Jump to content

[Συζήτηση] Nokia Ν8 (Γενικός Σχολιασμός)


gianpithio
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια ανακαλυψα κατι τυχαια που αν υπηρχε και πριν διορθωστε με αλλα νομιζω οτι ειναι λειτουργια που δουλευει σε οσους εχουν την νεα anna στο n8 τους!!! Ενω εισαι στο ιντερνετ στο κινητο η με τον μαμισιο browser η με τον opera browser η ακομα και με τον mini browser το δοκιμασα και με τους 3 μπορεις ταυτοχρονα να σερφαρεις στο ιντερνετ και να ακους mp3 απο αυτα που εχεις στο κινητο σου απο τον music player η να ακους ταυτοχρονα ελληνικο ραδιο fm αν εχεις βαλει τα ακουστικα και να αλλαζεις τους σταθμους απο αυτα η ακομα και αν εχεις ανοιξει την εφαρμογη internet radio να ακους οποιον σταθμο θες και να σερφαρεις κανονικα!!!!Απιστευτο....??:yahoo:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

τα κεντρικα ποια ειναι??

 

εδω:

 

http://www.nokia.gr/support/contact-us

 

ή στο nokia.gr κατω κατω..

εκει πηρα τηλ.για να βρω ενα nokia care κοντα μου,δεν πηγα..

αλλα και εκει κ στο νοκια care που πηγα μετα,ειπαν οτι εχει ερθει και θα ανεβει οπου ναναι κ στο site.και σημερα που μου ειπαν οτι θα στειλουν το κινητο για επισκευη,ειπαν οτι θα γυρισει με την anna απο τα κεντρικα.αυτα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ανακαλυψα κατι τυχαια που αν υπηρχε και πριν διορθωστε με αλλα νομιζω οτι ειναι λειτουργια που δουλευει σε οσους εχουν την νεα anna στο n8 τους!!! Ενω εισαι στο ιντερνετ στο κινητο η με τον μαμισιο browser η με τον opera browser η ακομα και με τον mini browser το δοκιμασα και με τους 3 μπορεις ταυτοχρονα να σερφαρεις στο ιντερνετ και να ακους mp3 απο αυτα που εχεις στο κινητο σου απο τον music player η να ακους ταυτοχρονα ελληνικο ραδιο fm αν εχεις βαλει τα ακουστικα και να αλλαζεις τους σταθμους απο αυτα η ακομα και αν εχεις ανοιξει την εφαρμογη internet radio να ακους οποιον σταθμο θες και να σερφαρεις κανονικα!!!!Απιστευτο....??:yahoo:

 

Φίλε μου με όλο το σεβασμό αλλά αυτό το έκανα και με το Ν95 όταν βγήκε...

Link to comment
Share on other sites

βγηκε το αννα για ελληνικα Ν8...

και το εχουν στα νοκια care...

 

αλλα εχει προβλημα το flash file και προσπαθει η νοκια να το διορθωσει....

οποτε ειναι αδυνατο να το κατεβασουν αυτοι για να μας το δωσουν

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

που το ξερεις φιλε μου?

 

μολις τωρα τηλεφωνησα στον υπαλληλο...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

σε ποιο καταστημα πηρες?

 

κστεχακη.. λεει οτι το εχουν ετοιμο αλλα κατι λαθος εκανε η νοκια και δεν μπορουν να το κατεβασουν..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο ovi suite δεν μου βγαζει κατι διαθεσιμο...

 

λογικά το έχει διαθέσιμο μόνο για αυτούς...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια για εμας τους ασχετους πως θα κανουμε την αναβάθμιση?θα πατησουμε μενου,εφαρμογες,ενημερωση λογισμικού κ θα το κανει μονο του μετα?????????
Link to comment
Share on other sites

παιδια για εμας τους ασχετους πως θα κανουμε την αναβάθμιση?θα πατησουμε μενου,εφαρμογες,ενημερωση λογισμικού κ θα το κανει μονο του μετα?????????

 

Για αναβάθμιση ΟΤΑ, πατας *#0000#, σου βγάζει το υπάρχον λογισμικό, πατάς επιλογές->αναζήτηση ενημέρωσης, ψάχνει στο server της Nokia (καλύτερα με wifi) κι αν βρει ενημέρωση στο λέει. Αν γίνει έτσι ενημέρωση στην Anna, μετά την επανεκίνηση, πας εκει που είπες και θα σου βγάλει 4 ενημερώσεις, 2 υποχρεωτικές (Symbian Anna 1/2 και 2/2) και 2 προαιρετικές, το Ovi store και τα κοινωνικά δίκτυα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro (kate) [MIUI 10.2.1.0 stable]

Nokia Lumia 925 (windows 10 mobile preview release)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτη ειναι η διαδικασια..Επισης με *#0000# κ μετα αναζητηση ενημερωσεων αν δεν θελεισ να μπεις απο το μενου αλλα κατευθειαν απο την αρχικη οθονη
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

θα πω καποια πραγματα,απορω τι browser ειναι αυτοσ, στο αννα, χειροτεροσ και απο τον παλιο ουτε video στο youtube δεν μπορω να μπω.. :( απορω τι εκαναν τοσο καιρο εκει στην νοκια.. ουτε ενα browser τησ προκοπησ δεν μπορουν να φτιαξουν πχ οπερα.. εντωμεταξυ οταν πασ πανω κατω σε μια σελιδα , κουνιεται ολοκληρο το πλαισιο λεσ και ειναι φυλο, και απο αριστερα- δεξια, πανω-κατω δειχνει κενα... τι αθλιοτητα ειναι αυτο...μακαρι να το φτιαξουν με κανα update, γιατι μεχρι να περιμενουμε την αννα, να βγαλουν νεα εκδοση σωθηκαμε.. τον δεκεμβριο του 2012 θα την παρουμε.. και μετα μου λετε πωσ τουσ ενδιαφερει.. δεν ασχολουντε καν με το αντικειμενο, τα βλεμματα τουσ ειναι στα windosphone.. μην μου πειτε πωσ ηθελαν 1 χρονο και για να φτιαξουν ενα browser καλο, και ευχρηστο, εδω που αλλοι δινουν update καθε 2 με 3 μηνεσ....:mad:
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω θυμιστε μου λιγο , με την ΑΝΝΑ δεν θα εχουμε τα γνωστα θεματα σε περιπτωση hard format ?

με λιγα λογια επειδη εχω μεγαλη αναγκη απο hard format ποια ειναι η προτινωμενη σειρα :

Α. κανω με την παρουσα εκδοση format , προσπαθω να επαναφερω ovi και QT και μετα περιμενω την ΑΝΝΑ και την περναω ή

Β. περιμενω την ΑΝΝΑ την περναω και τοτε κανω το format και δεν χανω ovi και QT ???

 

καμία απάντηση για αυτή την απορία?

:respect:
Link to comment
Share on other sites

filkatsxlt εγώ είχα κάνει hard format με τον εξής τρόπο: Ρυθμίσεις/Τηλέφωνο/Διαχείριση τηλ./Εργοστασ. ρυθμ./Διαγρ. δεδ. και επαναφ.

Το είχα κάνει τον χειμώνα που μας ήρθε η PR1.1 αφού την είχα εγκαταστήσει πρώτα, και δεν χάθηκαν Ovi & Qt. Συμπεραίνω λοιπόν ότι με αυτόν τον τρόπο και προτού βάλεις την Anna, μπορείς να κάνεις format αν το έχεις τόσο πολύ ανάγκη. Αν δεν είσαι σίγουρος, κάνε λίγη υπομονή ακόμα και κάν΄το μετά την εγκατάσταση της Anna.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Εχω Ν8 παραεισαγωγης απο ουγγαρια και μου βγαζει στην ενημερ.λογισμ. αναβαθμιση 022.014 αλλα μονο με χρηση υπολογιστη. Ειναι η ANNA σωστα? αλλα γιατι οχι ΟΤΑ? δεν θελω μεσω ovi για να μην χασω τα ελληνικα. ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια! Εχω Ν8 παραεισαγωγης απο ουγγαρια και μου βγαζει στην ενημερ.λογισμ. αναβαθμιση 022.014 αλλα μονο με χρηση υπολογιστη. Ειναι η ANNA σωστα? αλλα γιατι οχι ΟΤΑ? δεν θελω μεσω ovi για να μην χασω τα ελληνικα. ευχαριστω πολυ

 

θα περιμενεις λιγες μερες ακομα και λογικα θα βγει ΟΤΑ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το ΟΤΑ?

 

over the air, αναβαθμιση απο το κινητο... ο μονος τροπος να μην χασεις τα ελληνικα σε συσκευη απο αλλη χωρα :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Για το οτι δεν έχει βγει ακόμα η ANNA στα Ελληνικά, είναι καθαρά θέμα εμπορικής πολιτικής . Η ΝΟΚΙΑ πολεμά τον ίδιο της τον εαυτό σε χώρες όπου δεν έχει εμπορικό αντιπρόσωπο και δίνει η ίδια συσκευές στους operators. Έτσι λοιπόν κάνει πόλεμο στην παραεισαγωγή με τρόπους όπως:

α) Η αλλαγή του product code γίνεται μόνο με RPL ( Level 4 ) έτσι ώστε μετά την αναβάθμιση η συσκευή να χάνει την γλώσσα.

β) Βγάζει μεγαλύτερες εκδόσεις στο Product Code από όπου αγοράζουν οι παραεισαγωγείς , έτσι ώστε να είναι αδύνατη η αλλαγή γλώσσας ( και καλά... το μόνο που κάνει είναι να δυσκολεύει εμάς τους τεχνικούς ).

 

Οι operators έχουν stock,οι παραεισαγωγείς όμως δεν έχουν και αυτο σημαίνει οτι αν έβγαζαν την ΑΝΝΑ με Ελληνικά, όλες οι καινούριες συσκευές παραεισαγωγής θα είχαν το καινούριο Symbian ενώ οι operators που έχουν stock θα είχαν το παλιό Symbian.

 

Έτσι λοιπόν μόλις οι operators ξεstockάρουν κάπως , τότε και η ΝΟΚΙΑ θα βγάλει Ελληνικά για το ΑΝΝΑ.

Το οτι θα βγεί σήμερα/αύριο/ τον άλλο μήνα κλπ είναι απλά και μόνο υποθέσεις.

 

βγηκε το αννα για ελληνικα Ν8...

και το εχουν στα νοκια care...

 

αλλα εχει προβλημα το flash file και προσπαθει η νοκια να το διορθωσει....

οποτε ειναι αδυνατο να το κατεβασουν αυτοι για να μας το δωσουν

 

Σας θέλω έξυπνους ... μην τσιμπάτε....!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...