Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Απο ebay βρισκω το Ν8 περιπου 300 ευρω. Αξιζει να το παρω(υπαρχει καποια αλλη πιο χαμηλη τιμη στο internet) ή να περιμενω ακομα λιγο?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay βρισκω το Ν8 περιπου 300 ευρω. Αξιζει να το παρω(υπαρχει καποια αλλη πιο χαμηλη τιμη στο internet) ή να περιμενω ακομα λιγο?

 

To βρισκεις καινουργιο στα 300 ευρω?

αν ναι, αξιζει με χιλια

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay βρισκω το Ν8 περιπου 300 ευρω. Αξιζει να το παρω(υπαρχει καποια αλλη πιο χαμηλη τιμη στο internet) ή να περιμενω ακομα λιγο?

Με 300 ευρώ τιμή, έχει ένα ξεκάθαρο προβάδισμα έναντι άλλων κινητών. Και επειδή οι αγόρες προιόντων πάντα βασίζονται στο "value for money", δεν μπορώ να σκεφτώ (και μάλλον δεν υπάρχει) άλλο κινητό που να σου προσφέρει τόσα ή περισσότερα σε αυτήν τη τιμή.

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay βρισκω το Ν8 περιπου 300 ευρω. Αξιζει να το παρω(υπαρχει καποια αλλη πιο χαμηλη τιμη στο internet) ή να περιμενω ακομα λιγο?

 

Όταν το αγόρασα είχε 450 και κατά τη γνώμη μου άξιζε. Τώρα που το βρίσκεις με 300, το αγοράζεις με κλειστά μάτια, του περνάς την anna του συμφορουμίτη μας και έχεις στα χέρια σου από τα καλύτερα εργαλεία της αγοράς.

Edited by gianpithio
Link to comment
Share on other sites

το καλύτερο είναι να λέγετε ...αλλά δεν εχει flash player:!:

Το έχω 9 μήνες. Χρησιμοποιώ το Internet καθημερινά και σε πολλές σελίδες (και συνήθως βαριές σελίδες). Το Flash Lite v4.0 έχει τρέξει το 99% των σελίδων αυτών (που χρησιμοποιούν Flash) με επιτυχία (εάν θυμάμαι καλά η μόνη σελίδα που βρήκα πρόβλημα ήταν μια για συναλλαγές και παρακολούθηση μετοχών στο χρηματιστήριο, αλλά εδώ μπορεί να παίζουν λόγο άλλα πράγματα όπως SSL2 κτλ).

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

web login στο team viewer ανοίγει?

Tην σελίδα https://login.teamviewer.com/ την ανοίγει κανονικά, τώρα δεν ξέρω εάν δεν κάνει login, δεν έχω account.

"He who controls the past commands the future. He who commands the future conquers the past."

- George Orwell

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που πιθανόν να έχει απαντηθεί.

 

Το πρόβλημα με τη κοκκινίλα στις οθόνες λύθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που πιθανόν να έχει απαντηθεί.

 

Το πρόβλημα με τη κοκκινίλα στις οθόνες λύθηκε?

 

Ναι με αλλαγη οθονης,και σε μενα τουλαχιστον περα απο την κοκκινιλα που δεν υπαρχει πλεον,η νεα οθονη δειχνει καλλιτερα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, πέρασα την anna του lagoskon πριν 7 μέρες και μεσολάβησαν 4 μέρες στη λευκάδα όπου πήγα για ψιλοδιακοπούλες και θέλω να αναφέρω 2-3 πραγματάκια για τη συσκευή μετά την αναβάθμιση και την εμπειρία χρήσης της.

 

1. Το κινητό δεν έκανε το παραμικρό κόλημα - επανεκκίνηση κτλ. (με την προηγούμενη έκδοση λογισμικού είχα καμιά επανεκκίνηση που και που)

2. Έβγαλα σίγουρα τις καλύτερες φωτογραφίες και βίντεο με διαφορά από τους υπόλοιπους (με τηλεφωνικές συσκευές). Ειδού: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3772217#post3772217

3. Το internet ήταν σχεδόν απόλαυση για τα μέχρι τώρα δεδομένα του browser της nokia. Απλά θα σας πω ότι δε χρησιμοποιώ πλέον τον opera.

4. Το gps (είτε ovi maps (πιο αξιόπιστο), έιτε sygic aura) lockαρε ταχύτατα (είτε online, είτε offline) και με πήγε γρήγορα και εύκολα εκεί που ήθελα (και αθήνα-λευκάδα, αλλά και σε προορισμούς δύσκολους μέσα στο νησί).

5. Όλα αυτά γινόταν και ταυτόχρονα! Gps + ωπ! πιο είναι αυτό το τραγουδάκι..? κουμπί task manager - soundhound ή shazam και τσουπ να και ο τίτλος! κουμπί task manager - επιστροφή σε gps!

6. Παιχνίδι? Εκτός του ότι τερμάτισα (πάλι μετά από χρόνια) το super R-type και το super pank (+mario kart, mario world :D) στον emulator του super nintendo... έβαλα τα άπαντα από angry birds, έσφαζα καρπούζια με το τσουβάλι και: έβαλα και το shrek kart και το έπαιζα διπλό με την κοπέλα μου στο δικό της Ν8 μέσω bluetooth και λιώσαμε στο γέλιο (γιατί νικούσα βέβαια :shifty:).

7. Με τόση χρήση κάθε μέρα η μπαταρία με έβγαζε ασπροπρόσωπο μέχρι το βράδυ που έπεφτα για ύπνο.

8. Το qwerty-portrait πληκτρολόγιο μαζί με την πρόβλεψη κειμένου βολέυει πάρα πολύ και γράφεις γρήγορα τα μηνύματά σου. Όχι όμως χωρίς την πρόβλεψη γιατί με τις χοντροδαχτυλάρες μου κάνω πολλά λάθη πατώντας κατά λάθος το διπλανό γράμμα από αυτό που θέλω.

9. Αντάλλαξα με Bluetooth οτιδήποτε ήθελα. Το νέο σύστημα ανταλλαγής αρχείων bluetooth στην anna, είναι καλύτερο από το παλιό που στο έβγαζε σαν μήνυμα.

 

Μειονεκτήματα-bugs:

1. Μια δυο φορές όταν άνοιξα το ovi maps μου κολούσε στην μάυρη οθόνη με το κυκλάκι (ότι και καλά ανοίγει) αλλά δεν άνοιγε ποτέ. Το έκλεινα με το task manager και στην επόμενη άνοιγε κανονικά. Βέβαια έχω βάλει εις γνώσην μου την τελευταία έκδοση ovi maps με τον καιρό που δεν είναι καν beta, αλλά experimental, οπότε αναμενόμενο να έχει κάποιο πρόβλημα.

2. Η πρόβλεψη κειμένου "πέρνει" βελτίωση. Ίσως στην τελική έκδοση της anna να είναι καλύτερη. (φυσικά μετά από τη γνωστή δίαιτα του lagoskon)

 

Tο post αυτό πάει σε όλους και ειδικά σε υποψήφιους αγοραστές για να μην έχουμε παρεξηγήσεις και ακούνε φήμες που οργιάζουν. Ίσως στερηθούν κάποιες εφαρμογές από άλλα λειτουργικά (ίσως λέω), αλλά δε νομίζω τίποτα άλλο πλέον. Αναμένω belle με τρέλα!

 

Ένα ακόμα μπράβο στον lagoskon για την ελληνίδα anna πριν την ώρα της! Περιμένω και την επίσημη by lagoskon όπως είπαμε.

 

Η λευκάδα απίστευτη.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις νεο συστημα bt ? :) nice review :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις νεο συστημα bt ? :) nice review :)

 

Εννοώ ότι πλέον δε στέλνει σαν εξερχόμενο μήνυμα όταν στέλνεις κάτι από bluetooth, καθώς επίσης δε δέχεται σαν εισερχόμενο μήνυμα. Και δεν στο δείχνει στα αποθηκευμένα εισερχόμενα μηνύματα. Απλά σου δείχνει τα αρχεία που δέχτηκες και έχεις επιλογές να ανοίξεις τον file browser στον αποθηκευμένο φάκελο ή να ανοίξεις απευθείας όποιο αρχείο θέλεις.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ειχαν πει οτι θα υπαρχει ontinuous autofocus με την anna ? Που'ντο ?

 

Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει στο update (anna). Πρέπει να κατεβάσεις το camera update από το Nokia Beta Labs, το οποίο είναι για Ν8 με anna.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος δεν υπάρχει στο update (anna). Πρέπει να κατεβάσεις το camera update από το Nokia Beta Labs, το οποίο είναι για Ν8 με anna.

 

το communicator που μας εβαλε,ξερει κανεις τι ειναι κ πως το χρησιμοποιουμε?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδες στο music player εχω 12gb iαπωνικα και κορεατικα κομματια και τους τιτλους μου τους δειχνει ολους με κατι τετραγωνακια!! τι κανω? Μπορω να βαλω κορεατικη και γιαπωνεζικη γλωσσα επιπροσθετη χωρις να χασω τα ελληνικα η πρεπει να φλασαρω αναγκαστικα κανα cooked firmware που να περιλαμβανει και τις 3 γλωσσες ??? Yparxei μηπως κανα player που να αναγνωριζει αλλες κωδικοποιησεις γλωσσων? Να κανω 12gb tag το καθε κομματι δε παιζει θα χασω 3χρονια της ζωης μου. thx
I'll attract the enemy with my human call.... I'm so wasted, I'm so wasted!
Link to comment
Share on other sites

παιδες στο music player εχω 12gb iαπωνικα και κορεατικα κομματια και τους τιτλους μου τους δειχνει ολους με κατι τετραγωνακια!! τι κανω? Μπορω να βαλω κορεατικη και γιαπωνεζικη γλωσσα επιπροσθετη χωρις να χασω τα ελληνικα η πρεπει να φλασαρω αναγκαστικα κανα cooked firmware που να περιλαμβανει και τις 3 γλωσσες ??? Yparxei μηπως κανα player που να αναγνωριζει αλλες κωδικοποιησεις γλωσσων? Να κανω 12gb tag το καθε κομματι δε παιζει θα χασω 3χρονια της ζωης μου. thx

 

οι περισοτεροι player που κυκλοφορουν (και στα μαγαζακια) ειναι απο ανατολικες χωρες. Ψαξε

uc player, core player, TTPod player.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο ποιο ειναι το greek product code για silver N8 unbranded , για να κανω ενα fresh install την anna με το phoenix? (εχω την modified κινεζικη εκδοση και λεω να βαλω την official ναχω και τα ελληνικα ^_^ ) Edited by Sankaku
I'll attract the enemy with my human call.... I'm so wasted, I'm so wasted!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και κατι αλλο ποιο ειναι το greek product code για silver N8 unbranded , για να κανω ενα fresh install την anna με το phoenix? (εχω την modified κινεζικη εκδοση και λεω να βαλω την official ναχω και τα ελληνικα ^_^ )

Τα Ελληνικά product codes θα τα βρεις στο παρακάτω μήνυμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3529057#post3529057

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά έχω ένα γαλλικό ν8 πάω να το φλασσαρω με τον οδηγό και ενώ κατεβαίνει κανονικά το αρχείο 1,7 γιγα μετά όταν πάω στην επιλογή flushing / firmware update είναι ανενεργή και δεν μπορώ να συνεχίσω. ξέρει κανείς γιατί?
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...