Jump to content

Alcatel OT-890/890D


mobile_32
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.umnet.com/pic/mobile/Alcatel%5CAlcatel-OT-890.jpg

 

Dual band GSM 900,1800 MHz, ραδιόφωνο FM RDS, Music Player: MP3, AAC, AAC+, WMA (optional), Direct access bar (dial, SMS, directory, menu, widgets menu), εγγραφή και αναπαραγωγή βίντεο, Video codec: H.263, MPEG4 (optional), μηνύματα κειμένου SMS, MMS, E-mail (POP3 / IMAP4), SMS capacity in phone 700, Java MIDP 2.0, RSS reader (Java), Weather forecast (Java), Facebook, Twitter (Java), Opera mini, Voice codec: HR/FR/EFR/AMR, Conference call (up to 5 people), καταχωρήσεις τηλεφωνικού καταλόγου (έως και 1000), organizer, ημερολόγιο, αριθμομηχανή, ρολόι, ξυπνητήρι, μετατροπέας, παιχνίδια, Voice recorder, δόνηση, 3.5mm standard Audio Jack, Micro USB 2.0 high speed, επεκτάσιμη μνήμη μέσω κάρτας microSD (TransFlash) έως 8GB. Στην συσκευασία περιλαμβάνονται φορτιστής, Stereo headset, οδηγίες χρήσης.

 

Τιμή: 119€

Edited by mobile_32
παράθεση τιμής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενδιαφέρον φαίνεται..Μιας και συνδιάζει 2 Sim και Android , δεν το συζητώ ;)!! Είδα στο Πλαίσιο οτι θα είναι διαθέσιμο απο 01/07 ..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! ψαχνω ενα dual sim κινητο. Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να ειναι ενεγες κ οι δυο καρτες δηλ. αν σε καλει μια γραμμη κ την εχεις ανοιχτη να μπορει να σε καλει κ η αλλη οχι να σε δειχνει εκτος δικτυο οπως ολα της alcatel. Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω γιατι δεν μπορω να βρω κ πολλες πληροφοριες στο internet ειναι εχει ενεργες κ τις 2 καρτες ενεργες? εχει wifi?

Η διαφορα της alcatel OT890 με την ALCATEL OT-890D

Edited by aleka_0
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το είδα στο ΠΛΑΙΣΙΟ. Απογοητευτική η οθόνη. Σαν ξεπλυμένο τζην είναι.

είσαι σίγουρος ότι το είδες στο ΠΛΑΊΣΙΟ???? γιατί ήταν να το φέρει αποκλειστικά το συγκεκριμένο κατάστημα και τελικά δεν το έχουν καν σαν κινητό

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Στο ΠΛΑΙΣΙΟ Θεσσαλονίκης, Κέντρο, Παλαιών Πατρών Γερμανού!

 

Ναι παιδιά,όλα τα Πλαίσιο το έχουν φέρει αλλά τα απλό 890 όχι το 890D δηλαδή αυτό με τη dual sim,αυτό ίσως αναμένεται το γράφει στο e-shop για τέλος Ιουλίου

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχω το ot-890 one touch και έχω ένα πρόβλημα δεν αποθηκεύει αρχεία στην κάρτα μνήμης ούτε τα μεταφέρει μήπως ξέρει κανείς αν πρέπει να περάσω κάποιο σχετικό πρόγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ρε παιδια δεν μπορω να στειλω mms απο το alcatel 890d εχω τις σωστες ρυθμισεις απο το δυκτιο. τι παιζει????
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα και απο εμενα...σημερα το αγορασα και ακομα περναω την ωρα μου μ αυτο!

μπορω να πω οτι για τα λεφτα του δεν ειναι ασχημο.

σημα καλο στις καρτες...wifi καλο και αυτο..οθονη με ωραια χρωματα αλλα καμια σχεση με αυτη του xperia mini pro που εχω για συγκριση.

οι καρτες ειναι dual stand by αλλα οταν μιλας στην μια,η αλλη διχνει απενεργοποιημενη...οχι δλδ σαν το samsung.

το ποιο βασικο προβλημα μεχρι στιγμης ειναι οτι δεν μπορω με τιποτα να κανω root το τηλ,και εχω φαει ολο το νετ αλλα ......κανεις δεν γραφει κατι

η camera ειμαι μονο 2 mpixel

ειναι καπος αργο λογο του cpu αλλα οχι τραγικα..

 

δεν ξερω τι αλλο να γραψω αν και σας ομολογω οτι το να γραφω ελληνικα μου ειναι πολλυ δυσκολο...

οτι θελετε μπορειται ναι με ρωτησεται....

 

αα...και μπαταρια αρκετα καλη για smartphone

 

ρε παιδια δεν μπορω να στειλω mms απο το alcatel 890d εχω τις σωστες ρυθμισεις απο το δυκτιο. τι παιζει????

 

νομιζω οτι πρεπει να εχεις enable to data conection sim....εγω εστειλα κανονικα σημερα με whats up

 

έχω το ot-890 one touch και έχω ένα πρόβλημα δεν αποθηκεύει αρχεία στην κάρτα μνήμης ούτε τα μεταφέρει μήπως ξέρει κανείς αν πρέπει να περάσω κάποιο σχετικό πρόγραμμα?

 

δοκιμασε απο το μαρκετ το app2sd ειναι δωρεαν και θα σου μεταφερει τα προγραμματα απο το τηλ,στη καρτα μνημης....οχι ολα,αλλα απο το τιποτα κατι ειναι και αυτο!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν υπαρχει τιποτα αλλο εκτος απο τα κινεζικα που εχω δοκιμασει 3 ος τωρα με ασχημες εμπειριες μπορω να πω.

ειναι το μοναδικο...θελει βελτιωση σιγουρα μιας και σε σχεση με αλλα ειναι πισω αλλα για καποιον που θελει διπλη καρτα με λειτουργικο και gps ειναι η μοναδικη λυση

Link to comment
Share on other sites

είναι απολύτως βέβαιο ότι όταν χρησιμοποιείς την μία γραμμή η άλλη φαίνεται απενεργοποιημένη?

Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση να την βάζει σε αναμονή?

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

είναι απολύτως βέβαιο ότι όταν χρησιμοποιείς την μία γραμμή η άλλη φαίνεται απενεργοποιημένη?

Μήπως υπάρχει καμία ρύθμιση να την βάζει σε αναμονή?

 

Σε ευχαριστώ

 

 

ναι ειμαι σιγουρος....δεν υπαρχει καποια επιλογη δυστιχος.ειναι οπως τα κινεζικα dual sim...και οχι οπως τα samsung.

απλος θα σου ερθει σμσ απο την αλλη γραμμη οτι καποιος σε πειρε τηλ οσο μιλαγες στην αλλη γραμμη

Link to comment
Share on other sites

Gps έχει τελικά; Γιατί κάποιον ρώτησα στο internet και είπε πως όχι, ενώ όλα τα site λένε πως έχει.

 

Έχει Α-GPS. Γιατί δεν κοιτάς στο επίσημο site http://www.alcatelonetouch.com/products/smartphones/ot-890d.html

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

εχει κ απο αυτο φιλαρακο.μεχρι στιγμης τρεχω τα igo navigon sygic aura.

και οποιος θελει και root ,απο σημερα την βρισκει στο xda!!!κ δουλευει 100%

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά,να ρωτήσω κάποιον που το έχει το κινητό,έχει GPS;δηλαδή χωρίς τη χρήση ιντερνετ αν περαστούν χάρτες(αλήθεια ποιό πρόγραμμα πρέπει) μπορεί να κανει φωνητική πλοήγηση στα ελληνικά;επίσης στα μηνύματα είναι 160 χαρακτήρες;,γενικά αν κάποιος το έχει πάρει μπορεί να γράψει 2-3 πράγματα γι αυτο το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

...κ 160 χαρακτηρες για σμσ....κ πλοηγηση χωρις ιντερνετ ....για φωνητικη πλοηγηση δεν γνωριζω γιατι ολα τα προγραμματα που εχω ειναι....καταλαβενεις!!!....οσο για το ποια προγραμματα μπορεις να βαλεις,,εγω εχω ...aura 11.2.....igo 320x240...navigon...ndrive.νομιζω οτι σε φτανουν για να κανεις την δουλεια σου σε ενα τηλ των 119ε. :)

για οτι θες εδω ειμαστε...παντος για τα λεφτα του...αξιζει(για μενα τουλαχιστον) .........κ φυσικα ροοτ χωρις υπολογιστη και ευκολη για τον καθενα!!

Link to comment
Share on other sites

"κ φυσικα ροοτ χωρις υπολογιστη και ευκολη για τον καθενα!! "

επειδη ειμαι πολυ ζεστος να παω να το παρω για πες μου αυτο τι σημαινει που εγραψες και ακομα ποσες καταχωρησεις μνημης μπορει να παρει ο καταλογος του και ποσα πεδια σε καθε ονομα,σε ευχαριστω παντως για την απαντηση σου και οταν το αγορασω μπορει να σε ξαναρωτησω κανα 2 πραγματακια

Link to comment
Share on other sites

Eπειδή με ενδιαφέρει το κινητό θα ήθελα να ρωτήσω ποία έκδοση ανδροιντ φοράει?και αν ο επεξεργαστής είναι επαρκής για να κατεβάζεις πράγματα,επίσης εντυπώσεις για αυτονομία και ευκολία χρήσης?

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

2.2 android froyo επεξεργαστης 420 ....φυσικα δεν ειναι οτι πιο γρηγορο υπαρχει αλλα προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα μιας κ ολες τισ εφαρμογες τις τρεχει αξιοπρεπος.ευκολια χρησης θα ελεγα αριστη και οσο για την μπαταρια εξαρταται την χρηση...εμενα με που του βγαζω την ψυχη μου κραταει απ το πρωι εως και το βραδυ
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙΣ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ sygic aura?

Ευχαριστω!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων γραμμάτων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Alcatel OT-890/890D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...