Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α, εγώ τη μπαταρία τη κατάλαβα!

Αν είναι κανονικά, απενεργοποιείται το saving mode, πράσινο μπαίνει και μπλέ είναι!

make love not work
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α, εγώ τη μπαταρία τη κατάλαβα!

Αν είναι κανονικά, απενεργοποιείται το saving mode, πράσινο μπαίνει και μπλέ είναι!

 

Το κοιταξα τωρα.

Ασπρο κανονικη λειτουργια, πρασινο αυτοματη, μπλε εξοικονομηση.

Η αυτοματη εξοικονομηση τι κανεις ομως?

Κλεινει απλα τη συνδεση οταν αφηνεις τη συσκευη? Η απλα βαζει εξοικονομηση μετα απο το ποσοστο μπαταριας που επιλεξεις?

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω καταλάβει, το τηλέφωνο γίνεται πιο αργό και πέφτει ο φωτισμός.

δε ψάχνει συχνά για ασύρματα δίκτυα και κόβει δεδομένα ή/και WiFi, όταν δε χρησιμοποιείται.

Δεν συγχρονίζει.

Το έχω στο default. 20%

μια χαρά.

Edited by okourkoulos
make love not work
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορει να διαβαζει αρχεια PDF. και κατι αλλο ξερει κανεις για πιο λογω δεν παιζει βιντεο που εχω τραβηξει με αλλο κινητο μου το nokia n8?. ευχαριστω Edited by tsek
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορει να διαβαζει αρχεια PDF.

 

Εχει ενσωματωμενο, λεγεται documents ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι απαντησεις σε 2-3 πραγματα που με προβληματιζουν :)

 

1. Οταν γραφω με το swype και παω να αρχισω απο μια ακρη, φευγει ολοκληρο το πληκτρολογιο μαζι με το δαχτυλο γιατι νομιζει οτι παω να αλλαξω πληκτρολογιο..

Αυτο συμβαινει ακομα και οταν βγαζω ολα τα αλλα πληκτρολογια και αφηνω μονο το swype.

Αυτο ειναι μεγαλο προβλημα για μενα γιατι μονο με swype μπορω να την παλεψω σε τοσο μικρη συσκευη..

Με το κανονικο πληκτρολογιο παταω οτι να'ναι και σε landscape μου καθεται μεγαλο..! (βασικα, μονο στο note 2 γραφω τελεια και γρηγορα χωρις swype η landscape :p)

Υπαρχει καποια λυση για αυτο?

 

2. Με το gps τι γινεται?

Αν το αφησω ανοιχτο θα μεινει κανονικα ανοιχτο (οπως στο android για παραδειγμα) και θα στεγνωσει την μπαταρια?

Η θα ανοιξει μονο αν καποια εφαρμογη το χρειαστει? Εδω βεβαια υπαρχει και αλλο θεμα.. Ακομα και αν οντως ανοιγει μονο οταν χρειαζεται, μηπως αρχισουν οι εφαρμογες να το ανοιγουν συχνα?

 

Δεν εχουμε πολυ "ζουμι"..! Μην παει χαμενο τσαμα! :lol:

 

Ειχα και καποια αλλα θεματα στο μυαλο αλλα τα ξεχασα τωρα :p

Link to comment
Share on other sites

για το swype δεν εχω ιδεα..δεν το χρησιμοποιω ουτε καν εχω καταλαβει πως δουλευει... :p(δεν το κοβω και για χρησιμο να πω την αληθεια)

 

για το gps εννοεις αν το αφησεις ενεργο απο τις ρυθμισεις?

απλα εχει την δυνατοτητα να ανοιγει οποτε το χρειαζεται οχι συνεχεια ανοιχτο..

οταν ανοιξεις τους χαρτες δηλαδη θα ανοιξει και το gps..

(εξαλλου δεν εχουμε και πολλες εφαρμογες που να εκμεταλλευονται τετοιες δυνατοτητες :p)

 

για την μπαταρια εμενα δεν μου τρωει.. 7mA idle εχω..αλλα ξερεις το n9 ειναι με τις ορεξεις του

αλλες φορες τρωει αλλες φορες δεν τρωει

και να ενεργοποιησεις δηλαδη το gps μπορει να παει 70mA και μεθαυριο να πεσει στα φυσιολογικα..

Link to comment
Share on other sites

για το swype δεν εχω ιδεα..δεν το χρησιμοποιω ουτε καν εχω καταλαβει πως δουλευει... :p(δεν το κοβω και για χρησιμο να πω την αληθεια)

 

για το gps εννοεις αν το αφησεις ενεργο απο τις ρυθμισεις?

απλα εχει την δυνατοτητα να ανοιγει οποτε το χρειαζεται οχι συνεχεια ανοιχτο..

οταν ανοιξεις τους χαρτες δηλαδη θα ανοιξει και το gps..

(εξαλλου δεν εχουμε και πολλες εφαρμογες που να εκμεταλλευονται τετοιες δυνατοτητες :p)

 

για την μπαταρια εμενα δεν μου τρωει.. 7mA idle εχω..αλλα ξερεις το n9 ειναι με τις ορεξεις του

αλλες φορες τρωει αλλες φορες δεν τρωει

και να ενεργοποιησεις δηλαδη το gps μπορει να παει 70mA και μεθαυριο να πεσει στα φυσιολογικα..

 

To swype ειναι κορυφη μολις το συνηθισεις!

 

Για το gps ναι, ενεργο απο τις ρυθμισεις εννοω.

Πολυ ωραια! Το παραταω και αυτο ανοιχτο :p

 

Οντως ειναι με τις ορεξεις του στο θεμα μπαταρια το κινητο..

Ακομα στρωνει η δικη μου βεβαια αλλα σημερα ειδα πως εμεινε αρκετη.

Δεν το δουλεψα στην ουσια, αλλα σε σχεση με τις προηγουμενες φορες ειναι στο διπλασιο περιπου!

Μπορει να τραβηξει και την κατηφορα γρηγορα φυσικα, οποτε κραταω και μια πισινη :p

Link to comment
Share on other sites

Πώς δουλεύει το swype ρε παιδιά ποιος θα με δείξει εμένα. Νίκο κανόνισε να κατέβεις Σαλόνικα να μου κάνεις ένα Demo :P

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Πώς δουλεύει το swype ρε παιδιά ποιος θα με δείξει εμένα. Νίκο κανόνισε να κατέβεις Σαλόνικα να μου κάνεις ένα Demo :P

ο αλλος θελει και prive! :p

 

εδω ρε δημοσια! να δουμε και εμεις! :lol:

Link to comment
Share on other sites

2η φορά από αύριο ( λογικά ) Ν9 ( για το έταιρο ήμισυ αυτή τη φορά :P ).

 

Αυτη τη φορά magenta is. Οπότε Λεωνίδα κάπου θα σε ξαναπρήξω !

 

Eπίσης μη ποστάρεις τιποτα στο FB, είναι έκπληξη ! ! !

Edited by zerow

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2η φορά από αύριο ( λογικά ) Ν9 ( για το έταιρο ήμισυ αυτή τη φορά :P ).

 

Αυτη τη φορά magenta is. Οπότε Λεωνίδα κάπου θα σε ξαναπρήξω !

 

Eπίσης μη ποστάρεις τιποτα στο FB, είναι έκπληξη ! ! !

Εισαι ωραιος ρε Παυλο. ;) τυχερη η κοπελα οχι για το n9 αλλα γενικα!

Μεγιες!

και εννοειται οτι θελεις μου λες!

εδω η με pm οτι χρειαστεις πες μου!:)

(και δεν με πρηζεις,δεν εχω προβλημα :))

Link to comment
Share on other sites

Zerow άλλαξε και το αβαταρ σε Ν9 αφού το αγαπάς τόσο πολυ. :)

Και εσυ νταρκ :Ρ

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε, μη το αλλάξετε. Να ξεχωρίζουμε εμείς που το αγαπάμε περισσότερο.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο πως ακριβώς πετυχαίνεις τέτοια κατανάλωση?Τελευταία φορά που κράτησε 2 μέρες είχα μείνει με 9% και στο πρώτο τηλεφώνημα τα τίναξε.Για αυτό ρωτάω.Κάνεις κάτι συγκεκριμένο?Η απλά δε το ακούμπησες 2 μέρες?Γιατί μου φαίνεται πού περίεργο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Πήρα το bluetooth Nokia 218 και ενώ στην αρχή έκανε pair με το κινητό,μόλις το αποσύνδεσα δεν ξαναμπαίνει.Το διαβάζει στιγμιαία,δεν προλαβαίνω να συνδεθώ.Ούτε hard reset 5 δευτερολέπτων πιάνει ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νίκο πως ακριβώς πετυχαίνεις τέτοια κατανάλωση?Τελευταία φορά που κράτησε 2 μέρες είχα μείνει με 9% και στο πρώτο τηλεφώνημα τα τίναξε.Για αυτό ρωτάω.Κάνεις κάτι συγκεκριμένο?Η απλά δε το ακούμπησες 2 μέρες?Γιατί μου φαίνεται πού περίεργο.

 

Εμενα να δεις ποσο περιεργο μου φαινεται φιλε μου..!

Εβγαλα 4 μερες!!

Το ειχα χωρις εξοικονομηση, σε wifi συνεχεια, τηλεφωνα και καμια ωρα χρηση τη μερα (ισως λιγο λιγοτερο). Τιποτα δηλαδη για τα δικα μου δεδομενα, αλλα πολλα για τα δεδομενα του n9!

Πριν μερες το ειχα παρατημενο και εβγαλε 2-2μιση μερες.

Δεν ειχα μιλησει στο τηλεφωνο καθολου στο τηλεφωνο , δεν ειχα ανοιχτο τιποτα, ηταν σε εξοικονομηση και το ειχα δουλεψει λιγοτερο απο 1 ωρα συνολικα..

:confused:

 

Καλα σε κανονικη χρηση δεν το συζητω..

Μια μερα με το ζορι.

Αν το δουλεψω σαν κυριο smartphone με 3g συνεχεια, mails και ιστοριες θελει φορτιση μεσημερι-βραδυ σιγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάπως έτσι είναι το λογικό.Εγώ χωρίς καθόλου 3g αλλά με αρκετά τηλέφωνα και αρκετό παιχνίδι βγάζω 1.5 μέρα.Αλλά πάντα το φορτίζω το βράδυ για να μη μείνω την άλλη μέρα στη δουλειά χωρίς κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Ζαλιστηκα σημερα μεχρι να περασω apkenv και κανενα android παιχνιδακι..!

Install, μετα εψαχνα τα αρχεια που ελειπαν απο την εγκατασταση, μετα ποιες εκδοσεις των παιχνιδιων δουλευουν.. :dizzy:

Οποτε βρω λιγο χρονο θα γραψω εναν οδηγο και θα ανεβασω τα σωστα apk να μην τρωει τσαμπα χρονο ο κοσμακης! :p

 

Τρεχουν τελεια παντως τα παιχνιδια (ολα τα angry birds εκτος απο το star wars, cut the rope, fruit ninja και amazing alex)

Χρειαζεται dual core android για να τα παιξει ετσι!

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάπως έτσι είναι το λογικό.Εγώ χωρίς καθόλου 3g αλλά με αρκετά τηλέφωνα και αρκετό παιχνίδι βγάζω 1.5 μέρα.Αλλά πάντα το φορτίζω το βράδυ για να μη μείνω την άλλη μέρα στη δουλειά χωρίς κινητό.

 

Αν ίσχυε και σε μένα αυτο τότε ίσως να το είχα ακόμη. Τελικά είναι θέμα παρτίδας?????

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έγινε χαμός με το κινητό τελικά :).

 

Τώρα είμαστε σε αναζήτηση θηκης τύπου wallet. Εχετε κάτι υπόψη σας ;

Επίσης αυτό το ηχειάκι το nfc το πήρε κανείς ; Αξιζε ; Υπάρχει πουθενά διαθέσιμο ;

 

Για μένα πάντως τώρα που το είδα σε magenta σε ζωντανό, είναι το καλύτερο χρώμα του. Το μαύρο εν τέλει του αφαιρεί από τον παιχνιδιάρικο χαρακτήρα και ίσως κάποτε το ξαναπάρω σε μπλε ( αν και δε το βλέπω γιατί μου φαίνεται πλέον αργό για smartphone )

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποιος τα βγάζει αυτά τα update? Και αν τα βγάζει η Nokia γιατί δεν ασχολούνται με τα προβλήματα του λειτουργικού; Είχαν πει για υποστήριξη αλλά αν είναι να υποστηρίζουν τις εφαρμογές και όχι το λειτουργικό τι να το κάνω. Θα μου πείτε είναι πιο εύκολο να ασχοληθούν με μια εφαρμογή από το να διορθώσουν ένα "πεθαμένο" λειτουργικό αλλά...

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...