Jump to content

[Επίσημο] HTC Sensation


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η συσκευη ειχε τρελαθει εκλεινε συνεχεια μονο του και ανοιγε ξανα και παλι το πηγα για επισκευη το κανανε επαναπρογραμματισμο και τωρα παλι τα ιδια μπορω να το κανω και μονος μου root??

 

ευχαριστω

 

Δώσε μας λίγες περισσότερες πληροφορίες. Τι μπαταρία χρησιμοποιείς; έκλεινε όταν ήταν σε αδράνεια η όταν το χρησιμοποιουσες; το έχεις πειράξει γενικότερα και υποπτευεσαι τι ευθύνεται.

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η συσκευη ειχε τρελαθει εκλεινε συνεχεια μονο του και ανοιγε ξανα και παλι το πηγα για επισκευη το κανανε επαναπρογραμματισμο και τωρα παλι τα ιδια μπορω να το κανω και μονος μου root??

 

ευχαριστω

 

Η συσκευή έχει πρόβλημα και εσύ θέλεις να κάνεις root; Δεν θα σου το συνιστούσα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας λίγες περισσότερες πληροφορίες. Τι μπαταρία χρησιμοποιείς; έκλεινε όταν ήταν σε αδράνεια η όταν το χρησιμοποιουσες; το έχεις πειράξει γενικότερα και υποπτευεσαι τι ευθύνεται.

 

 

για να συνοψησω δεν το χω πειραξει καθολου μπαταρια ειναι απο μαμα.

 

Εκλεινε και σε αδρανεια και π.χ. οταν πηγαινα να κανω κληση ή με περνανε τηλ

 

Πιστευω το προβλημα ειναι λογισμικο για ζητησα καποιες γνωμες απο συναδελφους μου(πληροφορικαριους/τεχνικους) και πρεπει να ειναι οι εφαρμογες που βαζεις/βγαζεις γενικοτερα. Εγω εκανα μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων χωρις να κατεβασω καμια εφαρμογη και να κανω συχρονισμο λογαριασμων οπως gmail και facebook θα το αφησω ετσι ενα διαστημα να το σιγουρεψω και θα ξανασηκωσω post εδω.

Link to comment
Share on other sites

παιδες μιλουσα στο τηλ και μολις μου κλεισε κανεις καμια αλλη ιδεα???

 

Να το πας στο service για να λύσουν το πρόβλημα. Λογικά λογισμικού θα είναι..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

στην εφαρμογή "People", η πρώτη επαφή είναι το "My Profile"....Πατώντας εκεί λοιπόν, στο Information, βλέπω τηλεφωνά μου και email μου καθώς και τη διευθυνσή μου. Κάνοντας edit όμως, τίποτε απο αυτά δε φαίνεται......απο που τραβάει τα data?

Link to comment
Share on other sites

φιλε το πηγα πριν 30 μερες τα ιδια εκανε και τοτε

 

Και δε στο έφτιαξαν; Πήγαινε το σε κάποιο άλλο Service point..

Link to comment
Share on other sites

παιδες μιλουσα στο τηλ και μολις μου κλεισε κανεις καμια αλλη ιδεα???

 

Άνοιξε το καπάκι της μπαταρίας και δες αν προσπαθείς να την κουνήσεις τι γίνετε. Πάει ελαφρώς πάνω κάτω η μπαταρία;

Phone: HTC Sensation XE

ROM: Charmeleon 5.1

Recovery: 4EXT

Kernel:Bricked @1.78

MODS:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω βοηθεια εδω και δυο βδομαδες εχω παρατηρησει το εξης φαινομενο στη συσκευη: οταν το εχω στην αναμονη κλειδωμενο ανοιγει απο μονη της η οθονη σαν να παταω το power-buton με αποτελεσμα να μενει αναμενη η οθονη κ να πεφτει πολυ γρηγορα η μπαταρια. Ξερει κανεις τι φταει η τι πρεπει να κανω? Το τηλεφωνο ειναι με την επισημη ICS και σαν οθονη κλειδωματος εχω το αλμπουμ φωτογραφιων(το ιδιο συμβαινει και οταν αλλαζω την οθονη κλειδωματος) Edited by harbov
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες

 

Απο χτές αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Κάποια μηνύματα από δυο συγκεκριμένες επαφές (ίσως και περισσότερες) δεν μου ερχόντουσαν καν. Με το που το ανακαλύπτω κάνω reboot και λέω στην πρώτη επαφή να μου στείλει μήνυμα, έρχεται κανονικά. Αργότερα το βράδυ το ίδιο και με την δεύτερη, στέλνει και δεν το παίρνω, rebootάρω, του λέω να μου ξαναστείλει και έρχεται.

 

Δεν ξέρω αν είναι θέμα με συγκεκριμένες επαφές ή γενικώς. Εν τω μεταξύ από δυο-τρια άλλα νούμερα που δοκίμασα ερχόντουσαν κανονικά...

 

Στην αρχή πίστεψα οτι έφταιγε ενα Location Spoofer που είχα περάσει, το απεγκατέστησα και προς το παρόν φαίνονται όλα οκ. Μπορεί τέτοιο πρόγραμμα να επηρεάσει τόσο το κινητό ακόμα και όταν δεν τρέχει μονίμως; (αν πειράζει αρχεία συστήματος ξέρω γω, δεν ζητούσε root πάντως) :/

 

Τίποτε άλλο που μπορώ να δοκιμάσω πέρα από το να ξαναπεράσω την rom; Φαντάζομαι αν πειράχτηκε τίποτε στο κινητό με ένα απλό reflash χωρίς full wipe θα στρώσει, ελπίζω :)

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 10 μέρες χρήσης του κινητού με την Ics τα συναισθήματα είναι ανάμεικτα.Η κάμερα βελτιώθηκε αρκετά αν και πάλι δεν είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος.Το κινητό έχει γίνει πιο γρήγορο γενικά αλλά νομίζω πως το web browsing έχει γίνει πιο αργό σε σχέση με πριν.Πριν φόρτωνε ακαριαία τις σελίδες,τώρα αργεί λιγάκι.Η διάρκεια της μπαταρίας είναι στα ίδια επίπεδα,κάθε βράδυ φόρτιση...

ps:ξαφνικά μου εξαφάνισε την εφαρμογή f1 live streaming,δεν ξέρω γιατί,θα την ξαναπεράσω και ελπίζω να μην το ξανακάνει

Link to comment
Share on other sites

Πάμε σε αναβάθμιση σε λίγο ? Μου ήρθε το ακόλουθο...:)

 

Beginning May 16, an optional update will be available for the Sensation 4G to update to the latest operating system, Android 4.0 (Ice Cream Sandwich). You can choose to download the update to Android 4.0.3 by following the software update steps.

 

Software versions

 

See also: Check your software version.

 

Android version 4.0.3 / Software version 3.32.531.14710RD - Current version

Version

Android 4.0.3 / Software version 3.32.531.14710RD

Approved 5/16/2012

 

New Features

 

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)

Sense 3.6

System bar enhancements to easily view recent apps.

Re-sizeable widgets

Lock screen actions including pull down notifications and adjust volume while device is locked.

Data usage controls.

Face Unlock

Home screen folders

Improved battery life

Note: HTC Sensation 4G will be required to add Wi-Fi Mobile Hotspot feature in order to use the service after completing this update.

 

Improvements

 

Improved text input and spell checking

Improved menu structure

Link to comment
Share on other sites

Aυτή είναι η επίσημη αναβάθμιση της T-Mobile σε ICS, η ίδια που έχουμε ήδη εμείς :) Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κάποιος πόσο θα κοστίσει η αλλαγή σπασμένης οθόνης στο επίσημο service???Έπεσε το άτιμο σε πλακάκι και έχει σπασίματα και ραγίσματα,κυρίως στο κάτω μέρος!!! :cry:

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μήπως ξέρει κάποιος πόσο θα κοστίσει η αλλαγή σπασμένης οθόνης στο επίσημο service???Έπεσε το άτιμο σε πλακάκι και έχει σπασίματα και ραγίσματα,κυρίως στο κάτω μέρος!!! :cry:

 

Καλύτερα να επικοινωνήσεις με το service να σου πουν οι ίδιοι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας...

 

εχω να δηλώσω πως από τοτε που έκανα το update στο HTC μου, εχουν καταστραφει τα παντα... εφαρμογες, κολλάει συνεχώς, κανει restart...

 

το νέο σημερινό είναι πως χάλασε εντελώς ο συγχρονισμος που έχω κάνει με επαφές τηλεφώνου-facebook-twitter.... δε βγαζει την εικονα στην επαφή βάση αυτής που είχε στο facebook, δεν ανανεώνεται....

 

τι μπορώ να κάνω να φτιάξω έστω τις επαφές???

 

δε το έχω πειράξει γενικα σα συσκευή...

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας...

 

εχω να δηλώσω πως από τοτε που έκανα το update στο HTC μου, εχουν καταστραφει τα παντα... εφαρμογες, κολλάει συνεχώς, κανει restart...

 

το νέο σημερινό είναι πως χάλασε εντελώς ο συγχρονισμος που έχω κάνει με επαφές τηλεφώνου-facebook-twitter.... δε βγαζει την εικονα στην επαφή βάση αυτής που είχε στο facebook, δεν ανανεώνεται....

 

τι μπορώ να κάνω να φτιάξω έστω τις επαφές???

 

δε το έχω πειράξει γενικα σα συσκευή...

 

ευχαριστώ

 

 

 

Λένε πολλοί πως για να δουλέψει σωστά μετά το update θέλει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν και έχω κάστομ ρομ, ως προγραμματιστής θα συμφωνήσω ότι θα του έκανες καλό αν το εφάρμοζες και πιθανός θα τελειώσουν και τα προβλήματα σου.

Link to comment
Share on other sites

Λένε πολλοί πως για να δουλέψει σωστά μετά το update θέλει μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν και έχω κάστομ ρομ, ως προγραμματιστής θα συμφωνήσω ότι θα του έκανες καλό αν το εφάρμοζες και πιθανός θα τελειώσουν και τα προβλήματα σου.

 

 

σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση...

αν κάνω όμως την κινηση αυτή, σημαίνει πως χάνω εφαρμογες - επαφές κοκ?

 

είμαι πολύ αρχάρια, αγάπησα τη συσκευή αυτή, αλλά μου έχει κάψει τις τελευταίες μέρες όσα εγκεφαλικά κύτταρα είχαν απομείνει..

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση...

αν κάνω όμως την κινηση αυτή, σημαίνει πως χάνω εφαρμογες - επαφές κοκ?

 

είμαι πολύ αρχάρια, αγάπησα τη συσκευή αυτή, αλλά μου έχει κάψει τις τελευταίες μέρες όσα εγκεφαλικά κύτταρα είχαν απομείνει..

 

Αν είναι έτσι μην βιαστής. Διάβασε λίγο περισσότερο για την ενέργεια που σου περιγράφω και μετά απο backup αυτών που χρειάζεσαι προχώρησε στην επαναφορά.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι μην βιαστής. Διάβασε λίγο περισσότερο για την ενέργεια που σου περιγράφω και μετά απο backup αυτών που χρειάζεσαι προχώρησε στην επαναφορά.

 

θα κανω μια ερευνα για τητν ενεργεια αυτη και θα ενημερωσω για το αποτελεσμα... αν μπω στο forum με δακρυα στα ματια θα καταλάβετε..

 

ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω πρόβλημα και εγώ αφού πέρασ ατην ics.Στιως φωτογραφίες που έχω στη Gallery,όταν κάνω ζουμ αυτές μαυρίζουν τελείως.Δεν το κάνει σε όλες αλλά στις πιο πολλές.Τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

θα κανω μια ερευνα για τητν ενεργεια αυτη και θα ενημερωσω για το αποτελεσμα... αν μπω στο forum με δακρυα στα ματια θα καταλάβετε..

 

ευχαριστώ και πάλι

 

 

καλησπερα και παλι!

 

τραβιξα back up με μια εφαρμογη που βρικα στο market, εκανα hard reset και μετα απο 2 ωες που το στρωνω μπορω να πω πως ειναι καλυτερο απο ποτε το μωρο μου!!!!

 

ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια! :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...