Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
geovrettos1908 ανέφερες για ένα "κιλερ"των εφαρμογων που τρεχουν στο παρασκηνιο για να μη τρως ραμ και μπαταρια....το οποίο θα κατεβάσω από που? είναι ελεύθερο?? και λέγεται...πως?? στον κόσμο του nadroid μπαίνω πρώτη φορά και σε αυτή την νοοτροπία των κινιτών και πάσχω από ασχετίλα...συγνώμη ρε παιδιά για το πρίξιμο....:cry:

 

Autokiller Memory Optimizer και ES Task Manager. Καλός συνδυασμός.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να ξερουμε αν το τηλεφ ειναι παραεισαγωγης; στο desire ειχε αλλο κωδικο στην μπαταρια. Υπαρχει κατι αντιστοιχο και εδω;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Εδω εχουμε καμια απαντηση;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εδω εχουμε καμια απαντηση;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Δώσε το ΙΜΕΙ της συσκευής σου στην ACE Hellas και θα σε ενημερώσουν για την προέλευσή της.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συμφουρίστες :)

Μετά από σχεδόν 2 χρόνια με το HD2 (LEO) μου (με nand android σχεδόν ένα χρόνο), αποφάσισα να πάω και εγώ σε ένα dualcore κινητό.

Διαβάζοντας όλο το thread του Sensation και πολλά άλλα σχετικά threads (διαξιφισμούς κ.λπ...) έχω μόνο 2 απορίες που ελπίζω να μην είναι απαντημένες ήδη και σας κουράζω.

 

1) Το πίσω κάλυμμα του Sensation έχει στο εσωτερικό του 3 (αν δεν κάνω λάθος) μεταλλικά ελάσματα που προφανώς συνδέουν το κάλυμμα με το σώμα της συσκευής. Ποια η χρησιμότητα αυτών; Χρησιμοποιεί το κάλυμμα για κεραία (WiFi ή gsm ή οτιδήποτε άλλο);

 

2) Μιας και η microSD που χρησιμοποιούσα στο LEO μου (χωρίς ιδιαίτερο πρόβλημα ακόμα και σε sdRoms) ήταν class 2 :O , είπα στην 2πύρινη παντοφλίτσα να χαρίσω μια αντάξια της (;;;) καρτούλα, παραθέτω τις επιλογές μου και είμαι θετικός σε οποιαδήποτε συμβουλή :D

 

http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=15818 class 6 στα 62€

 

http://media-ram.gr/index.php?target=products&product_id=142424 class 10 (!!!???) στα 49€ (?!??!)

Edited by Lan

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.

Ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό, όμως με προβληματίζει λίγο η χωρητικότητα της μνήμης για τις εφαρμογές.

Σε σχέση με το Desire που έχω τώρα, πόσο περισσότερη μνήμη για εφαρμογές έχει;

Εχω βαρεθεί να διαβάζω το μήνυμα, ότι δεν υπάρχει αρκετός αποθηκευτικός χώρος, και δεν μπορώ να πω ότι έχω πολλές εφαρμογές....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα.

Ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό, όμως με προβληματίζει λίγο η χωρητικότητα της μνήμης για τις εφαρμογές.

Σε σχέση με το Desire που έχω τώρα, πόσο περισσότερη μνήμη για εφαρμογές έχει;

Εχω βαρεθεί να διαβάζω το μήνυμα, ότι δεν υπάρχει αρκετός αποθηκευτικός χώρος, και δεν μπορώ να πω ότι έχω πολλές εφαρμογές....

 

4πλασια

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όταν ανοίγω το hot spot μου απενεργοποιη το internet τις vodafone όταν το ειχα πάρει δεν το έκανε μετά από την τελευτεα αναβάθμιση το κόβει ?

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

koKVod
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας το manual ειδα σε καποιο σημείο οτι οι προεγκατεστημένες εφαρμογές δεν μπορουν να διαγραφουν ! Αληθευει ?

Και αν ναι εγω που δεν τις θελω ποιος τροπος υπάρχει να τις διαγραψω ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Υπαρχει τροπος να μεταφερω τις εφαρμογες-δεδομενα μου απο το desire στο sensation;

Το προσωρινο ροοτ με το visionary+ λειτουργει κ εδω οπως στο desire;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Διαβαζοντας το manual ειδα σε καποιο σημείο οτι οι προεγκατεστημένες εφαρμογές δεν μπορουν να διαγραφουν ! Αληθευει ?

Και αν ναι εγω που δεν τις θελω ποιος τροπος υπάρχει να τις διαγραψω ?

Να περιμένεις να γίνει (να κυκλοφορήσει βασικά) root στη συσκευή και τότε θα μπορείς να αφαιρέσεις όποια εφαρμογή θες ;)

Edited by Villis
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Να περιμένεις να γίνει (να κυκλοφορήσει βασικά) root στη συσκευή και τότε θα μπορείς να αφαιρέσεις όποια εφαρμογή θες ;)
Thanks και υπομονη λοιπον:)
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τα παρακάτω για το htc και θέλω κάποιος φίλος που το έχει αποκτήσει να μου τα επιβεβαιώσει αν είναι δυνατόν...

 

1) δεν μπορείτε να αλλάξετε το φόντο των εφαρμογών

2) δεν μπορείς να δημιουργήσεις ΦΑΚΕΛΛΟΥΣ ώστε να ταξινομείς τις εφαρμογές.

3) από πλάγια γωνία θέασης η οθόνη υπολείπεται.

4) Δεν έχει Πανόραμα στην κάμερα

5) λείπει η εφαρμογή Σημειώσεις.!!

6) Ημερολόγιο - Στο Μηνιαίο δεν σου αφήνει περιθώριο να δεις τι έχει η συγκεκριμένη ημερομηνία.

7) Δυσκολία ορατότητας οθόνης στον ήλιο - το iphone4 έχει ορατότητα στον ήλιο???

 

Και αν ισχύουν όλα αυτά.....σίγουρα έχει πολλά θετικά το ξέρω.....αλλά πέστε μου...αξίζει να αγοράσω μία τέτοια υπερσυσκευή με αυτές τις ελλείψεις?? γιατί λίγο απογοητεύτηκα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , επιτέλους έγινα και εγώ κάτοχος του Sensation !:D:D Ήθελα να ρωτήσω όταν το άνοιξα έβγαλε το σήμα της vodafone (το κινητό είναι απο expansys ) μπορώ να βάλω κάρτα της wind ? Επίσης έβαλα το gmail μου που είχα στο desire hd που είχα μέσα κάποιες εφαρμογες που έπρεπε να ήταν ροοτ το κινητο για να λειτουργούν (όπως Titanium Backup ) τώρα που δεν είναι ροοτ να τις αφήσω μέσα ή να τις σβήσω ?
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα σβήστες. Μπορείς να βάλεις ότι κάρτα θέλεις.

 

Παιδιά όταν με το καλό δοθεί S-OFF εγώ που είμαι Branded θα μπορώ να βάλω την Official Rom Unbanded (RUU.exe) ή θα πρέπει να κάνω Root και μετά να την περάσω?

Edited by HTC_FAN
Link to comment
Share on other sites

kokos_nikos μιάς και απεκτησες και εσυ το κινιτο αυτό,τι έχεις να πεις για αυτα που εγραψα παραπανω?? τα επιβεβαιωνεις? υπάρχει κάτι που δεν ισχύει??
Link to comment
Share on other sites

kokos_nikos μιάς και απεκτησες και εσυ το κινιτο αυτό,τι έχεις να πεις για αυτα που εγραψα παραπανω?? τα επιβεβαιωνεις? υπάρχει κάτι που δεν ισχύει??

 

Φίλε όλα αυτά που λες δεν θα τα έχω ψάξει καν 2 ώρες το έχω το τηλέφωνο ! Σε λίγες μέρες θα έχω τις εντυπώσεις μου !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Υπαρχει τροπος να μεταφερω τις εφαρμογες-δεδομενα μου απο το desire στο sensation;

Το προσωρινο ροοτ με το visionary+ λειτουργει κ εδω οπως στο desire;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Καμια απαντηση εδω;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τα παρακάτω για το htc και θέλω κάποιος φίλος που το έχει αποκτήσει να μου τα επιβεβαιώσει αν είναι δυνατόν...

 

1) δεν μπορείτε να αλλάξετε το φόντο των εφαρμογών

2) δεν μπορείς να δημιουργήσεις ΦΑΚΕΛΛΟΥΣ ώστε να ταξινομείς τις εφαρμογές.

3) από πλάγια γωνία θέασης η οθόνη υπολείπεται.

4) Δεν έχει Πανόραμα στην κάμερα

5) λείπει η εφαρμογή Σημειώσεις.!!

6) Ημερολόγιο - Στο Μηνιαίο δεν σου αφήνει περιθώριο να δεις τι έχει η συγκεκριμένη ημερομηνία.

7) Δυσκολία ορατότητας οθόνης στον ήλιο - το iphone4 έχει ορατότητα στον ήλιο???

 

Και αν ισχύουν όλα αυτά.....σίγουρα έχει πολλά θετικά το ξέρω.....αλλά πέστε μου...αξίζει να αγοράσω μία τέτοια υπερσυσκευή με αυτές τις ελλείψεις?? γιατί λίγο απογοητεύτηκα...

1) οι εφαρμογες ειναι αυτονομες, δεν παιρνουν το background τους απο καπου, αρα δε μπορεις να αλλαξεις, ουτε και στο Iphone. Δε νομιζω οτι θα σε νοιαξει, προσωπικα δεν το εχω σκεφτει ποτε οντας χρηστης Android εδω και 15 μηνες.

2) αυτη η δυνατοτητα εγκειται στον launcher που χρησιμοποιει το κινητο, το οποιο ειναι το sense..υπαρχουν στο μαρκετ πολλοι launchers και με αυτη τη δυνατοτητα. περα απο αυτο ομως, ΜΠΟΡΕΙΣ να φτιαξεις φακελους στη homescreen και να βαλεις οτι θες εκει. αλλο οι homescreens και αλλο το μενου των εφαρμογων.

..

5) μπορεις να κατεβασεις απο το μαρκετ σχετικες εφαρμογες.

6) επισης υπαρχουν ημερολογια στο μαρκετ, κατα πασα πιθανοτητα θα βρεις καποιο να σε καλυψει.

7) αν εξαιρεσουμε(ισως) τα τελευταια Samsung που εχουν πχ SAMOLED, κανενα δεν εχει ικανοποιητικη ορατοτητα στον ηλιο, ουτε το Iphone4, οπως εχει ενα ασπρομαυρο παλιο κινητο. αν δεν αλλαξουν οι τεχνολογιες στην οθονη, θα πρεπει να μαθουμε να ζουμε μ' αυτο. εμενα δε με πειραζει.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα σβήστες. Μπορείς να βάλεις ότι κάρτα θέλεις.

 

Παιδιά όταν με το καλό δοθεί S-OFF εγώ που είμαι Branded θα μπορώ να βάλω την Official Rom Unbanded (RUU.exe) ή θα πρέπει να κάνω Root και μετά να την περάσω?

 

Με soff θα μπορεις να βαλεις οτι θελεις

 

Sent from my HTC Sensation Z710e using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος να μου προτείνει κάρτα μνήμης ??

Μεχρι πόσα gb μπορώ να του βάλω ?

 

@edit : Επειδή το πήρα απο expansys(δηλαδή δεν είναι ελληνικό) πρέπει

να κάνω και αυτά που βρήκα εδώ

Επίσης αν το πάω στη Vodafone θα μου το φτιάξουν ή όχι επειδή δεν το πήρα απο αυτούς ?

Edited by kokos_nikos
Link to comment
Share on other sites

Φίλε όλα αυτά που λες δεν θα τα έχω ψάξει καν 2 ώρες το έχω το τηλέφωνο ! Σε λίγες μέρες θα έχω τις εντυπώσεις μου !

 

αα τώρα μόλις το πήρες! ωραία περιμένω τις εντυπώσεις εναγωνίως!θα με βοηθούσαν πολύ!:)

Link to comment
Share on other sites

1) οι εφαρμογες ειναι αυτονομες, δεν παιρνουν το background τους απο καπου, αρα δε μπορεις να αλλαξεις, ουτε και στο Iphone. Δε νομιζω οτι θα σε νοιαξει, προσωπικα δεν το εχω σκεφτει ποτε οντας χρηστης Android εδω και 15 μηνες.

2) αυτη η δυνατοτητα εγκειται στον launcher που χρησιμοποιει το κινητο, το οποιο ειναι το sense..υπαρχουν στο μαρκετ πολλοι launchers και με αυτη τη δυνατοτητα. περα απο αυτο ομως, ΜΠΟΡΕΙΣ να φτιαξεις φακελους στη homescreen και να βαλεις οτι θες εκει. αλλο οι homescreens και αλλο το μενου των εφαρμογων.

..

5) μπορεις να κατεβασεις απο το μαρκετ σχετικες εφαρμογες.

6) επισης υπαρχουν ημερολογια στο μαρκετ, κατα πασα πιθανοτητα θα βρεις καποιο να σε καλυψει.

7) αν εξαιρεσουμε(ισως) τα τελευταια Samsung που εχουν πχ SAMOLED, κανενα δεν εχει ικανοποιητικη ορατοτητα στον ηλιο, ουτε το Iphone4, οπως εχει ενα ασπρομαυρο παλιο κινητο. αν δεν αλλαξουν οι τεχνολογιες στην οθονη, θα πρεπει να μαθουμε να ζουμε μ' αυτο. εμενα δε με πειραζει.

 

Φίλε μου,νασαι καλά για την αμεσότητα της απάντησής σου! όσον αφορά όλα αυτά που μου υποδυκνύεις να κατεβάσω από το μάρκετ,από ημερολόγιο μέχρι launchers κατεβαίνουν free??

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου,νασαι καλά για την αμεσότητα της απάντησής σου! όσον αφορά όλα αυτά που μου υποδυκνύεις να κατεβάσω από το μάρκετ,από ημερολόγιο μέχρι launchers κατεβαίνουν free??

 

Φιλε gold79 εχει αρκετα free apps που θα σε καλυψουν...

Μην σε αγχωνει το θεμα των εφαρμογων...

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Φίλε μου,νασαι καλά για την αμεσότητα της απάντησής σου! όσον αφορά όλα αυτά που μου υποδυκνύεις να κατεβάσω από το μάρκετ,από ημερολόγιο μέχρι launchers κατεβαίνουν free??

 

Για πληθώρα εφαρμογών όλων των κατηγοριών συζητάμε εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=115

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...