Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη το εβαλα χτες και νομιζω οτι βολευει παρα πολυ το γραφω εδω. Επειδη με την μπαταρια εχουμε ολοι θεμα πρεπει να εχουμε ενα προγραμμα το οποιο ενημερωνει ποσο % εχει η μπαταρια αλλα μετα εχεις 2 ενδειξεις για την μπαταρια (το ενα το default και το αλλο απο το προγραμμα που εγκατεστησες) αλλαξα χτες την ενδειξη της μπαταριας σε αυτο

 

http://www.boulougouras.com/files/cinfo.jpg

 

 

Εδω ειναι ολες οι ενδειξεις της μπαταριας

http://www.boulougouras.com/files/batt.jpg

 

και για να το αλλαξετε οδηγιες εδω http://goo.gl/ETPvH

Ποιο application ειναι αυτό στο Market ?

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό και χαρακτηρίζεται ως beta ακόμη. Εγώ που αν δω update τρέχω αμέσως να το βάλω δεν τη δοκίμασα την καινούργια. Υπομονή μέχρι να γίνει σταθερή είναι η γνώμη μου. ;)

 

Μόλις ανέβηκε λοιπόν. Sense 3.5 λοιπόν και "επίσημα σταθερή" αν και leaked η βάση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο application ειναι αυτό στο Market ?

 

3G Watchdog Pro

http://www.appbrain.com/app/3g-watchdog-pro/net.rgruet.android.g3watchdogpro

 

και Cosmote Info

http://goo.gl/SLyeV

Edited by trod

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Ισως να βιάζομαι για συμπερασματα....αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι μετά την αναβάθμιση ΟΤΑ σε 2.3.4 1.45.168.1 (Vodafone branded) η συμπεριφορά της μπαταρίας εχει αλλάξει προς το καλύτερο (ελπίζω να μην είναι πρόωρο το συμπερασμα...) :)
Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολύ:)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ:)

Πες μου ότι είσαι ο γνωστός zaras από άλλο site και ότι έχεις κι εσύ HTC να σκίσω τα πτυχία μου...

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου μια ερώτηση....

έχω τα εξής......

Android: 2.3.5

HTC ROM Base: Sensation - 2.08.401.1

Custom ROM: InsertCoin 3.1.5.

Kernel: Bricked-Kernel 2.6.35.14 v1.2

Radio: 10.58.9035.00P_10.15.9035.02_2

Μου έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα με την κεραία... χαμηλό σήμα... εκτός δικτύου πολύ πιο συχνά από άλλες συσκευές...

Παίζει ρόλο που το έχω απο Αμερική???? Πρέπει να βάλω κάποιο άλλo radio??? Αν ναι πιο να δοκιμάσω......:!::!::!:

LENOVO VIBE S1

Official Stock Rom (S1a40_S143_151222_ROW)

XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO

Greek Stable 7.2.1.0 Rom

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ότι είσαι ο γνωστός zaras από άλλο site και ότι έχεις κι εσύ HTC να σκίσω τα πτυχία μου...

 

Από το avclub και έχω Sensation:)

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου μια ερώτηση....

έχω τα εξής......

Android: 2.3.5

HTC ROM Base: Sensation - 2.08.401.1

Custom ROM: InsertCoin 3.1.5.

Kernel: Bricked-Kernel 2.6.35.14 v1.2

Radio: 10.58.9035.00P_10.15.9035.02_2

Μου έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα με την κεραία... χαμηλό σήμα... εκτός δικτύου πολύ πιο συχνά από άλλες συσκευές...

Παίζει ρόλο που το έχω απο Αμερική???? Πρέπει να βάλω κάποιο άλλo radio??? Αν ναι πιο να δοκιμάσω......:!::!::!:

 

Mου θυμίζει λίγο την υπογραφή μου ή μου φαίνεται; Clopy - paste ε; :lol:

O dev της InsertCoin είναι γενικά της τακιτκής του "δοκίμασε radio και κράτα όποιο σου ταιριάζει". O ίδιος πάντως έχει αυτό που έχουμε κι εμείς. Δεν έχει να κάνει από που το πήρες, φαντάζομαι. Οι κεραίες ίδιες είναι. Οι οθόνες απ' όσο ξέρω μπορεί να είναι διαφορετικού κατασκευαστή.

Link to comment
Share on other sites

H official Rom RUU 2.08.401.1 είναι σε beta ακόμα? Υπάρχει κάπου σε exe να την κατεβάσουμε αξίζει να την βάλουμε ή να περιμένουμε OTA Update ?

Απο ότι αναφέρουν αλλάζει το Sense σε 3.5, Έχε καλύτερη απόδοση η μπαταρία και είναι ποιο smooth το κινητό.

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

H official Rom RUU 2.08.401.1 είναι σε beta ακόμα? Υπάρχει κάπου σε exe να την κατεβάσουμε αξίζει να την βάλουμε ή να περιμένουμε OTA Update ?

Απο ότι αναφέρουν αλλάζει το Sense σε 3.5, Έχε καλύτερη απόδοση η μπαταρία και είναι ποιο smooth το κινητό.

 

Ούτε κατά διάνοια μην σκεφτείς να περάσεις το συγκεκριμένο RUU. Ένας που τόλμησε στο xda κατέληξε με ένα νέο τουβλάκι για να παίζει.

Υπάρχουν ήδη 2 custom rom που δεν έχουν τίποτα επιπλέον (είναι δηλαδή 100% stock) τις οποίες μπορείς να δοκιμάσεις.

 

Και για όσους έχουν πρόβλημα στο market με την Insert Coin 3.x.x δείτε το παρακάτω.

phone is identified by market as Pyramid 2.08, since is a test build probably not all apps work, you can change the fingerprint to the one from 2.5.x roms in build.prop
Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

 

Της Cosmote βγαζει συνεχεια σφαλμα ....γιατί αραγε?

Link to comment
Share on other sites

Και για όσους έχουν πρόβλημα στο market με την Insert Coin 3.x.x δείτε το παρακάτω.

 

δλδ τι θα πρεπει να κανουμε???

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδια παντωσ ολεσ η rom που εχω βαλει εχουν προβληματα... και παλι παω στην μαμα ρομ,,,ξερουμε κατι για την 2.08.401.1 ποτε θα βγει η κανονικη;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

παιδια παντωσ ολεσ η rom που εχω βαλει εχουν προβληματα... και παλι παω στην μαμα ρομ,,,ξερουμε κατι για την 2.08.401.1 ποτε θα βγει η κανονικη;;

 

:X

Έρχομαι από hd2 με nand android Rom 2.3.3 και χωρίς να έχω περάσει ακόμα όλα τα apps μου (μιας και ακόμα να το rootαρω) παρουσιάζει ήδη κάποια κολληματάκια. Είμαι με την official rom που αναβαθμίστηκε χθες (που ήταν και η μέρα που το αγόρασα :happy: ) .

 

Βλέπω ότι οι περισσότεροι χρησιμοποιήτε την InserCoin. Το κάνετε επειδή έχει το καλύτερο performance ή γιατί είναι stable (αν είναι!);;;;

Και ως πιο παλιοί μια πρόταση για stable sense rom;;; (δεν με ενδιαφέρει τόσο τα benchmark τώρα, να ηρεμήσω λιγάκι μετά το hd2 :p )

Υ.Γ.: Οδηγό root Sensation έχουμε κάπου; από myphoner;;;

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρει ολοι την αναβαθμηση 2.3.4 απο vodafone? γιατι εγω δεν την πηρα ακομη

Ειναι φυσιολογικο?

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Εχετε παρει ολοι την αναβαθμηση 2.3.4 απο vodafone? γιατι εγω δεν την πηρα ακομη

Ειναι φυσιολογικο?

 

Υπομονή και θα σου έρθει :happy:

Σε εμένα ήρθε προχθές και πραγματικά βλέπω διαφορές

Link to comment
Share on other sites

InsertCoin και ξερό ψωμί. Ειδικά άν βγάλεις τα περιττά apk μέσω του root explorer, απλά σφαιράτη..

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. :D

Ερώτηση μέσο του root explorer πώς απεγκαθιστώ τα apk? Θα μπορούσα να κάνω root το Sensetion στη official rom και να πετάξω όσα apps θεωρώ άχρηστα μέσω του root explorer??? :O

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. :D

Ερώτηση μέσο του root explorer πώς απεγκαθιστώ τα apk? Θα μπορούσα να κάνω root το Sensetion στη official rom και να πετάξω όσα apps θεωρώ άχρηστα μέσω του root explorer??? :O

 

Μπορεις αν γίνεις root να απεγκαταστησεις ότι δε χρειάζεσαι μέσω της εφαρμογής titanium backup.Με λίγα λόγια,γίνε root και μπορείς να αλλάξεις προς το καλύτερο πολλά πράγματα.

 

Sent from my HTC Desire HD using Tapatalk

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Μια ερώτηση : Θα πάρω το απόγευμα το HTC Sensation από Vodafone.

Δεν πιστεύω να έχει μέσα μενού της Vodafone ή να είναι πειραγμένη ρομ από Vodafone ? Κάποτε έκανε τέτοιες χαζομάρες με κάποια κινητά γι’ αυτό ρωτάω. Παίζει τέτοιο θέμα?

Πρέπει να προσέξω κάτι άλλο κατά την αγορά του?

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη να μου απαντήσει.

 

ΥΓ. τα update τα παίρνει κανονικά από htc η πρέπει να βγάλει update η Vodafone

..............

Τελικά δεν το έχουν ετοιμοπαράδοτο και θα πρέπει να περιμένω 1 εβδομάδα για να το φέρουν… οπότε θα περιμένω για το XE

Ελπίζω να το φέρουν μέσα στον Οκτώβριο ..

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Μια ερώτηση : Θα πάρω το απόγευμα το HTC Sensation από Vodafone.

Δεν πιστεύω να έχει μέσα μενού της Vodafone ή να είναι πειραγμένη ρομ από Vodafone ? Κάποτε έκανε τέτοιες χαζομάρες με κάποια κινητά γι’ αυτό ρωτάω. Παίζει τέτοιο θέμα?

Πρέπει να προσέξω κάτι άλλο κατά την αγορά του?

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων όποιος έχει την ευγενή καλοσύνη να μου απαντήσει.

 

ΥΓ. τα update τα παίρνει κανονικά από htc η πρέπει να βγάλει update η Vodafone

 

Άμα δεις λίγο πιο πάνω θα καταλάβεις. Οι ROΜ του Sensation από Vodafone είναι Vodafone branded, δηλαδή οι συσκευή θα πάρει ενημέρωση, αφού βγάλει η HTC τις ενημερώσεις και τις παραμετροποιήσει η Vodafone. Οπότε την ενημέρωση θα την πάρει χρονικά μετά από τις unbranded συσκευές. Αυτό που δε μου άρεσε εμένα καθόλου (στο δεύτερο Sensation αν θυμάμαι καλά που έπεσε στα χέρια μου) ήταν το λογότυπο της Vodafone στο boot της συσκευής.

Βέβαια μ' ένα s-off > recovery > custom ROM ξεχνάς όλα τα παραπάνω. ;)

Link to comment
Share on other sites

Όντως copypaste... αφου φοράμε τα ίδια... Σε ευχαριστώ πάντως!!! Θα κρατήσω αυτό το radio τελικά!

LENOVO VIBE S1

Official Stock Rom (S1a40_S143_151222_ROW)

XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO

Greek Stable 7.2.1.0 Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...