν υπαρχει αποθηκευτικος χωρος

Ερωτηση, αν το κανω ρουτ οχι να αλλαξω ρομ θα μπορω να απεγκατεστησω εφαρμογες τις sony που ειναι στη μνημη τηλ.???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Active

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...