Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

sguz η εισαι εγωιστρια ή απλα ποναει το δοντακι σου..

ολοι οι ανθρωποι νιωθουμε περιεργα οταν οι πρωην μας βρουνε αλλο ταιρι,αλλα αν φτασει καποιος στο σημειο να ψαχνεις με ποιον/α και πως ,τοτε υπαρχει θεμα

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Πες του να μπει σε μοναστήρι για να σαι σίγουρη...:p

Καταρχάς εσυ είσαι ελευθερη κ εχεις το μυαλο σου στον αλλον...?

 

ελεύθερη αλλά μάλλον όχι για πολύ ακόμα...:rolleyes::O

 

Όπως είπε και ο αγαπημένος Κωστής, Houston we have a problem

 

Από τη στιγμή που τον χώρισες εσύ όπως λες, δεν θα έπρεπε κανονικά να νοιάζεσαι για το τι κάνει, με ποια είναι κλπ. Για να θες να μαθαίνεις νέα του, σημαίνει πως νοιάζεσαι ακόμα και ότι σε τσούζει που τον έχει κάποια άλλη (και ίσως να την πιέζει κι εκείνη όπως πίεζε εσένα )

 

Μήπως θα έπρεπε να τα ξαναφτιάξετε;

 

μα το θέμα είναι ότι μου δόθηκε πολλές φορές η ευκαιρία να τα ξαναφτιάξω μαζί του αλλά δεν ήθελα!βλέπεις ήταν σχέση από απόσταση και είχα κουραστεί και βαρεθεί, σε σημείο να αρχίζω να "κοιτάζω" αλλού. Αυτός επέμενε τώρα που πέρασα Γιάννενα να τα ξαναβρούμε και θα ερχόταν μόνο αυτός να με βλέπει, αλλά και πάλι εγώ δεν ήθελα!δεν ήτανε απλή άρνηση στο όλο θέμα...απλά δε μου έβγαινε να είμαι άλλο μαζί του και ειδικά με όλη αυτή την πίεση που μου ασκούσε προηγουμένως "πότε θα έρθεις κτλπ κτλπ" σε περιόδο που θα καθόριζε όλο το υπόλοιπό μου μέλλον (τις πανελλήνιες εννοώ :p). Το αστείο είναι ότι βλέπω μια απίστευτη αλλαγή πάνω μου πριν και μετά από αυτόν. Τότε είχα νεύρα, έβριζα όποιον έβρισκα μπροστά μου...ντάξει ίσως έπαιζε ρόλο και η πίεση από το σχολείο, αλλά με τον μισό χρόνο ελευθερίας που έζησα, έχω εξελιχθεί σε ένα χαρούμενο άτομο που όλα τα βλέπει με θετικό μάτι, και θέλει να περνάει καλά. Και τώρα έχω την ανάγκη να είμαι με ένα άτομο που συνέχεια χαμογελάει και δεν γκρινιάζει όλη την ώρα. Πέστε με ψώνιο αλλά αυτή τη στιγμή νιώθω πολύ πιο δυνατή από πριν. Το βλέπω με τις καθημερινές μου αποφάσεις. Και αυτό δε θέλω να αλλάξει με το να τα ξαναφτιάξω μαζί του.

 

Η ειναι πολυ εγωιστρια. :O

 

sguz η εισαι εγωιστρια ή απλα ποναει το δοντακι σου..

ολοι οι ανθρωποι νιωθουμε περιεργα οταν οι πρωην μας βρουνε αλλο ταιρι,αλλα αν φτασει καποιος στο σημειο να ψαχνεις με ποιον/α και πως ,τοτε υπαρχει θεμα

 

μάλλον τελικά είμαι πολύ εγωίστρια :happy:

P!nk it Up...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις! Αστο..μην το σκεφτεσαι αλλο γιατι και καλυτερα περνας και ολα ρολοι σου πανε!

Προσπερασε το, κανε πραγματα που σου αρεσουν και ολα θα ερθουν!

Ενας φευγει, 10 θα ερθουν!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις! Αστο..μην το σκεφτεσαι αλλο γιατι και καλυτερα περνας και ολα ρολοι σου πανε!

Προσπερασε το, κανε πραγματα που σου αρεσουν και ολα θα ερθουν!

Ενας φευγει, 10 θα ερθουν!

 

Παρ'το αλλιως,θα βρεις:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παρ'το αλλιως,θα βρεις:p

Ας βρω... Εγω εχω την ευθυνη τουλαχιστον. :p

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ας βρω... Εγω εχω την ευθυνη τουλαχιστον. :p

 

10 ερχονται στην αρχη,μετα τη κανουν και οι 10,εκει σε θελω....εναν απο τους 10 μπορεις να το κρατησεις;;;;;;;ιδου η απορια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,όσον αφορά εμένα ,δτστυχώς ειχατε δίκιο....καταλαβαίνετε νομιζω πως νιωθω...τσπ...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,όσον αφορά εμένα ,δτστυχώς ειχατε δίκιο....καταλαβαίνετε νομιζω πως νιωθω...τσπ...

 

Όταν εννοείς είχαμε δίκιο;:worry:Τι έγινε;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε όχι.........

 

Δεν ξέρω αν εδώ ταιριάζει η φράση:''Κάθε εμπόδιο για καλό''.:)Ξέχνα την και κάνε ''παιχνίδι'' με άλλες.:)

Link to comment
Share on other sites

Μου είπε όχι.........

 

τωρα με στεναχωρησες :( σε τι πραγμα ειπε οχι;τι της ζητησες;πες μου ακριβως τι της ειπες.

Link to comment
Share on other sites

ω ναι,φυσικά,θα διαγραψω έτσι 3 χρόνια χωρίς να πονέσω καθόλου :"(

 

Μου πε πως ειμαι καλο παιδι και πως εχει τυψεις που τα πραματα δεν ειναι αλλιως και ελπιζει στο μελλον να αλλαξουν και να αγαπαμε αυτους που αξιζουν.Και πως τα αισθήματά της είναι απέναντί μου φιλικά και τπτ άλλο

Link to comment
Share on other sites

ω ναι,φυσικά,θα διαγραψω έτσι 3 χρόνια χωρίς να πονέσω καθόλου :"(

 

Μου πε πως ειμαι καλο παιδι και πως εχει τυψεις που τα πραματα δεν ειναι αλλιως και ελπιζει στο μελλον να αλλαξουν και να αγαπαμε αυτους που αξιζουν.Και πως τα αισθήματά της είναι απέναντί μου φιλικά και τπτ άλλο

 

εσυ της ειπες αμεσως να εισαστε μαζι;πες της θελω να βγαινουμε εστω και φιλικα μπας και καποια στιγμη τη καταφερεις βρε.

Link to comment
Share on other sites

ω ναι,φυσικά,θα διαγραψω έτσι 3 χρόνια χωρίς να πονέσω καθόλου :"(

 

Μου πε πως ειμαι καλο παιδι και πως εχει τυψεις που τα πραματα δεν ειναι αλλιως και ελπιζει στο μελλον να αλλαξουν και να αγαπαμε αυτους που αξιζουν.Και πως τα αισθήματά της είναι απέναντί μου φιλικά και τπτ άλλο

Αχ και στα 'λεγα...ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ!!!;)

Εκανες οτι χειροτρο μπορουσες να κανεις...Της εδωσες την δυναμη της ΕΠΙΛΟΓΗΣ...Ουσιαστικα αυτο που της ειπες ειναι οτι ξερεις εγω σε θελω και θα ειμαι εκει διαθεσιμος οτι και να γινει....σε παρακαλω νιωσε και εσυ το ιδιο.

 

Αυτο που επρεπε να κανεις ειναι να κοψεις λιγο, να βρεις καμια αλλη και να δεις που ΑΥΤΗ θα ερχοτανε.

Τωρα ειναι πολυ δυσκολο, εως αδυνατο να γινει κατι στο μελλον...

Sorry αυτη ειναι ολη η αληθεια

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω.Λες να μη το ξέρω?Δε με ενδιαφέρει.Δε πίστευα να γίνει κάτι άλλο...Anyway
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ έχω το εξής πρόβλημα τα είχα μ'ένα παιδί γύρω στον 1,5 χρόνο και τον σχόλασα επειδή τον βαρέθηκα και επειδή ένιωθα πίεση (όπως κάθε τοξότης σε μια σχέση φυσικά :p) αλλά με πιάνει μια μανία να μάθω με ποια παίζει τι, και αν μάθω γίνομαι τούρκος και θέλω όσες έχουν πάρε δώσε μαζί του να τις βάλω κάτω και να τις αρχίζω στις φάπες. Έχει τύχει αυτός να το μάθει ότι ζηλεύω και να θέλει να τα ξαναβρούμε, αλλά εγώ δεν ήθελα και ξέκοψα πάλι μαζί του. Τώρα πάλι μ'έχει πιάσει η περιέργεια αν και υποψιάζομαι με ποια σαλιαρίζει...:p Είναι σοβαρό;:rolleyes:

Χοχο, εγω σε παρομοια περιπτωση σκεφτηκα οτι προκειται ειτε για τον εγωισμο μου ειτε για το οτι την εχω δαγκωμενη την λαμαρινα. Και ηταν το δευτερο, χωπ!:happy:

Σε σενα ομως, μιας και ο τυπος σου εδειξε οτι παρα τα νταραβερια με αλλες θελει ακομα να ειστε μαζι κι εσυ οχι, ε τοτε τι το κουραζεις; Επειδη τον σχολασες εσυ δεν θα μεινει για παντα σε μια γωνια να κλαιει. Δεξου το και ασε τις ερευνες για τις γκομενες του κι ασε το ερμο το παλικαρι στην ησυχια του...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου πε πως ειμαι καλο παιδι και πως εχει τυψεις που τα πραματα δεν ειναι αλλιως και ελπιζει στο μελλον να αλλαξουν και να αγαπαμε αυτους που αξιζουν.Και πως τα αισθήματά της είναι απέναντί μου φιλικά και τπτ άλλο

Όλες τα ίδια λένε!! :p :p :p :p

 

εσυ της ειπες αμεσως να εισαστε μαζι;πες της θελω να βγαινουμε εστω και φιλικα μπας και καποια στιγμη τη καταφερεις βρε.

Η δεύτερη προσπάθεια που κάνουμε πάντα αλλά δεν τα καταφέρνουμε !!!

 

Γενικά τώρα τελευταία έχω παρατήσει τους έρωτες και τέτοια. Βέβαια ακόμα είμαι κολλημένος με την συμμαθήτρια μου αλλά οκ. Τα ερωτικά σε δεύτερη μοίρα. Τώρα έχουμε σχολεία, διαγωνίσματα και τέτοια. Δεν έχω χρόνο να ασχοληθω με το φόρουμ που τόσο θέλω πολύ και θα ασχολούμε με τους έρωτες???Ασε καλύτερα!!!

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Αχ και στα 'λεγα...ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ!!!;)

Εκανες οτι χειροτρο μπορουσες να κανεις...Της εδωσες την δυναμη της ΕΠΙΛΟΓΗΣ...Ουσιαστικα αυτο που της ειπες ειναι οτι ξερεις εγω σε θελω και θα ειμαι εκει διαθεσιμος οτι και να γινει....σε παρακαλω νιωσε και εσυ το ιδιο.

 

Αυτο που επρεπε να κανεις ειναι να κοψεις λιγο, να βρεις καμια αλλη και να δεις που ΑΥΤΗ θα ερχοτανε.

Τωρα ειναι πολυ δυσκολο, εως αδυνατο να γινει κατι στο μελλον...

Sorry αυτη ειναι ολη η αληθεια

 

Και τι ειναι αυτη για να μην εχει επιλογη καμια χελωνα?

 

Το ξέρω.Λες να μη το ξέρω?Δε με ενδιαφέρει.Δε πίστευα να γίνει κάτι άλλο...Anyway

 

Anyway,σταματα να πηγαινεις με το σταυρο,ή φιλη ή γκομενα,θες να τρεχεις αλλα 3 χρονια?Εκνευρισου,ξεσπασε,διελυσε καμια φατνη,αλλα προχωρα,εχεις να δεις πολλα και πολλες ακομα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ζω για την στιγμη που σε τουτες τις σελιδες ο τσατσουλινος θα γραψει το δικο του αισθηματικο προβλημα και εγω θα του προτεινω λυση...:hugs:
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Και τι ειναι αυτη για να μην εχει επιλογη καμια χελωνα?

 

 

 

Anyway,σταματα να πηγαινεις με το σταυρο,ή φιλη ή γκομενα,θες να τρεχεις αλλα 3 χρονια?Εκνευρισου,ξεσπασε,διελυσε καμια φατνη,αλλα προχωρα,εχεις να δεις πολλα και πολλες ακομα

 

Άψογος.:D

10xarakthres

Link to comment
Share on other sites

Και τι ειναι αυτη για να μην εχει επιλογη καμια χελωνα?

I am sorry, i can't follow you.

 

Αυτο που λεω οτι αντι αυτος να αποφασιζει αν την θελει ή οχι, με τον τροπο του, παρεδωσε αυτη τη "δυναμη" σε αυτη...

Δηλαδη αυτη εχει π.χ 4 προτασεις και διαλεγει την πιο "συμφερουσα"...Αυτο θα μπορουσε να γινεται αλλα απο την πλευρα του φιλου μας. :lol::p

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να αναλύσουμε ένα θεματάκι που με προέκυψε,εκεί που έλεγα οκ όλα μια χαρά πάμε για άλλα τώρα.

Eδώ και 1,5 μήνα,έχω χωρίσει,γιατί πολύ απλά ένιωθα ότι δεν μπορώ να συνεχίσω με τόσο πρήξιμο.Tην κοπελία μου την είχα πει,ότι αν θες να τα πάμε καλά,δεν θέλω πρήξιμο και ζήλιες χωρίς λόγο ούτε το να θες συνεχώς να βγαίνουμε κ να ήμαστε μαζί,γτ εγώ τους φίλους μου δεν τους παρατάω για μία σχέση μου.Όλα καλά,αλλά τελικά προέκυψε πρόβλημα και της είπα τέλος.Αρκετό καιρό δεν μιλάγαμε καθόλου,ούτε από κοντά.Tώρα όμως θέλει να τα ξαναβρούμε.Εγώ τι φταίω?Ξέρω ότι θα με ζαλίζει πάλι και θα μαλώνουμε,αν και λέει ότι άλλαξε.Τι να κάνω?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

οτι λεει η καρδια σου.

αν πιστευεις πως αξιζει τον κοπο εστω και η προσπαθεια,go for it.

αλλα αν δεν νιωθεις και τπτ,καλυτερα να μην μπειτε και οι 2 σε ιστοριες

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...