Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες δοκίμασε κανείς την τρίτη εφαρμογή fm radio που είναι σε μαυρο φόντο και έχει κουμπιά search, save stations κα?

Τώρα εχω την old style και είμαι ευχαριστημένος αλλα έλεγα να δοκίομαζα την άλλη απλα φοβάμαι battery drain.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το οποιο εδω και λιγη ωρα φαινεται να εχει πεσει.

ελπιζω προσωρινα

 

ναι το Talk πεφτει συχνα..αλλα μετα απο λιγο συνηθως μπαινει

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δοκίμασε κανείς την τρίτη εφαρμογή fm radio που είναι σε μαυρο φόντο και έχει κουμπιά search, save stations κα?

Τώρα εχω την old style και είμαι ευχαριστημένος αλλα έλεγα να δοκίομαζα την άλλη απλα φοβάμαι battery drain.

 

δωσε λιν κη το ονομα της εφαρμογης να την κατεβασω να σου πω γιατι ενδιαφερομαι και εγω αν και ειμαι ευχαριστημενος..

οταν παθαινεις baterry drain ποια ειναι η λυση? επαθα λιγο πριν την αναβαθμση και μολις εκανα το update στην 1,2 ημουν οκ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

εχει δοκιμασει κανεις αν λειτουργει το 2 σε 1 μεσα απο τις υπηρεσιες της SIM και αν λειτουργει σωστα η κομμενη SIM στο Ν9?

ευχαριστω

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

εχει δοκιμασει κανεις αν λειτουργει το 2 σε 1 μεσα απο τις υπηρεσιες της SIM και αν λειτουργει σωστα η κομμενη SIM στο Ν9?

ευχαριστω

 

Η κομμένη SIM μια χαρά δουλεύει.Βέβαια για να είμαι 100% σίγουρος την πήρα από τον Cosmote (δεν την έκοψα μόνος μου δηλαδή την παλιά).Και πήρα και ένα ανταπτοράκι με 3 ευρώ και είμαι κομπλέ!

ΥΓ:το κινητό το έχω 2 μέρες και τα σπάει!Είναι απίστευτο,πανεύκολο στη χρήση,με πολύ καλό οδηγό χρήσης μέσα στο τηλέφωνο!

Το swipe είναι όλα τα λεφτά!

Link to comment
Share on other sites

Η κομμένη SIM μια χαρά δουλεύει.Βέβαια για να είμαι 100% σίγουρος την πήρα από τον Cosmote (δεν την έκοψα μόνος μου δηλαδή την παλιά).Και πήρα και ένα ανταπτοράκι με 3 ευρώ και είμαι κομπλέ!

ΥΓ:το κινητό το έχω 2 μέρες και τα σπάει!Είναι απίστευτο,πανεύκολο στη χρήση,με πολύ καλό οδηγό χρήσης μέσα στο τηλέφωνο!

Το swipe είναι όλα τα λεφτά!

 

ευχαριστω φιλε μου.τελικα πηρα μια Micro και τελος :p

εγω σημερα το πηρα και θα ξεκινησω να το μαθαινω-"πειραζω" :cool:

η αληθεια ειναι με τα απο SGS II & Nexus η οθονη φαινεται λιγο πιο μικρη αλλα πολυ καλη σε view.

η κατασκευη του ειναι ενα σκαλι επανω απο οτι εχω λειτουργησει μεχρι στιγμης.

Let the fun begin! :O

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα στο mameo ότι το έπαθε και άλλος αυτό που έπαθα εγώ

"I have observed that XVID and DIVX files are a little choppy now. It's like they are skipping a frame or two. They used to play as smooth as butter with PR 1.1 H.264 files still play well though."

Λέτε να διορθωθεί με την Pr1.3?

Link to comment
Share on other sites

το κανει και σε μενα αυτο. σε βιντεακια που περασα απο το ν8 και πριν τα επαιζε. αυτο που μου εχει σπασει τα νευρα ομως, ειναι οταν μπαινω στο φεισμπουκ και στο μσν, μου τους δειχνει ολους οφλαιν. ενω αυτοι με βλεπουν κανονικα. μου στελνουν και τους απαντω κανονικα!!!! τι παιζει ρε παιδια;

το γέλιο είναι η τροφή της ψυχής!!!

 

Lumia 1020 : Rules!!!

Νokia N9: Have no rules!!!

Link to comment
Share on other sites

πως μπορώ να βάλω "ελενικους" υπότιτλους σε nokia n9 ότι και αν έχω δοκιμάσει δεν δουλεύει ενώ στο nokia n8 δουλεύει κανονικά σε utf-8 κωδικοποίηση
Link to comment
Share on other sites

το κανει και σε μενα αυτο. σε βιντεακια που περασα απο το ν8 και πριν τα επαιζε. αυτο που μου εχει σπασει τα νευρα ομως, ειναι οταν μπαινω στο φεισμπουκ και στο μσν, μου τους δειχνει ολους οφλαιν. ενω αυτοι με βλεπουν κανονικα. μου στελνουν και τους απαντω κανονικα!!!! τι παιζει ρε παιδια;

 

για προσπάθησε να ξαναδημιούργησεις τους λογαριασμούς μήπως διορθωθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

2 πραγματα να πω μεχρι στιγμης.

1)λιγο lagarei το κινητο κυριως οταν ο browser ειναι ανοιχτος. για μερικα δευτερολεπτα.μετα επανερχεται βεβαια.κανοντας χρηση του app drop cache βελτιωνεται η κατασταση.συμβαινει βεβαια και σε τυχαιο χρονο.

2) παραθετω screenshot απο μπαταρια

 

http://img715.imageshack.us/img715/8739/20120303191148.png

 

http://img594.imageshack.us/img594/3687/20120303191134.png

 

αυτα τα ειναι σωστα η παιζει battery drain?

ευχαριστω

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο και τι χρηση κανεις , 9 avg indle ειναι μετρια μετα την 1,2 εγω εχω 4-5 περιπου και μου κραταει περιπου 2,5 μερες.
Link to comment
Share on other sites

παιζει ρολο και τι χρηση κανεις , 9 avg indle ειναι μετρια μετα την 1,2 εγω εχω 4-5 περιπου και μου κραταει περιπου 2,5 μερες.

 

χθες το παρελαβα οποτε ακομα το ψαχνω το σκαλιζω και δεν εχω σαφη αποψη για διαρκεια μπαταριας.λεω να του κανω ενα reset clear settings μηπως πεσει το idle . αξιζει?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

περνα και 1,2 αν δεν την εχεις περασει κανε και ενα ρισετ και θα ερθει στα ισια του

 

την περασα ΟΤΑ.να φλασαρω και να κανω ρεσετ?δεν εχω φλασαρει με νοκια ξανα βεβαια .με phoinix γινεται ?

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι, αναφορα παραδοσης εχει στα μυνηματα; τα βιντεακια του παιρνουν υποτιτλους ; εστω και αγγλικους
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν μου εχει ερθει ακομα το update pr 1.2 υπαρχει καποιος τροπος να το κατεβασω και να το περασω?παρακαλω απαντηστε μου γιατι εχω τρελαθει.
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς το mobile internet της cosmote με τι ρυθμίσεις μπορεί να δουλέψει γιατί με αυτές που έχει δεν συνδέεται.

στην vodafone,με τις ρυθμισεις που εβαλε μονο του δουλευει μια χαρα.παρε τηλεφωνο εξυπηρετηση αν ειναι να σου πουν τις σωστες

 

Να ρωτησω κατι, αναφορα παραδοσης εχει στα μυνηματα; τα βιντεακια του παιρνουν υποτιτλους ; εστω και αγγλικους

ναι απο ολα κομπλε :happy: (με το αντιστοιχο προγραμμα για υποτιτλους παντα)

 

@tomco1984

φλασαρε το,εχει ανεβει στο navifirm νομιζω

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

εχει βγει προγραμμα για υποτιτλους;

κατι σαν το subtittles support του Ν900 ας πουμε;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Πληροφορίες apn για Ιντερνετ

Voda: internet.vodafone.gr

Cote: internet

Wind: gint.b-online.gr

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Για ταινίες με υπότιτλους εγώ έκανα τα εξής :

- Εγκατέστησα mplayer από ΕΔΩ

- Εγκατέστησα Kmplayer από ΕΔΩ

Και τέλος για υπότιλους έδωσα την "γνωστή" config εντολή στον mplayer

Στο τερματικό ως χρήστης

echo "subfont-encoding=ISO-8859-7" > /home/user/.mplayer/config

 

Εννοείται πως όλα είναι νόμιμα και δωρεάν.

 

εχει βγει προγραμμα για υποτιτλους;

κατι σαν το subtittles support του Ν900 ας πουμε;

 

δες στην παραθεση! δουλευει αψογα!

 

edit: μετα την pr εκανα ενα μονο φακελο για τα παιχνιδια και τα εριξα ολα μεσα..μετα διεγραψα δυο(konas crate,angry birds with magic) οχι απο το μενου αλλα απο manage applications και εγινε αυτο

http://img694.imageshack.us/img694/4848/20120304035018.png

By leonidas_s1 at 2012-03-04

εκανα reboot τιποτα,μετακινησα το ενα εκτος φακελου και παλι τιποτα..μετα το ξαναεβαλα στο φακελο,εκανα εγκατασταση παλι το konas crate,εμφανιστηκε κανονικα,εφυγε ομως το angry birds,μετα διεγραψα απο το μενου παλι το konas crate και ολα οκ.

δεν ξερω αν ειναι bug η κατι τελος παντων.απλα το εγραψα αν το εχει παθει και κανεις αλλος να ξερει οτι δεν ειναι ο μονος :p

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

Εάν δίνοντας το παρακάτω

echo "subfont-encoding=ISO-8859-7" > /home/user/.mplayer/config

σου αποκριθεί το terminal nonexistent directory

 

δοκίμασε το παρακάτω

devel-su (Πατάς έντερ)

ερώτημα password -->(γράφεις) rootme (και πατάς έντερ)

echo "subfont-encoding=ISO-8859-7" > ~/.mplayer/config (Πατάς έντερ)

και για να βεβαιωθείς...

cd ~/.mplayer/ (Πατάς έντερ)

cat config (Πατάς έντερ και πρέπει να δείς subfont-encoding=ISO-8859-7)

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

ok φιλε μου το ηξερα αυτο απλα νομιζα οτι βγηκε κανενα προγραμματακι (ετοιμη λυση δηλαδη) .να υποθεσω οτι μετα το update δουλευει κανονικα ετσι;

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...