Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

virginia285 στην ουσία μόνο η ταλαιπωρία σε έμεινε από το ταξίδι!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

virginia285 στην ουσία μόνο η ταλαιπωρία σε έμεινε από το ταξίδι!

 

μπα μην το λες..είμαι άτομο,που για να πάει παρακάτω,πρέπει να κλείσει ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ του κυρίως παλιούς λογαριασμούς..σαν ένα παζλ,που του λείπει 1 κομμάτι για να ολοκληρωθεί,και μέχρι να βρεις το κομμάτι,δε ξεκινάς νέο πάζλ..ε,εγώ το βρήκα,και ας μην του μίλησα,έκλεισα τους παλιούς λογαριασμούς με τον εαυτό μου,και πάμε για άλλα ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτεσαι ορθά πάντως το ομολογώ αυτό!:)

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστά ή λάθος δε ξέρω.. πιστεύω,οτι αν ξεκινήσεις κάτι καινούργιο πριν τελειώσεις το παλιό,και τον εαυτό σου κοροιδεύεις και τον άλλον..Και όπως δε θέλω να το κάνουν αυτό σε μένα,δε το κάνω και εγώ σε άλλους..Καλώς ή κακώς πιστεύω οτι το "ναι" ειναι ναι,το όχι ειναι οχι και το ΤΕΛΟΣ ειναι τελος ;)

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

μπα μην το λες..είμαι άτομο,που για να πάει παρακάτω,πρέπει να κλείσει ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ του κυρίως παλιούς λογαριασμούς..σαν ένα παζλ,που του λείπει 1 κομμάτι για να ολοκληρωθεί,και μέχρι να βρεις το κομμάτι,δε ξεκινάς νέο πάζλ..ε,εγώ το βρήκα,και ας μην του μίλησα,έκλεισα τους παλιούς λογαριασμούς με τον εαυτό μου,και πάμε για άλλα ;)

θα συμφωνησω μαζι σου απολυτα. ευγε!

 

cookieeeeeee ακους? βρηκαμε κι αλλο ατομο!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνησω μαζι σου απολυτα. ευγε!

 

cookieeeeeee ακους? βρηκαμε κι αλλο ατομο!

 

Μην φωνάζεις...Ακούω...Ορίστε τώρα είμαστε 3..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Σωστά ή λάθος δε ξέρω.. πιστεύω,οτι αν ξεκινήσεις κάτι καινούργιο πριν τελειώσεις το παλιό,και τον εαυτό σου κοροιδεύεις και τον άλλον..Και όπως δε θέλω να το κάνουν αυτό σε μένα,δε το κάνω και εγώ σε άλλους..Καλώς ή κακώς πιστεύω οτι το "ναι" ειναι ναι,το όχι ειναι οχι και το ΤΕΛΟΣ ειναι τελος ;)

 

Έτσι είναι όπως τα λες!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

σήμερα γυρίζοντας σπίτι,ήμουν εντελώς χαμένη στις σκέψεις μου..τελικά αξίζει να πράττεις με την καρδιά ή με το μυαλό; Μην πει κανεις και με τα 2..δε γινεται..κάποιο υπερισχύει..να μπαίνεις σε ενα παιχνίδι,που εξ αρχής είναι χαμμένο απλά για να πεις το πάλεψα ή να αποδέχεσαι το ήδη χαμμένο της υπόθεσης και να φυλάγεσαι απο "γρατζουνιές" ;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο παιχνίδι και ας φαίνεται ότι είναι χαμένο.Βασίζεσαι και πράττεις σύμφωνα με την καρδιά κ το παλεύεις.Όλο και κάτι θα καταφέρεις.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

σήμερα γυρίζοντας σπίτι,ήμουν εντελώς χαμένη στις σκέψεις μου..τελικά αξίζει να πράττεις με την καρδιά ή με το μυαλό; Μην πει κανεις και με τα 2..δε γινεται..κάποιο υπερισχύει..να μπαίνεις σε ενα παιχνίδι,που εξ αρχής είναι χαμμένο απλά για να πεις το πάλεψα ή να αποδέχεσαι το ήδη χαμμένο της υπόθεσης και να φυλάγεσαι απο "γρατζουνιές" ;

 

Μπαίνεις στο παιχνίδι και ας φαίνεται ότι είναι χαμένο.Βασίζεσαι και πράττεις σύμφωνα με την καρδιά κ το παλεύεις.Όλο και κάτι θα καταφέρεις.

 

Μπαίνεις στο παιχνίδι και τρως τα μούτρα σου μεγαλοπρεπώς αλλά μετά μπορείς να είσαι ήσυχος/η με την συνείδησή σου ότι προσπάθησες...

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

αν συμβούλευα κάποια φίλη αυτό θα έλεγα..στην πράξη όμως ειναι αλλιώς..όταν δεν είσαι ερωτευμένος βλέπεις καθαρά κάποια πράγματα..βλέπεις οτι ειναι χαμμένο,και αυτό σε φρενάρει...δε ξέρω όμως πως ονομάζεται αυτό το "φρένο"..ένστικτο αυτοσυντήρισης ίσως;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Δειλία μήπως?Μην διστάζεις πουθενά κ για τίποτα.Νιώθεις μεγαλύτερη απογοήτευση όταν ξέρεις ότι δεν προσπάθησες καν.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

ίσως και αυτό...ισως για άλλους να ειναι και μειωμένη αυτοεκτίμηση..να μην πιστεύουν οτι για κάποιον άνθρωπο ίσως σημαίνουν πολλά ;)

 

γενικεύσεις όλα αυτά,συζήτηση να γίνεται

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Μπαινεις στο παιχνιδι και διεκδικεις αυτο που θες (αυτο που σου λεει η καρδια)!! Στον αγωνα ομως εχεις καθαρο μυαλο! Για να αποφυγεις τις απωλειες κι οταν δεις οτι οι πιθανοτητες νικης σου ειναι ελαχιστες πετας λευκη πετσετα, για να μη χασεις οτι απεμεινε.....

Καλος ο ερωτας κι ο ποθος, αλλα και ο ρεαλισμος ειναι καλος!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

έτσι..αυτό πιστεύω και εγώ..αυτό βέβαια είναι επικράτηση της λογικής επι του συναισθήματος,αλλά τι να κάνουμε; έχουμε "τετράγωνη" καρδιά :P

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα ομως χρειαζεται να βαλουμε χαλιναρια και στη καρδια! Δεν ειναι ευχαριστο, το ξερω... Αλλα οταν κυνηγας κατι και βλεπεις οτι το κλιμα δε σε σηκωνει, φευγεις..... Γιατι στο τελος μπορει να γινεις και ενοχλητικος (προσωπικα δε το θελω καθολου αυτο)! Τωρα αμα θελω κατι πολυ και δε μπορω να το εχω, οκ θα μου περασει.....

Ειμαι λιγο πιο πολυ της λογικης....

Hello !
Link to comment
Share on other sites

μοιάζουμε σε αυτό..πολλές φορές δουλεύω με την λογική,σε βαθμό κακουργήματος..ειναι αυτό που συζητούσα με την κολλητή μου νωρίτερα..Μου έδειξε κάτι φωτογραφίες που βγάλαμε στην πρόσφατη έξοδο μας..και σε μια πέφτω σε πρόσωπα "ενδιαφέροντα"..έμεινα να την κοιτάζω κανα 10 λεπτο,σαν αποχαυνωμένο :P αλλά μέχρι εκεί..δεν υπάρχει περίπτωση να το πάω παρακάτω,ακριβώς γιατι λειτουργώ με την λογική..απλή,στεγνή,μαθηματικη λογικη στο 90% των περιπτώσεων

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα για εξω.... αμα γινει κατι καλως αλλιως σιγα..... Εγω πιο πολυ ειμαι της λογικης οταν γνωριζω μια κοπελα μεσω παρεας και οσο να ναι τη γνωριζω καλυτερα απο οτι μια που θα δω εξω το βραδυ..... Ε μια κοπελα μεσω παρεας τη θελω περισοτερο απο οτι μια που θα δω εξω.....

Ταιριαζουμε ε ?? :happy:

Λες να εχουμε τον ιδιο αναδρομο Ερμη???? χαχαχαχα :lol::lol:

Hello !
Link to comment
Share on other sites

ο ίδιος τρελός παπάς μας βάφτισε σου λεωωωωωωωωωωωωωω..

αυτό που λες με την παρέα..μου λένε διάφορα άτομα,οτι σε κάποιον που δε με ξέρει,φαίνομαι πολύ σνομπ και απόμακρη..αν μετά απο αυτή την εικόνα έχει όρεξη να με γνωρίσει,θα δει οτι απλά έτσι είναι το στυλάκι μου,έτσι δείχνω,αλλά αν σε συμπαθήσω αλλάζω 180 μοίρες..

 

είναι και αυτό ένα - στο όλο θέμα :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Και μενα οσες με γνωριζουν στη παρεα λενε οτι ειμαι αδιαφορος σε αυτες....... Αλλα αμα θελω αλλαζω τελειως γινομαι **** τα παιδια οπως λενε.....

Κι η πρωτη εντυπωση μετραει βεβαια.......

Λες ο παππας να ηταν τρελος??? Η να βγηκαμε εμεις τρελοι?? ΟΕΟ??

Hello !
Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω για σένα,εγώ πάντως έχω και φωτογραφία που του τραβάω τα γένια,και λίγο πιο πρίν καταστρέφω το μικρόφωνο..η τουλάψιστον κάνω προσπάθειες γιατί έβγαζα το "πανάκι" που έχουν πάνω μερικά μικρόφωνα..

και λέω εγώ τώρα,μήπως δεν ειμαστε εμεις αδιάφορες,απλά οι άλλοι είναι "κοινωνικοί φελοί" ? :p

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλα κι εγω στο video της βαφτισης μου σε καποια φαση βουταω το ευαγγελιο που διαβαζε ο παππας μεσα απο τα χερια του και το πεταω στη κολιμπιθρα!!!! Απο τοτε τα πηγαινα καλα με τη θρησκεια.....

Δε ξερω ποιος/ποια ειναι αδιαοφορος/η...... Αυτο που ξερω ειναι οτι αμα καποιον/α τον/την θες ΦΑΙΝΕΤΑΙ!

Hello !
Link to comment
Share on other sites

φαίνεται ΣΙΓΟΥΡΑ..όχι απο κατι συγκεκριμένο..απο τον τρόπο που μιλάς,που κοιτάς,που χαμογελάς

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο που εκπεμπεις στον αλλον..... Αλλοι το λενε αυρα, αλλοι ενεργεια, αλλοι δε ξερω κι εγω πως....
Hello !
Link to comment
Share on other sites

διαίσθηση το λέω...δεν μπορείς να πεις γιατί ξέρεις οτι ενδιαφέρεις τον άλλον..απλά το νιώθεις

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...