Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιος τα βγάζει αυτά τα update? Και αν τα βγάζει η Nokia γιατί δεν ασχολούνται με τα προβλήματα του λειτουργικού; Είχαν πει για υποστήριξη αλλά αν είναι να υποστηρίζουν τις εφαρμογές και όχι το λειτουργικό τι να το κάνω. Θα μου πείτε είναι πιο εύκολο να ασχοληθούν με μια εφαρμογή από το να διορθώσουν ένα "πεθαμένο" λειτουργικό αλλά...

 

Nokia update ειναι, αλλα προσπαθω να μην ενθουσιαστω και ξενερωσω αποτομα..!

 

Οτι δωσουν καλο ειναι!

Ξενερα φυσικα να δινουν update για twitter οταν χρειαζεσαι σοβαροτερα, αλλα τι να κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

θα ερθει και η 1.4..:p:p

 

Μπα, θα πάνε στην 2.0

Μη λες τέτοια γιατι θα πάθει κανένα εγκεφαλικό ο ελοπας. Ασε που θα αρχισει να πετάει και Ν9 στο πλατό.....χαχαχα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπα, θα πάνε στην 2.0

Μη λες τέτοια γιατι θα πάθει κανένα εγκεφαλικό ο ελοπας. Ασε που θα αρχισει να πετάει και Ν9 στο πλατό.....χαχαχα

απευθειας στην 2.0? καλη φαση :p

ε αμμα ειναι να τα πεταξει να αρχισει απο την αυλη μου :p

Link to comment
Share on other sites

απευθειας στην 2.0? καλη φαση :p

ε αμμα ειναι να τα πεταξει να αρχισει απο την αυλη μου :p

 

Κράτησέ μου ένα μαύρο 64αρι.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κράτησέ μου ένα μαύρο 64αρι.....:)

 

Βlack is overrated. Αυτο το λειτουργικό απογειώνεται οπτικά με το χρωματιστό περίβλημα.

 

Έχω αρχίσει να θυμάμαι πόσο μα πόσο αργό ήταν το δικό μου αλλά πόσο αλλο τόσο ξεχωριστό πραγματάκι :happy:

 

Επίσης μου λέει να κάνω το update 40.2012.21.3.339.2

Η 1.3 είναι αυτη ; Να την κάνω ή δεν αξίζει ;

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οποτε βρω λιγο χρονο θα γραψω εναν οδηγο και θα ανεβασω τα σωστα apk να μην τρωει τσαμπα χρονο ο κοσμακης! :p

 

Το χρειάζομαι!

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Βlack is overrated. Αυτο το λειτουργικό απογειώνεται οπτικά με το χρωματιστό περίβλημα.

 

Φιλε διαφωνω, το απολυτο μαυρο της οθονης με το μαυρο περιβλημα ειναι ενα απο τα καλυτερα χαρακτηριστικα του κινητου, οσο ομορφα παιχνιδιαρικο και να φαινεται το κυανο η το κοκκινο .. Αν και θα το αγοραζα και σε σκουρο πρασινο, δυστυχως βγηκε μονο σε Lumia ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Βlack is overrated. Αυτο το λειτουργικό απογειώνεται οπτικά με το χρωματιστό περίβλημα.

 

Έχω αρχίσει να θυμάμαι πόσο μα πόσο αργό ήταν το δικό μου αλλά πόσο αλλο τόσο ξεχωριστό πραγματάκι :happy:

 

Επίσης μου λέει να κάνω το update 40.2012.21.3.339.2

Η 1.3 είναι αυτη ; Να την κάνω ή δεν αξίζει ;

 

Νομίζω πως το 64αρι είναι μόνο μαύρο. Να την κάνεις την αναβάθμιση. Εγώ προσωπικά μου "φαίνεται" πως είναι πιο γρήγορο, δεν έχει πλέον θέματα η μπαταρία(!!!) και είδα περισσότερα apps στο Nokia Store (εδώ μπορεί να παίζει ρόλο η emmc που πέρασα αν και δεν το πολυπιστεύω).

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Φιλε διαφωνω, το απολυτο μαυρο της οθονης με το μαυρο περιβλημα ειναι ενα απο τα καλυτερα χαρακτηριστικα του κινητου, οσο ομορφα παιχνιδιαρικο και να φαινεται το κυανο η το κοκκινο ...

 

Επιτέλους συμφωνήσαμε κάπου.....:)

 

Αν και θα το αγοραζα και σε σκουρο πρασινο ....

Όχι για πολύ.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πάω να τρέξω το Emumaster και μου λεει οτι χρειάζεται την 1.2 για να τρέξει οπότε πρέπει να είναι σε 1.1 ακόμα !

 

@kaluas: Το χα σε μαύρο. Οσο ωραίο και αν το κάνει, για μένα χάνει λίγο στο σχέδιο και στο παιχνιδιάρικο στυλ του. Με εντυπωσίασε πολύ περισσότερο σε magenta από ότι περίμενα. Του ταιριάζει 150% περισσότερο

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάω να τρέξω το Emumaster και μου λεει οτι χρειάζεται την 1.2 για να τρέξει οπότε πρέπει να είναι σε 1.1 ακόμα !

 

@kaluas: Το χα σε μαύρο. Οσο ωραίο και αν το κάνει, για μένα χάνει λίγο στο σχέδιο και στο παιχνιδιάρικο στυλ του. Με εντυπωσίασε πολύ περισσότερο σε magenta από ότι περίμενα. Του ταιριάζει 150% περισσότερο

 

Του ταιριάζει?? Εγώ δεν συμφωνώ. Όπως κατάλαβες απόψεις είναι. Στο μαύρο πάντως επειδή ακριβώς δεν ξεχωρίζει εύκολα η οθόνη είναι ψαρωτικό! Τώρα όσον αφορά το χρώμα, καθένας με το γούστο του. Εγώ έψαχνα Cyan

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο ebay το πήρα, σφραγισμένο μάλιστα οπότε θα βρεις 100% cyan αν το θες ακόμα.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο ebay το πήρα, σφραγισμένο μάλιστα οπότε θα βρεις 100% cyan αν το θες ακόμα.

 

To έχω σε μαύρο. Μου φτάνει ένα! Ένα και καλό :) Έχω σκοπό να του αλλάξω το housing αλλά αργότερα, όταν τελειώσει η εγγύηση.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

ελεος!

παντως το δειχνει μονο σε n950..οποτε ισως να φταιει το hardware πληκτρολογιο..

 

ας το δοκιμασει παντως καποιος να μας πει :p :p

Link to comment
Share on other sites

Το ότι οι φωτογραφίες που βγάζω με φλας,βγαίνουν κάπως πιο σκοτεινές από ότι δείχνουν στην οθόνη την στιγμή που πατάω να βγει η φωτο διορθώνετε κάπως?Είναι κάτι στις ρυθμίσεις?Η μήπως απλά το φλάς είναι κάπως αδύναμο?
Link to comment
Share on other sites

Το ότι οι φωτογραφίες που βγάζω με φλας,βγαίνουν κάπως πιο σκοτεινές από ότι δείχνουν στην οθόνη την στιγμή που πατάω να βγει η φωτο διορθώνετε κάπως?Είναι κάτι στις ρυθμίσεις?Η μήπως απλά το φλάς είναι κάπως αδύναμο?

 

Δεν ξερω αν φτιαχνεται, παντως το φλας μονο αδυναμο δεν ειναι!

Μπορει να μην βγαζει την φωτογραφια τη στιγμη που πρεπει η κατι τετοιο (θεμα software δηλαδη).

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά θέμα Software φαίνεται.

Στον Η/Υ πως σου φαίνεται?

Μπορείς να τη καθαρίσεις, πάντως μετά.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Ποιός είπε πως η Nokia δεν έβγαλε κινητό με Android? :p

 

http://img259.imageshack.us/img259/4928/nitdroidmine.jpg

 

Υπάρχουν βέβαια θέματα που πρέπει να λυθούν. Καταρχήν, με το λίγο που το είδα, δεν μπορείς να μιλήσεις στο τηλέφωνο παρόλο που καλεί και απαντάει! SMS δέχεται κανονικά και μπορείς να διαβάσεις άνετα τα ελληνικά. Δεν είναι τόσο smooth όσο σε ένα καλό Nexus S αλλά μια χαρά δουλεύει το περιβάλλον. Δυστυχώς, ούτε η κάμερα ανοίγει. Τώρα θα δοκιμάσω το Wi-Fi και το Play Store με τα προγράμματα και θα σας ενημερώσω.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ποιός είπε πως η Nokia δεν έβγαλε κινητό με Android? :p

 

http://img259.imageshack.us/img259/4928/nitdroidmine.jpg

 

Υπάρχουν βέβαια θέματα που πρέπει να λυθούν. Καταρχήν, με το λίγο που το είδα, δεν μπορείς να μιλήσεις στο τηλέφωνο παρόλο που καλεί και απαντάει! SMS δέχεται κανονικά και μπορείς να διαβάσεις άνετα τα ελληνικά. Δεν είναι τόσο smooth όσο σε ένα καλό Nexus S αλλά μια χαρά δουλεύει το περιβάλλον. Δυστυχώς, ούτε η κάμερα ανοίγει. Τώρα θα δοκιμάσω το Wi-Fi και το Play Store με τα προγράμματα και θα σας ενημερώσω.

 

Ποιος σε πιανει!! :lol:

Εχει θεμα ο Λεο στους οδηγους, γραψε εκει.

Εγω θα περιμενω 4.2.2 για να ξανα περασω nitdroid :)

 

Εντόπισα και ένα bug πριν λίγο :p

Ποιότητα minecraft βέβαια λόγο se w890 :lol:

Αυτο γινεται οπου και αν εισαι με οποιαδηποτε εφαρμογη.

 

Γινεται και απο τα πλαγια αλλα με λιγο ζορι.

Σε αυτη την περιπτωση (οριζοντιο swipe) η εφαρμογη ξανα εμφανιζεται μπροστα αντι να παει στο backgroung οπως επρεπε.

 

Edit

Sorry για το διπλό

Τώρα το πρόσεξα..

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για το παρακάτω πρόγραμμα; Βασικά, έχω βγάλει το NITDroid και έχω σετάρει απο την αρχή το Ν9 και φοβάμαι να το δοκιμάσω. Οπότε αν το δοκιμάσει κανείς ας μας πει τις εντυπώσεις του.

 

http://n9-apps.com/theme-settings

 

Και κάτι ακόμα. Το FasterN9 μαζί με το N9QTweak στην 1,3 δουλεύει κανονικά; είχατε κανένα πρόβλημα μήπως;

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Τι γνώμη έχετε για το παρακάτω πρόγραμμα; Βασικά, έχω βγάλει το NITDroid και έχω σετάρει απο την αρχή το Ν9 και φοβάμαι να το δοκιμάσω. Οπότε αν το δοκιμάσει κανείς ας μας πει τις εντυπώσεις του.

 

http://n9-apps.com/theme-settings

 

Και κάτι ακόμα. Το FasterN9 μαζί με το N9QTweak στην 1,3 δουλεύει κανονικά; είχατε κανένα πρόβλημα μήπως;

 

Για το προγραμμα με τα θεματα δεν ξερω, αλλα το fasterN9 το εχω εγκατεστημενο κανονικα μαζι με n9qtweak, homescreen settings, τα toggles στην status bar και διαφορα αλλα.

Δεν εχω κανενα θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Θα τα βάλω και εγώ :)

Backup πως να πάρω; Βασικά τις αρχικές ρυθμίσεις σε λογαριασμούς προγράμματα κλπ γιατί ειναι σπαστικό να τα ξαναβάζω.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

το εχω βαλει εγω.. οκ ηταν

κατεβαζεις τα θεματα απο εδω http://talk.maemo.org/showthread.php?t=87186

και τα πατας απο το προγραμμα..

 

το fastern9 δεν χρειαζεται αφου εχει το n9qtweak το δικο του tweak και νομιζω ειναι τα ιδια..

 

παντως εγω με custom statusbar,home screen settings,εικονες σε καθε οθονη και διαφορα απο n9qtweak δεν επαθα κατι οταν αλλαξα θεμα(απο αυτα που δινω παρπανω..)

μπορει να τα παιξει το κινητο και μετα απο οτι ειδα θελει δουλιτσα για να επανελθει..

 

backup περνεις απο το n9qtweak (το Κ νομιζω?) η αν θες clean backup απο εδω http://talk.maemo.org/showthread.php?t=80600

 

οτι θες Φιλιππε.. εσυ ξερεις :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...