Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα παιδιά.

Είμαι ή μάλλον ήμουν ένας ευτυχής κάτοχος του μικρού θαύματος που λέγεται Ν9. Έχω ένα πρόβλημα και θέλω την βοήθεια σας: το κινητό μετά την τελευταία αναβάθμιση αντιμετωπίζει πρόβλημα με τις αναπάντητες κλήσεις (ή καλύτερα με το call log) και συγκεκριμένα: όταν έχω μια αναπάντητη κλήση μου βγάζει το σύμβολο στην οθόνη αναμονής κανονικά, όταν κάνω double tap στην οθόνη μου γράφει :1 missed call κι από κάτω το όνομα ή το νούμερο αυτού που με πήρε τηλ, αλλά όταν κάνω swipe στην οθόνη για να δώ την κλήση ανοίγει το call log (εφαρμογή phone) αλλά η κλήση δεν υπάρχει πουθενά, ούτε στις recent calls ούτε στις missed calls. Επίσης όταν πάρω κάποιον τηλέφωνο ενώ εκείνη την ώρα μου εμφανίζει κανονικά το όνομα της επαφής, μετά στο call log μου εμφανίζει: telepathy:/org/freedesktop/telepathy/account/ring/tel/ring. Το πήγα στο Nokia Care της Κοζάνης έγινε format στο κινητό αλλά το πρόβλημα επιμένει. Καμιά ιδέα κανείς για το τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω? Συγνώμη για την έκταση του μηνύματος. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά.

Είμαι ή μάλλον ήμουν ένας ευτυχής κάτοχος του μικρού θαύματος που λέγεται Ν9. Έχω ένα πρόβλημα και θέλω την βοήθεια σας: το κινητό μετά την τελευταία αναβάθμιση αντιμετωπίζει πρόβλημα με τις αναπάντητες κλήσεις (ή καλύτερα με το call log) και συγκεκριμένα: όταν έχω μια αναπάντητη κλήση μου βγάζει το σύμβολο στην οθόνη αναμονής κανονικά, όταν κάνω double tap στην οθόνη μου γράφει :1 missed call κι από κάτω το όνομα ή το νούμερο αυτού που με πήρε τηλ, αλλά όταν κάνω swipe στην οθόνη για να δώ την κλήση ανοίγει το call log (εφαρμογή phone) αλλά η κλήση δεν υπάρχει πουθενά, ούτε στις recent calls ούτε στις missed calls. Επίσης όταν πάρω κάποιον τηλέφωνο ενώ εκείνη την ώρα μου εμφανίζει κανονικά το όνομα της επαφής, μετά στο call log μου εμφανίζει: telepathy:/org/freedesktop/telepathy/account/ring/tel/ring. Το πήγα στο Nokia Care της Κοζάνης έγινε format στο κινητό αλλά το πρόβλημα επιμένει. Καμιά ιδέα κανείς για το τι μπορεί να φταίει και τι μπορώ να κάνω? Συγνώμη για την έκταση του μηνύματος. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Κλασσικο προβληματακι...Το ειχε και μενα ακριβως το ιδιο θεμα..Με ενα ρεσετ στρωνει παντως :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση αλλά τι ακριβώς εννοείς φίλε μου όταν λές reset? Με restore settings ή με clear device (hard reset)?

 

Έχω κάνει reset από την διαδρομή: settings-> reset-> restore settings αλλά το πρόβλημα δεν λύθηκε. Δεν έχω δοκιμάσει το ακριβώς από κάτω: settings -> reset -> clear device. Αυτό εννοείς φίλε μου? Επειδή είμαι έτοιμος να το πάω στο service της Nokia θα ήθελα να ξέρω προκειμένου να μην στερηθώ το τηλέφωνο για κανένα μήνα και βάλε...

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε τα ολα! και αν δεν δουλεψει τιποτα,φλασαρε το. αν παλι δεν πηγαινε σε nokia care

 

@Deadly_Sin

ελα μην αγχωνεσαι,αμα αποστηθισεις το video το κανεις μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Παιζω το galaxy on fire και με πεταει απο το παιχνιδι αρκετα συχνα, πραγμα το οποιο με κανει να θελω να πεταξω το κινητο στον τοιχο. Το κανει και σε εσας? Υπαρχει περιπτωση να φταιει κατι που του εχω περασει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έπαιξα! Τώρα όμως που το είπες θα το δοκιμάσω να δω.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Παιζω το galaxy on fire και με πεταει απο το παιχνιδι αρκετα συχνα, πραγμα το οποιο με κανει να θελω να πεταξω το κινητο στον τοιχο. Το κανει και σε εσας? Υπαρχει περιπτωση να φταιει κατι που του εχω περασει?

 

το κανει και σε αλλα.. ριξτου καμια επανεκκινηση..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Απλώς να επιβεβαιώσω και εγώ από την μεριά μου πως μόλις μου ήρθε ΟΤΑ η 1.3 (η μονάδα μου είναι Ελβετική).
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω μια ερωτηση

ενω εχω κλεισει το internet connection αρκετες φορες με ρωταει για να το ανοιξει!!!!!

γιατι το κανει αυτο ?

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω μια ερωτηση

ενω εχω κλεισει το internet connection αρκετες φορες με ρωταει για να το ανοιξει!!!!!

γιατι το κανει αυτο ?

 

Και σε μένα το κάνει και είναι αρκετά ενοχλητικό. Σαν bug είναι που δεν το διόρθωσαν στο τελευταίο firmware και δεν βλέπω και να το διορθώνουν.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!Εχω ενα νοκια ν9 και αρκετες αποριες πανω σε αυτο.:PΜια απο αυτες ειναι το οτι θελω να ακουσω μεσω νετ ραδιο απο την σελιδα e-radio ας πουμε αλλα δεν κανει αναπαραγωγη γιατι αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να κανεις την παλικαρια να τσεκαρεις στην διευθυνση αν παιζει το δικο σου?το εχω το φλασ πλειερ αλλα δεν παιζει δυστυχως.
Link to comment
Share on other sites

To e-radio έχει δικό του plug-in και βασίζεται σε windows media οπότε χλωμό το κόβω να δουλέψει επίσημα στο κινητό μας.

Το ίδιο το site είναι μόνο για desktop απο τι είδα και υποστηρίζετε απο την One Streaming

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

στο ip radio εψαξες αν το εχει?

υπαρχει ενα αλλο site, shoutcast.com δουλεψει με τον firefox(flash player) ψαξε αν το βρεις εκει...

ετσι συνηθως ακουω skai και δουλευει ρολοι..

Link to comment
Share on other sites

παιδια το fasterN9 ξερουμε αν δουλευει μαζι με το n9qtweak καλα??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια το fasterN9 ξερουμε αν δουλευει μαζι με το n9qtweak καλα??

 

Ναι, τα εχω συνδυασει και το κινητο τρεχει αριστα.

 

Οποτε δεν θα μπορεσουμε να ακουσουμε ντερτι ποτε απο το κινητο μας:/ ευχαριστω παιδιααα

 

Γιατι δεν κατεβασεις εφαρμογη ραδιοφωνου για να ακους μεσω της κεραιας και οχι απο το νετ;

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα εννοείς με πληρωμή. Ποια προτείνεις;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα εννοείς με πληρωμή. Ποια προτείνεις;

 

Εγώ χρησιμοποιώ την FM Radio. Επί πληρωμή στο store άλλα υπάρχει και άλλη λύση αν με πιάνεις

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

στο ip radio εψαξες αν το εχει?

υπαρχει ενα αλλο site, shoutcast.com δουλεψει με τον firefox(flash player) ψαξε αν το βρεις εκει...

ετσι συνηθως ακουω skai και δουλευει ρολοι..

 

 

Φιλαρακι ακου να δεις τυχη ατυχια:P Το εχει το ντερτι της καβαλας βεβαια αλλα δεν παιζει...ο μονος που δεν παιζει χαχα ευχαριστω παντως πολυ καλο site:)

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση που ισως να εχει απαντηθει!!!!Μπορουμε να κανουμε Video κληση απο το skype με την 1.3 αν ναι πως μπορει να γινει ?

 

Ευχαριστω

N9 Best phone ever
Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση που ισως να εχει απαντηθει!!!!Μπορουμε να κανουμε Video κληση απο το skype με την 1.3 αν ναι πως μπορει να γινει ?

 

Ευχαριστω

 

Δυστυχως δεν γινεται..βιντεοκληση μπορεις να κανεις μονο απο το google talk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...