Jump to content

Σχέσεις μεταξύ των δύο φύλων: Προβληματισμοί,εμπειρίες


Fetzisjr
 Κοινοποίηση

Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση  

574 members have voted

  1. 1. Πόσο κράτησε η πιο μεγάλη σας σχέση

    • 3 μήνες - 6 μήνες
      156
    • 1 - 3 χρόνια
      183
    • 4 + χρόνια
      165
    • Είμαι κατά των μακροχρόνιων σχέσεων
      70


Recommended Posts

εχει αναφερθει κατι παραπλησιο στο παρελθον...απο μια 15χρονη που "διπλαρωνε"(οπως ελεγε η ιδια) παλικαρια...

 

εδω?τι εννοεις διπλαρωνε?:confused:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί καλώς ή κακώς είμαι ρομαντική και μ'αρέσει να κάνω σχέση με άτομα που γουστάρω πολύ. Έχω δοκιμάσει στο παρελθόν σχέση χωρίς να είμαι ερωτευμένη κι επειδή ούτε εγώ ένιωθα συναισθηματικά καλυμμένη κι ένιωθα ότι κοροϊδεύω και τον άλλον το διέλυσα νωρίς.

 

To καθόλου σχέση το έχεις δοκιμάσει;

Γιατί πρέπει ντε και καλά να κάνεις κάποια σχέση;.....:confused: :confused:

Και δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να έχετε πιεί κιόλας....

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε...

Το θέμα είναι να μην το κυνηγάς καν.Αν κάτσει κάτι καλό που θεωρείς ότι αξίζει προχωράς.Το να "ψάχνεσαι" νομίζω ότι είναι ότι χειρότερο.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

¨Ει,ψιτ Ρούντι...

ΣΤΗΝ ΒΡΑΣΗ ΚΟΛΛΑΕΙ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ...:confused: :ninja:

 

:confused: Τί εννοείς; Ότι έπρεπε ήδη να το έχω ξεκαθαρίσει το θέμα και τώρα πάει πέρασε το τρένο ή να του μιλήσω όσο το δυνατόν γρηγορότερα;

 

Έλα ντε...

Το θέμα είναι να μην το κυνηγάς καν.Αν κάτσει κάτι καλό που θεωρείς ότι αξίζει προχωράς.Το να "ψάχνεσαι" νομίζω ότι είναι ότι χειρότερο.

 

:blink: Δε νομίζω να είπα ποτέ ότι ψάχνομαι για σχέση γενικά κι αόριστα, μ'όποιον κάτσει. Ούτε ψάχνω τους άντρες με το δίκανο!:p Ο συγκεκριμένος μ' ενδιαφέρει κι αν δεν καταλήξουμε μαζί δε θ' αρχίσω απεγνωσμένα να ψάχνω άλλον! Πάντως αν δεν βαριέστε ασχοληθείτε και με το πρόβλημα του AngeloDion, στη σελ.43 είναι.:O Εσένα είναι και στην ηλικία σου, μπορεί να του δώσεις καλύτερη συμβουλή από μένα. :)

It takes no time to fall in love but it takes you years to know what love is...
Link to comment
Share on other sites

1) Μιλούσα γενικά όχι ειδηκά για εσένα...

2)Διάβασα το προβλημα του αλλά...τί να σου πω.Δεν έβγαλα και πολύ άκρη!

Από αυτά που κατάλαβα έβγαλα το εξής.

Και να σε θέλει δεν νομίζω ότι είναι και ότι πιο εύκολο να κάνετε κάτι λόγω του ότι σε θέλει η φίλη της.Νομίζω πως καταλαβαίνεις πως θα νιώσει αν μάθει ότι τα έχετε.

Αν τώρα η άλλη αποφασήσει πως δεν σε γουστάρει anymore τότε όλα οκ και μην κολώσεις.Έτσι κι αλλιώς δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα βιαστικό ή να πας να της την πέσεις έτσι στο ξερό.

Έχε την εσύ από κοντά και αγάλι αγάλι γίνεται...

Αυτά...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω τέτοια προβλήματα:) . ...

Ευχαριστώ!:):cry: :(

 

εκοψα τα λογακια σου για να μην κουραζουμε τους λοιπούς...;)

εφηβικος ερωτας και πολυ μου λειπουνε αυτα..:rolleyes:

κοιτα,αποψη μου ειναι πως αν σου αρεσει κανε παιχνιδι...:p

απλα κοιτα μην το ''παιζεις'' καποιος...στυλατος -μοδατος-τρεντυ και ουαου τυπακος π.χ...

γιατι μπογια ειναι και ξεβαφει...:mad:

απο την αλλη ειναι πολυ συνηθες σε αυτην ηλικια...:wacko:

φασκω και αντιφασκω...?:lol:

παρε φορα και ζητα της παλι να βγειτε...

θα δεχτει...

Link to comment
Share on other sites

απλα κοιτα μην το ''παιζεις'' καποιος...στυλατος -μοδατος-τρεντυ και ουαου τυπακος π.χ...

γιατι μπογια ειναι και ξεβαφει...:mad:

απο την αλλη ειναι πολυ συνηθες σε αυτην ηλικια...:wacko:

φασκω και αντιφασκω...?:lol:

παρε φορα και ζητα της παλι να βγειτε...

θα δεχτει...

 

 

Ουυυ!! μάρεσε αυτή η σιγουριά!:shifty: :cool: Οκ , αλλά ξέρεις κάτι σήμερα που ΄με βλέπανε μου λεγαν κάτι για τα μαλλιά μου, οτι είναι καλύτερα ίσια κτλ. μήπως έίναι κακό αυτό?:cry:

 

Υ.Γ ευχαριστώ τοτο

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μπορείτε να με βοηθήσετε σε ένα πρόβλημα που έχω... Εδώ και καιρό γουστάρω μια συμμαθητρια μου τρελα. Αλλά, ενώ βλέπω ότι μάλλον και αυτή νιώθει κάτι για μένα, έχω την υποψία ότι έχει γκόμενο. Και δεν ξέρω τι να κάνω... Τί προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

1 Μπορείς να μιλήσεις με τις φίλες της. Αυτό θα σε βοηθήσει αρκετά μιας και

α) Θα μάθεις αν πράγματι έχει σχέση

β) Αν σε θέλει και

γ) οι φίλες της θα της πουν ότι έκανες ερωτήσεις (δηλαδή ότι "ενδιαφερόσουν"...) και αν σε θέλει μετά θα είναι ποιο εύκολο να προχωρήσετε.

2)Αν δεν είσαι και τόσο ντροπαλός ή φοβιτσιάρης,θα πας να της μιλήσεις.Και οι 2 τρόποι προτείνονται.Ο πρώτος είναι μεν πιο ασφαλής αλλά είναι πιο συνηθισμένος οπότε...Ενώ ο άλλος θα εκτιμηθεί κι από αυτήν!

Αυτά από εμένα... Άντε ρε!Και σου εύχομαι να το πάρεις το κορίτσι!!!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Αρχισε να κανεις παρεα με μια λιγο ομορφοτερη φιλη της και συμπεριφερσου σα να εχετε "κατι", χωρις να την προσβαλλεις. Με την νοοτροπια που επικρατει σημερα θα εξυψωθεις στα ματια της κοπελας που θελεις και ισως σε κοιταξει με αλλο ματι.. :p
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και με αυτόν τον τρόπο. Πιστεύω πως θα μπορούσε να "πιάσει" άνετα αλλά εγώ δεν θα το έκανα. Δεν θα χρησιμοποιούσα την ζήλια για να πετύχω κάτι...
no sig...
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω κ εγώ τον "πόνο" μου.Με την μία συμμαθήτρια μου είμαστε 10 χρόνια μαζί κμε την άλλη 4.Εκεί στα καλά καθούμενα κ οι δύο λένε "ο γκόμενος μου" "άνδρα σου" κτλ. Αλλά όταν όταν το λένε δεν γελάνε το λένε κάπως ναζιάρικα!?:confused:

Με την μία (αυτή με τα 10 χρόνια) καθόμαστε μαζί από την αρχή της χρονιάς ενώ η άλλη είναι στο μπροστινό θρανίο.

 

Με δουλεύουν ψιλό γαζί ή κάτι τρέχει? :confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε.Χαζός είσαι? Τί λες? Αμα ήταν φίλοι σου και όχι φίλες σου τότε μπορεί και να είχες δίκιο.Δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις τόσα πολλά χρόνια παρέα με κάποιο κορίτσι και μετά να σε δουλεύει.Εκτός βέβαια αν έχεις κάνει καμία λαδιά... Όσο για τα ο "γκόμενος μου" και "άνδρα σου" που λες ότι λένε.Don't worry! Της ηλικίας είναι!

Υ.Γ. Σόρρυ για το χαζός...:(

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Για το χαζός no problem άλλωστε είμαστε πάνω κάτω την ίδια ηλικία.Τα προηγούμενα χρόνια δεν καθόμασταν κ κοντά.Πάντως την Παρασκευή(η "καινούργια")με είδε στο όνειρο της ότι τα είχα με μία άλλη από την Θεσσαλονίκη(με έπρηζε όλη την μέρα) κ εγώ την είδα στο όνειρο μου οτι τα φτιάξαμε...:wacko:

Όσο για τις προσφονήσεις τις λένε λες κ μαλώνουν! Κάτι δεν μου κολλά στην υπόθεση:!:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

My wii number 4822 3681 2073 0582

Link to comment
Share on other sites

Sit down,lay back and enjoy the show...

Τότε ή μάλλον σε γουστάρουν κι οι 2!! ή κάνουν κάποιο λογοπαίγνιο!

Μα...γιατί δεν τις ροτάς? Δεν είναι κακό.Άλλωστε για εσένα λένε.Λογικό είναι να δείξεις ενδιαφέρον γι'αυτό που λένε...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και πάλι βοήθεια, Σήμερα ήταν πολύ πιο ξεκάθαρα τα πράγματα, κάθοταν η παρέα στο παγκάκι και όταν περνούσα απο κεί δώσε τα σκουντήματα και οι ομιλίες. Και μιά φάση που πήγαινα μόνος μου στην τάξη μου σταυρώθηκαν τα βλέμματα μας 2 -3 φορές και αρκετή ώρα. Πότε να πάω να της μιλήσω!? Ξέρω το δρόμο που πάει σπίτι της με τα πόδια, αλλά εγώ πάω με το αυτοκίνητο και δεν μπορώ να την συναντήσω. μόνο την Παρασκευή μπορώ να μην πάω με το αυτοκίνητο γιατί έχω προπόνηση κοντά στο σχολείο. Να περιμένω μέχρι την Παράσκευη?? και αν δεν την βρώ ή δεν την προλάβω? θα περιμένω την άλλη βδομάδα?? Σας ρωτάω γιατί μουπατε να μην βιάζομαι και καλύτερα να την βρώ μόνη της. όμως όπως σας είπα μόνο την παρασκευή γίνεται αυτό και πάλι δεν είναι σίγουρο.

Δεν είναι καλύτερα να την βρώ αυριο? το διάλλειμα??:cry: Ανυπομονώ!!!:O Αλλα θαναι και οι φίλες της εκεί. Αμα το καθυστερήσω ανησυχώ γιατί κάθε μερα βλέπω την παρέα τους και στο τέλος μπορεί να νομίσουν οτι κάνω πλάκα?? ίσως?:confused:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι γενικα της αποψης...

''θα παω και ας μου βγει και σε κακο''

οποτε ρισκαρετε και λιγο

 

Πάντα:D

 

@AngeloDion: Μπορείς να περιμένεις μέχρι την Παρασκευή και να την συνοδέψεις σπίτι της ( το οποίο δεν το πολυσυνιστω αλλα οκ αν θες... )

Αν θες πάλι να μην περιμένεις μέχρι τότε κάνεις και το πλέον λογικό.Λες " ΜΗΝ ερθετε να με πάρετε από το σχολείο σήμερα γιατί θα πάω κάπου με μία φίλη μου ( αλλιώς τους λες κάποιο ψέμα ).

Ο καλύτερος τρόπος όμως κατά την γνώμη μου πάντως είναι...

Πήγαινε αύριο το πρωι από το σπίτι της και πηγαίνετε μαζί σχολείο.Κάντο σαν να το κάνεις φιλικά και στο δρόμο μπορείτε να τα πείτε.Δεν συνηστώ να το προχωρήσεις όμως απότομα τα θέμα στην βόλτα απάνω.Πηγαίνετε μαζί στο σχολείο και εκείνη θα το εκτιμήσει.Αν όλα πάνε οκ μπορεί κιόλας το διάλλειμα να έρθει η ίδια να σου μιλήσει! ( Αν όχι,βρες μία πρόφαση και πήγαινε εσύ.) Αυτά...

 

( Πω πω όλο συμβουλές δίνω. Λέτε να κάψω κανένα κακομήρη? :p)

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και πάλι βοήθεια, Σήμερα ήταν πολύ πιο ξεκάθαρα τα πράγματα, κάθοταν η παρέα στο παγκάκι και όταν περνούσα απο κεί δώσε τα σκουντήματα και οι ομιλίες. Και μιά φάση που πήγαινα μόνος μου στην τάξη μου σταυρώθηκαν τα βλέμματα μας 2 -3 φορές και αρκετή ώρα. Πότε να πάω να της μιλήσω!? Ξέρω το δρόμο που πάει σπίτι της με τα πόδια, αλλά εγώ πάω με το αυτοκίνητο και δεν μπορώ να την συναντήσω. μόνο την Παρασκευή μπορώ να μην πάω με το αυτοκίνητο γιατί έχω προπόνηση κοντά στο σχολείο. Να περιμένω μέχρι την Παράσκευη?? και αν δεν την βρώ ή δεν την προλάβω? θα περιμένω την άλλη βδομάδα?? Σας ρωτάω γιατί μουπατε να μην βιάζομαι και καλύτερα να την βρώ μόνη της. όμως όπως σας είπα μόνο την παρασκευή γίνεται αυτό και πάλι δεν είναι σίγουρο.

Δεν είναι καλύτερα να την βρώ αυριο? το διάλλειμα??:cry: Ανυπομονώ!!!:O Αλλα θαναι και οι φίλες της εκεί. Αμα το καθυστερήσω ανησυχώ γιατί κάθε μερα βλέπω την παρέα τους και στο τέλος μπορεί να νομίσουν οτι κάνω πλάκα?? ίσως?:confused:

μπορεις πολυ απλα εκει που καθεται με τις φιλες της...να της πεις "μπορω να σου μιλησω λιγο?"

και να της πεις οτι θελεις!

ξερω θα τρεμεις λιγο αλλα καθε αρχη και δυσκολη.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Εγω προτεινω να το φερεις πλαγιως. Βρες κατι που και καλα θες να κανεις και ζητα της φιλικα να σε βοηθησει. Ετσι θα εξασφαλισεις χρονο μαζι της και συνθηκες για να πεσει το πρωτο φιλι, τα υπολοιπα ειναι πανευκολα μετα. :p

 

Αυτο το κατι θα μπορουσε πχ να ηταν οτι θες να συζητησετε για ενα προσωπικο προβλημα που θελει "γυναικειο μυαλο". Κλεισε το ραντεβου με αυτη τη δικαιολογια... και στην συνεχεια ειτε παρουσιαζεις κατι που βγαζει νοημα, ειτε της λες "ποναει η καρδια μου και ντρεπομουν να το πω σε γιατρο". Αλλη ατακα... "εχουν σκασει τα χειλη μου και ηθελα να σε ρωτησω τι να τους βαλω". Ε, αμα δε σε φιλησει και εκει παει να πει οτι δε θελει οποτε βγαζεις ενα λιποσαν και της λες "καλο ειναι αυτο ή μαλ... μου δωσανε παλι?"...

:p

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν καταλαβαίνω.....

Γιατί όλα αυτά;

Είναι πολύ πιο εύκολο να της οεις ξεκάθαρα...

''κοπέλα μου, θέλω ν....."

και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...