Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

exo sxesi me mia kopela edo kai 2 mines, to problima einai oti exi kati kolites poy tis kseri xronia..

stis 12/12 einai tou agioy spiridona, giortazi mia kali tis koliti poy meni spata.

stis 12/12 exo kai ego gene8lia.. kai ilikrina ime se diskoli 8esi.

i koliti tis.. me kalese na pame spiti tis opoy 8a kani kati san party..

kathe xrono i kopela moy pigeni spata.. opoy to bradi kimate eki dioti meta tis 10 den exi sigkinonia..etsi exi pesi se apelpisia kai den kseri ti na kani..den 8eli na grapsi oyte emena oyte tin fili tis.

ego den 8a kano party kai tetia skinika dioti oli moy fili/es lipoun ektos a8inon..(logo spoudon,strato,ktl)

 

ego den 8elo na tin pieso kai na tis po..oxi den 8a pas..8a minis mazi moy..

skeytome oti afou me kalese na pao kai ego..omos,exo gene8lia kai 8a ta kano se kseno spiti..?? ti 8a lene....:worry:

πανε φιλε πανε!

παρε και ουισκια βοτκες κτλ και μια τουρτα που θα σου παρει η κοπελα σου...και καλα να περασετε!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε χαλαρα πηγαινε με στο σπιτι που θα γινει η γιορτη με την φιλη σου...και γιατι οχι να συνεννοειθεις με την κοπελια που γιορταζει να κανετε μαζι ενα παρτακι!!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω αντίθετη άποψη. Στείλε τη δικιά σου στο πάρτυ και βγες καμιά μπαρότσαρκα με κανένα άλλο γκομενάκι. Ευκαιρία είναι.....
Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω αντίθετη άποψη. Στείλε τη δικιά σου στο πάρτυ και βγες καμιά μπαρότσαρκα με κανένα άλλο γκομενάκι. Ευκαιρία είναι.....

 

Ειναι και αυτο μια αποψη!!!!;) ;) :) :)

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και αυτο μια αποψη!!!!;) ;) :) :)

 

Και μάλιστα η καλύτερη.....

Σιγά τώρα μην τρέχεις σαν το σκυλάκι το κανίς πίσω απο τη φούστα της, να πας σε ένα πάρτυ που δεν θα ξέρεις και δεν θα σε ξέρει κανείς και από εκεί που θα ήσουν το επίκεντρο όλων (λόγω γενεθλείων) να περάσεις μια βραδιά βαρετή και μάλιστα απαρατήρητος:mad: :mad:

μπλιαξξξξξ:p :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

κοιτα δεν ειμαι της αποψης να τα γιορτασεις σε ενα ξενο σπιτι τα γεννεθλια σου.Καλoς ή κακoς ειναι και δικη σου μερα κι αφου πια ειστε μαζι θα πρεπει να το σεβαστει και οχι να υποχωρησεις ολικα εσυ.

Πηγαινεται μαζι στη φιλη της αλλα επιλεξτε να μεινετε καπου μαζι μετα οι δυο σας ή αν υπαρχει αμαξι να γυρισετε μαζι.Και να κανετε κατι αλλο που ισως εσυ θα εχεις να προτινεις.

Ως τωρα γινονταν οσα ειπες γιατι δεν υπηρχες εσυ στη ζωη της τωρα το θεωρω πολυ εγωιστικο (απο πλευρας της) να σε κανει μπαλακι την μερα των γεννεθλιων σου,κι οσο για την κολλητη της αν ειναι πραγματικη φιλη δεν θα παρεξηγησει αντιθετα θα πρεπει να καταλαβει..αυτα !

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Και μάλιστα η καλύτερη.....

Σιγά τώρα μην τρέχεις σαν το σκυλάκι το κανίς πίσω απο τη φούστα της, να πας σε ένα πάρτυ που δεν θα ξέρεις και δεν θα σε ξέρει κανείς και από εκεί που θα ήσουν το επίκεντρο όλων (λόγω γενεθλείων) να περάσεις μια βραδιά βαρετή και μάλιστα απαρατήρητος:mad: :mad:

μπλιαξξξξξ:p :p :p :p

 

 

 

αν και ειναι η πρωτη φορα θα συμφωνησω μαζι σου !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω αντίθετη άποψη. Στείλε τη δικιά σου στο πάρτυ και βγες καμιά μπαρότσαρκα με κανένα άλλο γκομενάκι. Ευκαιρία είναι.....

 

Βιάστηκες να συμφωνήσεις, δεν είδες το αρχικό μου σχόλιο....:lol: :lol: :lol:

Τι εννοείς πρώτη φορά;

Link to comment
Share on other sites

Να πάει ο φίλος...:)

Δεν θα πάθουμε και τίποτα εμείς οι άντρες αν υποχωρούμε σε κάποια πράγματα...Όχι σε όλα,σε κάποια andreasarc...;)

 

Gentleman mode on...:cool:

Link to comment
Share on other sites

Να πάει ο φίλος...:)

Δεν θα πάθουμε και τίποτα εμείς οι άντρες αν υποχωρούμε σε κάποια πράγματα...Όχι σε όλα,σε κάποια andreasarc...;)

 

Gentleman mode on...:cool:

 

Φίλε μου με τέτοια μυαλά, πάει το έχασες το παιχνίδι...:happy: :happy:

Link to comment
Share on other sites

Βιάστηκες να συμφωνήσεις, δεν είδες το αρχικό μου σχόλιο....:lol: :lol: :lol:

Τι εννοείς πρώτη φορά;

 

οτι κι αν κανει δικαιολογημενος ειναι οχι δεν το δεχομαι να τον τρεχει ανημερα γεννεθλιων για την κολλητη της!!

Αυτη τειναι η αποψη μου και δυστυχως ειμαι καθετη!

Οπως ειπωθηκε και πιο πανω θα ειναι αγνωστος μεταξυ αγνωστων ανημερα των γεννεθλιων του!! ΑΔΙΚΟ...

 

 

*Εννοω οτι δεν εχει τυχει απο οσο θυμαμαι να εχω ξανασυμφωνησει μαζι σου αλλα δεν το λεω ειρωνικα..*

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με τέτοια μυαλά, πάει το έχσες το παιχνίδι...:happy: :happy:

Γιατί...;;;:worry:

Δεν είπαμε να γίνουμε το κανίς τους όπως λες,αλλά δεν γίνεται και να τις "γράφουμε" συνεχώς λες και είναι αντικείμενα...:happy:

 

Γυναίκα έχεις...;;;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί...;;;:worry:

Δεν είπαμε να γίνουμε το κανίς τους όπως λες,αλλά δεν γίνεται και να τις "γράφουμε" συνεχώς λες και είναι αντικείμενα...:happy:

 

Γυναίκα έχεις...;;;:worry:

 

Πολλές, φίλε μου,

αλλά καμία μόνιμη.......:shifty: :shifty: :shifty:

Link to comment
Share on other sites

οτι κι αν κανει δικαιολογημενος ειναι οχι δεν το δεχομαι να τον τρεχει ανημερα γεννεθλιων για την κολλητη της!!

Αυτη τειναι η αποψη μου και δυστυχως ειμαι καθετη!

Οπως ειπωθηκε και πιο πανω θα ειναι αγνωστος μεταξυ αγνωστων ανημερα των γεννεθλιων του!! ΑΔΙΚΟ...

 

 

*Εννοω οτι δεν εχει τυχει απο οσο θυμαμαι να εχω ξανασυμφωνησει μαζι σου αλλα δεν το λεω ειρωνικα..*

 

Γιατί φίλε μου;

έχουμε ξαναμιλήσει μαζί;:confused: :confused:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί φίλε μου;

έχουμε ξαναμιλήσει μαζί;:confused: :confused:

 

προσωπικα οχι αλλα σε καποιο αλλο θεμα ναι

και ειναι η δευτερη φορα που σου θυμιζω πως ειμαι κοπελα!!

τες πα αστο..:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

καλα, andreasarc τα σπαω, τρελο γελιο. θα διαφωνησω μονο στο σημειο για το αλλο γκομενακι, αν φαινεται ενταξει η κοπελα ειναι κριμα να κανεις τετοια μπινια. γενικα διαφωνω με αυτο, ή εισαι με καποια ή χωριζεις και κανεις τη ζωη σου. οσο για το κανις συμφωνω.:p
Link to comment
Share on other sites

καλα, andreasarc τα σπαω, τρελο γελιο. θα διαφωνησω μονο στο σημειο για το αλλο γκομενακι, αν φαινεται ενταξει η κοπελα ειναι κριμα να κανεις τετοια μπινια. γενικα διαφωνω με αυτο, ή εισαι με καποια ή χωριζεις και κανεις τη ζωη σου. οσο για το κανις συμφωνω.:p

 

Γι αυτό εγώ δεν κάνω σχέσεις.......:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το εξής πρόβλημα. Την κοπέλα μου την παρενοχλει με μηνυματα και κλήσεις συνεχώς ένας πρώην της. Μας έχει δει μαζί, και απο κέινη τη μέρα ενοχλεί περισσότερο. Της έχει διαμηνύσει μάλιστα ξεκάθαρα πως θα συνεχίσει αυτό το βιολί μέχρις ότου καταφέρει να μας χωρίσει. Τι κάνω;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω το εξής πρόβλημα. Την κοπέλα μου την παρενοχλει με μηνυματα και κλήσεις συνεχώς ένας πρώην της. Μας έχει δει μαζί, και απο κέινη τη μέρα ενοχλεί περισσότερο. Της έχει διαμηνύσει μάλιστα ξεκάθαρα πως θα συνεχίσει αυτό το βιολί μέχρις ότου καταφέρει να μας χωρίσει. Τι κάνω;

 

Η πιο σωστη λυση ειναι να τον αγνοησετε και οι δυο..αν ασχοληθητε μαζι του απλα θα καταφερει αυτο που θελει και θα ειναι πολυ χαζο γιατι σας το εχει πει και ξερετε το σκοπο του.

Τωρα το να μπειτε στη διαδικασια να ανοιγετε μαζι του κουβεντες απλα του δινετε αξια και τον βαζετε στη ζωη σας, γεμιζοντας του τα κενα που εχει τοσο του μυαλου του οσο και του χρονου του.

Και τελος αν εσεις ειστε μαζι οτι αλλο ειναι τριτο σε εσας και κρατατε μακρυα..

Οσο γαιδαρος και να ειναι θα σκασει καποια στιγμη ειδικα αν δει οτι το μονο που καταφερνει με τα τηλ και τα sms ειναι να χρεωνεται και να σπαζεται αν τον αγνοητε!!!

Ευχομαι ολα να πανε καλα και απο προσωπικη εμπειρια σας λεω να μην κολλησετε σε αυτο γιατι μονο κακο θα σας κανει.:cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η απλή λύση αλλαγής αριθμού, αν αυτό είναι εφικτό.

Αλλιώς αγόρασε της ένα smartphone και βάλε τον στην blacklist :p.

Εναλλακτικά γράφε τον, χρεώνεται οπότε κάποια στιγμή θα σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν πρόκειται. Από τη στιγμή που μου έχει πει πως δεν ενδιαφέρεται και πως τον αγνοεί, δεν έχω την παραμικρή διάθεση. Τη λύση του smartphone την σκέφτηκα, αλλά το blacklist απορριπτει της κλήσεις νομίζω και δεν το θέλω αυτό. θέλω να νομίζει πως χτυπάει το τηλέφωνο αλλά δεν το σηκώνει, γιατί απορρίπτονται οι κλήσεις και είναι ικανός να πάει έξω από το σπίτι της και να φωνάζει. Το έχει κάνει ήδη.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

το να πας να στενεσε απ'εξω απο ενα σπιτι και να μαλ..αι δεν θελει τιποτα

ουτε μυαλο ουτε ηθος!!

απο εκει κρινεις την ποιοτητα του ανθρωπου ...

φανταζομαι λοιπον οτι ειναι το πιο ιδανικο να βγει ο μπαμπας της ..ή απλα να καλεσετε την αστυνομια..γενικα ομως μην ασχολειστε..κι αστον να πυρποληθει και στο Συνταγμα!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Δεν υπαρχει δυσκολος στοχος ..

υπαρχει δυνατη θεληση!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι πολύ απλή η λύση...

Πατε μια βόλτα στον εισαγγελέα και το αναφέρετε....

Μπορεί να διεκδικίσει με ασφαλιστικά μέτρα να του απαγορευτεί να πλησιάζει την ίδια ή το σπίτι της...

Οσο για τις κλήσεις, εγώ αν έπαιρνε θα πατούσα το πράσινο κουμπάκι και θα τον άφηνα να χρεώνεται χωρίς να τον ακούω

Τα sms θα τον κουράσουν σύντομα και θα το κόψει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...