Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ακόμα βοήθεια. Θέλω οπωσδήποτε μπαταρία για το κινητό και που μπορώ να βρω συμβατή και φθηνή σε ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα; Επίσης τελικά με την αναβάθμιση τι θα γίνει και πότε θα την δούμε στο κινητό μας; Ο ήχος κλήσης παραμένει χαμηλός και πείτε μου τι να κάνω με την ένταση...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..αγορασα μια μπαταρια γνησια της htc εδο και 2 βδομαδες και ολα μια χαρα..χτες που το φορτιζα ενω ηταν κοντα

στο τελος τησ φορτισης το κινητο εκλεισε και δεν ανοιγε καν..το παο σε ενα φιλαρακι στον γερμανο και λεει οτι ειχε πεσει

κατω απο το επιπεδο τισ φορτισης..τορα φορτιζει κανονικα παλι..μηπως ξερει κανενας για ποιο λογο εγινε??

 

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει τελειώσει εντελώς η μπαταρία, όταν το βάλεις στον φορτιστή για κανένα πεντάλεπτο δεν ανοίγει, απλά αναβοσβήνει το πορτοκαλί led. Μήπως είχε γίνει αυτό;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό είναι φυσιολογικό να συμβαίνει (από το Desire/Desire HD μου το έχω δει), δεν νομίζω οτι έχει πρόβλημα η μπαταρία :)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μια απο αυτες τις μερες θα μου φερουν το sensation απο Αγγλια(εχω μεινει πισω το ξερω ),Θελω να ρωτησω θα εχει επιλογη για Eλληνικο μενου;αν οχι θα μπορω να προσθεσω με καποιο τροπο;

Δεν εχω ιδεα απο android μιας και εχω windows phone:lol:

Για μπαταρια http://www.ebay.com/itm/Anker-1900mAh-extended-Li-ion-Battery-for-HTC-Sensation-XE-EVO-3D-BA-S560-/330864129148?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4d0909f47c απο οσα εχω διαβασει ως τωρα ειναι ισως η καλυτερη υπαρχει και η mugen αλλα ειναι πιο ακριβη....

Edited by trophy
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Μια απο αυτες τις μερες θα μου φερουν το sensation απο Αγγλια(εχω μεινει πισω το ξερω ),Θελω να ρωτησω θα εχει επιλογη για Eλληνικο μενου;αν οχι θα μπορω να προσθεσω με καποιο τροπο;

Δεν εχω ιδεα απο android μιας και εχω windows phone:lol:

Για μπαταρια http://www.ebay.com/itm/Anker-1900mAh-extended-Li-ion-Battery-for-HTC-Sensation-XE-EVO-3D-BA-S560-/330864129148?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4d0909f47c απο οσα εχω διαβασει ως τωρα ειναι ισως η καλυτερη υπαρχει και η mugen αλλα ειναι πιο ακριβη....

 

Και να μην έχει ελληνικό μενου, κατεβάζεις το morelocale2 απο το play store και είσαι οκ. Για τη μπαταρία θα σου έλεγα να προτιμήσεις την αυθεντική του EVO 3D, την ANKER δε την έχω δοκιμάσει αλλά μια άλλη aftermarket που πηρα δε με είχε αφήσει ευχαριστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο λινκ ebay για την μπαταρια του evo 3D?

 

Όσα θες: http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=EVO+3D+oem+battery&_sacat=0&_from=R40

 

Για να είσαι σίγουρος όμως, ρώτα τον πωλητή αν κάνει για Sensation γιατί εγώ τη φορούσα σε Sensation 4G. Νομίζω οτι είναι το ίδιο τηλέφωνο πάντως, δε θα έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα σημερα :lol: εβαλα το morelocale2 αλλα μονο το πληκτρολογιο εχω στα Ελληνικα πρεπει να ρυθμισω κατι αλλο:shifty:
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα σημερα :lol: εβαλα το morelocale2 αλλα μονο το πληκτρολογιο εχω στα Ελληνικα πρεπει να ρυθμισω κατι αλλο:shifty:

Πήγαινε στις ρυθμίσεις στο Γλώσσα και πληκτρολογιο και άλλαξε τη γλώσσα συστήματος σε Ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

Ενω εξωτερικα μου εμφανιζει στο language Ελληνικα

Μεσα στο μενου ομως μονο english -Espanol-France:wacko:

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Όσα θες: http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p5197.m570.l1313&_nkw=EVO+3D+oem+battery&_sacat=0&_from=R40

 

Για να είσαι σίγουρος όμως, ρώτα τον πωλητή αν κάνει για Sensation γιατί εγώ τη φορούσα σε Sensation 4G. Νομίζω οτι είναι το ίδιο τηλέφωνο πάντως, δε θα έχει διαφορά.

 

ΜΕ τις συγκεκριμένες OEM πόσο κράταγε;

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ τις συγκεκριμένες OEM πόσο κράταγε;

 

Δε θυμάμαι ακριβώς γιατί είναι καιρός που το έχω δώσει σε φίλη μου και δεν το χρησιμοποιώ αλλά θυμάμαι οτι είχε μεγάλη διαφορά με την εργοστασιακή γιατί είχα φτάσει σε σημείο να τη χρησιμοποιώ συνέχεια και να βάλω την εργοστασιακή στο συρτάρι.

Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία χωρίς συσκευασία βρήκα πάμφθηνα σε ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα που λέγεται Mobilecenter...
Link to comment
Share on other sites

τελικα παρειγγειλα του evo 3d Oem Capacity: 1730mAh αφου με επιβεβαιωσε οτι κανει και για το Z710e!

Αν μπορει καποιος να βοηθησει φοραει επανω

Android :4.0.3

htc sense :3.6

software:3.32.61.14

To τηλ ειναι απο Αγγλια..

Δεν μπορω να συγχρονισω hotmail & yahoo email στην αρχη δεν ειχα τις ρυθμισεις,ενω καθισα ποση ωρα ρυθμισα το vodafone internet απο το site της vodafone εβαλα τις ρυθμισεις του wildfire s μου βγαζει το παρακατω μηνυμα:

"sorry your number not being recognised by mobile mail.

this could be because you re usinvg wifi instead of being connected to the 3G mobile network to use the service for the first time..":mad:

Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξέρει κανείς αν το htc sensation (4.3 Οθόνη) το προμηθεύει ακόμη η vodafone?

Εχω επιδότηση 200 ευρώ και ψάχνω να δώ τι θα πάρω. (ρωτάω γιατί το htc one S και Htc one V δεν το φέρνει)

http://www.orestiadaNews.com

-------

παλαιότερα κινητά: Motorola StarTac 85, Motorola v3688, Nokia 5110, Nokia 8210, ,Siemens S25, Samsung s100, Nokia 8310, Panasonic GD87, Nokia 6600,sony ericsson w800i,sony ericsson K800i, samsung i900 omnia,Htc Desire

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξέρει κανείς αν το htc sensation (4.3 Οθόνη) το προμηθεύει ακόμη η vodafone?

Εχω επιδότηση 200 ευρώ και ψάχνω να δώ τι θα πάρω. (ρωτάω γιατί το htc one S και Htc one V δεν το φέρνει)

 

Σίγουρα όχι. Είναι πιο παλιό μοντέλο απο τη σειρά One. Αυτή τη στιγμή η Vodafone φέρνει το One SV.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όχι. Είναι πιο παλιό μοντέλο απο τη σειρά One. Αυτή τη στιγμή η Vodafone φέρνει το One SV.

 

Οκ. ψάχνω κινητό με ίδια χαρακτηριστικά και τιμή με το htc sensation αλλά από vodafone ΜΟΝΟ. Προτιμώ βέβαια σε Htc.

http://www.orestiadaNews.com

-------

παλαιότερα κινητά: Motorola StarTac 85, Motorola v3688, Nokia 5110, Nokia 8210, ,Siemens S25, Samsung s100, Nokia 8310, Panasonic GD87, Nokia 6600,sony ericsson w800i,sony ericsson K800i, samsung i900 omnia,Htc Desire

Link to comment
Share on other sites

Οκ. ψάχνω κινητό με ίδια χαρακτηριστικά και τιμή με το htc sensation αλλά από vodafone ΜΟΝΟ. Προτιμώ βέβαια σε Htc.

 

Δυστυχώς δεν έχεις και πολλές επιλογές. Απο Android έχει μόνο τα Desire C και X. Το C δεν το συζητώ καν γιατί ειναί πολύ κατώτερο του Sensation ενώ και το Χ έχει μικρότερη οθόνη με χαμηλότερη ανάλυση, χειρότερη κάμερα και 2πύρηνο επεξεργαστή στό 1Ghz αντί για 1,2Ghz που έχει το Sensation. Το μόνο καλό είναι οτι έχει πιο μεγάλη μπαταρία και θα κρατάει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Eχει καποιος την μπαταρια του Evo?Γιατι του sensation ειναι στα 3.7VDC ενω του Evo στα 3.8VDC :(

 

Εγώ την είχα και τη χρησιμοποιούσα κανονικά όπως έχω γράψει και πιο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Eχει καποιος την μπαταρια του Evo?Γιατι του sensation ειναι στα 3.7VDC ενω του Evo στα 3.8VDC :(

 

στα 3.7 παντως τη βλεπω του evo 3d...εσυ που την ειδες 3.8?

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Στα χαρακτηριστικά του πωλητή ,αλλά θα περιμένω να μου έρθει πρώτα για επιβεβαιωση ,γράφει ότι είναι γνήσια λέτε να είναι καμία μούφα ;;
Omnia i900 - htc Trophy
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξες κάτι στο κινητό αυτές τις μέρες; Τί σου βγάζει σαν ειδοποίηση όταν στέλνεις το email και δε στέλνεται τελικά; Δοκίμασες να σβήσεις τα δεδομένα της εφαρμογής gmail (προσοχή όμως γιατί θα χάσεις τα mail κλπ από το κινητό); Είσαι rooted;

 

δεν έχω καταφερει ακόμα να στείλω ούτε ένα μαιλ.....:wacko::wacko::wacko:

όταν κανω αποστολή,προσπαθεί αρκετή ώρα να στείλει το μαιλ, και στο τέλος μου βγάζει επάνω - επάνω στο κινιτό ένα φακελάκι με θαυμαστικό και απλά λέει "αδύνατη η αποστολή του μαιλ".....

 

τι γίνεται ρε παιδιά και δεν στέλνω τίποτε???? ενώ παίρνω τα πάντα δεν μπορώ να απαντήσω σε κανένα.είτε yahoo είτε gmail είναι....

 

τι σημαίνει rooted??? δεν ξέρω τι είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...