Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε..τσάμπα πράγμα!!.

Ετσι ξεκίνησαν οι τιμές και στις άλλες 8,16,32 και επεσαν μετά από καθε νέα κυκλοφορία,οπότε υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ζητάω προκαταβολικά συγνώμη αν έχει απαντηθεί η ερώτηση, αλλά δεν το βρήκα.

Με ποια επιλογή μπορεί κανείς να απενεργοποιήσει την εμφάνιση του κειμένου ενος sms στην αρχική οθόνη, αλλά όμως να διατηρήσει την δυνατότα scroll του μηνύματος επάνω στην γραμμή των εικονιδίων του τηλεφώνου;

Επίσης που στο καλό βρίσκονται τα βελάκια κατεύθυνσης στο ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

Σας ευχαριστώ

Γιάννης

Φιλικά

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ζητάω προκαταβολικά συγνώμη αν έχει απαντηθεί η ερώτηση, αλλά δεν το βρήκα.

Με ποια επιλογή μπορεί κανείς να απενεργοποιήσει την εμφάνιση του κειμένου ενος sms στην αρχική οθόνη, αλλά όμως να διατηρήσει την δυνατότα scroll του μηνύματος επάνω στην γραμμή των εικονιδίων του τηλεφώνου;

Επίσης που στο καλό βρίσκονται τα βελάκια κατεύθυνσης στο ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

Σας ευχαριστώ

Γιάννης

 

Για την δεύτερη σου ερώτηση.

Δεν υπάρχουν arrows keys πλέον. Έκανε το θαύμα πάλι η HTC

Link to comment
Share on other sites

Είναι πρόβλημα της εφαρμογής. Η λύση που βρήκα είναι η παρακάτω: preferences--> Autpmatic responce-->Allow.

Δεν το έχει ξανακάνει από τότε.

 

Φίλε μόλις το δοκίμασα και φαίνεται να λειτουργεί :happy:

Ευχαριστώ πολύ για την καθοδήγηση! :up:

 

Παιδια αν το κανετε αυτο τοτε ναι θα δουλεψει αλλα ετσι δινει προσβαση root σε οτι του ζητηθει. Δηλαδη αν καποιο προγραμμα ζητησει να σβησει ολα σας τα αρχεια τοτε θα γινει διχως καμμια ενημερωση σε εσας. Αυτο που μπορειτε να κανετε ειναι να πατε στην 3.0.2 που ειναι σταθερη και δουλευει κανονικα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να κινηθει γρηγορα η htc και να μας δωσει οσο πιο γρηγορα γινεται την ics !!!

 

Δεν το βλέπω για τόσο σύντομα.... http://www.androidcentral.com/htc-ics-reviewing-its-features-and-functionality-determine-our-upgrade-plans

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα Ultimate Multi Tool κάνει για να ξεκλειδώσουμε το κινητό μας ή είναι μόνο για το HTC Desire HD ? Και αν ναι ποια είναι τα βήματα κατά σειρά προτεραιότητας που πρέπει να ακολουθήσουμε για όσους από εμάς έχουμε Vodafone κινητό ?

 

Και κάτι άλλο προσπάθησα να καταλάβω ποια είναι τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω για ροοτ στο κινητό μου (Vodafone) και πραγματικά μπερδεύτηκα έτσι όπως τα έχουν στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192300

Δεν κατάλαβα ποια απ’ όλα τα βήματα ποια πρέπει να γίνουν και με ποια σειρά στα κινητά που είναι πχ Vodafone.

Υπάρχει κάπου αλλού η διαδικασία λίγο πιο συμμαζεμένη κατά την σειρά που πρέπει να γίνουν τα βήματα και πια βήματα ?

Link to comment
Share on other sites

 

Ε..τσάμπα πράγμα!!.

 

Ετσι ξεκίνησαν οι τιμές και στις άλλες 8,16,32 και επεσαν μετά από καθε νέα κυκλοφορία,οπότε υπομονή

 

Απο το Amazon την εχω αγορασει και πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος για αγορα μεγαλυτερης καρτας. Ειναι 32GB, Sandisk και κανει 33 ευρω.

http://www.amazon.co.uk/SanDisk-SDSDQM-032G-microSDHC-32GB-Card/dp/B003HIWHN0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1319014089&sr=8-1

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Απο το Amazon την εχω αγορασει και πιστευω οτι δεν υπαρχει λογος για αγορα μεγαλυτερης καρτας. Ειναι 32GB, Sandisk και κανει 33 ευρω.

http://www.amazon.co.uk/SanDisk-SDSDQM-032G-microSDHC-32GB-Card/dp/B003HIWHN0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1319014089&sr=8-1

 

Εχεις κάποιο link;

Τι class είναι;

Εντυπώσεις μέχρι τώρα;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάποιο link;

Τι class είναι;

Εντυπώσεις μέχρι τώρα;

 

Class 4 ειναι και της εκανα benchmark στον υπολογιστη και ειναι αρκετα γρηγορη. Θα ανεβασω το benchmark αν το θες το βραδυ. Την συνιστω ανεπιφυλακτα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

 

μαλλον ουτε εγω το βλεπω γρηγορα....μεχρι να καταφερουν να ενωσουν αρμονικα το sence εχει ο θεος...καλο πασχα!!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ουτε εγω το βλεπω γρηγορα....μεχρι να καταφερουν να ενωσουν αρμονικα το sence εχει ο θεος...καλο πασχα!!!:lol::lol::lol:

 

Είναι νωρίς φέτος το Πάσχα; :lol::lol::p

Link to comment
Share on other sites

24 Απρίλη νομίζω είναι.

 

Κάπου εκεί βλέπω να κυκλοφορεί και το Sensation XXL οπότε μιλάμε για Ανάσταση :yahoo::yahoo::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κυκλοφορήσει ο κώδικας (συνήθως η google τον δίνει ένα μήνα μετά την κυκλοφορία του sdk) θα δούμε και custom roms σίγουρα...
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα Ultimate Multi Tool κάνει για να ξεκλειδώσουμε το κινητό μας ή είναι μόνο για το HTC Desire HD ? Και αν ναι ποια είναι τα βήματα κατά σειρά προτεραιότητας που πρέπει να ακολουθήσουμε για όσους από εμάς έχουμε Vodafone κινητό ?

 

Και κάτι άλλο προσπάθησα να καταλάβω ποια είναι τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω για ροοτ στο κινητό μου (Vodafone) και πραγματικά μπερδεύτηκα έτσι όπως τα έχουν στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192300

Δεν κατάλαβα ποια απ’ όλα τα βήματα ποια πρέπει να γίνουν και με ποια σειρά στα κινητά που είναι πχ Vodafone.

Υπάρχει κάπου αλλού η διαδικασία λίγο πιο συμμαζεμένη κατά την σειρά που πρέπει να γίνουν τα βήματα και πια βήματα ?

Παιδιά να συμφωνήσω με τον φίλο . Μήπως κάποιος έχει την ευγενή καλοσύνη να κάνει sticky τα βήματα στα Ελληνικά για όλους μας ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να συμφωνήσω με τον φίλο . Μήπως κάποιος έχει την ευγενή καλοσύνη να κάνει sticky τα βήματα στα Ελληνικά για όλους μας ?

 

Αν μπορει καποιος που εχει καποιον οδηγο δοκιμασμενο τωρα τελευταια, ας μου στειλει pm να το κανω sticky η καποιος αλλος mod

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μόλις το δοκίμασα και φαίνεται να λειτουργεί :happy:

Ευχαριστώ πολύ για την καθοδήγηση! :up:

 

Φίλη... :) Παρακαλώ!

 

Παιδια αν το κανετε αυτο τοτε ναι θα δουλεψει αλλα ετσι δινει προσβαση root σε οτι του ζητηθει. Δηλαδη αν καποιο προγραμμα ζητησει να σβησει ολα σας τα αρχεια τοτε θα γινει διχως καμμια ενημερωση σε εσας. Αυτο που μπορειτε να κανετε ειναι να πατε στην 3.0.2 που ειναι σταθερη και δουλευει κανονικα.

 

Δε διαφωνώ με αυτό. Πιστεύω πως είναι αυτονόητο. Υποθέτω όμως πως γνωρίζουμε τι είδους προγράμματα εγκαθιστούμε όπως και σε ποια στοιχεία του κινητού μας έχουν πρόσβαση.

Σε περίπτωση όμως που έχουμε άγνοια δε θα μας σώσει η επιλογή prompt της 3.0.2 γιατί και εκεί θα απαντήσουμε allow για να κάνουμε τι δουλεία μας, οπότε μια η άλλη..

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το κινητο, αλλα εχω 3 ερωτησεις πριν προχωρησω:

 

1) Η συσκευασια περιλαμβανει microSD 8GB;

2) Υπαρχει καμια rom που να κανει τον browser τοσο ομαλο οσο στο GSII;

3) Η μπαταρια βγαζει την μερα με μετρια χρηση π.χ (κανα 30λεπτο browsing, 5-6 τηλεφωνα);

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το κινητο, αλλα εχω 3 ερωτησεις πριν προχωρησω:

 

1) Η συσκευασια περιλαμβανει microSD 8GB;

2) Υπαρχει καμια rom που να κανει τον browser τοσο ομαλο οσο στο GSII;

3) Η μπαταρια βγαζει την μερα με μετρια χρηση π.χ (κανα 30λεπτο browsing, 5-6 τηλεφωνα);

 

1) Ναί

2) Δεν ξέρω τίποτα γιά το GSII

3) 1000%

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να παρω το κινητο, αλλα εχω 3 ερωτησεις πριν προχωρησω:

 

1) Η συσκευασια περιλαμβανει microSD 8GB;

2) Υπαρχει καμια rom που να κανει τον browser τοσο ομαλο οσο στο GSII;

3) Η μπαταρια βγαζει την μερα με μετρια χρηση π.χ (κανα 30λεπτο browsing, 5-6 τηλεφωνα);

 

1)Ναι

2)Βασικα ο browser δεν αλλαζει στις rom.Και ειναι ομαλος ετσι κι αλλιως.Απλα μπορεις να δοκιμασεις και αλλους browsers.

3)Ναι...Και λιγο παραπανω με μετρια παντα χρηση περιπου 1,5 μερα.

 

edit:με προλαβε ο greekscouser...;)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε ελπίδες για Official Update Ice Cream Sandwich 4.0 πως το κόβετε ??:)

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε ελπίδες για Official Update Ice Cream Sandwich 4.0 πως το κόβετε ??:)

Διαβασες κάτι έστω και σαν φημολογία;

Δεν έχω βρεί κάτι αντίστοιχο πουθενά

Link to comment
Share on other sites

Μπα τίποτα η HTC δεν έκανε ακόμα γνωστό ποια μοντέλα τις θα αναβαθμιστούν με την έκδοση 4.0. Σε περίπτωση που δεν την δωσει παντός με αυτό το Hardware που έχουμε κιόλας δεν ξαναπερνώ HTC και τζάμπα να μου το δώσουν:lol:

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...