Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν το βρισκω αυτο το seus.

 

το εκανα δουλευει οκ.δοκιμαζω να βαλω και τις εφαρμογες του fb που υποψιαζομαι αυτες μου δημιουργησαν το προβλημα και βλεπουμε...

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

απορεια

στην μπαρα ειδοποιήσεων μου εβγαλε ενα κοκκινο τριγωνο και λεει <<προειδοποιηση χρησης δεδομενων...>> αγγιγμα για προβολη τησ χρησησ και των ρυθμισεων.πως βγαινει αυτη η ^%&^$$ εχω το ics se xperia arc

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας είμαι κάτοχος του χ10! μετά από βλάβη του, η Sony με ενημέρωσε ότι, αν θέλω μπορώ να πάρω το arc τη με συμβουλεύεται;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας είμαι κάτοχος του χ10! μετά από βλάβη του, η Sony με ενημέρωσε ότι, αν θέλω μπορώ να πάρω το arc τη με συμβουλεύεται;

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πώς θα το πάρεις στην θέση του Χ10!!!Είναι πολύ καλύτερο συνολικά! :DΟρίστε γιατί:

-Μεγαλύτερη και καλύτερη οθόνη

-Πιο μικρό/ελαφρύ/λεπτό το arc

-Καλύτερη κάμερα

-Υποστήριξη ακόμα όσον αφορά αναβαθμίσεις κ.α.

-Καλύτερη gpu

-Μικρότερο sar

-HDMI υποστήριξη

-Καλύτερη αυτονομία (αν και κρατάω μια μικρή επιφύλαξη γι'αυτό!)

 

Θες κι άλλα; :p

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια θα χρειαστώ άμεσα την πολύτιμη και σημαντική βοήθειά σας... Εδώ και λίγες ώρες χωρίς κάποιο πρηγούμενο λόγο ή αιτία όταν θέλω να μπω στο ίντερνετ μου βγάζει το εξής μήνυμα = "Υπήρξε μία αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής ίντερνετ (διαδικασία com.android.browser). Περοσπαθήστε ξανά..... Τι κάνουμε τώρα? :cry::cry::cry:

Μάλιστα, όταν πάω στο app store μου εμφανίζει πάλι ένα παρόμοιο μήνυμα γράφοντάς μου την λέξη vending στο τέλος αντί για browser..... Kαμιά ιδέα έχουμε? :O:O:O

Επίσης να τονίσω ότι δεν μπορώ να μπω ούτε στα προγράμματα ή παιχνίδια που έχω κατεβάσει στο κινητό μου....

Έτσι ξαφνικά.....

Η έκδοση που έχω είναι της μαμάς του 2.3.4

Το θέμα είναι τι επιλογές έχω έμπειροι κάτοχοι αυτού του φόρουμ? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια θα χρειαστώ άμεσα την πολύτιμη και σημαντική βοήθειά σας... Εδώ και λίγες ώρες χωρίς κάποιο πρηγούμενο λόγο ή αιτία όταν θέλω να μπω στο ίντερνετ μου βγάζει το εξής μήνυμα = "Υπήρξε μία αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής ίντερνετ (διαδικασία com.android.browser). Περοσπαθήστε ξανά..... Τι κάνουμε τώρα? :cry::cry::cry:

Μάλιστα, όταν πάω στο app store μου εμφανίζει πάλι ένα παρόμοιο μήνυμα γράφοντάς μου την λέξη vending στο τέλος αντί για browser..... Kαμιά ιδέα έχουμε? :O:O:O

Επίσης να τονίσω ότι δεν μπορώ να μπω ούτε στα προγράμματα ή παιχνίδια που έχω κατεβάσει στο κινητό μου....

Έτσι ξαφνικά.....

Η έκδοση που έχω είναι της μαμάς του 2.3.4

Το θέμα είναι τι επιλογές έχω έμπειροι κάτοχοι αυτού του φόρουμ? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.... :rolleyes:

 

επανεκινηση του κινητου εχεις κανει?

ποια συσκευη εχεις?καλυτερα να αναφερθεις στο θεμα της συσκευης που εχεις;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

-Μικρότερο sar

 

Θες κι άλλα; :p

Δεν ξερω τη ειναι

για την εσωτερικη μνημη του τηλ. τη εχεις να μου πεις;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αγαπητέ giothesuper..... Έχω κάνει καμιά δεκάδες φορές επανεκίνηση..... Έχω το x-peria arc silver κινητό αν αυτό βοηθάει! Πως αλλιώς θα μπορούσα να βοηθήσω να μου έλεγες πιθανά προβλήματα-λύσεις?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό Άλκη7 μπορείς να με βοηθήσεις πως γίνεται? Δυστυχώς δεν είμαι πιτσιρικάς να καταλαβαίνω με την πρώτη κάποιους όρους..... Πως κάνω το root, και ποιες εφαρμογές της Sony Ericcson να σβήσω? Έχω καμιά 40ρια περασμένες στο τηλέφωνο....
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών, έτσι όπως είναι το τηλέφωνο άφησέ το. Προτείνω να κάνεις μια επιδιόρθωση με SUS για να περάσει από την αρχή τη 2.3.4 και μετά θα σου πω πως γίνονται και τα υπόλοιπα. Δυστυχώς όμως θα χάσεις τα πάντα οπότε φρόντισε να πάρεις τα απαραίτητα backups και να κάνεις συγχρονισμό τις επαφές σου με gmail για να τις έχεις και μετά..
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το αρχείο που μου συστήνεις το τρέχω απ'ευθείας από το ΚΙΝΗΤΟ μου ή από τον υπολογιστή και συνδέω το κινητό στο pc? Kαι επίσης, τι ακριβώς ΕΠΙΔΙΟΡΘΩΣΗ κάνει αυτό το αρχείο? Κάτι σαν HARD/FACTORY RESET να φανταστώ? Επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσες? Σόρυ Άλκη που σε παιδεύω αλλά φαντάζομαι ότι μάλλον το κατέχεις το άθλημα πολύ καλά......
Link to comment
Share on other sites

Είναι το update center της Sony. Είναι πρόγραμμα για το PC. Έχει μέσα οδηγίες για το τι πρέπει να κάνεις. Δεν είναι κάτι δύσκολο!!

Φέρνει το κινητό σε εργοστασιακή μορφή. Σβήνονται όλα τα προσωπικά δεδομένα (επαφές, μηνύματα, εφαρμογές κλπ). Για να είσαι σίγουρος πάντως κράτα και φωτογραφίες, μουσική, βίντεο σε ένα φάκελο στο PC για να είσαι σίγουρος!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το κατέβασα το αρχείο και θα είναι η έσχατη λύση αν δεν βρω αλλιώς άκρη..... Μετά από ένα ακόμα reset που έκανα στο κινητό διαπιστώνω το εξής ιδιαίτερο. Μπορώ να μπω στο ίντερνετ, στα παιχνίδια/εφαρμογές, στο apps store για ΛΙΓΑ ΛΕΠΤΑ και αυτομάτως μου βγάζει μηνύματα λάθους και μου κόβει όλες τις εφαρμογές μαχαίρι..... Αυτό με παραξενεύει πολύ γιατί δεν γίνεται να μπορώ να έχω πρόσβαση στο ίντερνετ, στα e-mail, και έτσι ξαφνικά να με πετάει έξω......

 

Αυτό που βρήκα εδώ κάνει για root για το Sony Xperia Arc S?

Και στην ορολογία των κινητών το να "γίνω root" τι έννοια έχει ακριβώς?

 

http://www.greek.to/forum/showthread.php?639290-One-Click-Root

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα είναι θέμα software. Δεν έχει κάτσει καλά το λειτουργικό. Η μόνη λύση είναι αυτή. Και αν διορθωθεί ούτε έτσι, το service..

 

Δυστυχώς δε μπορώ να μπω στο site/forum που έδωσες. Δεν είμαι μέλος..

Link to comment
Share on other sites

Nαι, αλλά δικαιολογείται έτσι ξαφνικά το λειτουργικό να έγινε ασταθές? Μετά από 4 μήνες περίπου? Προσπαθώ να σκεφτώ ποιες ήταν οι τελευταίες εφαρμογές που κατέβασα μήπως τις αφαιρέσω και λυθεί αυτή η αστάθεια..... Δεν ξέρω αν ακούγεται αστείο αλλά προσπαθώ να καταλάβω μία λογική εξήγηση αν υπάρχει.... Πως αλλιώς μπορείς να "ξεγελάσεις" το software? To root το ακριβώς κάνει? Και γιατί υπάρχουν πολλών εκδοχών "ρουταρίσματα" και όχι μόνο ένα?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όντως κάποια εφαρμογή να έκανε τη ζημιά, δεν ακούγεται αστείο. Αλλά από το να κάθεσαι να ψάχνεις μια-μια, σου προτείνω να κάνεις την επιδιόρθωση να τελειώνεις.

Root είναι η διαδικασία απόκτησης όλων των δικαιωμάτων από το χρήστη. Δηλαδή μπορεί να επεμβαίνει στο λειτουργικό σύστημα και να κάνει ότι θέλει. Από σβήσιμο εφαρμογών μέχρι πέρασμα custom rom/kernel ή εγκατάσταση recovery για ολικό backup της συσκευής. Απαραίτητη διαδικασία για μένα..

Όταν λες πολλών ειδών ρουταρισματα τι εννοείς; Διάφοροι τρόποι;

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες για το Sar(όσο μικρότερο τόσο καλύτερο):

http://cellphones.about.com/od/phoneglossary/g/sarradiation.htm

 

Και τα δύο έχουν μικρή εσωτερική μνήμη γι'αυτό δεν το έγραψα!Σου σημείωσα αυτά τα οποία είναι καλύτερο το arc.Πάρε μια μνήμη class 6/10 στα 16gb και είσαι άρχοντας και από αυτό το θέμα!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών, έτσι όπως είναι το τηλέφωνο άφησέ το. Προτείνω να κάνεις μια επιδιόρθωση με SUS για να περάσει από την αρχή τη 2.3.4 και μετά θα σου πω πως γίνονται και τα υπόλοιπα. Δυστυχώς όμως θα χάσεις τα πάντα οπότε φρόντισε να πάρεις τα απαραίτητα backups και να κάνεις συγχρονισμό τις επαφές σου με gmail για να τις έχεις και μετά..

 

Αν δεν κάνω λάθος το arc s είναι με ics 4.0

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αδέλφια θα χρειαστώ άμεσα την πολύτιμη και σημαντική βοήθειά σας... Εδώ και λίγες ώρες χωρίς κάποιο πρηγούμενο λόγο ή αιτία ότνα θέλω να μπω στο ίντερνετ μου βγάζει μήνυμα = "Υπήρξε μία αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής ίντερνετ (διαδικασία com.android.browser). Περοσπαθήστε ξανά..... Τι κάνουμε τώρα?

Μάλιστα, όταν πάω στο app store μου εμφανίζει πάλι ένα παρόμοιο μήνυμα γράφοντάς μου την λέξη vending στο τέλος αντί για browser..... Kαμιά ιδέα έχουμε? Έχω φάει σελίδες και σελίδες να το ψάχνω, αλλά άκρη δεν βρήκα... Ευχαριστώ πολύ....

 

Καθάρισε την Cache των εφαρμογών και κυρίως του Market/Play Store κάνε reboot και δες αν συνεχίζεται το πρόβλημα.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...