Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι η τιμη του sensation παραμενει αρκετα ψηλα;

 

Στοκ που έχουν μείνει είναι και ο καθένας τα δίνει όσο θέλει οπότε δεν μπορείς να πεις ότι είναι γενική τάση της αγοράς, πάντως και το Galaxy S2 (που ήταν και το αντίπαλο δέος) σε ίδιες τιμές παίζει οπότε δεν μπορείς να πεις ότι είναι πιο ακριβό.

 

Πόσο το βρήκες;

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Στοκ που έχουν μείνει είναι και ο καθένας τα δίνει όσο θέλει οπότε δεν μπορείς να πεις ότι είναι γενική τάση της αγοράς, πάντως και το Galaxy S2 (που ήταν και το αντίπαλο δέος) σε ίδιες τιμές παίζει οπότε δεν μπορείς να πεις ότι είναι πιο ακριβό.

 

Πόσο το βρήκες;

 

Πριν λιγο καιρο που ειχα κανει search το εβρισκα λιγο κατω απο τις τιμες του one s. Αλλα κ στο εξωτερικο εκει παιζουν οι τιμες.

Επιπλεον το galaxy 2 επεσε αυτες τις μερες στα 329.

Στοκ κομματια σε τετοια τιμη δεν βλεπω να τα δινουν ποτε οταν υπαρχει sensation xe k htc one s. K to galaxy s2 στην τιμη που ανεφερα.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν κάνω λάθος ξεκινάει από τα 360 το sensation στο skroutz τώρα
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε μαγκες, εχει διαφορα αν παρω μια οθονη απο το ebay που ειναι για το sensation 4G ενω εγω εχω το Z710e...?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε μαγκες, εχει διαφορα αν παρω μια οθονη απο το ebay που ειναι για το sensation 4G ενω εγω εχω το Z710e...?

 

Το κινητο είναι το ίδιο . Αλλα να είσαι πολύ προσεχτικός με τις οθόνες απο το ebay κατα 90% είναι μούφες. Εγω θα πρότεινα αν πάρεις οθόνη να κοιτάξεις να είναι κολλημένη μαζί με το digitizer σε ένα κομμάτι , διότι μόνος σου δεν υπάρχει περίπτωση να τα ενώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο είναι το ίδιο . Αλλα να είσαι πολύ προσεχτικός με τις οθόνες απο το ebay κατα 90% είναι μούφες. Εγω θα πρότεινα αν πάρεις οθόνη να κοιτάξεις να είναι κολλημένη μαζί με το digitizer σε ένα κομμάτι , διότι μόνος σου δεν υπάρχει περίπτωση να τα ενώσεις.

 

Ναι αυτη που πηρα το εχει.. Αλλα εκει που πηγα να το αλλαγω με ειπε οτι αν ειναι απο το 4G τοτε δεν θα ταιριαζει καλα και μπορει να εχω προβληματα μετα..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Παιδια έχω πρόβλημα με την απόκριση της οθόνης. Συγκεκριμένα (όχι πάντα, να το τονίσω αυτό) κατα το πρωτο πάτημα ενός γράμματος στην οθόνη κατά τη σύνταξη ενος sms για παράδειγμα, είναι σα να μην πατάω τίποτα. Αυτό συμβαίνει και με τα τέσσερα κουμπάκια κάτω από την οθόνη μας. Επίσης στον dialer όταν πάω να πάρω τηλέφωνο, μοιάζει να μην αποκρίνεται πολλές φορές η οθόνη αφής.

Πήρα τηλεφωνο την htc να τους το αναφέρω και μου είπαν να κάνω πρώτα format καθότι μπορεί να το προκαλεί καποια εφαρμογή, όπως και έκανα. Τελικά αντιλαμβάνομαι οτι το πρόβλημα παραμένει και ήθελα να ρωτήσω αν είχε κανείς κάτι παρόμοιο. Έχω ελπίδα να διορθωθεί άραγε η τσάμπα θα το παρκάρω για καμιά δεκαριά μέρες στην arvato;

Nexus 5, iPad mini 2
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα μια ώρα να φορτίσει με κλειστό WiFi και data φυσικά κ από 65% πήγε 70.. πόσο φυσιολογικό είναι αυτό τώρα? Αργεί παρά πολύ να φορτίσει..

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Κανε επανεκκίνηση και δοκίμασε πάλι, κάποια εφαρμογή είχε μείνει ανοιχτή και τρώει πόρους, Αλλιώς έχει αρχίζει να τα παίζει η μπαταρία σου.
HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα το ίδιο παθαίνω, δεν είναι θέμα επανεκκίνησης.. καμία εφαρμογή για να δω τι τρώει πιο πολύ μήπως?

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

παιδια, καλημερα σας.

 

Σημερα απεκτησα το HTC Incredible το οποιο πανω κατω ειναι σαν το Σενσατιον...... Δεν ξερω βασικα αν κυκλοφορει στην Ελλαδα το Incredible. Λοιπον, ενω το πασπατευα για να ανακαλυψω τα καλουδια του... ξαφνικα μου ερχεται να το κλείσω και να το ξανα-ανοιξω (τι το θελα) και εκπληκτος βλεπω οτι η οθονη ειναι κλειδωμενη, δηλ μονο το φοντο δειχνει και τιποτα αλλο, μου βγαζει και το εξης "Η εφαρμογη Wallpaper screen lock εχει σταματησει".

 

Μηπως γνωριζει καποιος το οτιδηποτε?

Link to comment
Share on other sites

Κάθε μέρα το ίδιο παθαίνω, δεν είναι θέμα επανεκκίνησης.. καμία εφαρμογή για να δω τι τρώει πιο πολύ μήπως?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1179809 ;)

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση λογισμικου ειναι η τελευταια και που την βλεπω??? η συσκευη ειναι οπως την αγορασα πριν ενα χρονο περιπου.
Link to comment
Share on other sites

Την βλέπεις στο ρυθμίσεις->σχετικά με το τηλέφωνο->πληροφορίες λογισμικού. Τώρα για το ποια είναι η τελευταία, δεν μπορώ να βοηθήσω ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχουμε update 6mb αλλα δεν το εκανα ακομα τι παιζει του ηρθε κανενος.

Θα επανελθω

 

Τόσο μικρό καμία ψιλόδιόρθωση θα είναι, αλλά πολύ ψιλό άμα κρίνω από το μέγεθος, πάει μας ξέχασαν.

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Τόσο μικρό καμία ψιλόδιόρθωση θα είναι, αλλά πολύ ψιλό άμα κρίνω από το μέγεθος, πάει μας ξέχασαν.

 

Εδω μας ξεχασαν και στο xda... Μια αναβαθμιση δεν εβγαλαν τοσο καιρο..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Εδω μας ξεχασαν και στο xda... Μια αναβαθμιση δεν εβγαλαν τοσο καιρο..!

 

Όντως, άμα εξαιρέσεις τον Bruce που παλεύει μόνος του με την JB όλοι οι υπόλοιποι βαλτοσαν.

 

Τώρα έχει γίνει λίγος ντόρος με την επίσημη 4.0.4 και sense 4.1 από το Ville C2 αλλά ακόμα παλεύουν να την κάνουν port, άμα το πετύχουν ίσως δούμε και κάτι αξιόλογο τελικά. Αλλιώς θα περιμένουμε τον Bruce να μας δώσει την 4.2 σε CMX να χαρούμε και εμείς λίγο :D

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Όντως, άμα εξαιρέσεις τον Bruce που παλεύει μόνος του με την JB όλοι οι υπόλοιποι βαλτοσαν.

 

Τώρα έχει γίνει λίγος ντόρος με την επίσημη 4.0.4 και sense 4.1 από το Ville C2 αλλά ακόμα παλεύουν να την κάνουν port, άμα το πετύχουν ίσως δούμε και κάτι αξιόλογο τελικά. Αλλιώς θα περιμένουμε τον Bruce να μας δώσει την 4.2 σε CMX να χαρούμε και εμείς λίγο :D

 

Χωρις sense ομως εε? Ανουσιο μου φαινεται ρε ****το ετσι...

Βασικα στειλε ενα λινκ απο αυτη που εχεις να την κοιταξω λιγο ετσι για να παιξω..! Εχω βαρεθει...!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Χωρις sense ομως εε? Ανουσιο μου φαινεται ρε ****το ετσι...

Βασικα στειλε ενα λινκ απο αυτη που εχεις να την κοιταξω λιγο ετσι για να παιξω..! Εχω βαρεθει...!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28983030

 

Και εγώ στην αρχή έτσι έλεγα, για δοκιμή την έβαλα και έχω κολλήσει πάνω από ένα μήνα μαζί της. Από τσα θετικά της είναι ότι πλέον έχουν διορθωθεί σχεδόν όλα τα προβλήματα και πλέον παίζουν οι μικρολεπτομεριες που μπορεί και να μην τις πάρεις χαμπάρι. Δοκίμασε και πες μας την γνώμη σου

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=28983030

 

Και εγώ στην αρχή έτσι έλεγα, για δοκιμή την έβαλα και έχω κολλήσει πάνω από ένα μήνα μαζί της. Από τσα θετικά της είναι ότι πλέον έχουν διορθωθεί σχεδόν όλα τα προβλήματα και πλέον παίζουν οι μικρολεπτομεριες που μπορεί και να μην τις πάρεις χαμπάρι. Δοκίμασε και πες μας την γνώμη σου

 

Λες εε? Η αληθεια ειναι οτι δυσκολευομαι να αφησω το sense παρα μα παρα πολυ... Αλλα θα την δοκιμασω και βλεπουμε..!

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Λες εε? Η αληθεια ειναι οτι δυσκολευομαι να αφησω το sense παρα μα παρα πολυ... Αλλα θα την δοκιμασω και βλεπουμε..!

 

Οι πρώτες 2 μέρες θα είναι λίγο δύσκολες μέχρι να συνηθίσεις την απουσία του sense μετά θα δεις πόσο πρακτικό είναι το γυμνό :D

 

Τώρα τι έχεις;

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες 2 μέρες θα είναι λίγο δύσκολες μέχρι να συνηθίσεις την απουσία του sense μετά θα δεις πόσο πρακτικό είναι το γυμνό :D

 

Τώρα τι έχεις;

 

Αυτή στην υπογραφή μου.. την viper την τελευταία.. πάει πολύ καλά δεν έχω προβλήματα...

Phone 6s

iPhone 6 iPhone 5s iPhone 5

HTC Sensation S-Off

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...