Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

Να πεσει κανενα λουκετο λεω εγω στο θεμα. Λιγη σοβαροτητα δεν βλαπτει.

 

 

giati re file den einai sovara auta pou grafoume gia mena k gia polous allous einai

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

to xerw oti an tin agapaw prepei na ti xexasw k na tin afisw na kanei oikogenia alla tha ithela ligo xrono akoma mazi ths

 

tha dw ti tha kanw tha tis dwsw ligo xrono na skeftei

 

euxaristw gia to endiaferon sas k tis apantiseis

αστα αυτα πονηρουλη! απλα δεν την χορτασες και την θελεις....αν την βαριοσουνα θα σ'ελεγα εγω!

δεν εχω αδικο φανταζομαι!:p

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

egv ti na pw poy eimastan 6 xronia mazi kai enw thn tetarth kai bra8hkame kai moy edeixne oti me h8ele gyrnaei kai moy leei x8es se bare8hka,xwrizoyme..kai den exw kanenan konta moy..na enwsoyme tis monaksies mas kai ton pono mas.soy symparastekomai k egw.yparxei tosh ypokrisia telika.k meta ante na ksanaempisteytw egw adra ystera apo ayto.ton epomeno poy 8a er8ei lypamai..den 8elw na bgalw ta apw8hmena moy se kapoion poy den ftaiei.enan omws na ebriska k na toy erixna ena ksylo na toy ta ekana ta matia plise opws ekane kai aytos ta dika moy(nai eimai mazoxa:kai kerata exw sygxvresei kai ksylo exw faei apo ton typo)k eimai molis 23.an kanenas ntagklaras poy kserei na dernei poly 8elw na ka8arisei gia mena(afoy egw den mporw)
Link to comment
Share on other sites

egv ti na pw poy eimastan 6 xronia mazi kai enw thn tetarth kai bra8hkame kai moy edeixne oti me h8ele gyrnaei kai moy leei x8es se bare8hka,xwrizoyme..kai den exw kanenan konta moy..na enwsoyme tis monaksies mas kai ton pono mas.soy symparastekomai k egw.yparxei tosh ypokrisia telika.k meta ante na ksanaempisteytw egw adra ystera apo ayto.ton epomeno poy 8a er8ei lypamai..den 8elw na bgalw ta apw8hmena moy se kapoion poy den ftaiei.enan omws na ebriska k na toy erixna ena ksylo na toy ta ekana ta matia plise opws ekane kai aytos ta dika moy(nai eimai mazoxa:kai kerata exw sygxvresei kai ksylo exw faei apo ton typo)k eimai molis 23.an kanenas ntagklaras poy kserei na dernei poly 8elw na ka8arisei gia mena(afoy egw den mporw)

 

lipame koukla mou an meneis salonica kai theleis na ginoume filoi pes mou

einai aithia einai oti k egw tin edwsa mia sfaliara otan me brize

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

lipame koukla mou an meneis salonica kai theleis na ginoume filoi pes mou

einai aithia einai oti k egw tin edwsa mia sfaliara otan me brize

 

:lol:

Για διάβασε το ποστ άλλη μία πιο προσεκτικά και μετά δες και τις πληροφορίες αριστερά...

Link to comment
Share on other sites

Αμέσως εσύ, κακέ :p

Μπορεί πάνω στη βιασύνη να έβαλε λάθος συμβολάκι το κορίτσι!

Αλλιώς μάλλον μπλέξαμε τα μπούτια μας

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αμέσως εσύ, κακέ :p

Μπορεί πάνω στη βιασύνη να έβαλε λάθος συμβολάκι το κορίτσι!

Αλλιώς μάλλον μπλέξαμε τα μπούτια μας

 

Τα μπλέξαμε δε λες τπτ.

Κοτσίδες(πλεξούδες) τα κάναμε...:lol:

Link to comment
Share on other sites

το σιγουρο ειναι οτι πρεπει να την ξεπερασεις και να βρεις κατι αλλο.

μην ακους αυτα που σου λενε για θεμα ηλικιας,δεν υπαρχει θεμα ηλικιας αλλα θεμα συμπεριφορας και μυαλου. το κατα ποσο μπορεις να επικοινωνησεις.

οποτε κοιταξε να βρεις κατι αλλο και να συνεχισεις την ζωοουλα σου μια και εισαι πολυ νεος ακομα...και ποσα τετοια εχεις ακομα να περασεις.......:X

 

καταρχην συμφωνω μαζι σου στο οτι φερθηκε ανωριμα...

οσο για το εντονο,εχω να πω οτι αγαπη υπαρχει παντου ειτε 19 με 35 ειτε 20 με 45...ποτε δεν το ξερεις αυτο ποτε δεν το προδικαζεις....συμφωνεις?:)

Καταρχάς συζήτηση κάνουμε και εκφράζουμε τις απόψεις μας. Εγώ πιστεύω (ως προς το bold κομμάτι) το εξής ότι δεν έχουμε μάθει να ξεχωρίζουμε τι σημαίνει να αγάπας κάποιον, τι σημαίνει να είσαι ενθουσιασμένος με κάποιον που έχεις γνωρίσει και τι σημαίνει να είσαι ερωτευμένος. Απλά δεν εχουμε την γνώση κάθε φορά σε τί φάση βρισκόμαστε την οποία την αποκτάς μέσα απο τις εμπειρίες

:X
Link to comment
Share on other sites

it is the journey that matters not the end.....

oi xorismoi ine skliroi kai epiponoi omos den paououn na se orimazoun .

,exo xorisi pano kato 6-7 fores me sxesis pou kratisan akoma kai xronia kai panta kata tin apopsi tou eterou imisi eftaiga ego(i orimotita vlapti tin sxesi).

tora 8 mines den exo asxolithi me to thema san apotoxinosi simvouleuo to idio :)

en teli xriazetai xronos gia na katanoisis ta thelo kai ta mporo

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

it is the journey that matters not the end.....

oi xorismoi ine skliroi kai epiponoi omos den paououn na se orimazoun .

,exo xorisi pano kato 6-7 fores me sxesis pou kratisan akoma kai xronia kai panta kata tin apopsi tou eterou imisi eftaiga ego(i orimotita vlapti tin sxesi).

tora 8 mines den exo asxolithi me to thema san apotoxinosi simvouleuo to idio :)

en teli xriazetai xronos gia na katanoisis ta thelo kai ta mporo

 

Συμφωνώ ότι οι χωρισμοί είναι σκληροί και επίπονοι άλλα όσο και να πονέσεις στο τέλος κάτι μαθαίνεις, κάτι σου μενει..Όσο για το ποιος φταίει σε μια σχέση για μένα it takes two to tango...δλδ φταίνει και οι 2 σε διαφορετικό ποσοστό πάντα...

 

αστα αυτα πονηρουλη! απλα δεν την χορτασες και την θελεις....αν την βαριοσουνα θα σ'ελεγα εγω!

δεν εχω αδικο φανταζομαι!:p

Εσύ να έχεις άδικο?Ποτέε....:p:p

 

οποτε κοιταξε να βρεις κατι αλλο και να συνεχισεις την ζωοουλα σου μια και εισαι πολυ νεος ακομα...και ποσα τετοια εχεις ακομα να περασεις.......:X

 

Μια αρκετά καλή συμβουλή για όλους μας...

 

Xourxoulitsos τέτοιες πλάτες σε σχήμα V έχουν συνήθως οι πολίστες και οι κολυμβητές...Δεν νομίζω να υπάρχουν αρκετοί για όλες τις Ελληνίδες πάντως...

 

re paidia molis xwrisa k eimai xalia......eixa 12 meres na tin dw tin pira til tin eipa na erthei spiti mou me eipe oti an einai kala tha erthei.tin stelnw mnm oti prepei na milisoume kai me stelnei oti tis exw spasei ta neura kai oti den dexetai diatages,meta bristikame tin eipa kwlogria ktl

auti einai 34 k egw 19 ti na kanw den xerw piga spiti tis simera 2 fores kai den mou anoige......tin agapw omws k den thelw na xwrisoume

 

Και εγώ όταν ήμουν 22 τα είχα με έναν 38χρονο αλλά ήξερα που πάταγα και ήξερα πως είχε ημερομηνία λήξης και σίγουρα δεν παραμύθιασα ποτέ τον εαυτό μου ότι με αγαπάει και ότι θέλει να είμαστε μαζί..Μήπως θα πρέπει να κάνεις και εσύ το ίδιο?!?

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς συζήτηση κάνουμε και εκφράζουμε τις απόψεις μας. Εγώ πιστεύω (ως προς το bold κομμάτι) το εξής ότι δεν έχουμε μάθει να ξεχωρίζουμε τι σημαίνει να αγάπας κάποιον, τι σημαίνει να είσαι ενθουσιασμένος με κάποιον που έχεις γνωρίσει και τι σημαίνει να είσαι ερωτευμένος. Απλά δεν εχουμε την γνώση κάθε φορά σε τί φάση βρισκόμαστε την οποία την αποκτάς μέσα απο τις εμπειρίες

Φυσικα και κανουμε συζητηση και λεμε τις αποψεις μας και ειναι σεβαστο.

και ξεκινω με το εντονο κομματι που θα συμφωνησω μαζι σου γιατι καθε σχεση ειναι διαφορετικη αφου εχουμε να κανουμε με διαφορετικη προσωπικοτητα.

οσο για τον διαχωρισμο ενθουσιασμου-ερωτα και αγαπης...σιγουρα δεν μπορουμε να δωσουμε καποια εννοια...απλα καποιες φορες (ισως πολλες) τον ενα ειναι αλυσιδα με το αλλο. και σε αλλα πραγματα..πχ το αυτοκινητο,ενθουσιαζεσαι πορωνεσαι λες δεν θα καπνιζω,θα το καθαριζω καθε μερα κτλ και μετα απο καποιο καιρο κανεις και ενα τσιγαρακι...κανεις τις βολτες σου τα ταξιδακια σου και το ερωτευεσαι...και οταν ερθει η ωρα να το πουλησεις λες το αγαπησα το αμαξακι αυτο.:D

 

cookie μου thankssss :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

οσο για τον διαχωρισμο ενθουσιασμου-ερωτα και αγαπης...σιγουρα δεν μπορουμε να δωσουμε καποια εννοια...απλα καποιες φορες (ισως πολλες) τον ενα ειναι αλυσιδα με το αλλο. και σε αλλα πραγματα..πχ το αυτοκινητο,ενθουσιαζεσαι πορωνεσαι λες δεν θα καπνιζω,θα το καθαριζω καθε μερα κτλ και μετα απο καποιο καιρο κανεις και ενα τσιγαρακι...κανεις τις βολτες σου τα ταξιδακια σου και το ερωτευεσαι...και οταν ερθει η ωρα να το πουλησεις λες το αγαπησα το αμαξακι αυτο.:D

 

 

Εγώ θέλω να πιστεύω ότι αν δεν υπάρχει το 1ο δεν υπάρχει το 2ο αλλά ούτε και το 3ο..Και για να γίνω πιο σαφής αν δεν ενθουσιαστείς με κάποιον δεν θα τον ερωτευτείς και σίγουρα άμα δνε περάσεις από το στάδιο του έρωτα λίγο δύσκολο να αγαπήσεις..Είναι χρήσιμα και τα 3 και δεν νομίζω να υπάρχει σαφής διαχωρισμός..Δλδ τώρα είμαι ενθουσιασμένη τώρα ερωτευμένη και τώρα αγαπάω..Ίσως για τα 2 τελευταία να μπορείς αλλά σημασία δεν έχει αυτό...Προσωπικά χαίρομαι να νιώθω κάπως περίεργα και να μην ξέρω τι είναι αυτό..Ξέρω τελείως :wacko:...δεν φταίω εγώ..ο έρωτας...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

διαφωνω μονο στο οτι μπορεις να καταλαβεις ποτε απλα σου αρεσει ακποιος-α και ποτε τον αγαπας πραγματικα
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

διαφωνω μονο στο οτι μπορεις να καταλαβεις ποτε απλα σου αρεσει ακποιος-α και ποτε τον αγαπας πραγματικα

 

Σίγουρα μπορείς να καταλάβεις πότε απλά σου αρέσει ο άλλος και πότε τον αγαπάς...Είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα από άποψη συναισθημάτων..:O

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα μπορείς να καταλάβεις πότε απλά σου αρέσει ο άλλος και πότε τον αγαπάς...Είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα από άποψη συναισθημάτων..:O

 

πραγματι... :O

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως το ειχατε διατυπωσει καταλαβα οτι τα εχετε σαν το ιδιο πραγμα(οτι δεν μπορεις να τα ξεχωρισεις εννοω)
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

loipon paidia tin pira til kai apo oti blepw iparxei fws sto tounel tha bgome kamia mera na to sizitisoume

 

mia aporia poso ******* eimai panta pou kernaw otan bgainoume kanonika den eprepe misa misa

 

telika xwrisame gia ta kala den tha to antexw

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

loipon paidia tin pira til kai apo oti blepw iparxei fws sto tounel tha bgome kamia mera na to sizitisoume

 

mia aporia poso ******* eimai panta pou kernaw otan bgainoume kanonika den eprepe misa misa

 

telika xwrisame gia ta kala den tha to antexw

κοιταξε να το αντεξεις.υπαρχουν και πιο δυσκολα...και στο ξαναλεω ειναι νωρις να κανεις ετσι. μια ηλικια εχουμε.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και κανουμε συζητηση και λεμε τις αποψεις μας και ειναι σεβαστο.

και ξεκινω με το εντονο κομματι που θα συμφωνησω μαζι σου γιατι καθε σχεση ειναι διαφορετικη αφου εχουμε να κανουμε με διαφορετικη προσωπικοτητα.

οσο για τον διαχωρισμο ενθουσιασμου-ερωτα και αγαπης...σιγουρα δεν μπορουμε να δωσουμε καποια εννοια...απλα καποιες φορες (ισως πολλες) τον ενα ειναι αλυσιδα με το αλλο. και σε αλλα πραγματα..πχ το αυτοκινητο,ενθουσιαζεσαι πορωνεσαι λες δεν θα καπνιζω,θα το καθαριζω καθε μερα κτλ και μετα απο καποιο καιρο κανεις και ενα τσιγαρακι...κανεις τις βολτες σου τα ταξιδακια σου και το ερωτευεσαι...και οταν ερθει η ωρα να το πουλησεις λες το αγαπησα το αμαξακι αυτο.:D

 

cookie μου thankssss :)

 

Αμαν ρε συ Μπιλ, συγκρινεις το αυτοκινητο με τη γυναικα; :rolleyes: :p:p

 

Θυμωνει το αυτοκινητο; Σε κλειδωνει απ'εξω;

Θελει να ξεμαλλιασει το διπλανο γιατι σε κοιταει περιεργα;

Εχει ορεξη για τρέλες το βραδυ;

 

Ασε που αν ηταν σαν τη γυναικα, δεν θα ειχε μια πλακετουλα για τις λειτουργιες του (ηλ. εγκεφαλος) αλλα θα ηταν φορτωμενο με σερβερς σαν datacenter! :p:p

 

Πως να το ερωτευτεις λοιπον; :D

Link to comment
Share on other sites

Xourxoulitsos τέτοιες πλάτες σε σχήμα V έχουν συνήθως οι πολίστες και οι κολυμβητές...Δεν νομίζω να υπάρχουν αρκετοί για όλες τις Ελληνίδες πάντως...

 

Αμα υπηρχαν αρκετοι δεν θα ειχαμε παχυσαρκους! :p

Σε λιγο τα Μακ Ντοναλντς θα γινουν dating place! :worry:

 

Τωρα που ενημερωθηκα παντως θα φροντισω να αλλαξω το προφιλ μου στο myPhone και να ενημερωσω το βιογραφικο μου! :cool:

Link to comment
Share on other sites

loipon paidia tin pira til kai apo oti blepw iparxei fws sto tounel tha bgome kamia mera na to sizitisoume

 

mia aporia poso ******* eimai panta pou kernaw otan bgainoume kanonika den eprepe misa misa

 

telika xwrisame gia ta kala den tha to antexw

Αυτό σημαίνει ότι έχεις διαβάσει το SAVOIR VIVRE ! Μπράβο σου! Πέραν της πλάκας όμως δεν χρειάζεται να βρίζεις τον ευατό σου για πράγματα που ήθελες να κάνεις και σε ευχαριστούσαν! Δεν νομίζω ότι σε ανάγκασε κανένας να το κάνεις? Έτσι αισθανόσουν και έκανες..

:X
Link to comment
Share on other sites

Πέραν της πλάκας όμως δεν χρειάζεται να βρίζεις τον ευατό σου για πράγματα που ήθελες να κάνεις και σε ευχαριστούσαν! Δεν νομίζω ότι σε ανάγκασε κανένας να το κάνεις? Έτσι αισθανόσουν και έκανες..

 

+1

Κι αυτό που λέει η kalimeraellada (αμαν Παπαδάκη μου θυμίζει :wacko:) ισχύει για όλα όσα κάνεις... Όχι μόνο για απλά κεράσματα.

KCB
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...